Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#1 2006-01-13 20:20:25

caroline
U┐ytkownik

Austen nie Austin

Na onecie i w internetowej wersji Przekroju pisz─ů Austin?!!! Co jest? Zaczyna mnie to naprawd─Ö wkurza─ç. Jane Austen to jest popularna pisarka do diab┼éa, ale nawet gdyby tworzy┼éa w po┼éowie XIII wieku, pochodzi┼éa z Pipid├│wy i wyda┼éa pergamin w dw├│ch egzemplarzach, to cz┼éowiek, kt├│ry pisze cholerny artyku┼é ma obowi─ůzek sprawdzi─ç jak pisze si─Ö jej nazwisko!!! Pisa┼éam na onecie, ┼╝eby poprawili b┼é─ůd, ale nawet nie pokazali mojej notki, bezczele. Przekr├│j mnie dobi┼é.
:evil:

Silverscreen za to podobno pomyli┼é w opisie wersj─Ö aktualn─ů Dumy i uprzedzenia z hindusk─ů. Ludzie, kt├│rzy na co dzie┼ä zajmuj─ů si─Ö filmem!
Kurna czy my jeste┼Ťmy jak─ů┼Ť enklaw─ů freak├│w?!

#2 2006-01-13 20:28:30

caroline
U┐ytkownik

Re: Austen nie Austin

Mo┼╝e spr├│bujecie te┼╝ napisa─ç w komentarzach, ┼╝eby to poprawili, bo z─Öby bol─ů po prostu.
http://film.onet.pl/F,10337,1304189,1,600,artykul.html

W przekroju (pisownia z ma┼éej literki celowa i zamierzona) artyku┼é jest w dziale Kultura->Film, ale tam komentowa─ç si─Ö nie da. http://www.przekroj.pl/index.php?option … ;Itemid=52

Zabawna rzecz, jak si─Ö wstuka w google "Jane Austin" pojawia si─Ö mi─Ödzy innymi to: http://home.tiac.net/~cri/2001/austinbib.html

big_smile lol big_smile
Niez┼éa jazda (kariolk─ů albo gigiem)

#3 2006-01-13 20:48:55

Diana
U┐ytkownik

O tak! big_smile Arcyciekawe-powaliła mnie "Edda"J. AUSTIN. smile

Czym jest ┼╝ycie- snem jedynie...
GG: 9031506

#4 2006-01-14 11:38:26

caroline
U┐ytkownik

Przeprowadzam kampani─Ö wy┼éapywania beznadziejnych b┼é─Öd├│w w r├│┼╝nych portalach. Na razie niestety ponosz─Ö sromotn─ů pora┼╝k─Ö. Kurka, jak ja bym napisa┼éa recenzj─Ö w gazecie i opublikowaliby mi j─ů ze skandalicznymi b┼é─Ödami, to jako autorka interweniowa┼éabym.

Dzi┼Ť na tapecie "Nowy Dzie┼ä" z portalu gazeta.pl http://www.nowydzien.pl/nowydzien/1,70088,3111521.html

Z drugiej strony ciesz─Ö si─Ö, ┼╝e tak du┼╝o przy okazji filmu pisze si─Ö o ksi─ů┼╝kach. Efekty wida─ç od razu na przyk┼éad na tej stronce, liczba ogl─ůdaj─ůcych znacznie podskoczy┼éa. Super. big_smile

#5 2006-01-14 21:14:45

angelix
U┐ytkownik

Co do błędów to mnie na kolana powalił cytat z dodatku do Gazety Wyborczej na temat "Dumy i uprzedzenia" - cytuję " W czasie jednego z nich najstarsza córka Jane (Pike) z miejsca zakochuje się w bogatym i przystojnym dżentelmenie ....... , za to jej siostra Liza ( Knightley) strofowana przez matkę jako "niezbyt urodziwa" - interesuje się jeszcze bogatszym i przystojniejszym Markiem Darcym..."

M A R K I E M :!: :!: :!: DARCYM

Tak to jest, jak si─Ö jaki┼Ť nieuk, zabiera do opisywania streszczenia filmu.
Je┼Ťli nie jest fanem(jak my) Jane Austen, to przynajmniej jako dziennikarz powinien sprawdzi─ç o czym pisze.
Dodam ,┼╝e nie jest to jaka┼Ť kr├│tka notka na ostatniej stronie, ale do┼Ť─ç poka┼║ny bo na 2/3 strony artyku┼é w " Co jest grane " Wroc┼éaw.
Wstyd i jeszcze raz wstyd za pana Pawła T. Felisa. Recenzent z niego "Pożal się ..."

:evil: :evil:

------------------------------------------------
Za moje ł odpowiada popsuta klawiaturka

#6 2006-01-14 21:21:57

Bonduelle
U┐ytkownik

Oooo, czytałam ten artykuł z Wyborczej :evil:

MOTYLA NOGA!!! Ten go┼Ť─ç dostaje KAS─ś za pisanie recenzji, m├│g┼éby si─Öprzy┼éo┼╝y─ç na tyle, ┼╝eby nie myli─ç Jane Austen z Dziennikiem Bridget Jones!

(Wkurzaj─ů mnie tacy ludzie, ech hmm)

#7 2006-01-14 22:23:45

Nastazja
U┐ytkownik

Bondi,wszelki duch:)
My si─Ö ju┼╝ gdzie┼Ť spotka┼éy┼Ťmy w przestrzeni wirtualnej,czy┼╝ nie? smile
Guess who?

John: "Was Miss Hale the woman that told you to come to me"?
Nick Higgins:"You'd be a bit more civil?"

#8 2006-01-14 22:27:15

caroline
U┐ytkownik

Prawda, co do Pawła Felisa, ta recenzja jest u nas w artykułach (poza tymi wpadziochami jest dla filmu pochlebna).

#9 2006-01-14 22:40:16

Bonduelle
U┐ytkownik

@Nastazja: mo┼╝liwe, ale mnie miota po tylu miejscach, ┼╝e musisz mi pom├│c i powiedzie─ç sk─ůd si─Ö znamy wink

Co do recenzji z Wyborczej, to dopad┼éam j─ů w szkole i zacz─Ö┼éam wrzeszcze─ç na p├│┼é korytarza o nieukach i ludziach nieprzyk┼éadaj─ůcych si─Ö do pracy - a┼╝ mnie w┼éasciciel gazety musia┼é uspokaja─ç wink

#10 2006-01-14 22:44:51

Nastazja
U┐ytkownik

Harem McFadyena zakładamy czy nie? wink

Dzi┼Ť by┼éam po raz czwarty na "Dumie"... i oficjalnie odwo┼éuje totaln─ů krytyk─Ö. Uznajmy,┼╝e na przedpremier─Ö posz┼éam w z┼éym nastroju.

#11 2006-01-14 22:56:12

Bonduelle
U┐ytkownik

Kochana, zak┼éadamy z pewno┼Ťci─ů:*

Tylko z kim dok┼éadnie mam przyjemno┼Ť─ç, bo sk─ůd to ju┼╝ wiem? :>

I cieszę się, że Matthew Cię przekonał big_smile

#12 2006-01-14 23:01:24

Nastazja
U┐ytkownik

Z miss G. big_smile

MM jako pan Darcy jest rozkoszny. Jego oczy m├│wi─ů:"Lizzie,tak bardzo Ci─Ö kocham,ale kompletnie nie wiem co z tym zrobi─ç. Pom├│┼╝ mi". To takie urocze.

#13 2006-01-14 23:09:52

Bonduelle
U┐ytkownik

Zgadzam si─Ö smile
Ta scena tu┼╝ przed pierwszymi o┼Ťwiadczynami w domu Colins├│w to po prostu majstersztyk. Darcy si─Ö miota┼é , szarpa┼é w r─Ökach r─Ökawiczki i nie m├│g┼é wydusi─ç s┼éowa...

Poza tym interpretacja Matthew by┼éa taka... inna, on sam stwierdzi┼é ┼╝e nikt nie jest zarozumia┼éy i arogancki bez przyczyny i ┼Ťwietnie to wyt┼éumaczy┼é nie┼Ťmia┼éo┼Ťci─ů. Ja to w pe┼éni kupuj─Ö.

#14 2006-01-14 23:19:32

Nastazja
U┐ytkownik

Podczas pierwszego seansu ta rola i jej za┼éo┼╝enia do mnie nie trafi┼éy.Dopiero za drugim razem w pe┼éni zrozumia┼éam spos├│b prowadzenia postaci. Ta KREACJA wed┼éug mnie stoi na r├│wni z rol─ů Firtha,a mo┼╝e nawet wy┼╝ej.

Hity sezonu to, wed┼éug mnie, o┼Ťwiadczyny w deszczu i bal w Netherfield.

#15 2006-01-14 23:23:00

Bonduelle
U┐ytkownik

Jestem (zapewne) jedyn─ů osob─ů na tym forum, kt├│ra nie widzia┼éa serialu, a Colina kocha za role takie jak w "to w┼éa┼Ťnie mi┼éo┼Ť─ç", wi─Öc nie mam z kim Matthew por├│wnywa─ç tongue

O┼Ťwiadczyny w deszczu - kolejny cud ^^ (Pomojaj─ůc fakt, ┼╝e Ola si─Ö napala, ogl─ůdaj─ůc mokrego MM :twisted: ) To napi─Öcie emocjonalne "Albo Ci─Ö za chwil─Ö zabij─Ö, albo strac─Ö zupe┼énie g┼éow─Ö".

#16 2006-01-14 23:35:23

AineNiRigani
U┐ytkownik

To Austin jak podejrzewam, jest od napatrzenia sie na nagłówki i obsadę LOTRA big_smile

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#17 2006-01-14 23:36:25

Nastazja
U┐ytkownik

Zapomnia┼éam o scenie,w kt├│rej Darcy pomaga Lizzie wej┼Ť─ç do powozu.
Zdecydowanie chwyci┼é jej d┼éo┼ä,a odchodz─ůc rozprostowa┼é palce. Jakby zastanawia┼é si─Ö po co to zrobi┼é a jednocze┼Ťnie pragn─ů┼é czu─ç ten u┼Ťcisk wiecznie smile

Id─Ö spa─ç.
Dobranoc wszystkim,a szczeg├│lnie Oli. tongue

#18 2006-04-23 10:39:49

AineNiRigani
U┐ytkownik

koncowka -ova oznacza rodzaj żeński. To tylko u nas historycznie ma inne znaczenie big_smile

#19 2006-04-23 11:40:49

beju
U┐ytkownik

no to ja wam powiem cos ciekawego...
do lutego zeszlego roku moj rocznik mogl zglaszac wlasnie propozycje tematow na ustna mature.
Jak sie okazalo o ogloszeniu listy moj temat brzmi "Portret kobiety w powiesciach Jane Austin". Ja jestem pewna ze wlasciwie napisalam nazwisko, zastanawiam sie kto i gdzie popelnil blad...

#20 2006-04-23 11:42:53

Bonduelle
U┐ytkownik

Komu┼Ť si─Ö wydawa┼éo, ┼╝e wie lepiej i poprawi┼é o_O

Świetny temat!

#21 2006-04-23 12:52:28

GosiaJ
U┐ytkownik

Podczas pierwszego seansu ta rola i jej za┼éo┼╝enia do mnie nie trafi┼éy.Dopiero za drugim razem w pe┼éni zrozumia┼éam spos├│b prowadzenia postaci. Ta KREACJA wed┼éug mnie stoi na r├│wni z rol─ů Firtha,a mo┼╝e nawet wy┼╝ej.
Hity sezonu to, wed┼éug mnie, o┼Ťwiadczyny w deszczu i bal w Netherfield.

Stary temat, ale co tam :-) Dla mnie te┼╝ rola MM jest na r├│wni z rol─ů Colina (nie bi─ç, please! ;-)) Zagra┼é inaczej, ale posta─ç jest sp├│jna, prawdziwa i przekonuj─ůca. Moim zdaniem nie jest bardzo odleg┼éa od powie┼Ťciowego wizerunku Darcy'ego - Matthew wydoby┼é troch─Ö inne aspekty tej postaci ni┼╝ Colin. Mnie przekona┼é absolutnie! Wi─Öc podsumowuj─ůc - jedyn─ů Lizzy jest dla mnie Jennifer Ehle, chocia┼╝ Keira mi si─Ö podoba┼éa i daleka jestem od krytykowania jej, co do Darcy'ego - nie umiem zdecydowa─ç i amen :-)

Thorntonmania... nieustaj─ůce apogeum uzale┼╝nienia.

#22 2006-04-23 13:16:09

Gosia
U┐ytkownik

Nie chce tu wrzucac kamyka do ogrodka, ale niestety po powtornym obejrzeniu DiU 2005, nie ma dla mnie innych lepszych odtworcow roli Lizzy i Darcy`ego niz Jennifer i Colin.
Ale ja taka staromodna jestem i przywiazuje sie do odtworcow wink

Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

#23 2006-04-23 13:18:44

AineNiRigani
U┐ytkownik

A ja odwrotnie. Keira mnie przekona┼éa, Mateusz nie do konca. Zostawiam mu jeszcze furtke. Moze za kilka lat, po cotygodniowym ogl─ůdnieciu on tez mnie przekona?

#24 2006-04-23 13:34:55

GosiaJ
U┐ytkownik

Nie chce tu wrzucac kamyka do ogrodka, ale niestety po powtornym obejrzeniu DiU 2005, nie ma dla mnie innych lepszych odtworcow roli Lizzy i Darcy`ego niz Jennifer i Colin.
Ale ja taka staromodna jestem i przywiazuje sie do odtworcow wink

Ale┼╝ wrzucaj, wrzucaj - tylko nie rzucaj nimi w MM, prosz─Ö :-)

Thorntonmania... nieustaj─ůce apogeum uzale┼╝nienia.

#25 2006-04-23 14:20:54

Gosia
U┐ytkownik

Jakzebym smiala big_smile

Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

Stopka forum