Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#126 2006-10-04 18:31:26

anika
U┐ytkownik

Re: Idealni kandydaci na m─Ö┼╝a ;-)

Robercie, my┼Ťl─Ö a nawet wiem, z rozm├│w z moimi kole┼╝ankami, ┼╝e one te┼╝ ch─Ötnie wychowuj─ů dzieci same. Czy to nie jest dziwne podej┼Ťcie? Dzieci mimo wszystko powinny mie─ç oboje rodzic├│w.
Może ten ideał dla Ciebie istnieje tylko postaraj się poszukać. Powodzenia

anika

#127 2006-10-04 21:53:18

AineNiRigani
U┐ytkownik

Fringillo, chyba po Twoich postach jak zawsze mog─Ö doda─ç jedynie AMEN!!! big_smile

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#128 2006-10-04 21:57:53

fringilla
U┐ytkownik

"Posiadanie dziecka bez zony jest zasadniczo bardzo wygodne i wielu m─Ö┼╝czyznom odpowiada, szczg├│lnie, ┼╝e jest r├│wnoznaczne z widywaniem dziecka raz, g├│ra dwa razy w tygodniu i minimalnego udzia┼éu z codziennych zwi─ůzanych z nim obowi─ůzkach "

To ju┼╝ m─Özczyzna nie potrafilby wychowa─ç sam dziecka? W┼éasnie takie idiotyzmy sa w naszym prawodawstwie, ze facetowi dziecka nie dadz─ů..to absurd...
Chętnie chciałbym wychowywać dziecko...ale posiadać żonę niekoniecznie

No niestety tak najcz─Ösciej wygl─ůda posiadanie dziecka bez ┼╝ony - naprawd─Ö opieram to na obserwacjach najblizszego otoczenia wink
Na pewno mężczyzna potrafiłby wychować sam dziecko, ale wielu się nie chce. Wielu jest takich, którym taki układ całkiem odpowiada.
Z tym polskim prawodawstwem to nie wiem, czy to takie chore jest. Mo┼╝e nie powinnam si─Ö wypowiadac, bo jestem kobiet─ů, wi─Öc stoi ono po mojej stronie, ale gdy rozwodz─ů sie ludzie, z ktorych ka┼╝de jest kochaj─ůcym rodzicem to decyzja jest bardzo trudna. Ja nie potrafie sobie wyobrazi─ç, zeby moje dzieci nie mieszka┼éy ze mn─ů. Mo┼╝e fakt, ┼╝e prawo tu stoi po stronie matki (choc nie zawsze s┼éusznie) pozwlala unikn─ůc nieko┼äcz─ůcych sie walk o dzieci? Albo zastanowic sie dobrze przed podjeciem decyzji o rozstaniu? Z drugiej strony, znam facet├│w, kt├│rzy tkwi─ů w nieudanych zwi─ůzkach bez mi┼éo┼Ťci, zdradzaj─ůc zony przy ka┼╝dej okazji, bo nie potrafia sobie wyobrazi─ç, ze nie mieliby mieszka─ç ze swoimi dziecmi. Wiem te┼╝, ┼╝e wiele kobiet tkwi w nieudanych zwi─ůzkach, bo ich m─Özowie s─ů dobrymi ojcami i nie chc─ů rozbijac rodziny. Sa te┼╝ rodziny, w kt├│rych ojca i tak ci─ůgle nie ma, wi─Öc nie ma wielkiej r├│znicy. S─ů w ko┼äcu tacy, ktorzy i po rozwodzie po┼Ťwi─Öcaj─ů dzieciom tyle czasu, ile tylko mog─ů. Absolutnie nie chce tu generalizowa─ç. I nie b─Öde odwo┼éywac sie do biologii, instynkt├│w itp., a jedynie do do┼Ťwiadcze┼ä z zycia wzietych. Komus s─ůd musi przyznac opiek─Ö i wychodzi na og├│l z za┼éo┼╝enia, ┼╝e powinna to byc matka. Mo┼╝e ma to cos wsp├│lnego z tym, ┼╝e przez wieki wmawiano nam, ┼╝e to jest nasze powo┼éanie i podstawowa rola wzyciu do odegrania, podczas, gdy m─Özczynza ma nieco inne priorytety? Nie wiem. Na pewno dla wielu m─Ö┼╝czyzn jest to krzywdz─ůce.
Wybacz, jesli moja wypowied┼║ by┼éa troche cyniczna, ale twoja by┼éa tez takim kijem w mrowisko. Znam wielu facet├│w, kt├│rzy maja dzieci, nie maj─ůc ┼╝on i wygl─ůda to w┼éasnie tak, jak opisa┼éam. Wiadomo, ┼╝e do tego trzeba dwojga i nie da rady inaczej.

Pozdr. Agata
gg 5739618

#129 2006-10-04 22:00:47

fringilla
U┐ytkownik

Fringillo, chyba po Twoich postach jak zawsze mog─Ö doda─ç jedynie AMEN!!! big_smile

Mowiłam, że idealnie do siebie pasujemy? wink

Pozdr. Agata
gg 5739618

#130 2006-10-04 22:32:47

AineNiRigani
U┐ytkownik

Mowiłam, że idealnie do siebie pasujemy? wink

A ju┼Ťci!!!
Poza tym jednym drobiazgiem - ja te┼╝ jestem zdecydowan─ů heteroseksualistk─ů big_smile

#131 2006-10-05 09:11:39

Marija
U┐ytkownik

Taaaaaaak.............. roll

#132 2006-10-21 06:37:48

pak4
U┐ytkownik

A ja w┼éa┼Ťnie wpad┼éem na ┼Ťliczny opis wymog├│w jakie kobiety (w tym przypadku Cher) maj─ů wzgl─Ödem m─Ö┼╝czyzn:

M─Ö┼╝czy┼║ni powinni by─ç jak chusteczki higieniczne: delikatni w dotyku, wytrzymali i jednorazowego u┼╝ytku.

Oddaj wierzbie
Ca┼é─ů nienawi┼Ť─ç, ca┼ée po┼╝─ůdanie
Twego serca.

Basho (1644-1695)

#133 2006-10-23 22:29:46

lemonick
U┐ytkownik

hmm... jak chusteczki higieniczne?? dziwne troch─Ö wink

-Co to jest prawdziwe JA? (...)
-To kim jeste┼Ť, a nie to, co z Ciebie zrobiono.
Paulo Coelho

#134 2006-10-23 22:45:34

AineNiRigani
U┐ytkownik

c├│┼╝... ┼╝ycie mo┼╝e by─ç jak papier toaletowy, to idealny facet - niczym chusteczka higieniczna big_smile

Stopka forum