Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#26 2006-09-29 21:52:49

lemonick
U┐ytkownik

Re: Kiedy si─Ögacie po JA?

HerMia! jak mog┼éa┼Ť!! Alchemik jest super! wink (szkoda, ┼╝e nie przeczyta┼éam)

-Co to jest prawdziwe JA? (...)
-To kim jeste┼Ť, a nie to, co z Ciebie zrobiono.
Paulo Coelho

#27 2006-09-30 06:54:25

pak4
U┐ytkownik

A ja par─Ö lat temu dosta┼éem na urodziny "Pielgrzyma". I wstyd si─Ö przyzna─ç, ale wci─ů┼╝ stoi nieporuszony na p├│┼éce :oops: To znaczy poruszony -- trafia┼éo mi si─Ö z niego ┼Ťciera─ç kurze smile

Oddaj wierzbie
Ca┼é─ů nienawi┼Ť─ç, ca┼ée po┼╝─ůdanie
Twego serca.

Basho (1644-1695)

#28 2006-09-30 10:27:07

Katarzyna
U┐ytkownik

Ja zawsze chcia┼éam przeczyta─ç Alchemika. smile Do czasu kiedy przeczyta┼éam w BRAVO, ┼╝e to ulubiona ksi─ů┼╝ka DODY :?

#29 2006-09-30 10:59:34

Dione
U┐ytkownik

A ja od ponad roku m─Öcz─Ö "Carnevale" o malarce, kt├│ra by┼éa kochank─ů Cassanovy i Byrona (oczywi┼Ťcie bohaterka jest absolutnie fikcyjn─ů postaci─ů, cho─ç kto wie...). Dop├│ki by┼éa z Cassanov─ů by┼éo jeszcze do przeczytania, ale jej zwiazek z Byronem to cz─Ö┼Ť─ç nie do przebycia.

M├│j ch┼éopak si─Ö w┼éa┼Ťnie o┼╝eni┼é....

#30 2006-09-30 11:16:28

lady_kasiek
U┐ytkownik

wow ulubiona ksi─ů┼╝ka Dody nie ┼╝artuj.
Gdzie m├│j Alchemik??? :twisted: :twisted: wink

GRITAR─é? QUE ARDAN LAS BANDERAS POR LA FRATERNIDAD
QUE CAIGA EL PATRIOTISMO Y LA HOSTILIDAD RACIAL
CULTURA POPULAR...
Gran Derby dla Realu :!: :!:

#31 2006-09-30 12:48:07

HerMia
U┐ytkownik

Jak będę miała czas to chyba się wezmę z Alchemika. Teraz nie mam czasu, bo zmagam się z lekturam,i, wypracowaniami i dziobaniem :x
Ale na Boże Narodzenie będę miała trochę luzu to sobie czytnę smile

#32 2006-09-30 20:59:49

lemonick
U┐ytkownik

Alchemik ulubion─ů ksi─ů┼╝k─ů DODY??!! ju┼╝ tej ksi─ů┼╝ki nie kocham... wink

a'propos lektur... czy FARAON naprawd─Ö jest taki nuuudny? utkn─Ö┼éam na 27 rozdziale pierwszego tomu, nie mog─Ö dalej przebrn─ů─ç, a termin ostateczny mam na 2 pa┼║dziernika... ju┼╝ "Stara ba┼Ť┼ä" i "Emancypantki" nie by┼éy takie nudne... w tej drugiej ksi─ů┼╝ce co┼Ť si─Ö dzia┼éo (Kaziu Norski ca┼éuj─ůcy Madzi─Ö nami─Ötnie po r─Ökach, g┼éupia Hela i naiwna Ada, Solski zmienny w uczuciach i swi─Öta altruistka Madzia, kt├│r─ů wszyscy wykorzystuj─ů i w kt├│rej wszyscy si─Ö kochaj─ů...). a w "Faraonie"? zmagania Ramzesa z religi─ů itp, nienawi┼Ť─ç do kap┼éan├│w i zmienno┼Ť─ç decyzji... rany, jak ja przeczytam "Przedwio┼Ťnie", skoro Ramzes mnie wkurza? co dopiero Czarek Baryka... ech, ju┼╝ to sobie wyobra┼╝am- dyskusja nad "Szklanymi domami"...

Paulo Coelho

#33 2006-10-01 10:58:12

pak4
U┐ytkownik

Ja z "Faraonem" nie mia┼éem najmniejszych problem├│w, a czyta┼éem chyba w Twoim wieku. Z drugiej strony ka┼╝dy ma jakie┼Ť dzie┼éa, kt├│re mu po prostu nie le┼╝─ů. Mo┼╝e wi─Öc, cho─ç masz problemy z "Faraonem", to "Przedwio┼Ťnie" przeczytasz zafascynowana? Tego w ka┼╝dym razie ┼╝ycz─Ö!

Oddaj wierzbie
Ca┼é─ů nienawi┼Ť─ç, ca┼ée po┼╝─ůdanie
Twego serca.

Basho (1644-1695)

#34 2006-10-01 11:20:32

HerMia
U┐ytkownik

Lemonick, a czyta┼éa┼Ť kiedy┼Ť "Iliad─Ö" Homera w ca┼éo┼Ťci? Je┼╝eli "Faraon" by┼é nudny to przy "Iliadzie" u┼Ťniesz po kilku stronach, szczeg├│lie je┼╝eli b─Ödziesz czyta┼éa Ksi─Ög─Ö II smile

#35 2006-10-03 22:34:54

lemonick
U┐ytkownik

raczej wol─Ö "Przedwiosnie". bo "umiejscowione" w moich czasach smile

a, Faraon robi si─Ö ciekawszy. odk─ůd dziecko Ramzesa i Sary zabi┼é Lykon, Sara zwariowa┼éa i zmar┼éa, a Kama dosta┼éa tr─ůdu, akcja robi si─Ö
bardziej zajmuj─ůca.. czeka mnie jeszcze bardzo szczeg├│┼éowy opis balsamowania zw┼éok Ramzesa XII... ych wink

a do Illiady się zabierałam, ale skończyłam na streszczeniu (żeby wiedzieć o co chodzi jak by się na polskim pytała) wink

Paulo Coelho

#36 2006-10-08 01:27:05

AineNiRigani
U┐ytkownik

E dziewczyny, co wy chcecie od Iliady. Mnie si─Ö podoba┼éa. Wprawdzie wol─Ö Odysej─Ö (jako histori─Ö, bo akurat tego nie czyta┼éam). Prusa zreszt─ů r├│wnie┼╝ bardzo lubi─Ö.
Na bezsenne noce polecam natomiast Pami─Ötniki Paska, a jeszcze lepiej ┼éosia, towarzysza lekkiej chor─ůgwi - murowane, ┼╝e za┼Ťniecie po kilku zdaniach. ┼éo┼Ť to ┼éosiu.
Co mnie jeszcze wynudzi┼éo? "┼Üwiat bez historii" Kuli, ale to jeszcze mo┼╝na prze┼ékn─ů─ç. Nudzi┼éy mnie r├│wnie┼╝ kolejne cz─Ö┼Ťci Diuny (po Mesjaszu), Polactwo Ziemkiewicza.
A, i polecam akta, ksi─Ögi parafialne, wykazy wydatk├│w. Paaaasjonuj─ůca lektura. Niezwykle.

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#37 2006-10-08 10:05:07

Jeanne
U┐ytkownik

Pami─Ötniki - zgadzam si─Ö. Na bezsenno┼Ť─ç polecam jeszcze Syzyfowe prace. wink

"Lasy by┼éy doko┼éa. I po┼╝├│┼ék┼ée li┼Ťcie
Jak blade meteory przez półmrok spadały."

[img]http://img232.imageshack.us/img232/821/kjykpa8.jpg[/img]

#38 2006-10-10 21:21:12

lemonick
U┐ytkownik

a ja mam tak─ů jedn─ů ksi─ů┼╝k─Ö- nawet nie wiem, o co w tym chodzi, bo zasypiam na 3 rozdziale. to chyba jest Ksi─Öga Pie┼Ťni Ko┼Ťcielnych, ale takich pisanych gwar─ů. bardzo lubi─Ö star─ů mow─Ö, archaizmy i takie tam, ale... smile bardzo dobrze mi si─Ö te┼╝ zasypia po paru ksi─Ögach "Pana Tadeusza", ale nie po zbyt wielkiej ilo┼Ťci (bo p├│┼║niej przez sen recytuj─Ö jak nie inwokacj─Ö, to jaki┼Ť inny fragment epopei wink ) ale zdecydowanie najbardziej lubi─Ö szklaneczke mleka z miodkiem... ale ┼╝eby nie by┼éo, ┼╝e mieszam... smile

Paulo Coelho

#39 2006-10-11 02:39:07

AineNiRigani
U┐ytkownik

ale zdecydowanie najbardziej lubię szklaneczke mleka z miodkiem... ale żeby nie było, że mieszam... smile

miod w mleku? big_smile

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Stopka forum