Ogród Jane Austen

Strona po¶wiecona Jane Austen

Nie jeste¶ zalogowany.

Og³oszenie

#1 2007-05-15 10:14:24

Dione
U¿ytkownik

Znajomi z BBC

Ostatnio zdarza mi się czasem oglądać BBC-Prime. Wśród seriali prezentowanych w tej stacji klilka jest całkiem niezłych. Mają również te dodatkową zaletę, że wśród aktorów często pojawiają się osoby znane mi wcześniej, właśnie z ekranizacji ksiązek JA. Parę razy widziałam Lidię Bennet, trochę starszą i przefarbowaną na rudo. Wczoraj widziałam w "Silent witness" Georgiannę Darcy w roli patologa sądowego.
Kogo jeszcze można wypatrzeć?


Mój chłopak się właśnie ożenił....

Offline

 

#2 2007-09-26 10:28:25

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Znajomi z BBC

U la la, jaki poślizg od maja... big_smile
Lydia jest jeszcze w Hornblowerze, ale jak naszysch "starych znajomych" widzę raczej w pełnometrażówkach - Karolinę Bingley w innej produkcji z Colinem - Dziewczyna moich marzeń, czy chociazby jako Kaczy Kuper w Czterech weselach... No i dochodzi jeszcze Wpadka i angielski pastisz gotowych na wszystko - ale nie pamietam tytułu. W tym serialu pojawiła sie rownież nasza Ruth Wilson big_smile
Georgiane widziałam w Henryku krawym tyranie i Pianiście.

Bingleya też widziaÅ‚am to tu to tam – w Wichrowych wzgórzach z Ralfem Fiennesm chociażby, czy w Bridget Jones.
O Colinie nie wspomnę, bo zbyt często i duzo go widać, aczkolwiek do serialu chyba nie wrócił.
Jennifer w Opetaniu i Skrywanych namiętnościach (pierwszy film rewelacyjny, drugi przerażająco nudny).
A Jane widziałam w jednym z odcinków jakiegoś serialu kryminalnego.


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#3 2007-09-26 12:53:35

snowdrop
U¿ytkownik

Re: Znajomi z BBC

Bingleya? A którego z 95 czy 05? Przyznam że nie zauwazyłam ich w Bridget, w którym momencie?

A wracajÄ…c do BBC prime - niestety nie mam go, nad czym naprawdÄ™ ubolewam sad.

Offline

 

#4 2007-09-26 13:33:13

Akaterine
Administrator

Re: Znajomi z BBC

Ja raz specjalnie obejrzałam Bridget, żeby wyłapać Bonham-Cartera big_smile. Jest w momencie, gdy Bridget mówi Danielowi, że zwalnia się z pracy, a on ją próbuje powstrzymać. Po tym, jak Bridget (a moze to Perpetua?) nagadała coś Danielowi, jest pokazane, jak wszyscy pracownicy się śmieją i jednym z nich jest Bingley wink.

Zaś Bingley'a '05 widziałam w "Camridge Spies" gdzie był dla mnie nie do poznania - zupełnie inna fryzura i podły charakter.

Jane '95 widziałam w "Picasso - twórca czy niszczyciel" Ivory'ego, grała bodajże pierwszą kochankę Picassa.

Widziałam też panią Bennet '95, grała w filmie Mike'a Leigh "Życie jest słodkie". Że o pani Bennet '05 nie wspomnę - "Sekrety i kłamstwa", "Zakopana Betty", "Babski wieczór" (choć domyślam się, że tytuły raczej nieznane wink).


"The more I know of the world, the more am I convinced that I shall never see a man whom I can really love."

Offline

 

#5 2007-09-26 15:17:30

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Znajomi z BBC

Akaterine napisa³:

Ja raz specjalnie obejrzałam Bridget, żeby wyłapać Bonham-Cartera big_smile. Jest w momencie, gdy Bridget mówi Danielowi, że zwalnia się z pracy, a on ją próbuje powstrzymać. Po tym, jak Bridget (a moze to Perpetua?) nagadała coś Danielowi, jest pokazane, jak wszyscy pracownicy się śmieją i jednym z nich jest Bingley wink..

W dodatkach jest jeszcze jedna, usunieta, scena z Bingleyem - kiedy Bridget ma zaprezentowac projekt kampanii big_smile
Zapomniałam dodać, ze grał jeszcze w Cadfaelu i w dodatku tego "złego" big_smile


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#6 2007-09-26 16:33:14

Akaterine
Administrator

Re: Znajomi z BBC

Ja też widziałam go w filmie, który po polsku nazywał się "Sherlock Holmes", zaś po angielsku - "Murder rooms", a były to detektywistyczne przygody Artura Conan Doyle'a i doktora Bella. Jednak Crispin długo się nie nagrał - był przeznaczony do bycia trupem wink.

Ostatnio edytowany przez Akaterine (2007-09-26 17:09:23)


"The more I know of the world, the more am I convinced that I shall never see a man whom I can really love."

Offline

 

#7 2007-09-26 17:25:58

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Znajomi z BBC

Co do reszty aktorów Mateusza mozna oglądać w sławetnych Shootersach (w ktorych wymieniła go nie kto inny, a Rupert Penry Jones - czyli Wenworth AD 2007)
O Keirze - nie ma chyba sensu sie wypowiadać, skoro to nie znajoma z BBC big_smile - ja czekam na Pokutę, gdzie zagra razem z Jamesem McAvoy'em (i nie mogę się doczekać...)
Pani Bennet 05 jest mi znana przede wszystkim z BBCowskiego Króla Leara i Manionów z Ameryki (znanych u nas jako Irlandczycy).
Tak na szybko - w doskoach - Luiza Hurst przewinęła sie w BJ II jako meduza no i nie zapominajmy o Emmie z KB. I wydaje mi sie (ale nie jestem pewna), że grała w cienkiej niebieskiej linii. Pan Hurst - w moich kochanych Okruchach dnia razem z austenowską Emmą Thompson no i chyba mi mignął w Czterech weselach
Pana Collinsa też bardzo czesto widuje - wspaniały Cicero w Rzymie (razem z Polly Walkers vel panna Fairfax oraz Ciaranem Hindsem vel Wenworthem). Migał też w Danielu Derondzie i Nie oddam zamku
Lady Katarzyna z kolei grała w targowisku próznosci (dzieki szefie!!!),
W zasadzie kocham produkcje angielskie za tę stałość aktorską. Wzędzie widać znajomych austenowskich i przez to czuje sie jak w domu niemal big_smile


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#8 2007-09-26 17:41:09

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Znajomi z BBC

a biorac pod uwage inne produkcje - Anne z Perswazji widziałam w w Impresjonistach, Sophie Thompson - w Czterech weselach, Emmie z GP, no kochana Moxie ze Związków Rodzinnych (Colin też tam migał big_smile) i Gosford Park.
ciarana Hindsa z kolei bardzo lubię, pomimo wady zgryzu. Ale chyba najbardziej zapamietałam go sobie jako Rochestera (razem z panna smith z KB), Juliusza Cezara z Rzymu i Burmistrza (ale nie pamietam tytułu filmu - burmistrz z Cantenberry, czy jakos tak...)
W ogole w Rzymie przewinęło sie sporo naszych znajomych - lady Bertram, Tom Bertram, pan Collins i Atia.


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#9 2007-09-26 20:00:18

Akaterine
Administrator

Re: Znajomi z BBC

AineNiRigani napisa³:

W zasadzie kocham produkcje angielskie za tę stałość aktorską. Wzędzie widać znajomych austenowskich i przez to czuje sie jak w domu niemal big_smile

Mam tak samo big_smile.

A jeszcze tak w ramach ciekawostki dodałabym aktorkę, która nazywa się Victoria Hamilton i grała drugoplanowe role w trzech adaptacjach Jane Austen - żonę pułkownika Forstera z "Dumy" '95, jedną z panien Musgrove w "Perswazjach" '95 i Marię Bertram w "Mansfield Park" '99.


"The more I know of the world, the more am I convinced that I shall never see a man whom I can really love."

Offline

 

#10 2007-09-26 21:27:32

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Znajomi z BBC

Racja big_smile W sumie bardzo lubie jej sposób mowienia big_smile


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#12 2007-09-27 18:06:36

Dione
U¿ytkownik

Re: Znajomi z BBC

A ja widziałam Bingley'a w roli czarnego charaktera w "Zagadkach przeszłości" - to taki serial o Indianie Jones w spódnicy wink
Oglądałam też ostatnio film biograficzny o angielskiej pisarce Marianne Evans, gdzie widziałam lady C. z D&U 95. Grała złośliwą plotkarkę, a zza jej pleców wyglądał elegancki starszy pan, w którym dopiero po dłuższej chwili rozpoznałam "czarującego" pana Collinsa lol

Ostatnio edytowany przez Dione (2007-09-27 18:12:14)


Mój chłopak się właśnie ożenił....

Offline

 

#13 2007-09-27 18:59:23

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Znajomi z BBC

a teraz brat georgiany debiutuje w Becoming Jane - i wszystko zostaje w rodzinie big_smile


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#14 2007-09-27 19:36:32

Akaterine
Administrator

Re: Znajomi z BBC

Kuzyn wink. A matka Georgiany, czyli Joanna David, grała panią Gardiner w "Dumie" '95.


"The more I know of the world, the more am I convinced that I shall never see a man whom I can really love."

Offline

 

#15 2007-09-27 19:43:05

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Znajomi z BBC

toz mowie, ze brat.
Cioteczny big_smile


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#16 2007-09-27 20:48:06

Ulka
U¿ytkownik

Re: Znajomi z BBC

Anna z "Perswazji" czyli Amanda Root grała w jednej Jane Eyre.

Ostatnio edytowany przez Ulka (2007-09-27 20:48:20)


"cierpliwość - spokój że przecież się stanie"
(Ks. J. Twardowski)

Offline

 

#17 2007-09-27 22:07:57

Akaterine
Administrator

Re: Znajomi z BBC

Ja niedawno widziałam jakiś angielski film kryminalny, gdzie grała Mary Bennet '95. Zaś Mary Bennet '05 grała w filmie "Pięć małych świnek" na podstawie Agathy Christie.

A tak w ogóle to chciałam powiedzieć, że to fajna zabawa przypominanie sobie, kogo gdzie się widziało big_smile.

Ostatnio edytowany przez Akaterine (2007-09-27 22:10:03)


"The more I know of the world, the more am I convinced that I shall never see a man whom I can really love."

Offline

 

#18 2007-09-27 23:47:47

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Znajomi z BBC

W pieciu swinkach grał też Tobik, potomek znanej skądinąd Maggie Smith, najlepszy Rochester w historii ekranizacji tej powiesci...
Ja dorzucam jeszcze Toma Bertrama w Sharpie i George & the dragon. A z kolei Ruperta penry Jonesa widziałam ostatnio w filmiku Wirtualna miłość czy jakoś tak. Do tego jako następca tronu na studiach, ale juz nie pamietam tytulu filmu. Ogolnie taki sobie, chociaz mial kilka smiesznych momentow.
Jamesa McAvoya widziałam wczoraj w basenie (kurcze- niezle brzmi. szkoda ze tylko... big_smile), no i niezapomniany pan Tumnus z opowiesci z Narnii. No i w wimbledonie. Od dobrych 2 lat marzę o Dzieciach Diuny (ale finansowo kicha...). Widziałam bardzo obszerne fragmenty Makbeta (MUSZE TO MIEC!!!) no i Król Szkocji. W lutym ma byc polska premiera Pokuty, na którą czekam z niecierpliwością.
O donaldzie chyba równiez nie trzeba wspominać (zreszta wole synka od papy big_smile)
Akaterine - masz racje - kapitalna zabawał. łapie sie na tym, ze od 2 dni w autobusach mysle o tym kto gdzie gral big_smile


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#19 2007-10-16 11:21:16

Akaterine
Administrator

Re: Znajomi z BBC

Jeszcze jedna ciekawostka - ten sam tancerz w "Dumie" i "Żonach i córkach" big_smile:
http://img140.imageshack.us/img140/4594/86808971ax4.th.jpg


"The more I know of the world, the more am I convinced that I shall never see a man whom I can really love."

Offline

 

#21 2007-10-16 17:46:58

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Znajomi z BBC

ma pewnie chłopina etat.
Brawo Akaterine!!! Gratuluje spostrzegawczośći!!!


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#22 2007-10-16 19:37:40

Akaterine
Administrator

Re: Znajomi z BBC

Teraz stawiam sobie poprzeczkę wyżej - chcę wypatrzeć Mary Bennet '95 w "Żonach i córkach" - choć oglądałam serial dwa razy, jakoś jej nie widziałam big_smile.


"The more I know of the world, the more am I convinced that I shall never see a man whom I can really love."

Offline

 

#23 2007-10-16 19:46:11

Dione
U¿ytkownik

Re: Znajomi z BBC

A ja ostatnio widujÄ™ tylko LidiÄ™ z DU95. Albo jako rudzielca o seksownym wyglÄ…dzie, albo jako skromnÄ… blondynkÄ™.


Mój chłopak się właśnie ożenił....

Offline

 

#24 2007-10-16 21:27:52

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Znajomi z BBC

Akaterine - to moze Ci pomozemy? big_smile


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#25 2007-10-17 20:58:14

Akaterine
Administrator

Re: Znajomi z BBC

Jeżeli byś zauważyła - byłabym wdzięczna za wskazówkę big_smile. Teraz został mi tylko czwarty odcinek, może choć w tym ostatnim ją złapię.
A tak z innych ciekawostek łączących "Żony i córki" z Jane Austen - przy dwóch tańcach pojawiają się utwory, które można usłyszeć w "Becoming Jane" - jeden to skoczna muzyczka z pierwszego balu, "A trip to Paris", jak Jane tańczyła z Tomem (choć w "Żonach..." jest mniej skoczna wink), a druga - "Hole in the wall" z pięknej sceny tańca na drugim balu - w "Żonach..." zaś to jest we wspomnieniach Cynthii z balu, na którym tańczyła z Prestonem. Poza tym "Hole in the wall" jest też w "Emmie" z Kate Beckinsale.

Ostatnio edytowany przez Akaterine (2007-10-17 21:11:44)


"The more I know of the world, the more am I convinced that I shall never see a man whom I can really love."

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB