Ogród Jane Austen

Strona po¶wiecona Jane Austen

Nie jeste¶ zalogowany.

Og³oszenie

#2051 2006-04-21 07:56:56

Gosia
U¿ytkownik

Re: Napisy do "North and south"

Dla zainteresowanych - tu mieszka Armitage - South Easth London:

[URL=http://img164.imageshack.us/my.php?image=conferenceguideuklondon4sq.jpg]http://img164.imageshack.us/img164/3161/conferenceguideuklondon4sq.th.jpg[/URL]
Samobojca! Sam podal, ale na szczescie dla siebie nie wymienil nazwy ulicy! big_smile


Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

Offline

 

#2052 2006-04-21 08:49:18

Monika24
U¿ytkownik

Re: Napisy do "North and south"

Gosiu, czyżby to już były wstępne plany co do pana Armitage'a?
Skubana, pewnie wytropiłaś już nawet ulicę, przyznaj się big_smile


'Ilekroć oparłem się pokusie, było to piękne. Ilekroć pokusie uległem, było to stokroć piękniejsze' Heine

Offline

 

#2053 2006-04-21 09:24:33

Gosia
U¿ytkownik

Re: Napisy do "North and south"

Niestety nie, choc jak patrze na Twoja sygnaturke, to zaczynam miec na to ochote lol

Nie moge wprost oczu oderwac od tego obrazka big_smile
Taki przyspieszony naprawde robi wrazenie lol
Od razu mi cisnienie skacze! lol
Jest w sam raz na taki ponury dosc chlodny ranek.
Od razu robi sie goraco big_smile


Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

Offline

 

#2054 2006-04-21 09:30:12

Gitka
U¿ytkownik

Re: Napisy do "North and south"

Dziewczynki, a byłyście tutaj?
http://cleobulle.perso.cegetel.net/vide … orian.html

Jeszcze nie ściągałam i nie wiem czy to są nowości.
http://img161.imageshack.us/img161/4595/ka8fi.jpg

Offline

 

#2055 2006-04-21 10:25:30

ewa7
U¿ytkownik

Re: Napisy do "North and south"

Gitko ściągnęłam już te filmiki
To jest N&S w pigułce . Wscenie którą bardzo lubimy - NIE MA HENRYSIA
Jeden z tych filmików jest poswięcony wyłącznie Jaśkowi

Offline

 

#2056 2006-04-21 10:45:57

ewa7
U¿ytkownik

Re: Napisy do "North and south"

Natomiast bardzo mi się podobał ten ostatni

SÄ… tam przedstawieni wszyscy bohaterowie drugoplanowi
Wyobraźcie sobie nawet panna Latimer big_smile
Leci sobie cudowna muzyka i mamy jak na dłoni aktorów którzy grali w tle naszej ulubionej pary
Filmik ten kończą sceny z Henryczkiem (odjeżdża sam) i wtedy to muzyka z lekkiej i zwiewnej robi się przyciężkawa.........ale dalej jest piękna.

Offline

 

#2057 2006-04-21 12:02:44

Monika24
U¿ytkownik

Re: Napisy do "North and south"


'Ilekroć oparłem się pokusie, było to piękne. Ilekroć pokusie uległem, było to stokroć piękniejsze' Heine

Offline

 

#2058 2006-04-21 12:45:20

Alison
U¿ytkownik

Re: Napisy do "North and south"

To w takich różowianych domach przychodzą do głowy TAKIE pomysły. Hm...
Może coś przemaluję, ale ja tak nie cierpię różowego :?
No cóż, jestem skazana za zapomnienie przez potomnych i trzeba się z tym pogodzić. Żadne wielkie dzieło nie jest mi pisane, nawet dziełko chyba tyż nie :cry: [cichutkie łkanie...]


Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyną, swoja, własna, niczyja, nie znana nikomu...

Offline

 

#2059 2006-04-21 13:28:58

Alison
U¿ytkownik

Re: Napisy do "North and south"

Carolcia, a czemu nie było porannego ciasteczka? Co to, w fabryce Ci zastrajkowali? W moim Biurze Amatorskich Tłumaczeń nie może byc takich przestojów. W spółkach jestem twarda jak Thornton! Jak się będziesz spóźniać, to Cię wydziedziczę i założę monopol! ;-)


Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyną, swoja, własna, niczyja, nie znana nikomu...

Offline

 

#2060 2006-04-21 13:49:58

Gosia
U¿ytkownik

Re: Napisy do "North and south"

Ja tez bylam rozczarowana, z tej zgryzoty dokonczylam swoje tlumaczenie wywiadu z RA, co by siebie i Was moje towarzyszki niedoli, pocieszyc big_smile
Artykul do przeczytania w watku "Artykuly o N&S".


Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

Offline

 

#2061 2006-04-21 14:18:36

Margarett
U¿ytkownik

Re: Napisy do "North and south"

To w takich różowianych domach przychodzą do głowy TAKIE pomysły. Hm...
Może coś przemaluję, ale ja tak nie cierpię różowego :?
No cóż, jestem skazana za zapomnienie przez potomnych i trzeba się z tym pogodzić. Żadne wielkie dzieło nie jest mi pisane, nawet dziełko chyba tyż nie :cry: [cichutkie łkanie...]

Mnie też dziwi bierze, że różowy może natchnić, ja bym jedynie mogła oszaleć


Marzenia przeżywane pod wpływem chwili tracą cały urok przy ich roztrząsaniu

Offline

 

#2062 2006-04-21 16:16:59

Marianna
U¿ytkownik

Re: Napisy do "North and south"

Może jak Gaskell w nim mieszkała, to jeszcze nie był różowy

Offline

 

#2063 2006-04-21 16:19:05

milosz
U¿ytkownik

Re: Napisy do "North and south"

No przyznam że w Armitagu coś jest ( zwłaszcza w czwartym odcinku jak ją całuje - mjtki same leciały).
Pytanie komputerowej idiotki - czy te napisy to można jakoś tak wgrać coby leciały z filmem? I jesli tak to jak? :mrgreen:

a tu bonusik moje miłe:

http://img163.imageshack.us/img163/1533/rainformalyellowsundres7iv.jpg


[img]http://img113.imageshack.us/img113/9518/windelwinnie21df3bg.gif[/img]

Offline

 

#2064 2006-04-21 16:22:26

Gitka
U¿ytkownik

Re: Napisy do "North and south"

A ja widzę popękany sufit, ale może żle widzę?
Bo zaniedbania to nasz problem - ale nie w Anglii 8O
Widzisz Alison bez Ciebie to ani rusz nie można się obejść wink
http://img86.imageshack.us/img86/5284/adna0zn.jpg

Offline

 

#2065 2006-04-21 16:24:56

Kika
U¿ytkownik

Re: Napisy do "North and south"

miloszku jak jesteś to daj znać na moje gg big_smile lub odbierz pocztę


gg 2775021

Offline

 

#2066 2006-04-21 16:28:45

ewa7
U¿ytkownik

Re: Napisy do "North and south"

...........chyba nie jestem zachwycona tym zdjęciem......

Offline

 

#2067 2006-04-21 16:31:19

Kika
U¿ytkownik

Re: Napisy do "North and south"

dla mnie to też nic ciekawego... zniewieściały Rysiek....a feeee


gg 2775021

Offline

 

#2068 2006-04-21 16:31:40

Gosia
U¿ytkownik

Re: Napisy do "North and south"

No wiec dziewczynki, obejrzalam te ekstrasy, co to 181 MB.
Pare scenek:
- rozmowa Margaret z ojcem w Helston, on mowi, ze musza jechac do Milton i ze odchodzi od kosciola, tyle zrozumialam.
- kolejna to fragment rozmowy Margaret z Higginsem na schodach (nie wiem czy tam cos dodano, bo tak na pamiec tej sceny nie znam) a potem matka z Dixon siedzi na ulicy. W kolejnym ujeciu jej matka juz w domu mowi, ze nie lubi Milton i ze klimat jej nie odpowiada wink, tyle zrozumialam,
- okazuje sie, ze kiedy Higgins rozmawial w czasie strajku z Boucherem, szla do niego wlasnie Margaret w sukni balowej, ale uslyszala rozmowe i sie wycofala - wycieli te scene, i chyba dobrze
- najciekawsza scena to oczywiscie rozszerzona Proposal.
W niej dodatkowo: jej kwestia o owocach, ze to niby trudno je w Milton znalezc, o ile dobrze zrozumialam, a pozniej po jego slowach, ze w jej oczach nie jest dzentelmenem i dlaczego ona go odrzuca, Margaret mowi cos o jego siostrze i matce, pewnikiem cos na ten temat, ze jego matka uwaza, ze wszystkie baby za nim szaleja. Ale szczegolow nie jestem w stanie zrozumiec.


Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

Offline

 

#2069 2006-04-21 16:33:56

milosz
U¿ytkownik

Re: Napisy do "North and south"

...........chyba nie jestem zachwycona tym zdjęciem......

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


[img]http://img113.imageshack.us/img113/9518/windelwinnie21df3bg.gif[/img]

Offline

 

#2070 2006-04-21 18:36:37

Alison
U¿ytkownik

Re: Napisy do "North and south"

dziś usłyszałam w TRÓJCE:
"wszystkie ryski to fajne chłopy"
od razu mi się związało...
Apeluję nie ubierać naszego Rysia w sukienki!!!co on tranwestyta? 8O

Ja również! Te biedra a'la Marylin Monroe. Dajta spokój...Ryśkowi. Czym sobie zasłużył na takie traktowanie.... sad


Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyną, swoja, własna, niczyja, nie znana nikomu...

Offline

 

#2071 2006-04-21 18:48:38

caroline
U¿ytkownik

Re: Napisy do "North and south"

Carolcia, a czemu nie było porannego ciasteczka?

Rozpuszczone towarzycho! big_smile Nie mam dostępu do neta w robocie, a już widzę miny mojej rodzinki, jak o 6 rano uruchamiam kompa, żeby zamieścić tłumaczenie na forum janeausten. Skończyłabym jak Stevens!
U mnie cykl wydawniczy będzie popołudniowy, taki późny tea time wink
Alison, ja Ci dam wydziedziczÄ™!!! wink

Offline

 

#2072 2006-04-21 18:52:24

caroline
U¿ytkownik

Re: Napisy do "North and south"

Zamieszki cz.I
(Rozdział XXII "The blow and its consequences" s. 204)

Margaret wprowadzono do salonu, który dzięki nakryciom i pokrowcom powrócił już do swego zwykłego stanu. Okna były na wpół otwarte z powodu upału, żaluzje osłaniały szyby, tak, że blade, ponure światło wpadające z chodnika zniekształcało wszystkie cienie i w połączeniu z zielonkawą poświatą górnego światła sprawiało, że nawet twarz Margaret, gdy chwyciła swe odbicie w lustrze, wydała jej się upiornie blada i mizerna.
Usiadła i czekała, nikt się nie pojawiał. Wiatr wydawał się od czasu do czasu przynosić z oddali zwielokrotnione głosy, lecz tak naprawdę nie było żadnego wiatru; zamarł wcześniej w przenikliwym bezruchu.
Wreszcie pojawiła się Fanny.
‘Mamma przyjdzie niebawem, panno Hale. Pragnie, bym przeprosiÅ‚a paniÄ… w jej imieniu. Być może sÅ‚yszaÅ‚a pani, że mój brat sprowadziÅ‚ robotników z Irlandii, co ogromnie rozdrażniÅ‚o mieszkaÅ„ców Milton. Tak jakby nie miaÅ‚ prawa szukać pracowników tam, gdzie tylko może, ci gÅ‚upi nikczemnicy tutaj nie chcÄ… dla niego pracować, tak wystraszyli tych biednych irlandzkich nÄ™dzarzy swoimi groźbami, że nie Å›miemy wypuÅ›cić ich na zewnÄ…trz. Może ich pani zobaczyć stÅ‚oczonych w górnym pomieszczeniu w fabryce, bÄ™dÄ… tam spać, bezpieczni przed tymi bydlÄ™tami, które ani same nie pracujÄ…, ani nie pozwalajÄ… pracować innym. Mamma troszczy siÄ™ o ich pożywienie, a John rozmawia z nimi, bo niektóre kobiety lamentujÄ… i chcÄ… wracać. Ach! Jest mamma!’
Pani Thornton weszła z ponurym i srogim wyrazem twarzy, który sprawił, że Margaret odczuła, iż pojawia się w złym momencie i sprawia kłopot swoją prośbą. Niemniej postępowała tylko zgodnie z wyrażonym niegdyś życzeniem, by prosiła o wszystko, co okaże się niezbędne, gdy choroba matki będzie postępować. Brwi pani Thornton ściągnęły się, a jej usta zacisnęły, gdy Margaret skromnie i z łagodnością mówiła o wzrastającej nerwowości matki i życzeniu doktora Donaldsona by miała łóżko wodne, które ulży jej w cierpieniu. Margaret zamilkła. Pani Thornton nie odezwała się od razu.
Nagle zerwała się i wykrzyknęła:
‘SÄ… przy bramie! Wezwij Johna, Fanny, przywoÅ‚aj go z fabryki! SÄ… przy bramie! RozbijÄ… jÄ…! Wezwij Johna, mówiÄ™!’ NarastajÄ…cy odgÅ‚os ciężkich kroków, w który wsÅ‚uchiwaÅ‚a siÄ™ nie zwracajÄ…c uwagi na sÅ‚owa Margaret, dobiegÅ‚ ich tuż spoza muru, zgieÅ‚k wÅ›ciekÅ‚ych gÅ‚osów rozszalaÅ‚ siÄ™ za drewnianÄ… barierÄ…, która drżaÅ‚a, gdy niewidoczny, rozjuszony tÅ‚um uderzaÅ‚ w niÄ… niczym taran zÅ‚ożony z ludzkich ciaÅ‚ i wycofywaÅ‚ siÄ™ na niewielkÄ… odlegÅ‚ość, tylko po to, by wzmocnić impet potężnych uderzeÅ„ i sprawić, że solidne wrota drżaÅ‚y jak trzcina na wietrze. Kobiety zebraÅ‚y siÄ™ wokół okna zafascynowane widokiem, który je przerażaÅ‚. Pani Thornton, sÅ‚użące, Margaret – zebraÅ‚y siÄ™ tam wszystkie. Fanny wróciÅ‚a wbiegajÄ…c po schodach i krzyczÄ…c jak Å›cigana na każdym stopniu; z histerycznym Å‚kaniem rzuciÅ‚a siÄ™ na sofÄ™. Pani Thornton wypatrywaÅ‚a syna, który byÅ‚ wciąż w fabryce. WyszedÅ‚, spojrzaÅ‚ na nie w górÄ™ – blade skupisko twarzy – i uÅ›miechnÄ…Å‚ siÄ™ dodajÄ…c im odwagi zanim zamknÄ…Å‚ drzwi fabryki. Potem zawoÅ‚aÅ‚ jednÄ… z kobiet by zeszÅ‚a i otworzyÅ‚a mu drzwi do domu, które Fanny w swej szaleÅ„czej ucieczce zaryglowaÅ‚a za sobÄ…. Pani Thornton poszÅ‚a sama. DźwiÄ™k jego dobrze znanego, rozkazujÄ…cego gÅ‚osu byÅ‚ jak zapach krwi dla rozjuszonego tÅ‚umu na zewnÄ…trz. Dotychczas pozostawali niemi i bezgÅ‚oÅ›ni wstrzymujÄ…c oddech na trud konieczny do wyważania bramy. Teraz sÅ‚yszÄ…c go przemawiajÄ…cego wewnÄ…trz wydali z siebie tak dziki, nieziemski pomruk, że nawet pani Thornton poprzedzajÄ…ca syna byÅ‚a blada ze strachu. WszedÅ‚ nieco zarumieniony, ale jego oczy lÅ›niÅ‚y jakby w odpowiedzi na wezwanie do stawienia czoÅ‚a niebezpieczeÅ„stwu, dumne spojrzenie wewnÄ™trznego oporu czyniÅ‚o go imponujÄ…cym, jeÅ›li nie wrÄ™cz przystojnym. Margaret zawsze obawiaÅ‚a siÄ™, że odwaga zawiedzie jÄ… w krytycznej sytuacji i okaże siÄ™, że jest tchórzem. Ale teraz, w tym momencie uzasadnionego strachu i bliskoÅ›ci zagrożenia zapomniaÅ‚a o sobie i ogarnęło jÄ… jedynie gÅ‚Ä™bokie, niemal bolesne, poczucie solidarnoÅ›ci i współuczestniczenia w tej chwili.

Offline

 

#2073 2006-04-21 18:52:35

ewa7
U¿ytkownik

Re: Napisy do "North and south"


Skończyłabym jak Stevens!
U mnie cykl wydawniczy będzie popołudniowy, taki późny tea time wink
Alison, ja Ci dam wydziedziczÄ™!!! wink

Kochana gorzej
Stevensa tłuk jeden szalony( co z tego , że długi i silny)a tu jest cała armia rozjuszonych kobit big_smile big_smile big_smile

To jest żart Karolino .Poczekamy big_smile , ale nie za długo big_smile

Offline

 

#2074 2006-04-21 18:54:04

caroline
U¿ytkownik

Re: Napisy do "North and south"

Patrz wyżej wink
Nie zajęło tak dużo miejsca, jak się obawiałam, będzie okej.

Offline

 

#2075 2006-04-21 18:56:01

ewa7
U¿ytkownik

Re: Napisy do "North and south"

Karolino dziękuję big_smile

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB