Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#276 2008-06-21 13:44:51

karotka
U┐ytkownik

Re: Nowy design strony?

Akaterine dzi─Ökuj─Ö Ci za wysi┼éek:), cho─ç ten drugi plan nie podoba mi si─Ö tongue. My┼Ťla┼éa┼éam, ┼╝e da si─Ö poszerzy─ç bez dodatkowych element├│w.

Uk┼éad strony mi si─Ö nie otworzy┼é, a nag┼é├│wki mi si─Ö podobaj─ů z jednym zarzutem podobnie jak tamara, ┼╝eby czcionka by┼éa staromodna, na kszta┼ét pisma listowego w minionych wiekach smile
Akaterine tak nie┼Ťmia┼éo si─Ö zapytam: my┼Ťla┼éa┼Ť o projekcie z wiejsk─ů rezydencj─ů? smile Te┼╝ si─Ö nimi zachwycam jak Tamara.

#277 2008-06-21 14:07:49

Akaterine
Administrator

My┼Ťla┼éam, ale nie znalaz┼éam satysfakcjonuj─ůcego mnie zdj─Öcia wink.

Do Dione:
Wiadomo, ┼╝e m├│j projekt nie ka┼╝demu si─Ö podoba i sama na pocz─ůtku te┼╝ nie planowa┼éam niczego podobnego, ale wychodz─Ö z za┼éo┼╝enia, ┼╝e z wygl─ůdem strony trzeba co┼Ť zrobi─ç, a nie prowadzi─ç dyskusje, bo nigdy nie wymy┼Ťli si─Ö czego┼Ť, co b─Ödzie wszystkim odpowiada┼éo. Mo┼╝e gdy ten projekt wejdzie na stron─Ö, kto┼Ť wpadnie na co┼Ť lepszego, albo, jak m├│wi┼é Vasco, powstanie kilka szablon├│w do wyboru. Ale od czego┼Ť trzeba zacz─ů─ç.

"The more I know of the world, the more am I convinced that I shall never see a man whom I can really love."

#278 2008-06-21 22:24:35

Ulka
U┐ytkownik

Jest czcionka nazwana "Jane Austen" http://www.dafont.com/jane-austen.font

"cierpliwo┼Ť─ç - spok├│j ┼╝e przecie┼╝ si─Ö stanie"
(Ks. J. Twardowski)

#279 2008-06-21 22:31:20

Akaterine
Administrator

No przecie┼╝!... Mam t─ů czcionk─Ö od jakiego┼Ť czasu, nie wiem, jak mog┼éam zapomnie─ç...
Ale nie wiedzia┼éam, ┼╝e jest tam znak z podobizn─ů Jane big_smile

"The more I know of the world, the more am I convinced that I shall never see a man whom I can really love."

#280 2008-06-21 23:58:02

Ulka
U┐ytkownik

Ja też nie zauważyłam... o zgrozo,, nie zauważyłam... <wstyd>

"cierpliwo┼Ť─ç - spok├│j ┼╝e przecie┼╝ si─Ö stanie"
(Ks. J. Twardowski)

#281 2008-06-22 21:52:46

karotka
U┐ytkownik

Dziewcz─Öta ┼Ťci─ůgn─Ö┼éam t─Ö czcionk─Ö (tam gdzie by┼éo download na pc) ale co teraz zrobi─ç, ┼╝eby mo┼╝na j─ů by┼éo pisa─ç? big_smile
PS małe pytanko: czy posiadacie napisy do circle of friends 1995? pisałam już tutaj w tej sprawie ale nikt się nie zgłosił...wink

#282 2008-06-22 22:17:21

AineNiRigani
U┐ytkownik

karotko:
1. Start
2, Panel sterowania
3. Czcionki
4. wklejasz tam czcionke (rozpakowana)
i tyle.

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#283 2008-06-23 10:24:34

Dione
U┐ytkownik

Akaterine napisa│:

ale wychodz─Ö z za┼éo┼╝enia, ┼╝e z wygl─ůdem strony trzeba co┼Ť zrobi─ç, a nie prowadzi─ç dyskusje,

Ja osobi┼Ťcie nie widz─Ö wog├│le potrzeby "robienia czego┼Ť" z wygl─ůdm strony. Odpowiada mi taka jak jest, ale skoro wszyscy poza mn─ů chc─ů j─ů zmieni─ç/usprawni─ç czy co┼Ť takiego, to prosz─Ö bardzo. Ja nie znam si─Ö na programach graficznych, wi─Öc jedyne co w takim przypadku mi pozostaje to dyskuzja nad projektami innych i wypowiedzenie swojej opinii, czyli krytyka lub pochwa┼éa, kt├│re mog─ů by─ç dla autora dodatkowymi wskaz├│wkami. Co zrobi┼éam, ale jak widz─Ö Ty poczu┼éa┼Ť si─Ö moimi uwagami ura┼╝ona. Skoro tak to o┼Ťwiadczam, ┼╝e ju┼╝ wi─Öcej nie zabior─Ö g┼éosu w ocenie wygl─ůdu strony. Nie jestem typem osoby, kt├│ra lubi k├│┼éka wzajemnej adoracji.

M├│j ch┼éopak si─Ö w┼éa┼Ťnie o┼╝eni┼é....

#284 2008-06-23 11:18:35

Vasco
Administrator

Dziewczyny, bez nerwów proszę, bo to niczemu nie służy.

#285 2008-06-23 19:00:50

Akaterine
Administrator

Tylko od siebie dodam, że poczułam się trochę urażona, ale to chyba normalne (poza tym szybko mi minęło). Urażona nie równa się obrażona wink.

#286 2008-06-23 22:07:01

Dione
U┐ytkownik

To ja od siebie dodam, ┼╝e gdy na krytyczn─ů opini─Ö, s┼éyszysz odpowied┼║, kt├│rej sens brzmi: "Skoro sama nie zrobi┼éa┼Ť projektu, to nie wym─ůdrzaj si─Ö nad pracami innych", te┼╝ mo┼╝na si─Ö poczu─ç ura┼╝onym.

#287 2008-06-23 22:27:26

Vasco
Administrator

Czyli, mam nadziej─Ö, wszystko wyja┼Ťnione i pe┼éna zgoda ju┼╝ smile

#288 2008-06-23 22:32:17

karotka
U┐ytkownik

AineNiRigani napisa│:

karotko:
1. Start
2, Panel sterowania
3. Czcionki
4. wklejasz tam czcionke (rozpakowana)
i tyle.

Jeste┼Ť genialna-dzi─Ökuj─Ö! nie wiedzia┼éam, ┼╝e tak to si─Ö robi-wszystko dzia┼éa a jak pi─Öknie pisze (brak mi s┼é├│w!) big_smile

#289 2008-06-24 10:09:56

Akaterine
Administrator

Dione napisa│:

To ja od siebie dodam, ┼╝e gdy na krytyczn─ů opini─Ö, s┼éyszysz odpowied┼║, kt├│rej sens brzmi: "Skoro sama nie zrobi┼éa┼Ť projektu, to nie wym─ůdrzaj si─Ö nad pracami innych", te┼╝ mo┼╝na si─Ö poczu─ç ura┼╝onym.

Akurat sens mojej wypowiedzi nie by┼é taki, ale skoro tak chcia┼éa┼Ť to odczu─ç... Po prostu my┼Ťla┼éam, ┼╝e jak du┼╝a cz─Ö┼Ť─ç os├│b, chcesz, by wygl─ůd strony si─Ö zmieni┼é, wi─Öc przedstawi┼éam sw├│j punkt widzenia - ┼╝e skoro maj─ů by─ç zmiany, to trzeba co┼Ť zmieni─ç, a nie tylko gada─ç, i nie by┼éo to skierowane do Ciebie, ale m├│j og├│lny komentarz do dyskusji (w kt├│rej z reszt─ů sama bra┼éam udzia┼é). W sumie teraz uwa┼╝am, ┼╝e cho─ç np. projekty Elbereth nie ca┼ékowicie odpowiada┼éy mojej osobistej wizji, to jednak s─ů ciekawe, w ┼éadnej kolorystyce i na stronie prezentowa┼éyby si─Ö sympatycznie - grunt, ┼╝e by┼éaby jaka┼Ť zmiana smile
Z mojej strony to tyle i nie czuj─Ö ┼╝adnej urazy do Dione smile

#290 2008-06-24 17:29:29

Dione
U┐ytkownik

Wiesz Akaterine, tw├│j ostatni post wyja┼Ťni┼é mi wreszcie, ┼╝e ty zupe┼énie nie zrozumia┼éa┼Ť sensu mojej krytyki. Ja wyra┼║nie zaznaczy┼éam, ┼╝e nie podobaj─ů mi si─Ö twoje "ostatnie" projekty (czyli te dwa czy trzy tu┼╝ nad moim krytycznym postem), a nie wszystkie. Czyli twoje wcze┼Ťniejsze projekty by┼éy moim zdaniem lepsze i chcia┼éam zasugerowa─ç, aby┼Ť raczej kierowa┼éa si─Ö w tamt─ů stron─Ö, a niekoniecznie w form─Ö tych ostatnich. I nie m├│w, ┼╝e ty nie czujesz urazy: czujesz i to wielk─ů.

A co tego jak ja oczu┼éam twoj─ů odpowied┼║: ja nie chcia┼éam tego tak odczu─ç, ja to tak odczu┼éam.

I na tym ko┼äczy si─Ö moja dzia┼éalno┼Ťc w tym temacie. ┼╗ycz─Ö wszystkim mi┼éej pracy nad zmian─ů wygl─ůdu i b─Öd─Ö z niecierpliwo┼Ťci─ů czeka─ç na pojawienie si─Ö nowego designu, ju┼╝ na stronie g┼é├│wnej.

#291 2008-06-25 09:31:28

Loana
U┐ytkownik

Mi sie projekty Akaterine podobaja, chociaz przyznam, ze wole te z mniejsza iloscia ludzi, bo wtedy wszystko wyglada na takie spokojniejsze. A tlum to tlum i u mnie akurat wywoluje uczucia skolowania i halasu tongue. Kolory sa sliczne, widoki tez. Tej wkomponowanej Jane Austen prawie w ogole nie widac, wiec pomysl wg mnie jest genialny - tylko jak ktos wie, to ja zauwazy smile.

Jakie┼Ť pytanko do mnie? loana@go2.pl
http://joanna-loana.deviantart.com/

#292 2008-07-02 18:52:36

Akaterine
Administrator

Mo┼╝e ja znowu wr├│c─Ö do tematu big_smile. Je┼╝eli chodzi o kwesti─Ö uk┼éadu menu, jestem za tym, co zaproponowa┼éa na samym pocz─ůtku Elbereth, czyli:

O Autorce
nawi─ůzania
ekranizacje
dziedziczenie
moda
ogrody
wi─Öcej...
recenzje
forum
lista u┼╝ytkownik├│w
ksi─Öga go┼Ťci
galeria
┼Ťci─ůgnij sobie co┼Ť
do kupienia w Amazon
linki
pole─ç nas znajomym

Jednak (naturalnie wink) mam par─Ö sugestii - w dziale "Wok├│┼é powie┼Ťci" ekranizacje przesun─ů─ç na pocz─ůtek - chyba budzi to zainteresowanie wi─Öksze ni┼╝ kontynuacje. Druga rzecz - dzia┼é "O epoce" - podzia┼é by┼éby logiczny, gdyby by┼éo wi─Öcej materia┼é├│w na poszczeg├│lne tematy - jednak o modzie nie ma nic (cho─ç przymierzam si─Ö do napisania, ale przymierzam si─Ö do napisania tylu rzeczy, ┼╝e nie wiem, ile z tego si─Ö uda), a o dziedziczeniu i ogrodach po jednym artykule. No, chyba ┼╝e puste dzia┼éy maj─ů mobilizowa─ç u┼╝ytkownik├│w do ich zape┼énienia big_smile

I mam jeszcze pytanie, czy wszystko nadal b─Ödzie robione na zasadzie artyku┼é├│w? Czyli przyk┼éadowo - gdy jest "bibliografia", to czy zostan─ů tam po prostu wrzucone wszystkie artyku┼éy odnosz─ůce si─Ö do powie┼Ťci itp, czy b─Ödzie zrobiona najpierw strona z list─ů powie┼Ťci, a artyku┼éy b─Öd─ů ewentualnie jako┼Ť powi─ůzane?

I wrzucam ostateczn─ů wersj─Ö, trzeba tylko wybra─ç czcionki do nag┼é├│wk├│w menu - ale to ju┼╝ zostawiam Wam lub Vasco, podobnie jak ewentualne zmiany kolor├│w
http://img385.imageshack.us/img385/2296/ukladrn5.jpg

Ostatnio edytowany przez Akaterine (2008-07-02 22:48:49)

#293 2008-07-04 18:45:37

Akaterine
Administrator

Znalaz┼éam inne zdj─Öcie i zrobi┼éam inn─ů wersj─Ö, postaci te same, ale inne t┼éo:
http://img366.imageshack.us/my.php?image=ogrd2w2zj1.jpg

#294 2008-07-04 19:20:39

Tamara
U┐ytkownik

Mnie si─Ö bardziej podoba to z jeziorem , ciekawsze jest , a to te┼╝ ┼éadne , ale wydaje mi si─Ö zbyt wsp├│┼éczesny park przypomina─ç - te barierki hmm , napis ┼Ťliczny smile , kolor te┼╝ - nie za jaskrawy - trawa w dobrym gu┼Ťcie wink

#295 2008-07-04 22:02:06

AineNiRigani
U┐ytkownik

a mnie chyb a jednak bardziej podoba sie druga wersja. Postaci sa bardziej zgrane z tłem i chyba bardziej adekwatne do nazwy :d

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#296 2008-07-07 09:01:44

Loana
U┐ytkownik

Drugie super!!! Podoba mi sie pomysl parku.

Jakie┼Ť pytanko do mnie? loana@go2.pl
http://joanna-loana.deviantart.com/

#297 2008-07-09 20:13:38

karotka
U┐ytkownik

Mi jeziorko big_smile

#298 2009-07-19 12:30:16

Akaterine
Administrator

Przegl─ůda┼éam swoje rzeczy i odkry┼éam, ┼╝e stworzy┼éam r├│wnie┼╝ co┼Ť takiego (cho─ç w og├│le tego nie pami─Ötam wink):

http://img199.imageshack.us/img199/7060/posiadorozmycie.th.jpg
http://img79.imageshack.us/img79/2913/posiado.th.jpg

Jedno jest ostre, drugie rozmyte.

#299 2009-07-20 15:54:05

elbereth
U┐ytkownik

Eeeech, w sumie to ju┼╝ straci┼éam nadziej─Ö, ┼╝e co┼Ť si─Ö ruszy na tej stronie... sad

Ale mam taki projekcik:

http://img142.imageshack.us/img142/5640/projektstrony1.th.jpg

Ostatnio edytowany przez elbereth (2009-07-20 15:54:57)

┼╗ona: Dlaczego zostawi┼ée┼Ť mnie sam─ů? Wida─ç kochasz swojego przyjaciela bardziej ode mnie...
M─ů┼╝: Ale┼╝ sk─ůd! Gdyby┼Ťcie oboje ton─Öli w rzece, ratowa┼ébym Ciebie!
┼╗ona: Naprawd─Ö?
M─ů┼╝: Oczywi┼Ťcie! Jeste┼Ť dwa razy l┼╝ejsza! big_smile

#300 2009-07-20 16:07:30

elbereth
U┐ytkownik

UWAGI (w nawi─ůzaniu do wcze┼Ťniejszego postu Akaterine):

Akaterine napisa│:

Jednak (naturalnie wink) mam par─Ö sugestii - w dziale "Wok├│┼é powie┼Ťci" ekranizacje przesun─ů─ç na pocz─ůtek - chyba budzi to zainteresowanie wi─Öksze ni┼╝ kontynuacje. Druga rzecz - dzia┼é "O epoce" - podzia┼é by┼éby logiczny, gdyby by┼éo wi─Öcej materia┼é├│w na poszczeg├│lne tematy - jednak o modzie nie ma nic (cho─ç przymierzam si─Ö do napisania, ale przymierzam si─Ö do napisania tylu rzeczy, ┼╝e nie wiem, ile z tego si─Ö uda), a o dziedziczeniu i ogrodach po jednym artykule. No, chyba ┼╝e puste dzia┼éy maj─ů mobilizowa─ç u┼╝ytkownik├│w do ich zape┼énienia big_smile

I mam jeszcze pytanie, czy wszystko nadal b─Ödzie robione na zasadzie artyku┼é├│w? Czyli przyk┼éadowo - gdy jest "bibliografia", to czy zostan─ů tam po prostu wrzucone wszystkie artyku┼éy odnosz─ůce si─Ö do powie┼Ťci itp, czy b─Ödzie zrobiona najpierw strona z list─ů powie┼Ťci, a artyku┼éy b─Öd─ů ewentualnie jako┼Ť powi─ůzane?

1. Racja, ekranizacje przesun─Ö┼éam na pocz─ůtek.

2. Boczne menu to w moim zamy┼Ťle nie tyle dzia┼éy, co odsy┼éacze do najwa┼╝niejszych informacji (innymi s┼éowy, taki niezb─Ödnik). Czyli pod ka┼╝dym z tych link├│w b─Ödzie pojedyncze, obszerne opracowanie, a nie zbi├│r artyku┼é├│w/news├│w lu┼║no zwi─ůzanych z tematem. Najwa┼╝niejsze opracowania osobno, newsy osobno (tj. na stronie g┼é├│wnej i w archiwum) - to powinno u┼éatwi─ç nawigacj─Ö na stronie i odnajdywanie konkretnych informacji.

I tak, trzeba napisać artykuł o modzie.

3. Bibliografi─Ö zmieni┼éam na tw├│rczo┼Ť─ç. Po klikni─Öciu w link mog┼éoby si─Ö otwiera─ç rozwijane menu, zawieraj─ůce zar├│wno list─Ö dzie┼é (zatytu┼éowan─ů "Bibliografia"), jak i szczeg├│┼éowe informacje dotycz─ůce poszczeg├│lnych powie┼Ťci ("Duma...", "Rozwa┼╝na..." itd.)

POZA TYM

4. Jestem za maksymalnym uproszczeniem menu. Dlatego nie ma okienka logowania - mo┼╝e si─Ö pojawia─ç po klikni─Öcu w "Twoje konto". Okienko wyszukiwania by si─Ö przyda┼éo, ale nie wiem gdzie je wstawi─ç. No i dzia┼é "Rozmaito┼Ťci" te┼╝ upro┼Ťci┼éam, oczywi┼Ťcie w razie potrzeby mo┼╝na rozszerzy─ç. smile

Ostatnio edytowany przez elbereth (2009-07-20 16:15:09)

┼╗ona: Dlaczego zostawi┼ée┼Ť mnie sam─ů? Wida─ç kochasz swojego przyjaciela bardziej ode mnie...
M─ů┼╝: Ale┼╝ sk─ůd! Gdyby┼Ťcie oboje ton─Öli w rzece, ratowa┼ébym Ciebie!
┼╗ona: Naprawd─Ö?
M─ů┼╝: Oczywi┼Ťcie! Jeste┼Ť dwa razy l┼╝ejsza! big_smile

Stopka forum