Ogród Jane Austen

Strona po¶wiecona Jane Austen

Nie jeste¶ zalogowany.

Og³oszenie

#1 2006-07-18 17:13:22

lady_kasiek
U¿ytkownik

Dostepnośc książek

No zwracam się z zapytaniem bo chciałam dowiedzieć się jak to jest u was z książkami Austen.
Ja niby mamy w mieście dwie księgarnie z tradycją ale ksiązki dobre w tym wypadku cięzko dostać na Perswazje i Opactwo czekałam tydzień a MP dopiero mają przywieźć choć sprowadzali też i już poszło. U mnie we wsi w biblotece jest tylko Rozważna.
No szok w trampkach ja się napaliłam na czytanie a mówią że nie ma to może coś trafić
Dobrych ksiązek nie ma za to jest z 10 tytułów jak odkodować kod da vinci. :evil:


GRITARÄ‚? QUE ARDAN LAS BANDERAS POR LA FRATERNIDAD
QUE CAIGA EL PATRIOTISMO Y LA HOSTILIDAD RACIAL
CULTURA POPULAR...
Gran Derby dla Realu :!: :!:

Offline

 

#2 2006-07-18 18:32:57

fringilla
U¿ytkownik

Re: Dostepnośc książek

No, mi trudno się tu wypowiadać, bo mieszkam w Warszawie.
Ale wydaje mi się, że w dobie internetu nie powinno być z tym problemu - jest tyle księgarni inteernetowych! Najbardziej znane powieści JA są dostępne w kilku wersjach wydawniczych.
Dla nas wielbicieli JA problemem są książki, których nakłady się wyczerpały i tu nie ma rady. Od kiedy funkcjonuje to forum, poszukujemy w najróżniejszych księgarniach takich książek jak Sanditon, czy biografie i listy JA. Gdy trafiają się na allegro idą za bardzo wysokie ceny (ostatnio bigrafia sióstr Bronte - także lubianych przez wielbicielki JA - uzywana, poszła chyba za ok. 70 zł). Na szczęscie wszystkie jej niedokończone powieści są w internetowej bibliotece, ale już wersję sanditon dokończoną przez Mary Dobbs (bodajże?) bardzo trudno zdobyć, podobnie Księgę Potraw. Nakłady się wyczerpały i koniec sad Kiedyś na stronie Pruszyńskich był link "wznówcie tę pozycję", ale już go zlikwidowano - prawdopodobnie bo naszym zmasowanym ataku wink


Pozdr. Agata
gg 5739618

Offline

 

#3 2006-07-18 19:31:48

lady_kasiek
U¿ytkownik

Re: Dostepnośc książek

Ja to co mam z biblioteki mam zamiar u siebie poskanować może wydrukowac (tak jakoś coby z byt duzo drzewa nie poszło na to big_smile)
ja z internetowych księgarni nie korzystam bo mi sie to średnio opłaca. A moje księfgarnie to makabra niby mają w ofercie a nie mają.

A nakłady powinni wzowić!!!


GRITARÄ‚? QUE ARDAN LAS BANDERAS POR LA FRATERNIDAD
QUE CAIGA EL PATRIOTISMO Y LA HOSTILIDAD RACIAL
CULTURA POPULAR...
Gran Derby dla Realu :!: :!:

Offline

 

#4 2006-07-18 20:03:16

fringilla
U¿ytkownik

Re: Dostepnośc książek

Jak to się nie opłaca? Opłaty za przesyłkę nie są wygórowane, zwłaszcza, jak sie zamawia więcej niz jedną ksiązkę, nawet w Merlinie była ostatnio promocja, jak informował nasz szanowny Admin.
Skanowanie to dość absurdalny pomysł, zwłaszcza, że wszystko masz w bibliotece internetowej, wyestarczy wydrukować. Tylko to nie to samo, co ksiązka, zwłaszcza że powieści JA kosztują po kilkamaście złotych.


Pozdr. Agata
gg 5739618

Offline

 

#5 2006-07-18 20:09:57

lady_kasiek
U¿ytkownik

Re: Dostepnośc książek

No jak liczyłam to wyszlo że się nie opłaca. Jak to to np te dalsze ciągi tez są w biblotekach jak znaleźć gdzie???


GRITARÄ‚? QUE ARDAN LAS BANDERAS POR LA FRATERNIDAD
QUE CAIGA EL PATRIOTISMO Y LA HOSTILIDAD RACIAL
CULTURA POPULAR...
Gran Derby dla Realu :!: :!:

Offline

 

#6 2006-07-19 07:02:50

pak4
U¿ytkownik

Re: Dostepnośc książek

Wiesz, powyżej 1000 czy 3000 (już nie pamiętam) wydanych w ciągu roku w Merlinie wysyłają za darmo smile Jak dalej tak pójdzie to się załapiesz big_smile

A tak poważnie sam się też przestawiłem na księgarnie internetowe, choć mieszkam w sporej aglomeracji. Ale sytuacja jest podobna -- jak są Perswazje, to nie ma Emmy; jak jest Emma to nie ma Opactwa. Należałoby zwiedzić wszystkie księgarnie i wtedy może by się skompletowało.

Z JA zresztą nie ma tak źle -- niemal wszystko jest dostępne (poza dziełami nieukończonymi i pismami młodzieńczymi/dziewczęcymi). Jak kiedyś polubiłem Tomasza Manna, to skompletowanie ważniejszych jego powieści zajęło mi parę lat. A Ty, dziewczyno, piszesz o tygodniach!

W tradycyjnej księgarni za to wpadłem kiedyś na dwutomowe wydanie sześciu powieści w oryginale, z ilustracjami. Tanio! Chciałem poćwiczyć angielski, choć lepiej mi się czyta po polsku. Ilustracje może kiedyś zeskanuję.


Oddaj wierzbie
Całą nienawiść, całe pożądanie
Twego serca.

Basho (1644-1695)

Offline

 

#7 2006-07-19 10:14:42

fringilla
U¿ytkownik

Re: Dostepnośc książek

Ja też widziałam to wydanie, ale tanie to ono nie było sad

Ja poluje na ksiązki sióstr Bronte. Villete Charlotty nie wznawiano od wielu lat, Profesora chyba nawet nie przetłumaczono, podobnie jak Agnes Gray Anny - ale nic to, przeczytam w oryginale, akurat o książki Peguina łatwiej u nas niż o wspomnianą Villete...

Swoją drogą nie rozumiem, co to znaczy, że sie nie opłaca. jesli bardzo chcesz mieć jakąs książkę, to zapłacenie 6 zł za przesyłke jest aż takim problemem? Często też ksiązki w księgraniach internetowych są tańsze niż w normalnych, więc nie przepłacasz znowu tak dużo...


Pozdr. Agata
gg 5739618

Offline

 

#8 2006-07-19 10:44:00

lady_kasiek
U¿ytkownik

Re: Dostepnośc książek

No niby tak. Ale ja mam takiego uroczego pecha że jak chcę książkę kupić to promocji nie ma żadnej. Ale już powoli trace cierpliwośc i czuję że zacznę buszować w wirtualnych regałach a nie w tych w realu


GRITARÄ‚? QUE ARDAN LAS BANDERAS POR LA FRATERNIDAD
QUE CAIGA EL PATRIOTISMO Y LA HOSTILIDAD RACIAL
CULTURA POPULAR...
Gran Derby dla Realu :!: :!:

Offline

 

#9 2006-07-19 16:01:13

Vasco
Administrator

Re: Dostepnośc książek

Moja droga, wyślij mi na maila listę książek jakie potrzebujesz, a dam Ci znać za ile można je dostać, ok?

Offline

 

#10 2006-07-19 16:11:13

lady_kasiek
U¿ytkownik

Re: Dostepnośc książek

Jak na obecna chwilę to szukam tylko Mansfield Park ale to pod koniec tygodnia będe maiła w księgarni już.
Dziękuje za chęć pomocy smile


GRITARÄ‚? QUE ARDAN LAS BANDERAS POR LA FRATERNIDAD
QUE CAIGA EL PATRIOTISMO Y LA HOSTILIDAD RACIAL
CULTURA POPULAR...
Gran Derby dla Realu :!: :!:

Offline

 

#11 2006-07-23 20:18:47

Robert_Benett
U¿ytkownik

Re: Dostepnośc książek

Kasiek..wiem ze to zadna rewelacja ale w Merlinie jest JA w wersji kieszonkowej kazda po 10 zł..kupilem sobie na razie Emme, DiU,Mansfield oraz Perswazje....nie ma RiR a Opactwo na razie sobie odpuscilem...
Nie kupowałem drozszych wydan bo te małe są poręczne i mozna je z soba bez przerwy nosić.


KwitnÄ…ce irysy
U moich stóp -
Sandały sznurowane na niebiesko.(Basho Matsuo )

Offline

 

#12 2006-07-23 21:21:44

lady_kasiek
U¿ytkownik

Re: Dostepnośc książek

O widzisz ja już w sumie skompletowalam sobie wszystkie big_smile
Po 10 zł a ja w sunmie z kosztem przesłyłki dałabym z 16?
a tyle dałam za każde wydanie big_smile
i to nawet jakieś promocje złapałam nawet po drodze big_smilebig_smile
Dziękuje Drogi Robercie z cynk big_smilebig_smilebig_smile


GRITARÄ‚? QUE ARDAN LAS BANDERAS POR LA FRATERNIDAD
QUE CAIGA EL PATRIOTISMO Y LA HOSTILIDAD RACIAL
CULTURA POPULAR...
Gran Derby dla Realu :!: :!:

Offline

 

#13 2006-08-07 01:06:34

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Dostepnośc książek

Ja nie tak dawno kupiłam sobie ały komplet JA u Prószyńskiego. Po polsku i angielsku z Penguina (bez polskiej Emmy i Opactwa, które już miałam). Dorzuciłam sobie do tego Emmę na DVD (do odstapienia dla potrzebujących, bo tania była - 5 zł.), Wichrowe Wzgórza i Jane Eyre. Za całość zapłaciłam ok. 108 zł.


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB