Ogród Jane Austen

Strona po¶wiecona Jane Austen

Nie jeste¶ zalogowany.

Og³oszenie

#101 2006-04-23 23:14:38

Gosia
U¿ytkownik

Re: Artykuły na temat North & South

wlasnie, chyba rozmowa zmierza w niepozadanym ... to znaczy bardzo POZADANYM kierunku wink


Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

Offline

 

#102 2006-04-23 23:20:56

Alison
U¿ytkownik

Re: Artykuły na temat North & South

wlasnie, chyba rozmowa zmierza w niepozadanym ... to znaczy bardzo POZADANYM kierunku wink

Ten brak polskich liter u Gosi, jednak trochÄ™ nas kryje ;-)


Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyną, swoja, własna, niczyja, nie znana nikomu...

Offline

 

#103 2006-04-23 23:23:27

Gosia
U¿ytkownik

Re: Artykuły na temat North & South

Moge uzywac polskich, ale wtedy moge wyleciec za sianie rozpusty wsrod mlodziezy wink a tak ... jakos sie udaje.... wink


Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

Offline

 

#104 2006-04-23 23:29:09

Alison
U¿ytkownik

Re: Artykuły na temat North & South

Moge uzywac polskich, ale wtedy moge wyleciec za sianie rozpusty wsrod mlodziezy wink a tak ... jakos sie udaje.... wink

No więc lepiej nie używaj. Będziemy sobie rozprawiać o "pozadaniu domowym" ;-)


Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyną, swoja, własna, niczyja, nie znana nikomu...

Offline

 

#105 2006-04-23 23:29:20

GosiaJ
U¿ytkownik

Re: Artykuły na temat North & South

Moge uzywac polskich, ale wtedy moge wyleciec za sianie rozpusty wsrod mlodziezy wink a tak ... jakos sie udaje.... wink

Rozpusta, mówisz... I jeszcze _siano_ Hmmm, jest z Tobą coraz gorzej, ale się nie dziwię w sumie, zważając na przedmiot dyskusji i zachwytów lol lol


Thorntonmania... nieustające apogeum uzależnienia.

Offline

 

#106 2006-04-23 23:37:30

Gosia
U¿ytkownik

Re: Artykuły na temat North & South

Czasem tylko jak patrze na to swoje zdjecie po lewej, to troche mam wyrzuty sumienia, ze jakos moje wypowiedzi koliduja z tym jakze niewinnym zdjeciem wink
Ale w rzeczywistosci ja tak jak na tym zdjeciu... te oczy niewinne .... i w ogole o czym my rozmawiamy? big_smile


Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

Offline

 

#107 2006-04-23 23:39:37

GosiaJ
U¿ytkownik

Re: Artykuły na temat North & South


Ale w rzeczywistosci ja tak jak na tym zdjeciu... te oczy niewinne .... i w ogole o czym my rozmawiamy? big_smile

A wiesz, że jak pisałam poprzedniego posta, to o tym samym pomyślałam? O tych oczętach niewinnie wzniesionych do góry, co to całe sobą mówią, że nie wiedzą, o czym mówią ;-)
I tylko jak siÄ™ gdzieÅ› banner Moniki pojawi, to oczki jakoÅ› tak na bok uciekajÄ… :-)


Thorntonmania... nieustające apogeum uzależnienia.

Offline

 

#108 2006-04-23 23:41:49

Gosia
U¿ytkownik

Re: Artykuły na temat North & South

Hehe, a bo to mozna zapanowac nad swoimi oczami? wink

a tak swoja droga, to czasem sama nie wiem o czym mowie wink


Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

Offline

 

#109 2006-04-24 13:13:33

Gosia
U¿ytkownik

Re: Artykuły na temat North & South

A jeszcze wracajac do tego artykulu tj. listu producentki

Tam jest:
"The ‘train station finale’ scene was filmed about six weeks into the shoot at Bluebell Railway in Sussex."

Czy to oznacza, ze ta cene krecili 6 tygodni???
To chyba niemozliwe!
To oni przez 6 tygodni sie calowali? wink
No to sie nie dziwie, ze Daniela miala chwilami w tej scenie
takie rozmigdalone oczy wink


Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

Offline

 

#110 2006-04-24 13:22:04

Kika
U¿ytkownik

Re: Artykuły na temat North & South

Czy to oznacza, ze ta cene krecili 6 tygodni???
To chyba niemozliwe!
To oni przez 6 tygodni sie calowali? wink
No to sie nie dziwie, ze Daniela miala chwilami w tej scenie
takie rozmigdalone oczy wink

Daniela mogła się z nim tygodniami całować... wink a my teraz możemy tę scene miesiącami oglądać.... wink chociaż tyle na pocieszenie


gg 2775021

Offline

 

#111 2006-04-24 13:34:56

Alison
U¿ytkownik

Re: Artykuły na temat North & South

A jeszcze wracajac do tego artykulu tj. listu producentki

Tam jest:
"The ‘train station finale’ scene was filmed about six weeks into the shoot at Bluebell Railway in Sussex."

Czy to oznacza, ze ta cene krecili 6 tygodni???
To chyba niemozliwe!
To oni przez 6 tygodni sie calowali? wink
No to sie nie dziwie, ze Daniela miala chwilami w tej scenie
takie rozmigdalone oczy wink

O Mamo złota! Ale by było! Chyba by inny czas musieli zastosować jakby to tyle trwało, jakiś progressive z końcówką "ing" ;-)


Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyną, swoja, własna, niczyja, nie znana nikomu...

Offline

 

#112 2006-04-24 13:36:39

Gosia
U¿ytkownik

Re: Artykuły na temat North & South

Mow do mnie po polsku wink
Ale w takim razie dlaczego tam jest weeks , a nie week?


Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

Offline

 

#113 2006-04-24 13:45:30

Alison
U¿ytkownik

Re: Artykuły na temat North & South

Mow do mnie po polsku wink
Ale w takim razie dlaczego tam jest weeks , a nie week?

Nie, no wygłupiam się. Ale swoja drogą nie bardzo wiem o co tu chodzi. A co jest w poprzednim zdaniu? Bo może w sumie zabrało im 6 tygodni całe przygotowanie tej sceny, dokrętki tych odjeżdżających i przyjeżdżających pociągów, tych gości z kuferkami, wmiksowanie Henryczka itp.;-)
Jakby się 6 tygodni całowali, to by chyba całowania mieli dosyć do końca dni swoich. Chociaż...repetitio est mater studiorum dzięki temu doszli do takiej perfekcji wink


Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyną, swoja, własna, niczyja, nie znana nikomu...

Offline

 

#114 2006-04-24 13:50:58

Gosia
U¿ytkownik

Re: Artykuły na temat North & South

I dobrze mowisz o tej matce wink
Tez pomyslalam, ze musieli te stacje przygotowac, cale otoczenie, rozlozyc sie ze sprzetem, pomalowac co trzeba, zebrac rekwizyty itd.
Wymyslec jak ma wygladac cala ta scena, jak podchodzic, jak wysiadac ..... jak calowac... jak odchodzic itd.... no to troche musialo zajac. Z poprzednich zdan nie wynika nic, co by moglo pomoc w interpretacji tej wypowiedzi.
Calosc zdaje sie krecili 12 tygodni, o ile dobrze zrozumialam.


Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

Offline

 

#115 2006-04-24 13:54:01

Alison
U¿ytkownik

Re: Artykuły na temat North & South

Calosc zdaje sie krecili 12 tygodni, o ile dobrze zrozumialam.

Całość filmu?! To jedną scene 6 a resztę też 6? to mi sie coś wierzyć nie chce...


Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyną, swoja, własna, niczyja, nie znana nikomu...

Offline

 

#116 2006-04-24 13:57:11

Gosia
U¿ytkownik

Re: Artykuły na temat North & South

To mnie tez zaskoczylo. Moze jeszcze gdzies znajde info.
A! Zdaje sie, ze GosiaJ tlumaczy jeszcze ten list Sandy Welch i tam jej zostal fragment o "train station scene", moze cos tam bedzie na ten temat.
Gosia!!!


Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

Offline

 

#117 2006-04-24 13:58:21

Alison
U¿ytkownik

Re: Artykuły na temat North & South

Gosia!!! Tłumacz prędzej, bo my tu mamy probleeeem!!!!!!


Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyną, swoja, własna, niczyja, nie znana nikomu...

Offline

 

#118 2006-04-24 16:01:40

GosiaJ
U¿ytkownik

Re: Artykuły na temat North & South

Gosia!!! Tłumacz prędzej, bo my tu mamy probleeeem!!!!!!

Dopiero przylazłam, maturzystę na konsultacjach tylko pogonię z robotą, a potem już siadam do tłumaczenia :-) Bo też niepotrzebnie zajmowałam się dziś w autobusie panem Bellem, trzeba było od "train station scene"... Ech, ja durna!
I nic nie narzekam, bo prawdziwym bogiem i tytanem pracy wszelakiej jest Alison, przed którą chylę czoła!


Thorntonmania... nieustające apogeum uzależnienia.

Offline

 

#119 2006-04-24 16:27:07

Alison
U¿ytkownik

Re: Artykuły na temat North & South

Tylko zeby Ci się w glowie od tego pochylania czola nie zakręcilo ;-)


Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyną, swoja, własna, niczyja, nie znana nikomu...

Offline

 

#120 2006-04-24 16:29:26

GosiaJ
U¿ytkownik

Re: Artykuły na temat North & South

Tylko zeby Ci się w glowie od tego pochylania czola nie zakręcilo ;-)

Prędzej od tego upału, który mnie jednak bardzo cieszy :-) Tylko nie wiem, czy jak jest ciepło, to mozna "N&S" oglądać, czy to już nadmiar wrażen i gorąca? ;-)


Thorntonmania... nieustające apogeum uzależnienia.

Offline

 

#121 2006-04-24 20:14:57

GosiaJ
U¿ytkownik

Re: Artykuły na temat North & South

A na miły wieczór - coś zabawnego ;-) Ze strony foolishpassion.com:

Rosings Rose Bowl Steeplechase czyli...
Wyścig na Długim Dystansie o Puchar Róży z Rosings

Przez ostatnie dziesięć lat Darcy pokonywał wszystkich współuczestników w zawodach, ale tegoroczny gorący fabrykant, JT, o oczach miotających błyskawice i silnych ramionach, podniósł nieco temperaturę na wcześniejszych odcinkach i ma widoki na długotrwałą karierę zdobywcy trofeum. Dołączamy do wyścigu w jego finalnym etapie wraz z naszym komentatorem, Billie Yardem.

Billie: DziÄ™ki Dennis. Wyraźne prowadzenie Darcy’ego siÄ™ zakoÅ„czyÅ‚o, ale rozgÅ‚os i wysoka oglÄ…dalność w poÅ‚Ä…czeniu ze znanÄ… historiÄ… trzymajÄ… go na prowadzeniu. To trwa do dwóch ostatnich pÅ‚otków... i Darcy prowadzi o dÅ‚ugość, kiedy jego koÅ„ skacze do wody i... Nie, on pozostaje, a Darcy wstaje, ociekajÄ…cy wodÄ…. Pomruki i krzyki tÅ‚umu, jakieÅ› ciche jÄ™ki i kilka omdleÅ„. Po raz pierwszy sÄ… konieczne sole trzeźwiÄ…ce.
JT zdoÅ‚aÅ‚ pokonać wodÄ™ majestatycznym skokiem swych cudownych nóg –wspomnieliÅ›my, że on biegnie piechotÄ…? Pozwólmy sobie po prostu podziwiać wdziÄ™k i siÅ‚Ä™ jego techniki, piÄ™knie odmierzany krok, stale rosnÄ…ce tempo. Zaczyna siÄ™ robić gorÄ…co. Spójrzcie na elegancki szelest jego surduta, kiedy go zdejmuje. Przyspiesza... i rozluźnia halsztuk... ZrobiÅ‚ to, upuszcza go! Po raz kolejny niezbÄ™dne sÄ… sole trzeźwiÄ…ce! Westchnienia sÄ… coraz wyraźniejsze. Ma rozpiÄ™ty koÅ‚nierzyk! Darcy zerka w stronÄ™ pianina... Zerka w stronÄ™ pianina i zwraca na siebie uwagÄ™ Lizzy! Czas siÄ™ prawie zatrzymaÅ‚, wszystko odbywa siÄ™ jakby w zwolnionym tempie. JT zerwaÅ‚ żółtÄ… różę na koÅ„cowej przeszkodzie, kiedy Darcy i Lizzy wyznajÄ… sobie uczucia; Darcy jest nadal na czele, ale już ledwo ledwo. JT siÄ™ zbliża, a Darcy w powozie caÅ‚uje Lizzie – westchnienia, omdlenia – on jest prawie na linii, ale JT daje Margaret różę... JT wyprzedza! Darcy jest przyroÅ›niÄ™ty do miejsca, a JT bierze rÄ™kÄ™ Margaret, patrzy w jej oczy i... ona caÅ‚uje jego dÅ‚oÅ„! Westchnienia, jÄ™ki, przerywane oddechy, ludzie przecierajÄ… oczy – on pochyla siÄ™ i caÅ‚uje jÄ…... raz... drugi... Luzak Henry Lennox wbiega na tor... i trzeci... i czwarty... i piÄ…ty... Z każdym pocaÅ‚unkiem JT powiÄ™ksza swÄ… przewagÄ™... a ona wraca z nim do domu i – on pierwszy przekracza metÄ™! Publiczność siada, uÅ›miechniÄ™ta i ogÅ‚uszona, pociÄ…gajÄ…c nosem. Nigdy nie widziaÅ‚em czegoÅ› takiego! Zbiorowe omdlenie! Jakie drżenie to spowodowaÅ‚o! Czy to trzÄ™sienie ziemi? To nie byÅ‚a żadna meksykaÅ„ska fala! To Thornton-Å‚omot!

Dzięki, Billy. Co za wyścig! Nowe zjawisko objawiło się naszym oczom. Fantastyczne!


Thorntonmania... nieustające apogeum uzależnienia.

Offline

 

#122 2006-04-24 20:18:41

caroline
U¿ytkownik

Re: Artykuły na temat North & South

Nie lubię takich postów, ale dziś sobie pozwolę:
big_smile big_smile big_smile
Dzięki GosiuJ wink

Offline

 

#123 2006-04-24 20:19:27

Gosia
U¿ytkownik

Re: Artykuły na temat North & South

Hehe smile

"Z każdym pocałunkiem JT powiększa swą przewagę... "
To jest dobre! big_smile

Ty nam tu oczu nie zamydlaj! A co z Train station scene? wink


Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

Offline

 

#124 2006-04-24 20:22:23

GosiaJ
U¿ytkownik

Re: Artykuły na temat North & South

Hehe smile
"Z każdym pocałunkiem JT powiększa swą przewagę... "
To jest dobre! big_smile
Ty nam tu oczu nie zamydlaj! A co z Train station scene? wink

Robiem, robiem, proszem nie krzyczeć :-)


Thorntonmania... nieustające apogeum uzależnienia.

Offline

 

#125 2006-04-24 20:23:35

Gosia
U¿ytkownik

Re: Artykuły na temat North & South

Bo my sie meczymy z tym problemem, co wiesz ...


Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB