Ogród Jane Austen

Strona po¶wiecona Jane Austen

Nie jeste¶ zalogowany.

Og³oszenie

#276 2008-06-21 13:44:51

karotka
U¿ytkownik

Re: Nowy design strony?

Akaterine dziękuję Ci za wysiłek:), choć ten drugi plan nie podoba mi się tongue. Myślałałam, że da się poszerzyć bez dodatkowych elementów.

Układ strony mi się nie otworzył, a nagłówki mi się podobają z jednym zarzutem podobnie jak tamara, żeby czcionka była staromodna, na kształt pisma listowego w minionych wiekach smile
Akaterine tak nieśmiało się zapytam: myślałaś o projekcie z wiejską rezydencją? smile Też się nimi zachwycam jak Tamara.

Offline

 

#277 2008-06-21 14:07:49

Akaterine
Administrator

Re: Nowy design strony?

Myślałam, ale nie znalazłam satysfakcjonującego mnie zdjęcia wink.

Do Dione:
Wiadomo, że mój projekt nie każdemu się podoba i sama na początku też nie planowałam niczego podobnego, ale wychodzę z założenia, że z wyglądem strony trzeba coś zrobić, a nie prowadzić dyskusje, bo nigdy nie wymyśli się czegoś, co będzie wszystkim odpowiadało. Może gdy ten projekt wejdzie na stronę, ktoś wpadnie na coś lepszego, albo, jak mówił Vasco, powstanie kilka szablonów do wyboru. Ale od czegoś trzeba zacząć.


"The more I know of the world, the more am I convinced that I shall never see a man whom I can really love."

Offline

 

#278 2008-06-21 22:24:35

Ulka
U¿ytkownik

Re: Nowy design strony?

Jest czcionka nazwana "Jane Austen" http://www.dafont.com/jane-austen.font


"cierpliwość - spokój że przecież się stanie"
(Ks. J. Twardowski)

Offline

 

#279 2008-06-21 22:31:20

Akaterine
Administrator

Re: Nowy design strony?

No przecież!... Mam tą czcionkę od jakiegoś czasu, nie wiem, jak mogłam zapomnieć...
Ale nie wiedziałam, że jest tam znak z podobizną Jane big_smile


"The more I know of the world, the more am I convinced that I shall never see a man whom I can really love."

Offline

 

#280 2008-06-21 23:58:02

Ulka
U¿ytkownik

Re: Nowy design strony?

Ja też nie zauważyłam... o zgrozo,, nie zauważyłam... <wstyd>


"cierpliwość - spokój że przecież się stanie"
(Ks. J. Twardowski)

Offline

 

#281 2008-06-22 21:52:46

karotka
U¿ytkownik

Re: Nowy design strony?

Dziewczęta ściągnęłam tę czcionkę (tam gdzie było download na pc) ale co teraz zrobić, żeby można ją było pisać? big_smile
PS małe pytanko: czy posiadacie napisy do circle of friends 1995? pisałam już tutaj w tej sprawie ale nikt się nie zgłosił...wink

Offline

 

#282 2008-06-22 22:17:21

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Nowy design strony?

karotko:
1. Start
2, Panel sterowania
3. Czcionki
4. wklejasz tam czcionke (rozpakowana)
i tyle.


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#283 2008-06-23 10:24:34

Dione
U¿ytkownik

Re: Nowy design strony?

Akaterine napisa³:

ale wychodzę z założenia, że z wyglądem strony trzeba coś zrobić, a nie prowadzić dyskusje,

Ja osobiście nie widzę wogóle potrzeby "robienia czegoś" z wyglądm strony. Odpowiada mi taka jak jest, ale skoro wszyscy poza mną chcą ją zmienić/usprawnić czy coś takiego, to proszę bardzo. Ja nie znam się na programach graficznych, więc jedyne co w takim przypadku mi pozostaje to dyskuzja nad projektami innych i wypowiedzenie swojej opinii, czyli krytyka lub pochwała, które mogą być dla autora dodatkowymi wskazówkami. Co zrobiłam, ale jak widzę Ty poczułaś się moimi uwagami urażona. Skoro tak to oświadczam, że już więcej nie zabiorę głosu w ocenie wyglądu strony. Nie jestem typem osoby, która lubi kółka wzajemnej adoracji.


Mój chłopak się właśnie ożenił....

Offline

 

#284 2008-06-23 11:18:35

Vasco
Administrator

Re: Nowy design strony?

Dziewczyny, bez nerwów proszę, bo to niczemu nie służy.

Offline

 

#285 2008-06-23 19:00:50

Akaterine
Administrator

Re: Nowy design strony?

Tylko od siebie dodam, że poczułam się trochę urażona, ale to chyba normalne (poza tym szybko mi minęło). Urażona nie równa się obrażona wink.


"The more I know of the world, the more am I convinced that I shall never see a man whom I can really love."

Offline

 

#286 2008-06-23 22:07:01

Dione
U¿ytkownik

Re: Nowy design strony?

To ja od siebie dodam, że gdy na krytyczną opinię, słyszysz odpowiedź, której sens brzmi: "Skoro sama nie zrobiłaś projektu, to nie wymądrzaj się nad pracami innych", też można się poczuć urażonym.


Mój chłopak się właśnie ożenił....

Offline

 

#287 2008-06-23 22:27:26

Vasco
Administrator

Re: Nowy design strony?

Czyli, mam nadzieję, wszystko wyjaśnione i pełna zgoda już smile

Offline

 

#288 2008-06-23 22:32:17

karotka
U¿ytkownik

Re: Nowy design strony?

AineNiRigani napisa³:

karotko:
1. Start
2, Panel sterowania
3. Czcionki
4. wklejasz tam czcionke (rozpakowana)
i tyle.

Jesteś genialna-dziękuję! nie wiedziałam, że tak to się robi-wszystko działa a jak pięknie pisze (brak mi słów!) big_smile

Offline

 

#289 2008-06-24 10:09:56

Akaterine
Administrator

Re: Nowy design strony?

Dione napisa³:

To ja od siebie dodam, że gdy na krytyczną opinię, słyszysz odpowiedź, której sens brzmi: "Skoro sama nie zrobiłaś projektu, to nie wymądrzaj się nad pracami innych", też można się poczuć urażonym.

Akurat sens mojej wypowiedzi nie był taki, ale skoro tak chciałaś to odczuć... Po prostu myślałam, że jak duża część osób, chcesz, by wygląd strony się zmienił, więc przedstawiłam swój punkt widzenia - że skoro mają być zmiany, to trzeba coś zmienić, a nie tylko gadać, i nie było to skierowane do Ciebie, ale mój ogólny komentarz do dyskusji (w której z resztą sama brałam udział). W sumie teraz uważam, że choć np. projekty Elbereth nie całkowicie odpowiadały mojej osobistej wizji, to jednak są ciekawe, w ładnej kolorystyce i na stronie prezentowałyby się sympatycznie - grunt, że byłaby jakaś zmiana smile
Z mojej strony to tyle i nie czuję żadnej urazy do Dione smile


"The more I know of the world, the more am I convinced that I shall never see a man whom I can really love."

Offline

 

#290 2008-06-24 17:29:29

Dione
U¿ytkownik

Re: Nowy design strony?

Wiesz Akaterine, twój ostatni post wyjaśnił mi wreszcie, że ty zupełnie nie zrozumiałaś sensu mojej krytyki. Ja wyraźnie zaznaczyłam, że nie podobają mi się twoje "ostatnie" projekty (czyli te dwa czy trzy tuż nad moim krytycznym postem), a nie wszystkie. Czyli twoje wcześniejsze projekty były moim zdaniem lepsze i chciałam zasugerować, abyś raczej kierowała się w tamtą stronę, a niekoniecznie w formę tych ostatnich. I nie mów, że ty nie czujesz urazy: czujesz i to wielką.

A co tego jak ja oczułam twoją odpowiedź: ja nie chciałam tego tak odczuć, ja to tak odczułam.

I na tym kończy się moja działalnośc w tym temacie. Życzę wszystkim miłej pracy nad zmianą wyglądu i będę z niecierpliwością czekać na pojawienie się nowego designu, już na stronie głównej.


Mój chłopak się właśnie ożenił....

Offline

 

#291 2008-06-25 09:31:28

Loana
U¿ytkownik

Re: Nowy design strony?

Mi sie projekty Akaterine podobaja, chociaz przyznam, ze wole te z mniejsza iloscia ludzi, bo wtedy wszystko wyglada na takie spokojniejsze. A tlum to tlum i u mnie akurat wywoluje uczucia skolowania i halasu tongue. Kolory sa sliczne, widoki tez. Tej wkomponowanej Jane Austen prawie w ogole nie widac, wiec pomysl wg mnie jest genialny - tylko jak ktos wie, to ja zauwazy smile.


JakieÅ› pytanko do mnie? loana@go2.pl
http://joanna-loana.deviantart.com/

Offline

 

#292 2008-07-02 18:52:36

Akaterine
Administrator

Re: Nowy design strony?

Może ja znowu wrócę do tematu big_smile. Jeżeli chodzi o kwestię układu menu, jestem za tym, co zaproponowała na samym początku Elbereth, czyli:

_________________________________________________________________
str.gł. (newsy) * archiwum newsów * twoje konto * zamieść artykuł * kontakt
_________________________________________________________________
SZUKAJ: (ramka) * ZALOGUJ -> nick: (ramka) hasło: (ramka) załóż konto
_________________________________________________________________

O Autorce
___________
biografia
bibliografia
więcej...
___________
Wokół powieści
___________
kontynuacje
nawiÄ…zania
ekranizacje
___________
O Epoce
___________
najważniejsze informacje
dziedziczenie
moda
ogrody
więcej...
___________
Dla Fanów
___________
rozmaitości
recenzje
forum
lista użytkowników
księga gości
galeria
ściągnij sobie coś
do kupienia w Amazon
linki
poleć nas znajomym
____________
Reklamy
____________

Jednak (naturalnie wink) mam parę sugestii - w dziale "Wokół powieści" ekranizacje przesunąć na początek - chyba budzi to zainteresowanie większe niż kontynuacje. Druga rzecz - dział "O epoce" - podział byłby logiczny, gdyby było więcej materiałów na poszczególne tematy - jednak o modzie nie ma nic (choć przymierzam się do napisania, ale przymierzam się do napisania tylu rzeczy, że nie wiem, ile z tego się uda), a o dziedziczeniu i ogrodach po jednym artykule. No, chyba że puste działy mają mobilizować użytkowników do ich zapełnienia big_smile

I mam jeszcze pytanie, czy wszystko nadal będzie robione na zasadzie artykułów? Czyli przykładowo - gdy jest "bibliografia", to czy zostaną tam po prostu wrzucone wszystkie artykuły odnoszące się do powieści itp, czy będzie zrobiona najpierw strona z listą powieści, a artykuły będą ewentualnie jakoś powiązane?

I wrzucam ostateczną wersję, trzeba tylko wybrać czcionki do nagłówków menu - ale to już zostawiam Wam lub Vasco, podobnie jak ewentualne zmiany kolorów
http://img385.imageshack.us/img385/2296/ukladrn5.jpg

Ostatnio edytowany przez Akaterine (2008-07-02 22:48:49)


"The more I know of the world, the more am I convinced that I shall never see a man whom I can really love."

Offline

 

#293 2008-07-04 18:45:37

Akaterine
Administrator

Re: Nowy design strony?

Znalazłam inne zdjęcie i zrobiłam inną wersję, postaci te same, ale inne tło:
http://img366.imageshack.us/my.php?image=ogrd2w2zj1.jpg


"The more I know of the world, the more am I convinced that I shall never see a man whom I can really love."

Offline

 

#294 2008-07-04 19:20:39

Tamara
U¿ytkownik

Re: Nowy design strony?

Mnie się bardziej podoba to z jeziorem , ciekawsze jest , a to też ładne , ale wydaje mi się zbyt współczesny park przypominać - te barierki hmm , napis śliczny smile , kolor też - nie za jaskrawy - trawa w dobrym guście wink

Offline

 

#295 2008-07-04 22:02:06

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Nowy design strony?

a mnie chyb a jednak bardziej podoba sie druga wersja. Postaci sa bardziej zgrane z tłem i chyba bardziej adekwatne do nazwy :d


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#296 2008-07-07 09:01:44

Loana
U¿ytkownik

Re: Nowy design strony?

Drugie super!!! Podoba mi sie pomysl parku.


JakieÅ› pytanko do mnie? loana@go2.pl
http://joanna-loana.deviantart.com/

Offline

 

#297 2008-07-09 20:13:38

karotka
U¿ytkownik

Re: Nowy design strony?

Mi jeziorko big_smile

Offline

 

#298 2009-07-19 12:30:16

Akaterine
Administrator

Re: Nowy design strony?

Przeglądałam swoje rzeczy i odkryłam, że stworzyłam również coś takiego (choć w ogóle tego nie pamiętam wink):

http://img199.imageshack.us/img199/7060/posiadorozmycie.th.jpg
http://img79.imageshack.us/img79/2913/posiado.th.jpg

Jedno jest ostre, drugie rozmyte.


"The more I know of the world, the more am I convinced that I shall never see a man whom I can really love."

Offline

 

#299 2009-07-20 15:54:05

elbereth
U¿ytkownik

Re: Nowy design strony?

Eeeech, w sumie to już straciłam nadzieję, że coś się ruszy na tej stronie... sad

Ale mam taki projekcik:

http://img142.imageshack.us/img142/5640/projektstrony1.th.jpg

Ostatnio edytowany przez elbereth (2009-07-20 15:54:57)


Żona: Dlaczego zostawiłeś mnie samą? Widać kochasz swojego przyjaciela bardziej ode mnie...
Mąż: Ależ skąd! Gdybyście oboje tonęli w rzece, ratowałbym Ciebie!
Żona: Naprawdę?
Mąż: Oczywiście! Jesteś dwa razy lżejsza! big_smile

Offline

 

#300 2009-07-20 16:07:30

elbereth
U¿ytkownik

Re: Nowy design strony?

UWAGI (w nawiązaniu do wcześniejszego postu Akaterine):

Akaterine napisa³:

Jednak (naturalnie wink) mam parę sugestii - w dziale "Wokół powieści" ekranizacje przesunąć na początek - chyba budzi to zainteresowanie większe niż kontynuacje. Druga rzecz - dział "O epoce" - podział byłby logiczny, gdyby było więcej materiałów na poszczególne tematy - jednak o modzie nie ma nic (choć przymierzam się do napisania, ale przymierzam się do napisania tylu rzeczy, że nie wiem, ile z tego się uda), a o dziedziczeniu i ogrodach po jednym artykule. No, chyba że puste działy mają mobilizować użytkowników do ich zapełnienia big_smile

I mam jeszcze pytanie, czy wszystko nadal będzie robione na zasadzie artykułów? Czyli przykładowo - gdy jest "bibliografia", to czy zostaną tam po prostu wrzucone wszystkie artykuły odnoszące się do powieści itp, czy będzie zrobiona najpierw strona z listą powieści, a artykuły będą ewentualnie jakoś powiązane?

1. Racja, ekranizacje przesunęłam na początek.

2. Boczne menu to w moim zamyśle nie tyle działy, co odsyłacze do najważniejszych informacji (innymi słowy, taki niezbędnik). Czyli pod każdym z tych linków będzie pojedyncze, obszerne opracowanie, a nie zbiór artykułów/newsów luźno związanych z tematem. Najważniejsze opracowania osobno, newsy osobno (tj. na stronie głównej i w archiwum) - to powinno ułatwić nawigację na stronie i odnajdywanie konkretnych informacji.

I tak, trzeba napisać artykuł o modzie.

3. Bibliografię zmieniłam na twórczość. Po kliknięciu w link mogłoby się otwierać rozwijane menu, zawierające zarówno listę dzieł (zatytułowaną "Bibliografia"), jak i szczegółowe informacje dotyczące poszczególnych powieści ("Duma...", "Rozważna..." itd.)

POZA TYM

4. Jestem za maksymalnym uproszczeniem menu. Dlatego nie ma okienka logowania - może się pojawiać po kliknięcu w "Twoje konto". Okienko wyszukiwania by się przydało, ale nie wiem gdzie je wstawić. No i dział "Rozmaitości" też uprościłam, oczywiście w razie potrzeby można rozszerzyć. smile

Ostatnio edytowany przez elbereth (2009-07-20 16:15:09)


Żona: Dlaczego zostawiłeś mnie samą? Widać kochasz swojego przyjaciela bardziej ode mnie...
Mąż: Ależ skąd! Gdybyście oboje tonęli w rzece, ratowałbym Ciebie!
Żona: Naprawdę?
Mąż: Oczywiście! Jesteś dwa razy lżejsza! big_smile

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB