Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#1 2007-05-15 10:14:24

Dione
U┐ytkownik

Znajomi z BBC

Ostatnio zdarza mi si─Ö czasem ogl─ůda─ç BBC-Prime. W┼Ťr├│d seriali prezentowanych w tej stacji klilka jest ca┼ékiem niez┼éych. Maj─ů r├│wnie┼╝ te dodatkow─ů zalet─Ö, ┼╝e w┼Ťr├│d aktor├│w cz─Östo pojawiaj─ů si─Ö osoby znane mi wcze┼Ťniej, w┼éa┼Ťnie z ekranizacji ksi─ůzek JA. Par─Ö razy widzia┼éam Lidi─Ö Bennet, troch─Ö starsz─ů i przefarbowan─ů na rudo. Wczoraj widzia┼éam w "Silent witness" Georgiann─Ö Darcy w roli patologa s─ůdowego.
Kogo jeszcze mo┼╝na wypatrze─ç?

M├│j ch┼éopak si─Ö w┼éa┼Ťnie o┼╝eni┼é....

#2 2007-09-26 10:28:25

AineNiRigani
U┐ytkownik

Re: Znajomi z BBC

U la la, jaki po┼Ťlizg od maja... big_smile
Lydia jest jeszcze w Hornblowerze, ale jak naszysch "starych znajomych" widzę raczej w pełnometrażówkach - Karolinę Bingley w innej produkcji z Colinem - Dziewczyna moich marzeń, czy chociazby jako Kaczy Kuper w Czterech weselach... No i dochodzi jeszcze Wpadka i angielski pastisz gotowych na wszystko - ale nie pamietam tytułu. W tym serialu pojawiła sie rownież nasza Ruth Wilson big_smile
Georgiane widzia┼éam w Henryku krawym tyranie i Piani┼Ťcie.

Bingleya te┼╝ widzia┼éam to tu to tam – w Wichrowych wzg├│rzach z Ralfem Fiennesm chocia┼╝by, czy w Bridget Jones.
O Colinie nie wspomnę, bo zbyt często i duzo go widać, aczkolwiek do serialu chyba nie wrócił.
Jennifer w Opetaniu i Skrywanych nami─Ötno┼Ťciach (pierwszy film rewelacyjny, drugi przera┼╝aj─ůco nudny).
A Jane widzia┼éam w jednym z odcink├│w jakiego┼Ť serialu kryminalnego.

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#3 2007-09-26 12:53:35

snowdrop
U┐ytkownik

Bingleya? A którego z 95 czy 05? Przyznam że nie zauwazyłam ich w Bridget, w którym momencie?

A wracaj─ůc do BBC prime - niestety nie mam go, nad czym naprawd─Ö ubolewam sad.

#4 2007-09-26 13:33:13

Akaterine
Administrator

Ja raz specjalnie obejrza┼éam Bridget, ┼╝eby wy┼éapa─ç Bonham-Cartera big_smile. Jest w momencie, gdy Bridget m├│wi Danielowi, ┼╝e zwalnia si─Ö z pracy, a on j─ů pr├│buje powstrzyma─ç. Po tym, jak Bridget (a moze to Perpetua?) nagada┼éa co┼Ť Danielowi, jest pokazane, jak wszyscy pracownicy si─Ö ┼Ťmiej─ů i jednym z nich jest Bingley wink.

Za┼Ť Bingley'a '05 widzia┼éam w "Camridge Spies" gdzie by┼é dla mnie nie do poznania - zupe┼énie inna fryzura i pod┼éy charakter.

Jane '95 widzia┼éam w "Picasso - tw├│rca czy niszczyciel" Ivory'ego, gra┼éa bodaj┼╝e pierwsz─ů kochank─Ö Picassa.

Widzia┼éam te┼╝ pani─ů Bennet '95, gra┼éa w filmie Mike'a Leigh "┼╗ycie jest s┼éodkie". ┼╗e o pani Bennet '05 nie wspomn─Ö - "Sekrety i k┼éamstwa", "Zakopana Betty", "Babski wiecz├│r" (cho─ç domy┼Ťlam si─Ö, ┼╝e tytu┼éy raczej nieznane wink).

"The more I know of the world, the more am I convinced that I shall never see a man whom I can really love."

#5 2007-09-26 15:17:30

AineNiRigani
U┐ytkownik

Akaterine napisa│:

Ja raz specjalnie obejrza┼éam Bridget, ┼╝eby wy┼éapa─ç Bonham-Cartera big_smile. Jest w momencie, gdy Bridget m├│wi Danielowi, ┼╝e zwalnia si─Ö z pracy, a on j─ů pr├│buje powstrzyma─ç. Po tym, jak Bridget (a moze to Perpetua?) nagada┼éa co┼Ť Danielowi, jest pokazane, jak wszyscy pracownicy si─Ö ┼Ťmiej─ů i jednym z nich jest Bingley wink..

W dodatkach jest jeszcze jedna, usunieta, scena z Bingleyem - kiedy Bridget ma zaprezentowac projekt kampanii big_smile
Zapomniałam dodać, ze grał jeszcze w Cadfaelu i w dodatku tego "złego" big_smile

#6 2007-09-26 16:33:14

Akaterine
Administrator

Ja te┼╝ widzia┼éam go w filmie, kt├│ry po polsku nazywa┼é si─Ö "Sherlock Holmes", za┼Ť po angielsku - "Murder rooms", a by┼éy to detektywistyczne przygody Artura Conan Doyle'a i doktora Bella. Jednak Crispin d┼éugo si─Ö nie nagra┼é - by┼é przeznaczony do bycia trupem wink.

Ostatnio edytowany przez Akaterine (2007-09-26 17:09:23)

"The more I know of the world, the more am I convinced that I shall never see a man whom I can really love."

#7 2007-09-26 17:25:58

AineNiRigani
U┐ytkownik

Co do reszty aktor├│w Mateusza mozna ogl─ůda─ç w s┼éawetnych Shootersach (w ktorych wymieni┼éa go nie kto inny, a Rupert Penry Jones - czyli Wenworth AD 2007)
O Keirze - nie ma chyba sensu sie wypowiada─ç, skoro to nie znajoma z BBC big_smile - ja czekam na Pokut─Ö, gdzie zagra razem z Jamesem McAvoy'em (i nie mog─Ö si─Ö doczeka─ç...)
Pani Bennet 05 jest mi znana przede wszystkim z BBCowskiego Kr├│la Leara i Manion├│w z Ameryki (znanych u nas jako Irlandczycy).
Tak na szybko - w doskoach - Luiza Hurst przewin─Ö┼éa sie w BJ II jako meduza no i nie zapominajmy o Emmie z KB. I wydaje mi sie (ale nie jestem pewna), ┼╝e gra┼éa w cienkiej niebieskiej linii. Pan Hurst - w moich kochanych Okruchach dnia razem z austenowsk─ů Emm─ů Thompson no i chyba mi mign─ů┼é w Czterech weselach
Pana Collinsa też bardzo czesto widuje - wspaniały Cicero w Rzymie (razem z Polly Walkers vel panna Fairfax oraz Ciaranem Hindsem vel Wenworthem). Migał też w Danielu Derondzie i Nie oddam zamku
Lady Katarzyna z kolei grała w targowisku próznosci (dzieki szefie!!!),
W zasadzie kocham produkcje angielskie za t─Ö sta┼éo┼Ť─ç aktorsk─ů. Wz─Ödzie wida─ç znajomych austenowskich i przez to czuje sie jak w domu niemal big_smile

#8 2007-09-26 17:41:09

AineNiRigani
U┐ytkownik

a biorac pod uwage inne produkcje - Anne z Perswazji widzia┼éam w w Impresjonistach, Sophie Thompson - w Czterech weselach, Emmie z GP, no kochana Moxie ze Zwi─ůzk├│w Rodzinnych (Colin te┼╝ tam miga┼é big_smile) i Gosford Park.
ciarana Hindsa z kolei bardzo lubię, pomimo wady zgryzu. Ale chyba najbardziej zapamietałam go sobie jako Rochestera (razem z panna smith z KB), Juliusza Cezara z Rzymu i Burmistrza (ale nie pamietam tytułu filmu - burmistrz z Cantenberry, czy jakos tak...)
W ogole w Rzymie przewinęło sie sporo naszych znajomych - lady Bertram, Tom Bertram, pan Collins i Atia.

#9 2007-09-26 20:00:18

Akaterine
Administrator

AineNiRigani napisa│:

W zasadzie kocham produkcje angielskie za t─Ö sta┼éo┼Ť─ç aktorsk─ů. Wz─Ödzie wida─ç znajomych austenowskich i przez to czuje sie jak w domu niemal big_smile

Mam tak samo big_smile.

A jeszcze tak w ramach ciekawostki doda┼éabym aktork─Ö, kt├│ra nazywa si─Ö Victoria Hamilton i gra┼éa drugoplanowe role w trzech adaptacjach Jane Austen - ┼╝on─Ö pu┼ékownika Forstera z "Dumy" '95, jedn─ů z panien Musgrove w "Perswazjach" '95 i Mari─Ö Bertram w "Mansfield Park" '99.

#10 2007-09-26 21:27:32

AineNiRigani
U┐ytkownik

Racja big_smile W sumie bardzo lubie jej spos├│b mowienia big_smile

#12 2007-09-27 18:06:36

Dione
U┐ytkownik

A ja widzia┼éam Bingley'a w roli czarnego charaktera w "Zagadkach przesz┼éo┼Ťci" - to taki serial o Indianie Jones w sp├│dnicy wink
Ogl─ůda┼éam te┼╝ ostatnio film biograficzny o angielskiej pisarce Marianne Evans, gdzie widzia┼éam lady C. z D&U 95. Gra┼éa z┼éo┼Ťliw─ů plotkark─Ö, a zza jej plec├│w wygl─ůda┼é elegancki starszy pan, w kt├│rym dopiero po d┼éu┼╝szej chwili rozpozna┼éam "czaruj─ůcego" pana Collinsa lol

Ostatnio edytowany przez Dione (2007-09-27 18:12:14)

#13 2007-09-27 18:59:23

AineNiRigani
U┐ytkownik

a teraz brat georgiany debiutuje w Becoming Jane - i wszystko zostaje w rodzinie big_smile

#14 2007-09-27 19:36:32

Akaterine
Administrator

Kuzyn wink. A matka Georgiany, czyli Joanna David, gra┼éa pani─ů Gardiner w "Dumie" '95.

#15 2007-09-27 19:43:05

AineNiRigani
U┐ytkownik

toz mowie, ze brat.
Cioteczny big_smile

#16 2007-09-27 20:48:06

Ulka
U┐ytkownik

Anna z "Perswazji" czyli Amanda Root grała w jednej Jane Eyre.

Ostatnio edytowany przez Ulka (2007-09-27 20:48:20)

"cierpliwo┼Ť─ç - spok├│j ┼╝e przecie┼╝ si─Ö stanie"
(Ks. J. Twardowski)

#17 2007-09-27 22:07:57

Akaterine
Administrator

Ja niedawno widzia┼éam jaki┼Ť angielski film kryminalny, gdzie gra┼éa Mary Bennet '95. Za┼Ť Mary Bennet '05 gra┼éa w filmie "Pi─Ö─ç ma┼éych ┼Ťwinek" na podstawie Agathy Christie.

A tak w ogóle to chciałam powiedzieć, że to fajna zabawa przypominanie sobie, kogo gdzie się widziało big_smile.

Ostatnio edytowany przez Akaterine (2007-09-27 22:10:03)

#18 2007-09-27 23:47:47

AineNiRigani
U┐ytkownik

W pieciu swinkach gra┼é te┼╝ Tobik, potomek znanej sk─ůdin─ůd Maggie Smith, najlepszy Rochester w historii ekranizacji tej powiesci...
Ja dorzucam jeszcze Toma Bertrama w Sharpie i George & the dragon. A z kolei Ruperta penry Jonesa widzia┼éam ostatnio w filmiku Wirtualna mi┼éo┼Ť─ç czy jako┼Ť tak. Do tego jako nast─Öpca tronu na studiach, ale juz nie pamietam tytulu filmu. Ogolnie taki sobie, chociaz mial kilka smiesznych momentow.
Jamesa McAvoya widzia┼éam wczoraj w basenie (kurcze- niezle brzmi. szkoda ze tylko... big_smile), no i niezapomniany pan Tumnus z opowiesci z Narnii. No i w wimbledonie. Od dobrych 2 lat marz─Ö o Dzieciach Diuny (ale finansowo kicha...). Widzia┼éam bardzo obszerne fragmenty Makbeta (MUSZE TO MIEC!!!) no i Kr├│l Szkocji. W lutym ma byc polska premiera Pokuty, na kt├│r─ů czekam z niecierpliwo┼Ťci─ů.
O donaldzie chyba r├│wniez nie trzeba wspomina─ç (zreszta wole synka od papy big_smile)
Akaterine - masz racje - kapitalna zabawał. łapie sie na tym, ze od 2 dni w autobusach mysle o tym kto gdzie gral big_smile

#19 2007-10-16 11:21:16

Akaterine
Administrator

Jeszcze jedna ciekawostka - ten sam tancerz w "Dumie" i "┼╗onach i c├│rkach" big_smile:
http://img140.imageshack.us/img140/4594/86808971ax4.th.jpg

#21 2007-10-16 17:46:58

AineNiRigani
U┐ytkownik

ma pewnie chłopina etat.
Brawo Akaterine!!! Gratuluje spostrzegawczo┼Ť─çi!!!

#22 2007-10-16 19:37:40

Akaterine
Administrator

Teraz stawiam sobie poprzeczk─Ö wy┼╝ej - chc─Ö wypatrze─ç Mary Bennet '95 w "┼╗onach i c├│rkach" - cho─ç ogl─ůda┼éam serial dwa razy, jako┼Ť jej nie widzia┼éam big_smile.

#23 2007-10-16 19:46:11

Dione
U┐ytkownik

A ja ostatnio widuj─Ö tylko Lidi─Ö z DU95. Albo jako rudzielca o seksownym wygl─ůdzie, albo jako skromn─ů blondynk─Ö.

#24 2007-10-16 21:27:52

AineNiRigani
U┐ytkownik

Akaterine - to moze Ci pomozemy? big_smile

#25 2007-10-17 20:58:14

Akaterine
Administrator

Je┼╝eli by┼Ť zauwa┼╝y┼éa - by┼éabym wdzi─Öczna za wskaz├│wk─Ö big_smile. Teraz zosta┼é mi tylko czwarty odcinek, mo┼╝e cho─ç w tym ostatnim j─ů z┼éapi─Ö.
A tak z innych ciekawostek ┼é─ůcz─ůcych "┼╗ony i c├│rki" z Jane Austen - przy dw├│ch ta┼äcach pojawiaj─ů si─Ö utwory, kt├│re mo┼╝na us┼éysze─ç w "Becoming Jane" - jeden to skoczna muzyczka z pierwszego balu, "A trip to Paris", jak Jane ta┼äczy┼éa z Tomem (cho─ç w "┼╗onach..." jest mniej skoczna wink), a druga - "Hole in the wall" z pi─Öknej sceny ta┼äca na drugim balu - w "┼╗onach..." za┼Ť to jest we wspomnieniach Cynthii z balu, na kt├│rym ta┼äczy┼éa z Prestonem. Poza tym "Hole in the wall" jest te┼╝ w "Emmie" z Kate Beckinsale.

Ostatnio edytowany przez Akaterine (2007-10-17 21:11:44)

Stopka forum