Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#676 2006-05-02 22:53:33

Gosia
U┐ytkownik

Re: N&S cd.

Zrobie jeszcze jedna probe.
Zaraz podam link.

Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

#677 2006-05-02 22:57:59

milosz
U┐ytkownik

http://img435.imageshack.us/img435/5783/krokusynapolaniechocholowskiej.jpg

Alison to dla ciebie ... tak wygl─ůda Dolina chocho┼éowska

przenies─Ö wink

[img]http://img113.imageshack.us/img113/9518/windelwinnie21df3bg.gif[/img]

#678 2006-05-02 23:05:22

GosiaJ
U┐ytkownik

Tylko do naprawde niecnych big_smile

Nastawi┼éam uszy, jak zawsze, gdy mowa o czym┼Ť nieprzyzwoitym ;-) Tak my┼Ťl─Ö (i mam nadziej─Ö), ┼╝e to masz na my┼Ťli, m├│wi─ůc - "niecny" ;-)

Thorntonmania... nieustaj─ůce apogeum uzale┼╝nienia.

#679 2006-05-02 23:05:41

milosz
U┐ytkownik

A mogła mu odmówić słowami Heinego:

Piszesz mi moja miła,
┼╗e ju┼╝ nie kochasz mnie,
Wie┼Ť─ç by mnie ta zmartwi┼éa,
Ale nie wierz─Ö, nie!

Podziwiam pi├│ra wpraw─Ö,
List stron dwana┼Ťcie ma,
Daj─ůc komu┼Ť odpraw─Ö,
Wystarcz─ů s┼éowa dwa.

[img]http://img113.imageshack.us/img113/9518/windelwinnie21df3bg.gif[/img]

#680 2006-05-02 23:07:47

izek
U┐ytkownik

Daj─ůc komu┼Ť odpraw─Ö,
Wystarcz─ů s┼éowa dwa.

a nawet jedno

gg 5425654

#681 2006-05-02 23:10:41

Gosia
U┐ytkownik

Zmienilam piosenke, moze jest cos z tamtym mp3.
Plik jest mniejszy.
http://www.yourfilelink.com/get.php?fid=95700

Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

#682 2006-05-02 23:10:47

Alison
U┐ytkownik

http://img435.imageshack.us/img435/5783/krokusynapolaniechocholowskiej.jpg

Alison to dla ciebie ... tak wygl─ůda Dolina chocho┼éowska

Wiem jak wygl─ůda Dolina Chocho┼éowska i nie dam si─Ö przekupi─ç krokusoma :evil:

A co tej Chrysantemki, to by┼éa g┼éupia i nie mia┼éa prawa. Jak facet juz prawie p┼éacze, to ┼╝adna nie ma prawa, czy by tam by┼éa dam─ů gardz─ůc─ů uczuciami w XIX wieku. Pewne sprawy nie maj─ů nic wsp├│lnego z wychowaniem, czasami i mod─ů. One siedz─ů w sercu.
Którego ona nie miała, nie ma, i nie będzie miała.
Bo zo┼ézy tego narz─ůdu NIE POSIADAJ─ä! Dlatego s─ů zo┼ézami!
Amen. A Thornton jak wyszedł to chciał płakać jak dziecko na schodkach. Nawet jak go nie lubiła, to nie miała prawa i BASTA!!!

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn─ů, swoja, w┼éasna, niczyja, nie znana nikomu...

#683 2006-05-02 23:11:09

GosiaJ
U┐ytkownik

Okropna ta Margaret, ale widac, ze ta milosc ja przerazala.
Lubila panowac nad soba, decydowac o sobie, a tu spotkala kogos kto mial zapanowac nad jej uczuciami i to jest tego zapowiedz.
Czula sie niepewnie wobec sily tej niezmiennej namietnosci, ktora miala ja pozniej poniesc. to bylo cos zupelnie odmiennego od tego co dotad czula.

Pi─Öknie to opisa┼éa┼Ť, mam podobne wra┼╝enia - ogrom jego mi┼éo┼Ťci i namietno┼Ťci j─ů przyt┼éoczy┼é. O┼Ťwiadczyny Henrysia to by┼éo nic, jakie┼Ť md┼ée gadanie... A tu przychodzi kto┼Ť, kto m├│wi, ┼╝e b─Ödzie j─ů kocha┼é bez wzgl─Ödu na to, co ona o tym my┼Ťli, m├│wi to z pe┼énym przekonaniem, bez wahania.
A ona go nawet nie lubi - tak m├│wi. Ale jego s┼éowa na pewno musia┼éy zrobi─ç na niej wra┼╝enie - taka otwarto┼Ť─ç i szczero┼Ť─ç w takich "skr─Öpowanych obyczajowo" czasach.

#684 2006-05-02 23:12:53

Alison
U┐ytkownik

Ty mi tu GosiaJu jeden nie p─Ökaj!

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn─ů, swoja, w┼éasna, niczyja, nie znana nikomu...

#685 2006-05-02 23:14:55

GosiaJ
U┐ytkownik

po obejrzeniu N&S m├│j m─ů┼╝ si─Ö zastanawia┼é czy anglicy potrafili by z Lalki taki hit zrobi─ç wink
wczoraj chyba Lalka nawet lecia┼éa w tv, ale gdzie Wokulskiemu do Thortona, je┼Ťli gra go Dmochowski

To samo m├│wi─Ö - Wokulski powie┼Ťciowy to ┼Ťwietny facet, silny, zdecydowany, m─ůdry, seksowny, wszystkie panny na niego lec─ů (poza durn─ů Iz─ů) - dlatego nie ogl─ůdam ekranizacji, ┼╝eby sobie nie psuc tej wizji.

#686 2006-05-02 23:16:50

caroline
U┐ytkownik

A Thornton jak wyszedł to chciał płakać jak dziecko na schodkach. Nawet jak go nie lubiła, to nie miała prawa i BASTA!!!

Przecież nie wiedziała, że jemu się będzie chciało płakać. :x
Mia┼éa przyj─ů─ç faceta z lito┼Ťci?! Czy Thorntonik by tego chcia┼é. Mi te┼╝ go ┼╝al, ale wszyscy wiemy do czego to zmierza, mi┼éo┼Ť─ç na full, bez kompromis├│w i uczu─ç po┼Ťrednich.

#687 2006-05-02 23:16:59

GosiaJ
U┐ytkownik

Dziewczynki, Special for you, wyprodukowalam screensaver z Richardem Armitagem big_smile
Nie obejmuje N&S (zeby nie bylo watpliwosci) wink (...)

Gosiu, zobacz─Ö dopiero jutro wieczorem, kiedy ┼Ťci─ůgn─Ö w domu, ale ju┼╝ dzi┼Ť Ci dzi─Ökuj─Ö z g├│ry, bo na pewno b─Ödzie to rewelacja :-)

#688 2006-05-02 23:17:40

Alison
U┐ytkownik

Ach Wokulski jak powiedzia┼é wczoraj - Je┼Ťli pani zechce, to wygra ( o koniu), to ach! G┼éupia ta Iza, prawie jak Margotka ;-)

#689 2006-05-02 23:20:17

Alison
U┐ytkownik

A Thornton jak wyszedł to chciał płakać jak dziecko na schodkach. Nawet jak go nie lubiła, to nie miała prawa i BASTA!!!

Przecież nie wiedziała, że jemu się będzie chciało płakać. :x
Mia┼éa przyj─ů─ç faceta z lito┼Ťci?! Czy Thorntonik by tego chcia┼é. Mi te┼╝ go ┼╝al, ale wszyscy wiemy do czego to zmierza, mi┼éo┼Ť─ç na full, bez kompromis├│w i uczu─ç po┼Ťrednich.

Co znaczy nie wiedzia┼éa?! Kiedy wychodzi┼é, to rzuci┼éa na niego jedno spojrzenie i dostrzeg┼éa oczyska ┼ézami nabrzmia┼ée. Ka┼╝da prawdziwa kobieta z krwi i ko┼Ťci by p─Ök┼éa jako i ja p─Ökam mimo mojego m─Öskiego m├│zgu, a ten sopel lodu, to si─Ö do przetykania przer─Öbli najwy┼╝ej nadawa┼é a nie na ┼╝on─Ö dla Ja┼Ťka. Kurcze zaraz zaczn─Ö my┼Ťle─ç, ┼╝e ten Jasiek jaki┼Ť g┼éupi, ┼╝e si─Ö w takim soplu zakocha┼é! 8O

#690 2006-05-02 23:20:53

GosiaJ
U┐ytkownik

jeszcze przysz┼éo mi co┼Ť do g┼éowy 8)
może się mylę, ale czy wtedy emoje nie były demode? znaczy się u mężczyzn, takie niedżentelmeńskie?
bo teraz mamy r├│wnouprawnienie w kwestii p┼éaczu i emocjonalnych wybuch├│w (a nawet dla u┼╝ywania fluidu wink ) to inaczej patrzymy na te ca┼ée o┼Ťwiadczyny

Eeee, chyba nie podejrzewasz Mr T. o u┼╝ywanie fluidu? ;-) Mnie si─Ö wydaje, ┼╝e to nie tyle by┼éo nied┼╝entelme┼äskie, ile niem─Öskie - chyba. Chocia┼╝ ja widz─Ö Thorntona w tej scenie jako superm─Öskiego, bo potrafi si─Ö przyzna─ç do tego, co czuje i na dodatek m├│wi, ┼╝e b─Ödzie j─ů kocha┼é bez wzgl─Ödu na wszystko. Aaaa, mi─Ökko mi w kolanach!
:oops:

#691 2006-05-02 23:23:28

caroline
U┐ytkownik

Co znaczy nie wiedzia┼éa?! Kiedy wychodzi┼é, to rzuci┼éa na niego jedno spojrzenie i dostrzeg┼éa oczyska ┼ézami nabrzmia┼ée. Ka┼╝da prawdziwa kobieta z krwi i ko┼Ťci by p─Ök┼éa jako i ja p─Ökam mimo mojego m─Öskiego m├│zgu, a ten sopel lodu, to si─Ö do przetykania przer─Öbli najwy┼╝ej nadawa┼é a nie na ┼╝on─Ö dla Ja┼Ťka. Kurcze zaraz zaczn─Ö my┼Ťle─ç, ┼╝e ten Jasiek jaki┼Ť g┼éupi, ┼╝e si─Ö w takim soplu zakocha┼é! 8O

:?: Co miała go zatrzymać i powiedzieć, no dobra stary skoro tak bardzo ci zależy to cię biorę???
No przecież nie była bez serca, miała wyrzuty sumienia, że spowodowała takie cierpienie.

#692 2006-05-02 23:23:46

izek
U┐ytkownik

Ach Wokulski jak powiedzia┼é wczoraj - Je┼Ťli pani zechce, to wygra ( o koniu), to ach! G┼éupia ta Iza, prawie jak Margotka ;-)

no to może i ma zadatki na Thortona, ale za to łęcka (nie lubię jej mówić po imieniu :twisted: ) do rozumu nie przyszła...

gg 5425654

#693 2006-05-02 23:25:25

GosiaJ
U┐ytkownik

Ty mi tu GosiaJu jeden nie p─Ökaj!

Nie penkam, jeno si─Ö staram zrozumie─ç - nie mog─Ö jej przesta─ç lubi─ç, bo bym si─Ö na ko┼äcu nie mog┼éa z Jasiem cieszy─ç, ┼╝e wreszcie odwzajemnia jego uczucia. A teraz jestem na ni─ů bardzo z┼éa, bardzo, szczeg├│lnie, jak przypomn─Ö sobie nast─Öpne sceny, to, ┼╝e przy kominku w domu ┼ézy mu si─Ö cisn─ů do oczu... Oj Margaretko, co┼Ť Ty uczyni┼éa, okropna niewiasto!

#694 2006-05-02 23:27:29

izek
U┐ytkownik

Eeee, chyba nie podejrzewasz Mr T. o u┼╝ywanie fluidu? ;-) Mnie si─Ö wydaje, ┼╝e to nie tyle by┼éo nied┼╝entelme┼äskie, ile niem─Öskie - chyba. Chocia┼╝ ja widz─Ö Thorntona w tej scenie jako superm─Öskiego, bo potrafi si─Ö przyzna─ç do tego, co czuje i na dodatek m├│wi, ┼╝e b─Ödzie j─ů kocha┼é bez wzgl─Ödu na wszystko. Aaaa, mi─Ökko mi w kolanach!
:oops:

nie, z tym fluidem to całkiem współczesne było :twisted:

a napisałam niedżentelmeńskie, bo Margaret użyła podobnego słowa...

że był supermęski to nikt nie powie że nie, niechby spróbował

tyle ┼╝e superm─Ösko┼Ť─ç te dobrych par─Ö lat temu mog┼éa wygl─ůda─ç ineczej nieco, sama ju┼╝ nie wiem

gg 5425654

#695 2006-05-02 23:27:40

GosiaJ
U┐ytkownik

Oj nie, Iza durniejsza, bo si─Ö na nim do ko┼äca nie pozna┼éa, przeszkadza┼éy jej czerwone r─Öce kupca i to, ┼╝e zarabia┼é (no wstyd normalnie, zamiast ┼╝y─ç na kredyt jak jej tatu┼äcio!). Margotka b─Ödzie mia┼éa w ko┼äcu wybaczone, bo pokocha i nawet da si─Ö po┼Ťciska─ç na koniec!

#696 2006-05-02 23:28:39

izek
U┐ytkownik

:?: Co miała go zatrzymać i powiedzieć, no dobra stary skoro tak bardzo ci zależy to cię biorę???
No przecież nie była bez serca, miała wyrzuty sumienia, że spowodowała takie cierpienie.

dobre caroline, dobre big_smile big_smile big_smile
"bior─Ö, ale z p├│┼éroczn─ů gwarancj─ů" wink

gg 5425654

#697 2006-05-02 23:31:09

izek
U┐ytkownik

Oj nie, Iza durniejsza, bo się na nim do końca nie poznała, przeszkadzały jej czerwone ręce kupca

ojej Thorton te┼╝ mia┼é te r─Öce takie hmm nie do ko┼äca czyste jak ┼Ťciska┼é d┼éo┼ä Higginsa

kto by mógł zagrać takiego uthotowionego Wokulskiego?

gg 5425654

#698 2006-05-02 23:32:29

GosiaJ
U┐ytkownik

Spokojnie, Alisonku, nie mo┼╝esz Margaretki znienawidzie─ç, Margaretka w gruncie rzeczy dobre dziewuszysko (jak ja si─Ö miotam, widzicie!?), pomaga biednym, serduszko ma dobre, no i nie zapominajmy, ┼╝e Thorntonika w┼éasn─ů pierwsi─ů w─ůt┼é─ů os┼éoni┼éa i strza┼é na g┼éow─Ö przyj─Ö┼éa! I ona nie taki sopel, przecie topnie─ç zacznie, pope┼éni┼éa b┼é─ůd - pewnie za kar─Ö, jak ju┼╝ si─Ö hajtn─ů, b─Ödzie raz w tygodniu na prz─Ödzalni pracowa─ç!
;-)
Ale że też na te łzy nie zareagowała, to też jej się dziwię!

#699 2006-05-02 23:36:13

GosiaJ
U┐ytkownik

ojej Thorton te┼╝ mia┼é te r─Öce takie hmm nie do ko┼äca czyste jak ┼Ťciska┼é d┼éo┼ä Higginsa

No, mnie tam jego ręce w ogóle nie przeszkadzały ;-)
Wielokrotnie sie zastanawia┼éam, kto m├│g┼éby zagra─ç Wokulskiego, kt├│ry zrobi┼éby na mnie wra┼╝enie - kiedy┼Ť s─ůdzi┼éam, ┼╝e mo┼╝e Gary Oldman... Spo┼Ťr├│d polskich aktor├│w - nie mam poj─Öcia, nie widz─Ö nikogo (chyba ju┼╝ za p├│┼║no ;-))

#700 2006-05-02 23:40:52

izek
U┐ytkownik

No, mnie tam jego ręce w ogóle nie przeszkadzały ;-)
Wielokrotnie sie zastanawia┼éam, kto m├│g┼éby zagra─ç Wokulskiego, kt├│ry zrobi┼éby na mnie wra┼╝enie - kiedy┼Ť s─ůdzi┼éam, ┼╝e mo┼╝e Gary Oldman... Spo┼Ťr├│d polskich aktor├│w - nie mam poj─Öcia, nie widz─Ö nikogo (chyba ju┼╝ za p├│┼║no ;-))

ale mnie te ręce też nie przeszkadzały...

Gary Oldman, czy to nie ten, co miał takie dziwne role w "Leonie zawodowcu" i "5-tym elemencie"?
mi w sumie nikt konkretny na my┼Ťl nie przychodzi, ale w og├│lnym zarysie to troch─Ö m┼éodszy

gg 5425654

Stopka forum