Ogród Jane Austen

Strona poświecona Jane Austen

Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

#2051 2006-04-21 07:56:56

Gosia
Użytkownik

Re: Napisy do "North and south"

Dla zainteresowanych - tu mieszka Armitage - South Easth London:

[URL=http://img164.imageshack.us/my.php?image=conferenceguideuklondon4sq.jpg]http://img164.imageshack.us/img164/3161/conferenceguideuklondon4sq.th.jpg[/URL]
Samobojca! Sam podal, ale na szczescie dla siebie nie wymienil nazwy ulicy! big_smile

#2052 2006-04-21 08:49:18

Monika24
Użytkownik

Gosiu, czy?by to ju? by?y wst?pne plany co do pana Armitage'a?
Skubana, pewnie wytropi?a? ju? nawet ulic?, przyznaj si? big_smile

'Ilekro? opar?em si? pokusie, by?o to pi?kne. Ilekro? pokusie uleg?em, by?o to stokro? pi?kniejsze' Heine

#2053 2006-04-21 09:24:33

Gosia
Użytkownik

Niestety nie, choc jak patrze na Twoja sygnaturke, to zaczynam miec na to ochote lol

Nie moge wprost oczu oderwac od tego obrazka big_smile
Taki przyspieszony naprawde robi wrazenie lol
Od razu mi cisnienie skacze! lol
Jest w sam raz na taki ponury dosc chlodny ranek.
Od razu robi sie goraco big_smile

#2054 2006-04-21 09:30:12

Gitka
Użytkownik

Dziewczynki, a by?y?cie tutaj?
http://cleobulle.perso.cegetel.net/vide … orian.html

Jeszcze nie ?ci?ga?am i nie wiem czy to s? nowo?ci.
http://img161.imageshack.us/img161/4595/ka8fi.jpg

#2055 2006-04-21 10:25:30

ewa7
Użytkownik

Gitko ?ci?gn??am ju? te filmiki
To jest N&S w pigu?ce . Wscenie któr? bardzo lubimy - NIE MA HENRYSIA
Jeden z tych filmików jest poswi?cony wy??cznie Ja?kowi

#2056 2006-04-21 10:45:57

ewa7
Użytkownik

Natomiast bardzo mi si? podoba? ten ostatni

S? tam przedstawieni wszyscy bohaterowie drugoplanowi
Wyobra?cie sobie nawet panna Latimer big_smile
Leci sobie cudowna muzyka i mamy jak na d?oni aktorów którzy grali w tle naszej ulubionej pary
Filmik ten ko?cz? sceny z Henryczkiem (odje?d?a sam) i wtedy to muzyka z lekkiej i zwiewnej robi si? przyci??kawa.........ale dalej jest pi?kna.

#2057 2006-04-21 12:02:44

Monika24
Użytkownik

'Ilekro? opar?em si? pokusie, by?o to pi?kne. Ilekro? pokusie uleg?em, by?o to stokro? pi?kniejsze' Heine

#2058 2006-04-21 12:45:20

Alison
Użytkownik

To w takich ró?owianych domach przychodz? do g?owy TAKIE pomys?y. Hm...
Mo?e co? przemaluj?, ale ja tak nie cierpi? ró?owego :?
No có?, jestem skazana za zapomnienie przez potomnych i trzeba si? z tym pogodzi?. ?adne wielkie dzie?o nie jest mi pisane, nawet dzie?ko chyba ty? nie :cry: [cichutkie ?kanie...]

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn?, swoja, w?asna, niczyja, nie znana nikomu...

#2059 2006-04-21 13:28:58

Alison
Użytkownik

Carolcia, a czemu nie by?o porannego ciasteczka? Co to, w fabryce Ci zastrajkowali? W moim Biurze Amatorskich T?umacze? nie mo?e byc takich przestojów. W spó?kach jestem twarda jak Thornton! Jak si? b?dziesz spó?nia?, to Ci? wydziedzicz? i za?o?? monopol! ;-)

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn?, swoja, w?asna, niczyja, nie znana nikomu...

#2060 2006-04-21 13:49:58

Gosia
Użytkownik

Ja tez bylam rozczarowana, z tej zgryzoty dokonczylam swoje tlumaczenie wywiadu z RA, co by siebie i Was moje towarzyszki niedoli, pocieszyc big_smile
Artykul do przeczytania w watku "Artykuly o N&S".

#2061 2006-04-21 14:18:36

Margarett
Użytkownik

To w takich ró?owianych domach przychodz? do g?owy TAKIE pomys?y. Hm...
Mo?e co? przemaluj?, ale ja tak nie cierpi? ró?owego :?
No có?, jestem skazana za zapomnienie przez potomnych i trzeba si? z tym pogodzi?. ?adne wielkie dzie?o nie jest mi pisane, nawet dzie?ko chyba ty? nie :cry: [cichutkie ?kanie...]

Mnie te? dziwi bierze, ?e ró?owy mo?e natchni?, ja bym jedynie mog?a oszale?

Marzenia prze?ywane pod wp?ywem chwili trac? ca?y urok przy ich roztrz?saniu

#2062 2006-04-21 16:16:59

Marianna
Użytkownik

Mo?e jak Gaskell w nim mieszka?a, to jeszcze nie by? ró?owy

#2063 2006-04-21 16:19:05

milosz
Użytkownik

No przyznam ?e w Armitagu co? jest ( zw?aszcza w czwartym odcinku jak j? ca?uje - mjtki same lecia?y).
Pytanie komputerowej idiotki - czy te napisy to mo?na jako? tak wgra? coby lecia?y z filmem? I jesli tak to jak? :mrgreen:

a tu bonusik moje mi?e:

http://img163.imageshack.us/img163/1533/rainformalyellowsundres7iv.jpg

[img]http://img113.imageshack.us/img113/9518/windelwinnie21df3bg.gif[/img]

#2064 2006-04-21 16:22:26

Gitka
Użytkownik

A ja widz? pop?kany sufit, ale mo?e ?le widz??
Bo zaniedbania to nasz problem - ale nie w Anglii 8O
Widzisz Alison bez Ciebie to ani rusz nie mo?na si? obej?? wink
http://img86.imageshack.us/img86/5284/adna0zn.jpg

#2065 2006-04-21 16:24:56

Kika
Użytkownik

miloszku jak jeste? to daj zna? na moje gg big_smile lub odbierz poczt?

gg 2775021

#2066 2006-04-21 16:28:45

ewa7
Użytkownik

...........chyba nie jestem zachwycona tym zdj?ciem......

#2067 2006-04-21 16:31:19

Kika
Użytkownik

dla mnie to te? nic ciekawego... zniewie?cia?y Rysiek....a feeee

gg 2775021

#2068 2006-04-21 16:31:40

Gosia
Użytkownik

No wiec dziewczynki, obejrzalam te ekstrasy, co to 181 MB.
Pare scenek:
- rozmowa Margaret z ojcem w Helston, on mowi, ze musza jechac do Milton i ze odchodzi od kosciola, tyle zrozumialam.
- kolejna to fragment rozmowy Margaret z Higginsem na schodach (nie wiem czy tam cos dodano, bo tak na pamiec tej sceny nie znam) a potem matka z Dixon siedzi na ulicy. W kolejnym ujeciu jej matka juz w domu mowi, ze nie lubi Milton i ze klimat jej nie odpowiada wink, tyle zrozumialam,
- okazuje sie, ze kiedy Higgins rozmawial w czasie strajku z Boucherem, szla do niego wlasnie Margaret w sukni balowej, ale uslyszala rozmowe i sie wycofala - wycieli te scene, i chyba dobrze
- najciekawsza scena to oczywiscie rozszerzona Proposal.
W niej dodatkowo: jej kwestia o owocach, ze to niby trudno je w Milton znalezc, o ile dobrze zrozumialam, a pozniej po jego slowach, ze w jej oczach nie jest dzentelmenem i dlaczego ona go odrzuca, Margaret mowi cos o jego siostrze i matce, pewnikiem cos na ten temat, ze jego matka uwaza, ze wszystkie baby za nim szaleja. Ale szczegolow nie jestem w stanie zrozumiec.

#2069 2006-04-21 16:33:56

milosz
Użytkownik

...........chyba nie jestem zachwycona tym zdj?ciem......

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

[img]http://img113.imageshack.us/img113/9518/windelwinnie21df3bg.gif[/img]

#2070 2006-04-21 18:36:37

Alison
Użytkownik

dzi? us?ysza?am w TRÓJCE:
"wszystkie ryski to fajne ch?opy"
od razu mi si? zwi?za?o...
Apeluj? nie ubiera? naszego Rysia w sukienki!!!co on tranwestyta? 8O

Ja równie?! Te biedra a'la Marylin Monroe. Dajta spokój...Ry?kowi. Czym sobie zas?u?y? na takie traktowanie.... sad

#2071 2006-04-21 18:48:38

caroline
Użytkownik

Carolcia, a czemu nie by?o porannego ciasteczka?

Rozpuszczone towarzycho! big_smile Nie mam dost?pu do neta w robocie, a ju? widz? miny mojej rodzinki, jak o 6 rano uruchamiam kompa, ?eby zamie?ci? t?umaczenie na forum janeausten. Sko?czy?abym jak Stevens!
U mnie cykl wydawniczy b?dzie popo?udniowy, taki pó?ny tea time wink
Alison, ja Ci dam wydziedzicz?!!! wink

#2072 2006-04-21 18:52:24

caroline
Użytkownik

Zamieszki cz.I
(Rozdzia? XXII "The blow and its consequences" s. 204)

Margaret wprowadzono do salonu, który dzi?ki nakryciom i pokrowcom powróci? ju? do swego zwyk?ego stanu. Okna by?y na wpó? otwarte z powodu upa?u, ?aluzje os?ania?y szyby, tak, ?e blade, ponure ?wiat?o wpadaj?ce z chodnika zniekszta?ca?o wszystkie cienie i w po??czeniu z zielonkaw? po?wiat? górnego ?wiat?a sprawia?o, ?e nawet twarz Margaret, gdy chwyci?a swe odbicie w lustrze, wyda?a jej si? upiornie blada i mizerna.
Usiad?a i czeka?a, nikt si? nie pojawia?. Wiatr wydawa? si? od czasu do czasu przynosi? z oddali zwielokrotnione g?osy, lecz tak naprawd? nie by?o ?adnego wiatru; zamar? wcze?niej w przenikliwym bezruchu.
Wreszcie pojawi?a si? Fanny.
‘Mamma przyjdzie niebawem, panno Hale. Pragnie, bym przeprosi?a pani? w jej imieniu. By? mo?e s?ysza?a pani, ?e mój brat sprowadzi? robotników z Irlandii, co ogromnie rozdra?ni?o mieszka?ców Milton. Tak jakby nie mia? prawa szuka? pracowników tam, gdzie tylko mo?e, ci g?upi nikczemnicy tutaj nie chc? dla niego pracowa?, tak wystraszyli tych biednych irlandzkich n?dzarzy swoimi gro?bami, ?e nie ?miemy wypu?ci? ich na zewn?trz. Mo?e ich pani zobaczy? st?oczonych w górnym pomieszczeniu w fabryce, b?d? tam spa?, bezpieczni przed tymi bydl?tami, które ani same nie pracuj?, ani nie pozwalaj? pracowa? innym. Mamma troszczy si? o ich po?ywienie, a John rozmawia z nimi, bo niektóre kobiety lamentuj? i chc? wraca?. Ach! Jest mamma!’
Pani Thornton wesz?a z ponurym i srogim wyrazem twarzy, który sprawi?, ?e Margaret odczu?a, i? pojawia si? w z?ym momencie i sprawia k?opot swoj? pro?b?. Niemniej post?powa?a tylko zgodnie z wyra?onym niegdy? ?yczeniem, by prosi?a o wszystko, co oka?e si? niezb?dne, gdy choroba matki b?dzie post?powa?. Brwi pani Thornton ?ci?gn??y si?, a jej usta zacisn??y, gdy Margaret skromnie i z ?agodno?ci? mówi?a o wzrastaj?cej nerwowo?ci matki i ?yczeniu doktora Donaldsona by mia?a ?ó?ko wodne, które ul?y jej w cierpieniu. Margaret zamilk?a. Pani Thornton nie odezwa?a si? od razu.
Nagle zerwa?a si? i wykrzykn??a:
‘S? przy bramie! Wezwij Johna, Fanny, przywo?aj go z fabryki! S? przy bramie! Rozbij? j?! Wezwij Johna, mówi?!’ Narastaj?cy odg?os ci??kich kroków, w który ws?uchiwa?a si? nie zwracaj?c uwagi na s?owa Margaret, dobieg? ich tu? spoza muru, zgie?k w?ciek?ych g?osów rozszala? si? za drewnian? barier?, która dr?a?a, gdy niewidoczny, rozjuszony t?um uderza? w ni? niczym taran z?o?ony z ludzkich cia? i wycofywa? si? na niewielk? odleg?o??, tylko po to, by wzmocni? impet pot??nych uderze? i sprawi?, ?e solidne wrota dr?a?y jak trzcina na wietrze. Kobiety zebra?y si? wokó? okna zafascynowane widokiem, który je przera?a?. Pani Thornton, s?u??ce, Margaret – zebra?y si? tam wszystkie. Fanny wróci?a wbiegaj?c po schodach i krzycz?c jak ?cigana na ka?dym stopniu; z histerycznym ?kaniem rzuci?a si? na sof?. Pani Thornton wypatrywa?a syna, który by? wci?? w fabryce. Wyszed?, spojrza? na nie w gór? – blade skupisko twarzy – i u?miechn?? si? dodaj?c im odwagi zanim zamkn?? drzwi fabryki. Potem zawo?a? jedn? z kobiet by zesz?a i otworzy?a mu drzwi do domu, które Fanny w swej szale?czej ucieczce zaryglowa?a za sob?. Pani Thornton posz?a sama. D?wi?k jego dobrze znanego, rozkazuj?cego g?osu by? jak zapach krwi dla rozjuszonego t?umu na zewn?trz. Dotychczas pozostawali niemi i bezg?o?ni wstrzymuj?c oddech na trud konieczny do wywa?ania bramy. Teraz s?ysz?c go przemawiaj?cego wewn?trz wydali z siebie tak dziki, nieziemski pomruk, ?e nawet pani Thornton poprzedzaj?ca syna by?a blada ze strachu. Wszed? nieco zarumieniony, ale jego oczy l?ni?y jakby w odpowiedzi na wezwanie do stawienia czo?a niebezpiecze?stwu, dumne spojrzenie wewn?trznego oporu czyni?o go imponuj?cym, je?li nie wr?cz przystojnym. Margaret zawsze obawia?a si?, ?e odwaga zawiedzie j? w krytycznej sytuacji i oka?e si?, ?e jest tchórzem. Ale teraz, w tym momencie uzasadnionego strachu i blisko?ci zagro?enia zapomnia?a o sobie i ogarn??o j? jedynie g??bokie, niemal bolesne, poczucie solidarno?ci i wspó?uczestniczenia w tej chwili.

#2073 2006-04-21 18:52:35

ewa7
Użytkownik

Sko?czy?abym jak Stevens!
U mnie cykl wydawniczy b?dzie popo?udniowy, taki pó?ny tea time wink
Alison, ja Ci dam wydziedzicz?!!! wink

Kochana gorzej
Stevensa t?uk jeden szalony( co z tego , ?e d?ugi i silny)a tu jest ca?a armia rozjuszonych kobit big_smile big_smile big_smile

To jest ?art Karolino .Poczekamy big_smile , ale nie za d?ugo big_smile

#2074 2006-04-21 18:54:04

caroline
Użytkownik

Patrz wy?ej wink
Nie zaj??o tak du?o miejsca, jak si? obawia?am, b?dzie okej.

#2075 2006-04-21 18:56:01

ewa7
Użytkownik

Karolino dzi?kuj? big_smile

Stopka forum