Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#1 2006-07-18 17:13:22

lady_kasiek
U┐ytkownik

Dostepno┼Ťc ksi─ů┼╝ek

No zwracam si─Ö z zapytaniem bo chcia┼éam dowiedzie─ç si─Ö jak to jest u was z ksi─ů┼╝kami Austen.
Ja niby mamy w mie┼Ťcie dwie ksi─Ögarnie z tradycj─ů ale ksi─ůzki dobre w tym wypadku ci─Özko dosta─ç na Perswazje i Opactwo czeka┼éam tydzie┼ä a MP dopiero maj─ů przywie┼║─ç cho─ç sprowadzali te┼╝ i ju┼╝ posz┼éo. U mnie we wsi w biblotece jest tylko Rozwa┼╝na.
No szok w trampkach ja si─Ö napali┼éam na czytanie a m├│wi─ů ┼╝e nie ma to mo┼╝e co┼Ť trafi─ç
Dobrych ksi─ůzek nie ma za to jest z 10 tytu┼é├│w jak odkodowa─ç kod da vinci. :evil:

GRITAR─é? QUE ARDAN LAS BANDERAS POR LA FRATERNIDAD
QUE CAIGA EL PATRIOTISMO Y LA HOSTILIDAD RACIAL
CULTURA POPULAR...
Gran Derby dla Realu :!: :!:

#2 2006-07-18 18:32:57

fringilla
U┐ytkownik

Re: Dostepno┼Ťc ksi─ů┼╝ek

No, mi trudno si─Ö tu wypowiada─ç, bo mieszkam w Warszawie.
Ale wydaje mi si─Ö, ┼╝e w dobie internetu nie powinno by─ç z tym problemu - jest tyle ksi─Ögarni inteernetowych! Najbardziej znane powie┼Ťci JA s─ů dost─Öpne w kilku wersjach wydawniczych.
Dla nas wielbicieli JA problemem s─ů ksi─ů┼╝ki, kt├│rych nak┼éady si─Ö wyczerpa┼éy i tu nie ma rady. Od kiedy funkcjonuje to forum, poszukujemy w najr├│┼╝niejszych ksi─Ögarniach takich ksi─ů┼╝ek jak Sanditon, czy biografie i listy JA. Gdy trafiaj─ů si─Ö na allegro id─ů za bardzo wysokie ceny (ostatnio bigrafia si├│str Bronte - tak┼╝e lubianych przez wielbicielki JA - uzywana, posz┼éa chyba za ok. 70 z┼é). Na szcz─Öscie wszystkie jej niedoko┼äczone powie┼Ťci s─ů w internetowej bibliotece, ale ju┼╝ wersj─Ö sanditon doko┼äczon─ů przez Mary Dobbs (bodaj┼╝e?) bardzo trudno zdoby─ç, podobnie Ksi─Ög─Ö Potraw. Nak┼éady si─Ö wyczerpa┼éy i koniec sad Kiedy┼Ť na stronie Pruszy┼äskich by┼é link "wzn├│wcie t─Ö pozycj─Ö", ale ju┼╝ go zlikwidowano - prawdopodobnie bo naszym zmasowanym ataku wink

Pozdr. Agata
gg 5739618

#3 2006-07-18 19:31:48

lady_kasiek
U┐ytkownik

Ja to co mam z biblioteki mam zamiar u siebie poskanowa─ç mo┼╝e wydrukowac (tak jako┼Ť coby z byt duzo drzewa nie posz┼éo na to big_smile)
ja z internetowych ksi─Ögarni nie korzystam bo mi sie to ┼Ťrednio op┼éaca. A moje ksi─Öfgarnie to makabra niby maj─ů w ofercie a nie maj─ů.

A nakłady powinni wzowić!!!

CULTURA POPULAR...

#4 2006-07-18 20:03:16

fringilla
U┐ytkownik

Jak to si─Ö nie op┼éaca? Op┼éaty za przesy┼ék─Ö nie s─ů wyg├│rowane, zw┼éaszcza, jak sie zamawia wi─Öcej niz jedn─ů ksi─ůzk─Ö, nawet w Merlinie by┼éa ostatnio promocja, jak informowa┼é nasz szanowny Admin.
Skanowanie to do┼Ť─ç absurdalny pomys┼é, zw┼éaszcza, ┼╝e wszystko masz w bibliotece internetowej, wyestarczy wydrukowa─ç. Tylko to nie to samo, co ksi─ůzka, zw┼éaszcza ┼╝e powie┼Ťci JA kosztuj─ů po kilkama┼Ťcie z┼éotych.

Pozdr. Agata
gg 5739618

#5 2006-07-18 20:09:57

lady_kasiek
U┐ytkownik

No jak liczy┼éam to wyszlo ┼╝e si─Ö nie op┼éaca. Jak to to np te dalsze ci─ůgi tez s─ů w biblotekach jak znale┼║─ç gdzie???

CULTURA POPULAR...

#6 2006-07-19 07:02:50

pak4
U┐ytkownik

Wiesz, powy┼╝ej 1000 czy 3000 (ju┼╝ nie pami─Ötam) wydanych w ci─ůgu roku w Merlinie wysy┼éaj─ů za darmo smile Jak dalej tak p├│jdzie to si─Ö za┼éapiesz big_smile

A tak powa┼╝nie sam si─Ö te┼╝ przestawi┼éem na ksi─Ögarnie internetowe, cho─ç mieszkam w sporej aglomeracji. Ale sytuacja jest podobna -- jak s─ů Perswazje, to nie ma Emmy; jak jest Emma to nie ma Opactwa. Nale┼╝a┼éoby zwiedzi─ç wszystkie ksi─Ögarnie i wtedy mo┼╝e by si─Ö skompletowa┼éo.

Z JA zreszt─ů nie ma tak ┼║le -- niemal wszystko jest dost─Öpne (poza dzie┼éami nieuko┼äczonymi i pismami m┼éodzie┼äczymi/dziewcz─Öcymi). Jak kiedy┼Ť polubi┼éem Tomasza Manna, to skompletowanie wa┼╝niejszych jego powie┼Ťci zaj─Ö┼éo mi par─Ö lat. A Ty, dziewczyno, piszesz o tygodniach!

W tradycyjnej ksi─Ögarni za to wpad┼éem kiedy┼Ť na dwutomowe wydanie sze┼Ťciu powie┼Ťci w oryginale, z ilustracjami. Tanio! Chcia┼éem po─çwiczy─ç angielski, cho─ç lepiej mi si─Ö czyta po polsku. Ilustracje mo┼╝e kiedy┼Ť zeskanuj─Ö.

Oddaj wierzbie
Ca┼é─ů nienawi┼Ť─ç, ca┼ée po┼╝─ůdanie
Twego serca.

Basho (1644-1695)

#7 2006-07-19 10:14:42

fringilla
U┐ytkownik

Ja też widziałam to wydanie, ale tanie to ono nie było sad

Ja poluje na ksi─ůzki si├│str Bronte. Villete Charlotty nie wznawiano od wielu lat, Profesora chyba nawet nie przet┼éumaczono, podobnie jak Agnes Gray Anny - ale nic to, przeczytam w oryginale, akurat o ksi─ů┼╝ki Peguina ┼éatwiej u nas ni┼╝ o wspomnian─ů Villete...

Swoj─ů drog─ů nie rozumiem, co to znaczy, ┼╝e sie nie op┼éaca. jesli bardzo chcesz mie─ç jak─ůs ksi─ů┼╝k─Ö, to zap┼éacenie 6 z┼é za przesy┼éke jest a┼╝ takim problemem? Cz─Östo te┼╝ ksi─ůzki w ksi─Ögraniach internetowych s─ů ta┼äsze ni┼╝ w normalnych, wi─Öc nie przep┼éacasz znowu tak du┼╝o...

Pozdr. Agata
gg 5739618

#8 2006-07-19 10:44:00

lady_kasiek
U┐ytkownik

No niby tak. Ale ja mam takiego uroczego pecha ┼╝e jak chc─Ö ksi─ů┼╝k─Ö kupi─ç to promocji nie ma ┼╝adnej. Ale ju┼╝ powoli trace cierpliwo┼Ťc i czuj─Ö ┼╝e zaczn─Ö buszowa─ç w wirtualnych rega┼éach a nie w tych w realu

CULTURA POPULAR...

#9 2006-07-19 16:01:13

Vasco
Administrator

Moja droga, wy┼Ťlij mi na maila list─Ö ksi─ů┼╝ek jakie potrzebujesz, a dam Ci zna─ç za ile mo┼╝na je dosta─ç, ok?

#10 2006-07-19 16:11:13

lady_kasiek
U┐ytkownik

Jak na obecna chwilę to szukam tylko Mansfield Park ale to pod koniec tygodnia będe maiła w księgarni już.
Dzi─Ökuje za ch─Ö─ç pomocy smile

CULTURA POPULAR...

#11 2006-07-23 20:18:47

Robert_Benett
U┐ytkownik

Kasiek..wiem ze to zadna rewelacja ale w Merlinie jest JA w wersji kieszonkowej kazda po 10 zł..kupilem sobie na razie Emme, DiU,Mansfield oraz Perswazje....nie ma RiR a Opactwo na razie sobie odpuscilem...
Nie kupowa┼éem drozszych wydan bo te ma┼ée s─ů por─Öczne i mozna je z soba bez przerwy nosi─ç.

Kwitn─ůce irysy
U moich st├│p -
Sandały sznurowane na niebiesko.(Basho Matsuo )

#12 2006-07-23 21:21:44

lady_kasiek
U┐ytkownik

O widzisz ja ju┼╝ w sumie skompletowalam sobie wszystkie big_smile
Po 10 zł a ja w sunmie z kosztem przesłyłki dałabym z 16?
a tyle dałam za każde wydanie big_smile
i to nawet jakie┼Ť promocje z┼éapa┼éam nawet po drodze big_smilebig_smile
Dzi─Ökuje Drogi Robercie z cynk big_smilebig_smilebig_smile

CULTURA POPULAR...

#13 2006-08-07 01:06:34

AineNiRigani
U┐ytkownik

Ja nie tak dawno kupi┼éam sobie a┼éy komplet JA u Pr├│szy┼äskiego. Po polsku i angielsku z Penguina (bez polskiej Emmy i Opactwa, kt├│re ju┼╝ mia┼éam). Dorzuci┼éam sobie do tego Emm─Ö na DVD (do odstapienia dla potrzebuj─ůcych, bo tania by┼éa - 5 z┼é.), Wichrowe Wzg├│rza i Jane Eyre. Za ca┼éo┼Ť─ç zap┼éaci┼éam ok. 108 z┼é.

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Stopka forum