Ogród Jane Austen

Strona po¶wiecona Jane Austen

Nie jeste¶ zalogowany.

Og³oszenie

#26 2006-09-29 21:52:49

lemonick
U¿ytkownik

Re: Kiedy sięgacie po JA?

HerMia! jak mogłaś!! Alchemik jest super! wink (szkoda, że nie przeczytałam)


-Co to jest prawdziwe JA? (...)
-To kim jesteÅ›, a nie to, co z Ciebie zrobiono.
Paulo Coelho

Offline

 

#27 2006-09-30 06:54:25

pak4
U¿ytkownik

Re: Kiedy sięgacie po JA?

A ja parę lat temu dostałem na urodziny "Pielgrzyma". I wstyd się przyznać, ale wciąż stoi nieporuszony na półce :oops: To znaczy poruszony -- trafiało mi się z niego ścierać kurze smile


Oddaj wierzbie
Całą nienawiść, całe pożądanie
Twego serca.

Basho (1644-1695)

Offline

 

#28 2006-09-30 10:27:07

Katarzyna
U¿ytkownik

Re: Kiedy sięgacie po JA?

Ja zawsze chciałam przeczytać Alchemika. smile Do czasu kiedy przeczytałam w BRAVO, że to ulubiona książka DODY :?

Offline

 

#29 2006-09-30 10:59:34

Dione
U¿ytkownik

Re: Kiedy sięgacie po JA?

A ja od ponad roku męczę "Carnevale" o malarce, która była kochanką Cassanovy i Byrona (oczywiście bohaterka jest absolutnie fikcyjną postacią, choć kto wie...). Dopóki była z Cassanovą było jeszcze do przeczytania, ale jej zwiazek z Byronem to część nie do przebycia.


Mój chłopak się właśnie ożenił....

Offline

 

#30 2006-09-30 11:16:28

lady_kasiek
U¿ytkownik

Re: Kiedy sięgacie po JA?

wow ulubiona książka Dody nie żartuj.
Gdzie mój Alchemik??? :twisted: :twisted: wink


GRITARÄ‚? QUE ARDAN LAS BANDERAS POR LA FRATERNIDAD
QUE CAIGA EL PATRIOTISMO Y LA HOSTILIDAD RACIAL
CULTURA POPULAR...
Gran Derby dla Realu :!: :!:

Offline

 

#31 2006-09-30 12:48:07

HerMia
U¿ytkownik

Re: Kiedy sięgacie po JA?

Jak będę miała czas to chyba się wezmę z Alchemika. Teraz nie mam czasu, bo zmagam się z lekturam,i, wypracowaniami i dziobaniem :x
Ale na Boże Narodzenie będę miała trochę luzu to sobie czytnę smile

Offline

 

#32 2006-09-30 20:59:49

lemonick
U¿ytkownik

Re: Kiedy sięgacie po JA?

Alchemik ulubioną książką DODY??!! już tej książki nie kocham... wink

a'propos lektur... czy FARAON naprawdę jest taki nuuudny? utknęłam na 27 rozdziale pierwszego tomu, nie mogę dalej przebrnąć, a termin ostateczny mam na 2 października... już "Stara baśń" i "Emancypantki" nie były takie nudne... w tej drugiej książce coś się działo (Kaziu Norski całujący Madzię namiętnie po rękach, głupia Hela i naiwna Ada, Solski zmienny w uczuciach i swięta altruistka Madzia, którą wszyscy wykorzystują i w której wszyscy się kochają...). a w "Faraonie"? zmagania Ramzesa z religią itp, nienawiść do kapłanów i zmienność decyzji... rany, jak ja przeczytam "Przedwiośnie", skoro Ramzes mnie wkurza? co dopiero Czarek Baryka... ech, już to sobie wyobrażam- dyskusja nad "Szklanymi domami"...


-Co to jest prawdziwe JA? (...)
-To kim jesteÅ›, a nie to, co z Ciebie zrobiono.
Paulo Coelho

Offline

 

#33 2006-10-01 10:58:12

pak4
U¿ytkownik

Re: Kiedy sięgacie po JA?

Ja z "Faraonem" nie miałem najmniejszych problemów, a czytałem chyba w Twoim wieku. Z drugiej strony każdy ma jakieś dzieła, które mu po prostu nie leżą. Może więc, choć masz problemy z "Faraonem", to "Przedwiośnie" przeczytasz zafascynowana? Tego w każdym razie życzę!


Oddaj wierzbie
Całą nienawiść, całe pożądanie
Twego serca.

Basho (1644-1695)

Offline

 

#34 2006-10-01 11:20:32

HerMia
U¿ytkownik

Re: Kiedy sięgacie po JA?

Lemonick, a czytałaś kiedyś "Iliadę" Homera w całości? Jeżeli "Faraon" był nudny to przy "Iliadzie" uśniesz po kilku stronach, szczególie jeżeli będziesz czytała Księgę II smile

Offline

 

#35 2006-10-03 22:34:54

lemonick
U¿ytkownik

Re: Kiedy sięgacie po JA?

raczej wolÄ™ "Przedwiosnie". bo "umiejscowione" w moich czasach smile

a, Faraon robi się ciekawszy. odkąd dziecko Ramzesa i Sary zabił Lykon, Sara zwariowała i zmarła, a Kama dostała trądu, akcja robi się
bardziej zajmująca.. czeka mnie jeszcze bardzo szczegółowy opis balsamowania zwłok Ramzesa XII... ych wink

a do Illiady się zabierałam, ale skończyłam na streszczeniu (żeby wiedzieć o co chodzi jak by się na polskim pytała) wink


-Co to jest prawdziwe JA? (...)
-To kim jesteÅ›, a nie to, co z Ciebie zrobiono.
Paulo Coelho

Offline

 

#36 2006-10-08 01:27:05

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Kiedy sięgacie po JA?

E dziewczyny, co wy chcecie od Iliady. Mnie się podobała. Wprawdzie wolę Odyseję (jako historię, bo akurat tego nie czytałam). Prusa zresztą również bardzo lubię.
Na bezsenne noce polecam natomiast Pamiętniki Paska, a jeszcze lepiej łosia, towarzysza lekkiej chorągwi - murowane, że zaśniecie po kilku zdaniach. łoś to łosiu.
Co mnie jeszcze wynudziło? "Świat bez historii" Kuli, ale to jeszcze można przełknąć. Nudziły mnie również kolejne części Diuny (po Mesjaszu), Polactwo Ziemkiewicza.
A, i polecam akta, księgi parafialne, wykazy wydatków. Paaaasjonująca lektura. Niezwykle.


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#37 2006-10-08 10:05:07

Jeanne
U¿ytkownik

Re: Kiedy sięgacie po JA?

Pamiętniki - zgadzam się. Na bezsenność polecam jeszcze Syzyfowe prace. wink


"Lasy były dokoła. I pożółkłe liście
Jak blade meteory przez półmrok spadały."

[img]http://img232.imageshack.us/img232/821/kjykpa8.jpg[/img]

Offline

 

#38 2006-10-10 21:21:12

lemonick
U¿ytkownik

Re: Kiedy sięgacie po JA?

a ja mam taką jedną książkę- nawet nie wiem, o co w tym chodzi, bo zasypiam na 3 rozdziale. to chyba jest Księga Pieśni Kościelnych, ale takich pisanych gwarą. bardzo lubię starą mowę, archaizmy i takie tam, ale... smile bardzo dobrze mi się też zasypia po paru księgach "Pana Tadeusza", ale nie po zbyt wielkiej ilości (bo później przez sen recytuję jak nie inwokację, to jakiś inny fragment epopei wink ) ale zdecydowanie najbardziej lubię szklaneczke mleka z miodkiem... ale żeby nie było, że mieszam... smile


-Co to jest prawdziwe JA? (...)
-To kim jesteÅ›, a nie to, co z Ciebie zrobiono.
Paulo Coelho

Offline

 

#39 2006-10-11 02:39:07

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Kiedy sięgacie po JA?

ale zdecydowanie najbardziej lubię szklaneczke mleka z miodkiem... ale żeby nie było, że mieszam... smile

miod w mleku? big_smile


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB