Ogród Jane Austen

Strona poświecona Jane Austen

Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

#1 2006-05-04 15:57:18

Jeanne
Użytkownik

Nowinki

Tak sobie pomyślałam, że przyda się taki ogólny temat na wiadomości ze świat show-biznesu, filmu, muzyki, książki......Co myślicie? wink Będziemy oczywiście wdzięcznymi komentatorkami..... big_smile


"Lasy były dokoła. I pożółkłe liście
Jak blade meteory przez półmrok spadały."

[img]http://img232.imageshack.us/img232/821/kjykpa8.jpg[/img]

Offline

 

#2 2006-05-06 17:57:39

Jeanne
Użytkownik

Re: Nowinki

Jakoże brak odzewu...... 8)
"Nicole Kidman i Keith Urban rzekomo ustalili datę ślubu - para ma pobrać się 25 czerwca.

Wszystko zatem wskazuje na to, że w wyścigu do ołtarza Kidman wyprzedzi byłego męża - Toma Cruise'a. Aktor bowiem, który także planuje wkrótce ponownie zmienić stan cywilny - poślubiając Katie Holmes, najpierw chce zakończyć promowanie swojego najnowszego filmu "Mission: Impossible III".

Brytyjska gazeta "The Sun" donosi ponadto, że Kidman zamierza zorganizować katolicki ślub swoich marzeń. Stało się to możliwe po tym, jak ksiądz uznał jej poprzednią ceremonię za nieważną, ponieważ nie została zawarta w kościele.

Tymczasem amerykański magazyn "National Enquirer" twierdzi, że para nie tylko nie zamierza się pobrać w czerwcu, ale nawet relacje między aktorką i piosenkarzem country nieco się ochłodziły. - Keith zaproponował Kidman, aby zwolnili tempo przed kwietniowym rozdaniem nagród CMT Awards w Nashville, a ona na to przystała - powiedziała tabloidowi osoba z otoczenia pary."

Jacek Piekara "Przenajświętsza Rzeczpospolita"
Polska za lat trzydzieści — całkowicie zdewastowane państwo rządzone przez skorumpowanych i zdegenerowanych polityków sterowanych przez mafie, koterie, zagraniczne koncerny oraz wrogie służby specjalne. Kraj pogrążony w wiecznych oparach kwaśnych deszczów. Śląsk zamieniony w jeden wielki obóz koncentracyjny. Wszechwładnie panujący religijny fanatyzm. Doświadczenia medyczne na ludziach, handel żywym towarem, epidemie nieuleczalnych chorób, nieustająca propaganda sukcesu. Autor tak mówi o swojej powieści: „wyobraźcie sobie sojusz osobników pokroju Rydzyka, Millera i Michnika i co z tego sojuszu wyewoluowałoby za lat -dzieści. Fanatyzm religijny połączony z totalną degeneracją państwa i jego urzędników, a wszystko w fałszywie moralizatorskim, ideologicznym sosie, mającym zakłamać każdy aspekt życia”.

Fabuła Przenajświętszej Rzeczpospolitej rozpoczyna się w przełomowym dla zrujnowanego państwa momencie: pod uschniętymi lasami Suwalszczyzny geologowie odkrywają pokłady ropy naftowej. Porównywalne z zasobami arabskimi. Rozpoczyna się Wielka Gra, w której nie będzie litości dla pokonanych, a stawką jest istnienie całego państwa. Jednak czytelnik śledzić będzie nie tylko losy znanych polityków, dostojników kościoła, czy agentów wywiadu. Bohaterami są również zwykli ludzie: sprostytuowany pisarz, poeta zesłany do obozu koncentracyjnego, drobny urzędnik marzący o wielkiej karierze. W oparach nieustającej orgii alkoholowo-narkotyczno-seksualnej każdy próbuje wyszarpać dla siebie chociaż odrobinę władzy…

Czytać i komentować. wink


"Lasy były dokoła. I pożółkłe liście
Jak blade meteory przez półmrok spadały."

[img]http://img232.imageshack.us/img232/821/kjykpa8.jpg[/img]

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB