Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#976 2006-05-06 01:03:23

GosiaJ
U┐ytkownik

Re: N&S cd.

Przeczytałam ciasteczko. Dzieki, ale cukru w nim było mało.
Co jest w tych facetach, ┼╝e jak si─Ö im odmawia to bardziej kochaj─ů. Masochi┼Ťci czy co? Czy musimy ka┼╝demu najpierw odm├│wi─ç? A jak znajdzie si─Ö taki co wi─Öcej nie poprosi? Rysiu tez by chyba nie poprosi┼é gdyby nie przypadkowe spotkanie na peronie.
Co robi─ç, co robi─ç?

Hmmm, faceci to skomplikowana sprawa :-)
A Jasiu T., jak nie na peronie, to by do Londynu pojecha┼é, jak w powie┼Ťci, i by by┼éa r├│wnie genialna scena jak peronowa, tylko troch─Ö w czasie odsuni─Öta.
Uwielbiam ten fragment (wiem, wyprzedzam akcj─Ö, ale Ali ju┼╝ go kiedy┼Ť t┼éumaczy┼éa, a poza tym, to na pocieszenie po dzisiejszym gorzkim ciasteczku):

His voice was hoarse, and trembling with tender passion, as he said - "Margaret!" (...) He came close to her. He knelt by her side, to bring his face to a level with her ear, and whispered - panted out the words - "Take care. If you do not speak I shall claim you as my own in some strange presumptous way. Send me away at once if I must go - Margaret!"

Wyobra┼╝am sobie ten szept do jej ucha, lekko ochryp┼éy, g┼é─Öboki g┼éos boskiego RA, te "nied┼╝entelme┼äskie" s┼éowa... M├│wi do niej po imieniu, jakie to niestosowne! A scena jest elektryzuj─ůca!

Thorntonmania... nieustaj─ůce apogeum uzale┼╝nienia.

#977 2006-05-06 10:34:32

aragonte
U┐ytkownik

A gdzie było to tłumaczenie, gdzie? No buuu, przegapiłam sad sad sad

#978 2006-05-06 11:10:10

Caitriona
U┐ytkownik

Jego g┼éos by┼é zachrypni─Öty i dr┼╝─ůcy od czu┼éej nami─Ötno┼Ťci z jak─ů powiedzia┼é:
- Margaret!
Podszed┼é bardzo blisko. Ukl─ůk┼é tak by mie─ç twarz na wysoko┼Ťci jej ucha i szepn─ů┼é zdyszany:
- Uwa┼╝aj. Je┼Ťli si─Ö nie odezwiesz, uznam ci─Ö za moj─ů w┼éasno┼Ť─ç w jaki┼Ť nadzwyczajnie ┼Ťmia┼éy spos├│b. Ode┼Ťlij mnie natychmiast, je┼Ťli mam odej┼Ť─ç; Margaret!

Tłumaczenie Alison

The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

#979 2006-05-06 11:54:29

Gitka
U┐ytkownik

Wow Caitrionko ale moment wink
Byłam na tym polskim IMDb - gratulacje tyle masz już punktów.
Zagłosowałam na N&S big_smile
podawaj linki to będę głosować, trochę muszę się jeszcze przyzwyczaić i połapać ale zarejestrowana już jestem żeby głosować!

http://img69.imageshack.us/img69/7839/usmiech4vw.gif

#980 2006-05-06 13:35:11

GosiaJ
U┐ytkownik

Caiti, dzi─Öki za odszukanie t┼éumaczenia :-) Mocny fragment, rzeczywi┼Ťcie - szkoda, ┼╝e nie ma na dvd alternatywnego zako┼äczenia, Richard i Daniela zagraliby je r├│wnie elektryzuj─ůco jak scen─Ö peronow─ů.
Popatrzcie, co dzi┼Ť znalaz┼éam, ogl─ůdaj─ůc pocz─ůtek trzeciego odcinka (to ze sceny ┼Ťmierci Bessie) - operator za ten film powinien mie─ç pomnik. Mam nadziej─Ö, ┼╝e si─Ö wklei, Gosi dzi─Ökuje za kr├│tki kurs wklajania zdj─Ö─ç :-)
Ten kadr jest genialny, zn├│w jak z jakiego┼Ť obrazu Vermeera! Popatrzcie na okno z firank─ů, st├│┼é, posta─ç Margaret z jedynym bia┼éym akcentem - chust─ů na szyi... Nie mog─Ö sie napatrze─ç na ten kadr, mimo ┼╝e Ja┼Ťka tu nie ma!

[URL=http://img65.imageshack.us/my.php?image=screen69bf.jpg]http://img65.imageshack.us/img65/2034/screen69bf.th.jpg[/URL]

#981 2006-05-06 13:42:28

aragonte
U┐ytkownik

[URL=http://img65.imageshack.us/my.php?image=screen69bf.jpg]http://img65.imageshack.us/img65/2034/screen69bf.th.jpg[/URL]

Masz racj─Ö, jak z "Dziewczyny z per┼é─ů" big_smile
Pi─Ökne.

#982 2006-05-06 13:47:15

aragonte
U┐ytkownik

A tego alternatywnego zakończenia też mi szkoda, aczkolwiek łatwo je sobie wyobrazić wink

#983 2006-05-06 13:56:33

GosiaJ
U┐ytkownik

A tego alternatywnego zakończenia też mi szkoda, aczkolwiek łatwo je sobie wyobrazić wink

Tak, tak, wyobraźnia pracuje :-) Ale szkoda, że Rysio nie mógł tego zagrać, kolejna scena do omdlewania ;-)

#984 2006-05-06 13:56:56

Alison
U┐ytkownik

Ale masz oko GosiaJku, naprawd─Ö wygl─ůda jak holenderskie malarstwo.
Pi─Ökne! smile

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn─ů, swoja, w┼éasna, niczyja, nie znana nikomu...

#985 2006-05-06 13:57:31

caroline
U┐ytkownik

Ta chusta jest genialna.
Chyba Gosia wkleja┼éa te┼╝ wcze┼Ťniej uj─Öcia z Thorntonem i lamp─ů w domu Higgins├│w, te┼╝ ┼Ťwietne, cho─ç nie tak pi─Ökne.

#986 2006-05-06 14:04:50

GosiaJ
U┐ytkownik

Ta chusta jest genialna.
Chyba Gosia wkleja┼éa te┼╝ wcze┼Ťniej uj─Öcia z Thorntonem i lamp─ů w domu Higgins├│w, te┼╝ ┼Ťwietne, cho─ç nie tak pi─Ökne.

Tak, tak, pami─Ötam, Gosia to wkleja┼éa, zreszt─ů mam te kadry w swoich zbiorach. O wp┼éywie Vermeera m├│wi┼é kt├│ry┼Ť z tw├│rc├│w w jednym z artyku┼é├│w, kt├│ry Gosia t┼éumaczy┼éa - nie wymy┼Ťli┼éam tego sama :-) Co nie zmienia faktu, ┼╝e operator to wielki artysta, nie wiem, czy kiedykolwiek widzia┼éam tak cudownie skomponowany i sfotografowany kadr.

#987 2006-05-06 14:06:53

Alison
U┐ytkownik

Ta chusta jest genialna.

Tak, tak, pami─Ötam, Gosia to wkleja┼éa, zreszt─ů mam te kadry w swoich zbiorach. O wp┼éywie Vermeera m├│wi┼é kt├│ry┼Ť z tw├│rc├│w w jednym z artyku┼é├│w, kt├│ry Gosia t┼éumaczy┼éa - nie wymy┼Ťli┼éam tego sama :-) Co nie zmienia faktu, ┼╝e operator to wielki artysta, nie wiem, czy kiedykolwiek widzia┼éam tak cudownie skomponowany i sfotografowany kadr.

A mo┼╝e to ten sam co "Dziewczyn─Ö z per┼é─ů" sfilmowa┼é?

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn─ů, swoja, w┼éasna, niczyja, nie znana nikomu...

#988 2006-05-06 14:10:26

Kaziuta
U┐ytkownik

Nie nie ten sam, ale miał podobne wizje.
I dzi─Öki mu za to.

#989 2006-05-06 14:13:21

GosiaJ
U┐ytkownik

"N&S" - Peter Greenhalgh, "Dziewczyna z per┼é─ů" - Eduardo Serra. Ale obaj maj─ů wielk─ů wra┼╝liwo┼Ť─ç. Podziwiam takich ludzi, bo sama tego nie umiem kompletnie.

#990 2006-05-06 15:23:55

Alison
U┐ytkownik

"N&S" - Peter Greenhalgh, "Dziewczyna z per┼é─ů" - Eduardo Serra. Ale obaj maj─ů wielk─ů wra┼╝liwo┼Ť─ç. Podziwiam takich ludzi, bo sama tego nie umiem kompletnie.

Jakby tak by┼éo to nie wypatrzy┼éaby┼Ť tego kadru kochana, wi─Öc umiesz, umiesz, tylko si─Ö nie doceniasz ;-)

#991 2006-05-06 15:58:01

Alison
U┐ytkownik

A dzi┼Ť poczyta┼éam sobie tego funficka co mi go Gosia kiedy┼Ť przys┼éa┼éa. Wtedy to tylko tak zerkn─Ö┼éam na pocz─ůtek i sobie pomy┼Ťla┼éam, ┼╝e przyjemna rzecz i warto by by┼éo kiedysi przet┼éumaczy─ç dla spo┼éecze┼ästwa forumowego.
Ale dzi┼Ť doczyta┼éam do ko┼äca i ten....jak si─Ö nazywa...po prostu....┼╝e tak powiem ...┼Ťrednia wieku jest tu zdecydowanie za niska ;-)
Wi─Öc rad┼║cie sobie same, kto zna, a kto nie zna niech si─Ö jezykowo szkoli, bo dzia┼éo si─Ö w tym bedroomie u m┼éodych pa┼ästwa Thornton, oj dzia┼éo ;-) Bezdechy, krzyki, j─Öki, pana Boga wzywanie, tudzie┼╝ dr┼╝enia we wszelkiej odmianie i trzepoty, i we wsp├│lnej wannie k─ůpanie :oops:
O wi─Öcej nie pro┼Ťcie moje panie
Próżne błagania
Koniec cytowania ;-)

#992 2006-05-06 16:07:09

milosz
U┐ytkownik

..┼Ťrednia wieku jest tu zdecydowanie za niska ;-)
;-)

o wypraszam sobie wink mogie? - gdzie ci to Gosia przys┼éala? ja tyz chc─Ö! - cho─ç zasadniczo dopiski rozochoconych panien mog─ů mnie nie kr─Öci─ç lol

[img]http://img113.imageshack.us/img113/9518/windelwinnie21df3bg.gif[/img]

#993 2006-05-06 16:18:44

GosiaJ
U┐ytkownik

A dzi┼Ť poczyta┼éam sobie tego funficka co mi go Gosia kiedy┼Ť przys┼éa┼éa. Wtedy to tylko tak zerkn─Ö┼éam na pocz─ůtek i sobie pomy┼Ťla┼éam, ┼╝e przyjemna rzecz i warto by by┼éo kiedysi przet┼éumaczy─ç dla spo┼éecze┼ästwa forumowego.
Ale dzi┼Ť doczyta┼éam do ko┼äca i ten....jak si─Ö nazywa...po prostu....┼╝e tak powiem ...┼Ťrednia wieku jest tu zdecydowanie za niska ;-)
Wi─Öc rad┼║cie sobie same, kto zna, a kto nie zna niech si─Ö jezykowo szkoli, bo dzia┼éo si─Ö w tym bedroomie u m┼éodych pa┼ästwa Thornton, oj dzia┼éo ;-) Bezdechy, krzyki, j─Öki, pana Boga wzywanie, tudzie┼╝ dr┼╝enia we wszelkiej odmianie i trzepoty, i we wsp├│lnej wannie k─ůpanie :oops:
O wi─Öcej nie pro┼Ťcie moje panie
Próżne błagania
Koniec cytowania ;-)

Heh, t┼éumaczy┼éam kiedy┼Ť jakie┼Ť fragmenty i wysy┼éa┼éam wieczorem do Gosi :-) Mam to w komputerze, wi─Öc mo┼╝e zn├│w dzi┼Ť si─ůd─Ö, skoro mi przypomnia┼éa┼Ť? :-) Tym bardziej, ┼╝e nie doczyta┼éam do ko┼äca, to straszne!
Gaskell to nie jest, ale czyta si─Ö... baaardzo przyjemnie :oops:
a jak poczytamy, to potem z kole┼╝ank─ů Gosi─ů ten... poduszkami si─Ö przerzucamy i Matka Przed┼éu┼╝ona do k─ůta z nami musi :-)

#994 2006-05-06 16:20:26

izek
U┐ytkownik

A dzi┼Ť poczyta┼éam sobie tego funficka co mi go Gosia kiedy┼Ť przys┼éa┼éa.

Alison, Ty to wiesz jak kogo┼Ť zach─Öci─ç wink
a czy ten tekst jest gdzie┼Ť na forum? mo┼╝e w w─ůtku o artyku┼éach o N&S??

gg 5425654

#995 2006-05-06 16:21:16

izek
U┐ytkownik

mi┼éosz gdzie chichocz─ůcy prosiaczek yikes

gg 5425654

#996 2006-05-06 16:21:58

GosiaJ
U┐ytkownik

Izek, mam go u siebie, je┼Ťli chcesz, mog─Ö Ci podes┼éa─ç :-) Tylko mi przypomnij Tw├│j mail, bo nie mog─Ö go znale┼║─ç, mam bajzel w poczcie!
Ok, odwołuję, mam! :-)

#997 2006-05-06 16:22:44

izek
U┐ytkownik

Izek, mam go u siebie, je┼Ťli chcesz, mog─Ö Ci podes┼éa─ç :-)

bardzo poprosz─Ö big_smile

gg 5425654

#998 2006-05-06 16:49:10

Kaziuta
U┐ytkownik

A ja si─Ö tak nie bawi─Ö. ┼Üreni─ů wieku posiadam odpowiedni─ů, a ten jezyk obcy jest mi obcy.
Czy to ludzkie aby pozbawia─ç mnie tych przyjemno┼Ťci?
Jak nie mo┼╝na oficjalnie to mo┼╝e na mejlika co?
Bardzo prosz─Ö.

#999 2006-05-06 16:50:11

GosiaJ
U┐ytkownik

A ja si─Ö tak nie bawi─Ö. ┼Üreni─ů wieku posiadam odpowiedni─ů, a ten jezyk obcy jest mi obcy.
Czy to ludzkie aby pozbawia─ç mnie tych przyjemno┼Ťci?
Jak nie mo┼╝na oficjalnie to mo┼╝e na mejlika co?
Bardzo prosz─Ö.

Mogę Ci wysłać ten kawałek, który tłumaczyłam :-)

#1000 2006-05-06 16:54:02

Kaziuta
U┐ytkownik

Dzięki, biorę jak leci. Może być nawet kawałek.

Stopka forum