Ogród Jane Austen

Strona poświecona Jane Austen

Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

#1 2007-05-15 10:14:24

Dione
Użytkownik

Znajomi z BBC

Ostatnio zdarza mi si? czasem ogl?da? BBC-Prime. W?ród seriali prezentowanych w tej stacji klilka jest ca?kiem niez?ych. Maj? równie? te dodatkow? zalet?, ?e w?ród aktorów cz?sto pojawiaj? si? osoby znane mi wcze?niej, w?a?nie z ekranizacji ksi?zek JA. Par? razy widzia?am Lidi? Bennet, troch? starsz? i przefarbowan? na rudo. Wczoraj widzia?am w "Silent witness" Georgiann? Darcy w roli patologa s?dowego.
Kogo jeszcze mo?na wypatrze??

Mój ch?opak si? w?a?nie o?eni?....

#2 2007-09-26 10:28:25

AineNiRigani
Użytkownik

Re: Znajomi z BBC

U la la, jaki po?lizg od maja... big_smile
Lydia jest jeszcze w Hornblowerze, ale jak naszysch "starych znajomych" widz? raczej w pe?nometra?ówkach - Karolin? Bingley w innej produkcji z Colinem - Dziewczyna moich marze?, czy chociazby jako Kaczy Kuper w Czterech weselach... No i dochodzi jeszcze Wpadka i angielski pastisz gotowych na wszystko - ale nie pamietam tytu?u. W tym serialu pojawi?a sie rownie? nasza Ruth Wilson big_smile
Georgiane widzia?am w Henryku krawym tyranie i Piani?cie.

Bingleya te? widzia?am to tu to tam – w Wichrowych wzgórzach z Ralfem Fiennesm chocia?by, czy w Bridget Jones.
O Colinie nie wspomn?, bo zbyt cz?sto i duzo go wida?, aczkolwiek do serialu chyba nie wróci?.
Jennifer w Opetaniu i Skrywanych nami?tno?ciach (pierwszy film rewelacyjny, drugi przera?aj?co nudny).
A Jane widzia?am w jednym z odcinków jakiego? serialu kryminalnego.

Nawet kojot na kamieniu mo?e dosta? wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#3 2007-09-26 12:53:35

snowdrop
Użytkownik

Bingleya? A którego z 95 czy 05? Przyznam ?e nie zauwazy?am ich w Bridget, w którym momencie?

A wracaj?c do BBC prime - niestety nie mam go, nad czym naprawd? ubolewam sad.

#4 2007-09-26 13:33:13

Akaterine
Administrator

Ja raz specjalnie obejrza?am Bridget, ?eby wy?apa? Bonham-Cartera big_smile. Jest w momencie, gdy Bridget mówi Danielowi, ?e zwalnia si? z pracy, a on j? próbuje powstrzyma?. Po tym, jak Bridget (a moze to Perpetua?) nagada?a co? Danielowi, jest pokazane, jak wszyscy pracownicy si? ?miej? i jednym z nich jest Bingley wink.

Za? Bingley'a '05 widzia?am w "Camridge Spies" gdzie by? dla mnie nie do poznania - zupe?nie inna fryzura i pod?y charakter.

Jane '95 widzia?am w "Picasso - twórca czy niszczyciel" Ivory'ego, gra?a bodaj?e pierwsz? kochank? Picassa.

Widzia?am te? pani? Bennet '95, gra?a w filmie Mike'a Leigh "?ycie jest s?odkie". ?e o pani Bennet '05 nie wspomn? - "Sekrety i k?amstwa", "Zakopana Betty", "Babski wieczór" (cho? domy?lam si?, ?e tytu?y raczej nieznane wink).

"The more I know of the world, the more am I convinced that I shall never see a man whom I can really love."

#5 2007-09-26 15:17:30

AineNiRigani
Użytkownik

Akaterine napisał:

Ja raz specjalnie obejrza?am Bridget, ?eby wy?apa? Bonham-Cartera big_smile. Jest w momencie, gdy Bridget mówi Danielowi, ?e zwalnia si? z pracy, a on j? próbuje powstrzyma?. Po tym, jak Bridget (a moze to Perpetua?) nagada?a co? Danielowi, jest pokazane, jak wszyscy pracownicy si? ?miej? i jednym z nich jest Bingley wink..

W dodatkach jest jeszcze jedna, usunieta, scena z Bingleyem - kiedy Bridget ma zaprezentowac projekt kampanii big_smile
Zapomnia?am doda?, ze gra? jeszcze w Cadfaelu i w dodatku tego "z?ego" big_smile

#6 2007-09-26 16:33:14

Akaterine
Administrator

Ja te? widzia?am go w filmie, który po polsku nazywa? si? "Sherlock Holmes", za? po angielsku - "Murder rooms", a by?y to detektywistyczne przygody Artura Conan Doyle'a i doktora Bella. Jednak Crispin d?ugo si? nie nagra? - by? przeznaczony do bycia trupem wink.

Ostatnio edytowany przez Akaterine (2007-09-26 17:09:23)

"The more I know of the world, the more am I convinced that I shall never see a man whom I can really love."

#7 2007-09-26 17:25:58

AineNiRigani
Użytkownik

Co do reszty aktorów Mateusza mozna ogl?da? w s?awetnych Shootersach (w ktorych wymieni?a go nie kto inny, a Rupert Penry Jones - czyli Wenworth AD 2007)
O Keirze - nie ma chyba sensu sie wypowiada?, skoro to nie znajoma z BBC big_smile - ja czekam na Pokut?, gdzie zagra razem z Jamesem McAvoy'em (i nie mog? si? doczeka?...)
Pani Bennet 05 jest mi znana przede wszystkim z BBCowskiego Króla Leara i Manionów z Ameryki (znanych u nas jako Irlandczycy).
Tak na szybko - w doskoach - Luiza Hurst przewin??a sie w BJ II jako meduza no i nie zapominajmy o Emmie z KB. I wydaje mi sie (ale nie jestem pewna), ?e gra?a w cienkiej niebieskiej linii. Pan Hurst - w moich kochanych Okruchach dnia razem z austenowsk? Emm? Thompson no i chyba mi mign?? w Czterech weselach
Pana Collinsa te? bardzo czesto widuje - wspania?y Cicero w Rzymie (razem z Polly Walkers vel panna Fairfax oraz Ciaranem Hindsem vel Wenworthem). Miga? te? w Danielu Derondzie i Nie oddam zamku
Lady Katarzyna z kolei gra?a w targowisku próznosci (dzieki szefie!!!),
W zasadzie kocham produkcje angielskie za t? sta?o?? aktorsk?. Wz?dzie wida? znajomych austenowskich i przez to czuje sie jak w domu niemal big_smile

#8 2007-09-26 17:41:09

AineNiRigani
Użytkownik

a biorac pod uwage inne produkcje - Anne z Perswazji widzia?am w w Impresjonistach, Sophie Thompson - w Czterech weselach, Emmie z GP, no kochana Moxie ze Zwi?zków Rodzinnych (Colin te? tam miga? big_smile) i Gosford Park.
ciarana Hindsa z kolei bardzo lubi?, pomimo wady zgryzu. Ale chyba najbardziej zapamieta?am go sobie jako Rochestera (razem z panna smith z KB), Juliusza Cezara z Rzymu i Burmistrza (ale nie pamietam tytu?u filmu - burmistrz z Cantenberry, czy jakos tak...)
W ogole w Rzymie przewin??o sie sporo naszych znajomych - lady Bertram, Tom Bertram, pan Collins i Atia.

#9 2007-09-26 20:00:18

Akaterine
Administrator

AineNiRigani napisał:

W zasadzie kocham produkcje angielskie za t? sta?o?? aktorsk?. Wz?dzie wida? znajomych austenowskich i przez to czuje sie jak w domu niemal big_smile

Mam tak samo big_smile.

A jeszcze tak w ramach ciekawostki doda?abym aktork?, która nazywa si? Victoria Hamilton i gra?a drugoplanowe role w trzech adaptacjach Jane Austen - ?on? pu?kownika Forstera z "Dumy" '95, jedn? z panien Musgrove w "Perswazjach" '95 i Mari? Bertram w "Mansfield Park" '99.

#10 2007-09-26 21:27:32

AineNiRigani
Użytkownik

Racja big_smile W sumie bardzo lubie jej sposób mowienia big_smile

#12 2007-09-27 18:06:36

Dione
Użytkownik

A ja widzia?am Bingley'a w roli czarnego charaktera w "Zagadkach przesz?o?ci" - to taki serial o Indianie Jones w spódnicy wink
Ogl?da?am te? ostatnio film biograficzny o angielskiej pisarce Marianne Evans, gdzie widzia?am lady C. z D&U 95. Gra?a z?o?liw? plotkark?, a zza jej pleców wygl?da? elegancki starszy pan, w którym dopiero po d?u?szej chwili rozpozna?am "czaruj?cego" pana Collinsa lol

Ostatnio edytowany przez Dione (2007-09-27 18:12:14)

#13 2007-09-27 18:59:23

AineNiRigani
Użytkownik

a teraz brat georgiany debiutuje w Becoming Jane - i wszystko zostaje w rodzinie big_smile

#14 2007-09-27 19:36:32

Akaterine
Administrator

Kuzyn wink. A matka Georgiany, czyli Joanna David, gra?a pani? Gardiner w "Dumie" '95.

#15 2007-09-27 19:43:05

AineNiRigani
Użytkownik

toz mowie, ze brat.
Cioteczny big_smile

#16 2007-09-27 20:48:06

Ulka
Użytkownik

Anna z "Perswazji" czyli Amanda Root gra?a w jednej Jane Eyre.

Ostatnio edytowany przez Ulka (2007-09-27 20:48:20)

"cierpliwo?? - spokój ?e przecie? si? stanie"
(Ks. J. Twardowski)

#17 2007-09-27 22:07:57

Akaterine
Administrator

Ja niedawno widzia?am jaki? angielski film kryminalny, gdzie gra?a Mary Bennet '95. Za? Mary Bennet '05 gra?a w filmie "Pi?? ma?ych ?winek" na podstawie Agathy Christie.

A tak w ogóle to chcia?am powiedzie?, ?e to fajna zabawa przypominanie sobie, kogo gdzie si? widzia?o big_smile.

Ostatnio edytowany przez Akaterine (2007-09-27 22:10:03)

#18 2007-09-27 23:47:47

AineNiRigani
Użytkownik

W pieciu swinkach gra? te? Tobik, potomek znanej sk?din?d Maggie Smith, najlepszy Rochester w historii ekranizacji tej powiesci...
Ja dorzucam jeszcze Toma Bertrama w Sharpie i George & the dragon. A z kolei Ruperta penry Jonesa widzia?am ostatnio w filmiku Wirtualna mi?o?? czy jako? tak. Do tego jako nast?pca tronu na studiach, ale juz nie pamietam tytulu filmu. Ogolnie taki sobie, chociaz mial kilka smiesznych momentow.
Jamesa McAvoya widzia?am wczoraj w basenie (kurcze- niezle brzmi. szkoda ze tylko... big_smile), no i niezapomniany pan Tumnus z opowiesci z Narnii. No i w wimbledonie. Od dobrych 2 lat marz? o Dzieciach Diuny (ale finansowo kicha...). Widzia?am bardzo obszerne fragmenty Makbeta (MUSZE TO MIEC!!!) no i Król Szkocji. W lutym ma byc polska premiera Pokuty, na któr? czekam z niecierpliwo?ci?.
O donaldzie chyba równiez nie trzeba wspomina? (zreszta wole synka od papy big_smile)
Akaterine - masz racje - kapitalna zabawa?. ?apie sie na tym, ze od 2 dni w autobusach mysle o tym kto gdzie gral big_smile

#19 2007-10-16 11:21:16

Akaterine
Administrator

Jeszcze jedna ciekawostka - ten sam tancerz w "Dumie" i "?onach i córkach" big_smile:
http://img140.imageshack.us/img140/4594/86808971ax4.th.jpg

#21 2007-10-16 17:46:58

AineNiRigani
Użytkownik

ma pewnie ch?opina etat.
Brawo Akaterine!!! Gratuluje spostrzegawczo??i!!!

#22 2007-10-16 19:37:40

Akaterine
Administrator

Teraz stawiam sobie poprzeczk? wy?ej - chc? wypatrze? Mary Bennet '95 w "?onach i córkach" - cho? ogl?da?am serial dwa razy, jako? jej nie widzia?am big_smile.

#23 2007-10-16 19:46:11

Dione
Użytkownik

A ja ostatnio widuj? tylko Lidi? z DU95. Albo jako rudzielca o seksownym wygl?dzie, albo jako skromn? blondynk?.

#24 2007-10-16 21:27:52

AineNiRigani
Użytkownik

Akaterine - to moze Ci pomozemy? big_smile

#25 2007-10-17 20:58:14

Akaterine
Administrator

Je?eli by? zauwa?y?a - by?abym wdzi?czna za wskazówk? big_smile. Teraz zosta? mi tylko czwarty odcinek, mo?e cho? w tym ostatnim j? z?api?.
A tak z innych ciekawostek ??cz?cych "?ony i córki" z Jane Austen - przy dwóch ta?cach pojawiaj? si? utwory, które mo?na us?ysze? w "Becoming Jane" - jeden to skoczna muzyczka z pierwszego balu, "A trip to Paris", jak Jane ta?czy?a z Tomem (cho? w "?onach..." jest mniej skoczna wink), a druga - "Hole in the wall" z pi?knej sceny ta?ca na drugim balu - w "?onach..." za? to jest we wspomnieniach Cynthii z balu, na którym ta?czy?a z Prestonem. Poza tym "Hole in the wall" jest te? w "Emmie" z Kate Beckinsale.

Ostatnio edytowany przez Akaterine (2007-10-17 21:11:44)

Stopka forum