Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#226 2006-03-13 19:38:38

Trzykrotka
U┐ytkownik

Re: Matthew Macfadyen

Ja sie wcale nie dziwi─Ö - urok MM nawet w Spooksach jest nieodparty. Tylko - hmmmmm - tym sposobem w┼éa┼Ťciwie mo┼╝na "zaliczy─ç" wszystkie partnerki, z kt├│rymi gra sie troch─Ö d┼éu┼╝ej. To mi si─Ö wcale nie podoba. Ale to ju┼╝ temat na ca┼ékiem inne forum i nie mam zamiaru mniej lubi─ç obojga z tego powodu. Niech im dzieci zdrowo rosn─ů.

#227 2006-03-14 00:57:51

GosiaJ
U┐ytkownik

Ja sie wcale nie dziwi─Ö - urok MM nawet w Spooksach jest nieodparty. Tylko - hmmmmm - tym sposobem w┼éa┼Ťciwie mo┼╝na "zaliczy─ç" wszystkie partnerki, z kt├│rymi gra sie troch─Ö d┼éu┼╝ej. To mi si─Ö wcale nie podoba. Ale to ju┼╝ temat na ca┼ékiem inne forum i nie mam zamiaru mniej lubi─ç obojga z tego powodu. Niech im dzieci zdrowo rosn─ů.

Hmmm... Nie wiem, jak to jest, nie moj─ů spraw─ů jest wtr─ůca─ç si─Ö w cudze ┼╝ycie prywatne, szczeg├│lnie os├│b mi nieznanych. Wi─Öc pozostan─Ö przy stwierdzeniu, ┼╝e ┼╝ycie si─Ö r├│┼╝nie uk┼éada. I w wi─Ökszo┼Ťci nie jest to sprawa "zaliczania" kolejnych partnerek - chyba ┼╝e si─Ö jest ┼Ťp. Marlonem Brando ;-)

Thorntonmania... nieustaj─ůce apogeum uzale┼╝nienia.

#228 2006-03-14 01:03:01

GosiaJ
U┐ytkownik

A ja przypominam o Spooks - dzi┼Ť o 24.00!!

Zarwa┼éam kawa┼éek kolejnej nocy, ale nie ┼╝a┼éuj─Ö. MM robi wra┼╝enie r├│wnie┼╝ w wersji wsp├│┼éczesnej - zn├│w ten G┼éOS - kt├│ra┼Ť m├│wi┼éa co┼Ť o jakich┼Ť tekstach poetyckich, kt├│re on czyta??
Przyk┼éad na to, ┼╝e kto┼Ť w og├│le nieefektowny, ma┼éo przystojny, z kulfoniastym noskiem ;-) kto ma co┼Ť w spojrzeniu, w twarzy, ┼╝e o g┼éosie ju┼╝ nie wspomn─Ö, ┼╝eby nie nudzi─ç - mo┼╝e powodowa─ç omdlenie :-)

#229 2006-03-14 21:54:18

Trzykrotka
U┐ytkownik

Ja sie ci─ůgle pilnuj─Ö, ┼╝eby nie przek┼éada─ç ┼╝ycia na sztuk─Ö, bo co mnie w ko┼äcu obchodzi ┼╝ycie prywatne celebrities? Ale tak mi si─Ö wypsn─Ö┼éo w emocjach. To by┼éy te first impresions, kt├│re tak zwiod┼éy Elizabeth.
A tu link do recytacji. Zwłaszcza Szekspir mnie powalił. Enjoy!
http://www.matthew-macfadyen.co.uk/media.html

#230 2006-03-14 22:52:19

AineNiRigani
U┐ytkownik

Ech Trzykrotko, za te linki całe forum będzie cię na rękach nosić, padać plackiem u Twych stóp i bić pokłony do samej ziemi.
Wrzu─ç to koniecznie do link├│w, ┼╝eby nie zgin─Ö┼éo i ┼Ťlad trwa┼éy po tym pozosta┼é.

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#231 2006-03-14 23:08:06

Alison
U┐ytkownik

A ja te┼╝ chc─Ö Trzykrotk─Ö wy┼Ťciska─ç i nie wiem za co bo mi si─Ö nic nie chce ┼Ťci─ůgn─ůc bo mi pisze, ┼╝e pliki nie zawieraj─ů ┼╝adnych danych :cry:

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn─ů, swoja, w┼éasna, niczyja, nie znana nikomu...

#232 2006-03-14 23:15:55

Trzykrotka
U┐ytkownik

Alison, spr├│buj jeszcze raz! Ja przed chwil─ů tam wesz┼éam i wszystko jest jak by┼éo. Powiem Wam - od kiedy mam ten link - ca┼éy czas marz─Ö, ┼╝eby sie wypu┼Ťci─ç na weekend do Londynu (pomarzy─ç dobra rzecz). Tylko - czy Matthew teraz w czym┼Ť gra na scenie? Henryka IV juz zawiesili.

#233 2006-03-14 23:29:46

Alison
U┐ytkownik

Pr├│bowa┼éam, ale czego┼Ť mu chyba u mnie brakuje.... Pokazuje mi si─Ö ten znaczek QickTime'a ze znakiem zapytania i nic buuuuuu :cry: :cry:

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn─ů, swoja, w┼éasna, niczyja, nie znana nikomu...

#234 2006-03-15 00:36:55

GosiaJ
U┐ytkownik

Dzi─Ökuj─Ö serdecznie za linki. Och... :-)

#235 2006-03-15 22:36:19

Alraune
U┐ytkownik

Zas┼éuchuj─Ö si─Ö od tygodnia... Mnie r├│wnie┼╝ najbardziej powali┼é Shakespeare. A typow─ů reakcj─ů na cudowny g┼éos Matthew jest 'm├│w do mnie jeszcze...'

He's more myself than I am... Whatever our souls are made of, his and mine are the same.

#236 2006-03-15 22:47:04

Trzykrotka
U┐ytkownik

W sonecie 29 jest taki fragment, kiedy komu┼Ť dzwoni SMS! Matthew robi chwil─Ö potem taki s┼éodki przydech, jakby takie szcz─Ö┼Ťliwe westchnienie albo wr─Öcz ┼Ťmiech, co wynika z tre┼Ťci wiersza. Mog─Ö tego s┼éucha─ç bez ko┼äca.
G┼éos u m─Ö┼╝czyzny to jest pot─Ö┼╝na bro┼ä! Szkoda, ┼╝e oni tak ma┼éo o tym wiedz─ů...

#237 2006-03-15 23:01:23

izek
U┐ytkownik

hmmmm :?

u mnie na kompie ten sonet trwa 8 sekund
i teraz nie wiem czy co┼Ť posz┼éo nie tak?, bo nie ma tam miejsca na fragmenty etc sad

gg 5425654

#238 2006-03-15 23:03:42

Alraune
U┐ytkownik

Taak. Zaczyna gorzko, ponuro, troch─Ö smutno, potem "s┼éycha─ç", jak czyta sms... I widz─Ö ten u┼Ťmiech, ulg─Ö i szcz─Ö┼Ťcie. Matthew cudownie gra g┼éosem, idealnie wyczuwa wymow─Ö tego sonetu. Co r├│wnie┼╝ dowodzi, jak bardzo ponadczasowy jest Shakespeare. Co by o tym ostatnim nie m├│wi─ç, dla mnie jest i pozostanie mistrzem.

He's more myself than I am... Whatever our souls are made of, his and mine are the same.

#239 2006-03-15 23:05:29

Alison
U┐ytkownik

Zabij─Ö Was! (Kaziuta, nie b├│j si─Ö ja tylko tak ┼╝artuje...) Dlaczego Wy macie, a ja nie?! To niesprawiedliwo┼Ť─ç dziejowa :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

#240 2006-03-15 23:05:46

Alraune
U┐ytkownik

hmmmm :?

u mnie na kompie ten sonet trwa 8 sekund
i teraz nie wiem czy co┼Ť posz┼éo nie tak?, bo nie ma tam miejsca na fragmenty etc sad

Powinien trwa─ç minut─Ö i 13 sekund. Spr├│buj ┼Ťci─ůgn─ů─ç go jeszcze raz - ja te┼╝ na pocz─ůtku mia┼éam problemy, ┼Ťci─ůgn─Ö┼éy mi si─Ö tylko 3/4.

#241 2006-03-15 23:06:22

AineNiRigani
U┐ytkownik

Co r├│wnie┼╝ dowodzi, jak bardzo ponadczasowy jest Shakespeare. Co by o tym ostatnim nie m├│wi─ç, dla mnie jest i pozostanie mistrzem.

Ja wczoraj byłam na Romeo i Julii. Zapomniałam już jakie to dobre jest big_smile
W liecum musieli┼Ťmy cytowa─ç Shakespeare w oryginale na pami─Ö─ç. Ja wybra┼éam sobie wst─Öp do "As you like it" - to o etapach zycia cz┼éowieka (uj─ů┼é wy┼é─ůcznie m─Ösk─ů jego cz─Ö┼Ť─ç big_smile)

#242 2006-03-15 23:10:12

izek
U┐ytkownik

To niesprawiedliwo┼Ť─ç dziejowa :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

zgadzam si─Ö Alison
ale c├│┼╝
trza nam pr├│bowa─ç dalej

jak to było: nie spoczniemy...

gg 5425654

#243 2006-03-15 23:12:50

Trzykrotka
U┐ytkownik

Ja wczoraj byłam na Romeo i Julii. Zapomniałam już jakie to dobre jest

Zazdroszcz─Ö - gdzie graj─ů Romea i Juli─Ö??
Ja uwielbiam Szekspira od Bara┼äczaka. Pamietam jak si─Ö zach┼éysn─Ö┼éam Hamletem Wajdy z Budzisz-Krzy┼╝anowsk─ů. Romeo i Julia jest te┼╝ genialnie przet┼éumaczone.
W pi─ůtek id─Ö na Miark─Ö za miark─Ö. Ju┼╝ si─Ö nie mog─Ö doczeka─ç.

#244 2006-03-15 23:15:54

AineNiRigani
U┐ytkownik

Zazdroszcz─Ö - gdzie graj─ů Romea i Juli─Ö??

Teatr szkolny. Trafiła mi się opieka big_smile
M┼éodzie┼╝ jak m┼éodzie┼╝, ale ja potrafi─Ö si─Ö wy┼é─ůczy─ç big_smile

#245 2006-03-15 23:25:18

Alraune
U┐ytkownik

Ja uwielbiam Szekspira od Bara┼äczaka. Pamietam jak si─Ö zach┼éysn─Ö┼éam Hamletem Wajdy z Budzisz-Krzy┼╝anowsk─ů. Romeo i Julia jest te┼╝ genialnie przet┼éumaczone.

Przek┼éady Bara┼äczaka s─ů zdecydowanie najlepsze, cho─ç S┼éomczy┼äskiemu te┼╝ zdarzy┼éo si─Ö dobre t┼éumaczenie - Kr├│l Lear. Polecam ksi─ů┼╝k─Ö Bara┼äczaka 'Ocalone w t┼éumaczeniu', spora jej cz─Ö┼Ť─ç dotyczy t┼éumaczenia dzie┼é Shakespeare'a, jest te┼╝ m.in. mocno humorystyczne por├│wnanie przek┼éad├│w Bara┼äczaka i dokona┼ä innych polskich t┼éumaczy.

#246 2006-03-15 23:54:21

Trzykrotka
U┐ytkownik

Czyta┼éam i by┼éam pod wra┼╝eniem. Tak sobie my┼Ťl─Ö, ┼╝e mamy pod wzgl─Ödem j─Özykowym troche lepiej ni┼╝ angloj─Özyczni wszelkiej ma┼Ťci: taki t┼éumacz jak panowie S. czy B. i juz wiemy, ┼╝e Szekspir wielkim poet─ů by┼é: ┼╝e by┼é wspaniale liryczny i do rozpuku ┼Ťmieszny (pop┼éaka┼éam si─Ö na ┼Ünie nocy letniej) i rozumiemy co mia┼é do powiedzenia bez uczonych komentarzy.

#247 2006-03-15 23:58:10

Trzykrotka
U┐ytkownik

Ale je┼╝eli kto┼Ť tak utalentowany jak MM m├│wi Szekspira, to on jest I TAK zrozumia┼éy, cho─çby by┼é po turecku...
Jak ja strsznie chciałabym zobaczyć jak on zagrał Benedicka w Wiele hałasu o nic!! Kenneth był rewelacyjny - jego film po prostu genialny.

#248 2006-03-16 19:20:15

GosiaJ
U┐ytkownik

Ale je┼╝eli kto┼Ť tak utalentowany jak MM m├│wi Szekspira, to on jest I TAK zrozumia┼éy, cho─çby by┼é po turecku...
Jak ja strsznie chciałabym zobaczyć jak on zagrał Benedicka w Wiele hałasu o nic!! Kenneth był rewelacyjny - jego film po prostu genialny.

Acha, albo w "Henryku IV" - czyta┼éam recenzje, podobno ┼Ťwietna rola. Zreszt─ů on ma same dobre recenzje, czy to filmowe, czy teatralne.

#249 2006-03-16 21:57:10

Trzykrotka
U┐ytkownik

To prawda, zagl─ůda┼éam na jego strone teatraln─ů. Teraz pewnie ju┼╝ to nie jest do zobaczenia. Musimy czeka─ç, a┼╝ przyleci. Ka┼╝emy mu wtedy wyrecytowa─ç wszystkie sonety, po kolei.

#250 2006-03-16 23:40:58

GosiaJ
U┐ytkownik

To prawda, zagl─ůda┼éam na jego strone teatraln─ů. Teraz pewnie ju┼╝ to nie jest do zobaczenia. Musimy czeka─ç, a┼╝ przyleci. Ka┼╝emy mu wtedy wyrecytowa─ç wszystkie sonety, po kolei.

Kole┼╝anka Aine, wprawiona w porywaniu Clooneya i Colina, odpowiednio si─Ö nim zajmie :-)

Stopka forum