Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#2051 2006-04-21 07:56:56

Gosia
U┐ytkownik

Re: Napisy do "North and south"

Dla zainteresowanych - tu mieszka Armitage - South Easth London:

[URL=http://img164.imageshack.us/my.php?image=conferenceguideuklondon4sq.jpg]http://img164.imageshack.us/img164/3161/conferenceguideuklondon4sq.th.jpg[/URL]
Samobojca! Sam podal, ale na szczescie dla siebie nie wymienil nazwy ulicy! big_smile

Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

#2052 2006-04-21 08:49:18

Monika24
U┐ytkownik

Gosiu, czyżby to już były wstępne plany co do pana Armitage'a?
Skubana, pewnie wytropi┼éa┼Ť ju┼╝ nawet ulic─Ö, przyznaj si─Ö big_smile

'Ilekroć oparłem się pokusie, było to piękne. Ilekroć pokusie uległem, było to stokroć piękniejsze' Heine

#2053 2006-04-21 09:24:33

Gosia
U┐ytkownik

Niestety nie, choc jak patrze na Twoja sygnaturke, to zaczynam miec na to ochote lol

Nie moge wprost oczu oderwac od tego obrazka big_smile
Taki przyspieszony naprawde robi wrazenie lol
Od razu mi cisnienie skacze! lol
Jest w sam raz na taki ponury dosc chlodny ranek.
Od razu robi sie goraco big_smile

Z Południa na Północ:

#2054 2006-04-21 09:30:12

Gitka
U┐ytkownik

Dziewczynki, a by┼éy┼Ťcie tutaj?
http://cleobulle.perso.cegetel.net/vide … orian.html

Jeszcze nie ┼Ťci─ůga┼éam i nie wiem czy to s─ů nowo┼Ťci.
http://img161.imageshack.us/img161/4595/ka8fi.jpg

#2055 2006-04-21 10:25:30

ewa7
U┐ytkownik

Gitko ┼Ťci─ůgn─Ö┼éam ju┼╝ te filmiki
To jest N&S w pigu┼éce . Wscenie kt├│r─ů bardzo lubimy - NIE MA HENRYSIA
Jeden z tych filmik├│w jest poswi─Öcony wy┼é─ůcznie Ja┼Ťkowi

#2056 2006-04-21 10:45:57

ewa7
U┐ytkownik

Natomiast bardzo mi się podobał ten ostatni

S─ů tam przedstawieni wszyscy bohaterowie drugoplanowi
Wyobra┼║cie sobie nawet panna Latimer big_smile
Leci sobie cudowna muzyka i mamy jak na dłoni aktorów którzy grali w tle naszej ulubionej pary
Filmik ten ko┼äcz─ů sceny z Henryczkiem (odje┼╝d┼╝a sam) i wtedy to muzyka z lekkiej i zwiewnej robi si─Ö przyci─Ö┼╝kawa.........ale dalej jest pi─Ökna.

#2057 2006-04-21 12:02:44

Monika24
U┐ytkownik

'Ilekroć oparłem się pokusie, było to piękne. Ilekroć pokusie uległem, było to stokroć piękniejsze' Heine

#2058 2006-04-21 12:45:20

Alison
U┐ytkownik

To w takich r├│┼╝owianych domach przychodz─ů do g┼éowy TAKIE pomys┼éy. Hm...
Mo┼╝e co┼Ť przemaluj─Ö, ale ja tak nie cierpi─Ö r├│┼╝owego :?
No cóż, jestem skazana za zapomnienie przez potomnych i trzeba się z tym pogodzić. Żadne wielkie dzieło nie jest mi pisane, nawet dziełko chyba tyż nie :cry: [cichutkie łkanie...]

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn─ů, swoja, w┼éasna, niczyja, nie znana nikomu...

#2059 2006-04-21 13:28:58

Alison
U┐ytkownik

Carolcia, a czemu nie było porannego ciasteczka? Co to, w fabryce Ci zastrajkowali? W moim Biurze Amatorskich Tłumaczeń nie może byc takich przestojów. W spółkach jestem twarda jak Thornton! Jak się będziesz spóźniać, to Cię wydziedziczę i założę monopol! ;-)

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn─ů, swoja, w┼éasna, niczyja, nie znana nikomu...

#2060 2006-04-21 13:49:58

Gosia
U┐ytkownik

Ja tez bylam rozczarowana, z tej zgryzoty dokonczylam swoje tlumaczenie wywiadu z RA, co by siebie i Was moje towarzyszki niedoli, pocieszyc big_smile
Artykul do przeczytania w watku "Artykuly o N&S".

Z Południa na Północ:

#2061 2006-04-21 14:18:36

Margarett
U┐ytkownik

To w takich r├│┼╝owianych domach przychodz─ů do g┼éowy TAKIE pomys┼éy. Hm...
Mo┼╝e co┼Ť przemaluj─Ö, ale ja tak nie cierpi─Ö r├│┼╝owego :?
No cóż, jestem skazana za zapomnienie przez potomnych i trzeba się z tym pogodzić. Żadne wielkie dzieło nie jest mi pisane, nawet dziełko chyba tyż nie :cry: [cichutkie łkanie...]

Mnie też dziwi bierze, że różowy może natchnić, ja bym jedynie mogła oszaleć

Marzenia prze┼╝ywane pod wp┼éywem chwili trac─ů ca┼éy urok przy ich roztrz─ůsaniu

#2062 2006-04-21 16:16:59

Marianna
U┐ytkownik

Może jak Gaskell w nim mieszkała, to jeszcze nie był różowy

#2063 2006-04-21 16:19:05

milosz
U┐ytkownik

No przyznam ┼╝e w Armitagu co┼Ť jest ( zw┼éaszcza w czwartym odcinku jak j─ů ca┼éuje - mjtki same lecia┼éy).
Pytanie komputerowej idiotki - czy te napisy to mo┼╝na jako┼Ť tak wgra─ç coby lecia┼éy z filmem? I jesli tak to jak? :mrgreen:

a tu bonusik moje miłe:

http://img163.imageshack.us/img163/1533/rainformalyellowsundres7iv.jpg

[img]http://img113.imageshack.us/img113/9518/windelwinnie21df3bg.gif[/img]

#2064 2006-04-21 16:22:26

Gitka
U┐ytkownik

A ja widz─Ö pop─Ökany sufit, ale mo┼╝e ┼╝le widz─Ö?
Bo zaniedbania to nasz problem - ale nie w Anglii 8O
Widzisz Alison bez Ciebie to ani rusz nie mo┼╝na si─Ö obej┼Ť─ç wink
http://img86.imageshack.us/img86/5284/adna0zn.jpg

#2065 2006-04-21 16:24:56

Kika
U┐ytkownik

miloszku jak jeste┼Ť to daj zna─ç na moje gg big_smile lub odbierz poczt─Ö

gg 2775021

#2066 2006-04-21 16:28:45

ewa7
U┐ytkownik

...........chyba nie jestem zachwycona tym zdj─Öciem......

#2067 2006-04-21 16:31:19

Kika
U┐ytkownik

dla mnie to te┼╝ nic ciekawego... zniewie┼Ťcia┼éy Rysiek....a feeee

gg 2775021

#2068 2006-04-21 16:31:40

Gosia
U┐ytkownik

No wiec dziewczynki, obejrzalam te ekstrasy, co to 181 MB.
Pare scenek:
- rozmowa Margaret z ojcem w Helston, on mowi, ze musza jechac do Milton i ze odchodzi od kosciola, tyle zrozumialam.
- kolejna to fragment rozmowy Margaret z Higginsem na schodach (nie wiem czy tam cos dodano, bo tak na pamiec tej sceny nie znam) a potem matka z Dixon siedzi na ulicy. W kolejnym ujeciu jej matka juz w domu mowi, ze nie lubi Milton i ze klimat jej nie odpowiada wink, tyle zrozumialam,
- okazuje sie, ze kiedy Higgins rozmawial w czasie strajku z Boucherem, szla do niego wlasnie Margaret w sukni balowej, ale uslyszala rozmowe i sie wycofala - wycieli te scene, i chyba dobrze
- najciekawsza scena to oczywiscie rozszerzona Proposal.
W niej dodatkowo: jej kwestia o owocach, ze to niby trudno je w Milton znalezc, o ile dobrze zrozumialam, a pozniej po jego slowach, ze w jej oczach nie jest dzentelmenem i dlaczego ona go odrzuca, Margaret mowi cos o jego siostrze i matce, pewnikiem cos na ten temat, ze jego matka uwaza, ze wszystkie baby za nim szaleja. Ale szczegolow nie jestem w stanie zrozumiec.

Z Południa na Północ:

#2069 2006-04-21 16:33:56

milosz
U┐ytkownik

...........chyba nie jestem zachwycona tym zdj─Öciem......

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

[img]http://img113.imageshack.us/img113/9518/windelwinnie21df3bg.gif[/img]

#2070 2006-04-21 18:36:37

Alison
U┐ytkownik

dzi┼Ť us┼éysza┼éam w TR├ôJCE:
"wszystkie ryski to fajne chłopy"
od razu mi si─Ö zwi─ůza┼éo...
Apeluj─Ö nie ubiera─ç naszego Rysia w sukienki!!!co on tranwestyta? 8O

Ja r├│wnie┼╝! Te biedra a'la Marylin Monroe. Dajta spok├│j...Ry┼Ťkowi. Czym sobie zas┼éu┼╝y┼é na takie traktowanie.... sad

#2071 2006-04-21 18:48:38

caroline
U┐ytkownik

Carolcia, a czemu nie było porannego ciasteczka?

Rozpuszczone towarzycho! big_smile Nie mam dost─Öpu do neta w robocie, a ju┼╝ widz─Ö miny mojej rodzinki, jak o 6 rano uruchamiam kompa, ┼╝eby zamie┼Ťci─ç t┼éumaczenie na forum janeausten. Sko┼äczy┼éabym jak Stevens!
U mnie cykl wydawniczy będzie popołudniowy, taki późny tea time wink
Alison, ja Ci dam wydziedzicz─Ö!!! wink

#2072 2006-04-21 18:52:24

caroline
U┐ytkownik

Zamieszki cz.I
(Rozdział XXII "The blow and its consequences" s. 204)

Margaret wprowadzono do salonu, kt├│ry dzi─Öki nakryciom i pokrowcom powr├│ci┼é ju┼╝ do swego zwyk┼éego stanu. Okna by┼éy na wp├│┼é otwarte z powodu upa┼éu, ┼╝aluzje os┼éania┼éy szyby, tak, ┼╝e blade, ponure ┼Ťwiat┼éo wpadaj─ůce z chodnika zniekszta┼éca┼éo wszystkie cienie i w po┼é─ůczeniu z zielonkaw─ů po┼Ťwiat─ů g├│rnego ┼Ťwiat┼éa sprawia┼éo, ┼╝e nawet twarz Margaret, gdy chwyci┼éa swe odbicie w lustrze, wyda┼éa jej si─Ö upiornie blada i mizerna.
Usiad┼éa i czeka┼éa, nikt si─Ö nie pojawia┼é. Wiatr wydawa┼é si─Ö od czasu do czasu przynosi─ç z oddali zwielokrotnione g┼éosy, lecz tak naprawd─Ö nie by┼éo ┼╝adnego wiatru; zamar┼é wcze┼Ťniej w przenikliwym bezruchu.
Wreszcie pojawiła się Fanny.
‘Mamma przyjdzie niebawem, panno Hale. Pragnie, bym przeprosi┼éa pani─ů w jej imieniu. By─ç mo┼╝e s┼éysza┼éa pani, ┼╝e m├│j brat sprowadzi┼é robotnik├│w z Irlandii, co ogromnie rozdra┼╝ni┼éo mieszka┼äc├│w Milton. Tak jakby nie mia┼é prawa szuka─ç pracownik├│w tam, gdzie tylko mo┼╝e, ci g┼éupi nikczemnicy tutaj nie chc─ů dla niego pracowa─ç, tak wystraszyli tych biednych irlandzkich n─Ödzarzy swoimi gro┼║bami, ┼╝e nie ┼Ťmiemy wypu┼Ťci─ç ich na zewn─ůtrz. Mo┼╝e ich pani zobaczy─ç st┼éoczonych w g├│rnym pomieszczeniu w fabryce, b─Öd─ů tam spa─ç, bezpieczni przed tymi bydl─Ötami, kt├│re ani same nie pracuj─ů, ani nie pozwalaj─ů pracowa─ç innym. Mamma troszczy si─Ö o ich po┼╝ywienie, a John rozmawia z nimi, bo niekt├│re kobiety lamentuj─ů i chc─ů wraca─ç. Ach! Jest mamma!’
Pani Thornton wesz┼éa z ponurym i srogim wyrazem twarzy, kt├│ry sprawi┼é, ┼╝e Margaret odczu┼éa, i┼╝ pojawia si─Ö w z┼éym momencie i sprawia k┼éopot swoj─ů pro┼Ťb─ů. Niemniej post─Öpowa┼éa tylko zgodnie z wyra┼╝onym niegdy┼Ť ┼╝yczeniem, by prosi┼éa o wszystko, co oka┼╝e si─Ö niezb─Ödne, gdy choroba matki b─Ödzie post─Öpowa─ç. Brwi pani Thornton ┼Ťci─ůgn─Ö┼éy si─Ö, a jej usta zacisn─Ö┼éy, gdy Margaret skromnie i z ┼éagodno┼Ťci─ů m├│wi┼éa o wzrastaj─ůcej nerwowo┼Ťci matki i ┼╝yczeniu doktora Donaldsona by mia┼éa ┼é├│┼╝ko wodne, kt├│re ul┼╝y jej w cierpieniu. Margaret zamilk┼éa. Pani Thornton nie odezwa┼éa si─Ö od razu.
Nagle zerwała się i wykrzyknęła:
‘S─ů przy bramie! Wezwij Johna, Fanny, przywo┼éaj go z fabryki! S─ů przy bramie! Rozbij─ů j─ů! Wezwij Johna, m├│wi─Ö!’ Narastaj─ůcy odg┼éos ci─Ö┼╝kich krok├│w, w kt├│ry ws┼éuchiwa┼éa si─Ö nie zwracaj─ůc uwagi na s┼éowa Margaret, dobieg┼é ich tu┼╝ spoza muru, zgie┼ék w┼Ťciek┼éych g┼éos├│w rozszala┼é si─Ö za drewnian─ů barier─ů, kt├│ra dr┼╝a┼éa, gdy niewidoczny, rozjuszony t┼éum uderza┼é w ni─ů niczym taran z┼éo┼╝ony z ludzkich cia┼é i wycofywa┼é si─Ö na niewielk─ů odleg┼éo┼Ť─ç, tylko po to, by wzmocni─ç impet pot─Ö┼╝nych uderze┼ä i sprawi─ç, ┼╝e solidne wrota dr┼╝a┼éy jak trzcina na wietrze. Kobiety zebra┼éy si─Ö wok├│┼é okna zafascynowane widokiem, kt├│ry je przera┼╝a┼é. Pani Thornton, s┼éu┼╝─ůce, Margaret – zebra┼éy si─Ö tam wszystkie. Fanny wr├│ci┼éa wbiegaj─ůc po schodach i krzycz─ůc jak ┼Ťcigana na ka┼╝dym stopniu; z histerycznym ┼ékaniem rzuci┼éa si─Ö na sof─Ö. Pani Thornton wypatrywa┼éa syna, kt├│ry by┼é wci─ů┼╝ w fabryce. Wyszed┼é, spojrza┼é na nie w g├│r─Ö – blade skupisko twarzy – i u┼Ťmiechn─ů┼é si─Ö dodaj─ůc im odwagi zanim zamkn─ů┼é drzwi fabryki. Potem zawo┼éa┼é jedn─ů z kobiet by zesz┼éa i otworzy┼éa mu drzwi do domu, kt├│re Fanny w swej szale┼äczej ucieczce zaryglowa┼éa za sob─ů. Pani Thornton posz┼éa sama. D┼║wi─Ök jego dobrze znanego, rozkazuj─ůcego g┼éosu by┼é jak zapach krwi dla rozjuszonego t┼éumu na zewn─ůtrz. Dotychczas pozostawali niemi i bezg┼éo┼Ťni wstrzymuj─ůc oddech na trud konieczny do wywa┼╝ania bramy. Teraz s┼éysz─ůc go przemawiaj─ůcego wewn─ůtrz wydali z siebie tak dziki, nieziemski pomruk, ┼╝e nawet pani Thornton poprzedzaj─ůca syna by┼éa blada ze strachu. Wszed┼é nieco zarumieniony, ale jego oczy l┼Ťni┼éy jakby w odpowiedzi na wezwanie do stawienia czo┼éa niebezpiecze┼ästwu, dumne spojrzenie wewn─Ötrznego oporu czyni┼éo go imponuj─ůcym, je┼Ťli nie wr─Öcz przystojnym. Margaret zawsze obawia┼éa si─Ö, ┼╝e odwaga zawiedzie j─ů w krytycznej sytuacji i oka┼╝e si─Ö, ┼╝e jest tch├│rzem. Ale teraz, w tym momencie uzasadnionego strachu i blisko┼Ťci zagro┼╝enia zapomnia┼éa o sobie i ogarn─Ö┼éo j─ů jedynie g┼é─Öbokie, niemal bolesne, poczucie solidarno┼Ťci i wsp├│┼éuczestniczenia w tej chwili.

#2073 2006-04-21 18:52:35

ewa7
U┐ytkownik

Skończyłabym jak Stevens!
U mnie cykl wydawniczy będzie popołudniowy, taki późny tea time wink
Alison, ja Ci dam wydziedzicz─Ö!!! wink

Kochana gorzej
Stevensa tłuk jeden szalony( co z tego , że długi i silny)a tu jest cała armia rozjuszonych kobit big_smile big_smile big_smile

To jest żart Karolino .Poczekamy big_smile , ale nie za długo big_smile

#2074 2006-04-21 18:54:04

caroline
U┐ytkownik

Patrz wy┼╝ej wink
Nie zajęło tak dużo miejsca, jak się obawiałam, będzie okej.

#2075 2006-04-21 18:56:01

ewa7
U┐ytkownik

Karolino dzi─Ökuj─Ö big_smile

Stopka forum