Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#1 2006-04-23 21:19:44

bezpaznokcianka
U┐ytkownik

gro┼╝─ůce staropanie┼ästwo

Co zrobic, zeby nie spotkal mnie taki los, gdy w poblizu jakos nie widac mlodych gentelmanow przyjezdzajacych do sasiedztwa z 4 czy 5 tysiacami funtow rocznie? A tak na serio... jakos naprawde uwazam, ze faceci w realu to jacys tacy... niepowazni sa. Gdzie ten moj Darcy? To powazna sprawa, bo juz zaczynam byc STARA PANNA! Co wy o tym sadzicie?

#2 2006-04-23 21:25:34

milosz
U┐ytkownik

Re: gro┼╝─ůce staropanie┼ästwo

Co ci powiem kobieto -= przyjechał do mnie ale żeby to był taki Darcy lol

[img]http://img113.imageshack.us/img113/9518/windelwinnie21df3bg.gif[/img]

#3 2006-04-23 21:29:49

bezpaznokcianka
U┐ytkownik

Co ci powiem kobieto -= przyjechał do mnie ale żeby to był taki Darcy lol

eee... to mi nie mow, bo ja tez mialam stycznosc z paroma... panami Collinsami (jeden byl nawet niedoszlym ksiedzem 8O ). Ale Darcych chyba juz nie produkuja... hmm

#4 2006-04-23 21:36:40

otherwaymistercollins
U┐ytkownik

No co┼╝ obawiam si─Ö ┼╝e tez zaliczam si─Ö do grona kobiet kt├│rym grozi staropanie┼ästwo bo na wszystkich m─Ö┼╝czyzn patrz─Ö przez pryzmat pana Darcy'ego. I chocia┼╝ wiem ┼╝e to dziwne ┼╝eby por├│wnywa─ç m─Ö┼╝czyzn─Ö z krwi i ko┼Ťci to ksi─ů┼╝kowego bohatera (bo ten pierwszy przy tym drugim nie ma ┼╝adnych szans big_smile) nic nie mog─Ö na to poradzi─ç. A swoja drog─ů narazie przyj─Ö┼éam taktyk─Ö Lizzy - nie b─Öd─Ö szuka─ç na si┼ée faceta - niech on znajdzie mnie. Mam jeszcze troche czasu. A jak ju┼╝ zbli┼╝e si─Ö do wieku w kt├│rym nazywa si─Ö kobiet─Ö star─ů pann─ů to przerzuc─Ö si─Ö na taktyk─Ö Charlotty i zgodz─Ö si─Ö wyj┼Ť─ç za jaki┼Ť wsp├│┼éczesny odpowiednik pana Collinsa big_smile

#5 2006-04-23 21:39:10

Kaziuta
U┐ytkownik

Jakie staropanieństwo!?
Kobitki, co wy? Teraz nie ma starych panien tylko kobiety wolne z wyboru, a Darcy to wymarły gatunek. I chociaż nie powiemy "nie" jak się trafi to szansa jest jedna na milion. Niestety.
Reasumuj─ůc. Starych panien nie ma, a lepiej si─Ö m─Öczy─ç samemu ni┼╝ we dwoje.

#6 2006-04-23 21:39:24

bezpaznokcianka
U┐ytkownik

No co┼╝ obawiam si─Ö ┼╝e tez zaliczam si─Ö do grona kobiet kt├│rym grozi staropanie┼ästwo bo na wszystkich m─Ö┼╝czyzn patrz─Ö przez pryzmat pana Darcy'ego. I chocia┼╝ wiem ┼╝e to dziwne ┼╝eby por├│wnywa─ç m─Ö┼╝czyzn─Ö z krwi i ko┼Ťci to ksi─ů┼╝kowego bohatera (bo ten pierwszy przy tym drugim nie ma ┼╝adnych szans big_smile) nic nie mog─Ö na to poradzi─ç. A swoja drog─ů narazie przyj─Ö┼éam taktyk─Ö Lizzy - nie b─Öd─Ö szuka─ç na si┼ée faceta - niech on znajdzie mnie. Mam jeszcze troche czasu. A jak ju┼╝ zbli┼╝e si─Ö do wieku w kt├│rym nazywa si─Ö kobiet─Ö star─ů pann─ů to przerzuc─Ö si─Ö na taktyk─Ö Charlotty i zgodz─Ö si─Ö wyj┼Ť─ç za jaki┼Ť wsp├│┼éczesny odpowiednik pana Collinsa big_smile

Otherway... przerazajaca to wizja z tym panem Collinsem... chyba bym juz wolala zostac stara panna. W dzisiajszych czasach kobieta sama moze zarabiac na siebie i nie musi wychodzic za maz z pobudek materialnych.

#7 2006-04-23 21:41:55

Maryann
U┐ytkownik

lepiej si─Ö m─Öczy─ç samemu ni┼╝ we dwoje.

W rzeczy samej.

#8 2006-04-23 21:42:10

bezpaznokcianka
U┐ytkownik

Reasumuj─ůc. Starych panien nie ma, a lepiej si─Ö m─Öczy─ç samemu ni┼╝ we dwoje.

Chyba sie z tym nie zgodze... Ja wole jak w domu jest ludno. Teraz siedze sama piaty dzien i nie mam nawet do kogo ust otworzyc. Pewnie dlatego mi odwala i zaczelam myslec. Hehe Ale przydalaby sie bratnia dusza, nie powiesz chyba, ze nie?

#9 2006-04-23 21:45:08

otherwaymistercollins
U┐ytkownik

I chocia┼╝ wiem ┼╝e to dziwne ┼╝eby por├│wnywa─ç m─Ö┼╝czyzn─Ö z krwi i ko┼Ťci to ksi─ů┼╝kowego bohatera

Nie Colins! To nie dziwne! W tym gronie to jak najbardziej normalne... Jest to wr─Öcz warunek przyj─Öcia do niego... wink A z tym nawiasem si─Ö zgodz─Ö... big_smile

No to mnie pocieszy┼éa┼Ť big_smile

#10 2006-04-23 21:46:33

Maryann
U┐ytkownik

Ale przydalaby sie bratnia dusza, nie powiesz chyba, ze nie?

Tylko czy "wsp├│┼éczesny odpowiednik pana Collinsa" nazwa┼éaby┼Ť bratni─ů dusz─ů?

#11 2006-04-23 21:47:58

Kaziuta
U┐ytkownik

Chyba sie z tym nie zgodze... Ja wole jak w domu jest ludno. Teraz siedze sama piaty dzien i nie mam nawet do kogo ust otworzyc. Pewnie dlatego mi odwala i zaczelam myslec. Hehe Ale przydalaby sie bratnia dusza, nie powiesz chyba, ze nie?

Ja tez lubi─Ö jak jest ludno, ale nie za wszelk─ů cen─Ö i nie z byle kim.

#12 2006-04-23 21:49:48

bezpaznokcianka
U┐ytkownik

Tylko czy "wsp├│┼éczesny odpowiednik pana Collinsa" nazwa┼éaby┼Ť bratni─ů dusz─ů?

hehe raczej nie big_smile bratnia dusza w sumie nie musi byc moim malzonkiem, bo bardzo dobrze sprawdzaja sie przyjaciolki, Hej Otherway? big_smile

#13 2006-04-23 21:53:51

otherwaymistercollins
U┐ytkownik

Z tym panem Collinsem to by┼é taki ┼╝art Bezpaznokcianko!! Bo ja nie w─ůtpie ┼╝e jaki┼Ť pan Darcy sie jednak zjawi i poprosi mnie o r─Öke. I nie musi mie─ç 10.000 funt├│w rocznego dochodu. Wystarczy ┼╝eby mia┼é 5.000 big_smile

#14 2006-04-23 21:58:36

bezpaznokcianka
U┐ytkownik

Z tym panem Collinsem to by┼é taki ┼╝art Bezpaznokcianko!! Bo ja nie w─ůtpie ┼╝e jaki┼Ť pan Darcy sie jednak zjawi i poprosi mnie o r─Öke. I nie musi mie─ç 10.000 funt├│w rocznego dochodu. Wystarczy ┼╝eby mia┼é 5.000 big_smile

CIEBIE??? Jak on sie zjawi, to sie chyba bedziemy bily!! A 10.000 funtow rocznego dochodu to moj brat w Anglii ma (naturalnie nie omieszkalam go poinformowac, ze jest teraz swetna partia pokroju Darcy'ego... tylko by se jeszcze pol Derbyshire musial dokupic hehe)

#15 2006-04-23 22:09:32

otherwaymistercollins
U┐ytkownik

Ale tu nie o pieni─ůdze chodzi! Tylko gdzie oni si─Ö pochowali (znaczy sie romantyczni m─Ö┼╝czy┼║ni )??? Bo ja ┼╝adnego nie widze na horyzoncie...

#16 2006-04-23 22:11:14

bezpaznokcianka
U┐ytkownik

Spr├│bujcie dzi┼Ť wy┼╝y─ç za 10 000 funt├│w! To ju┼╝ nie tyle co kiedy┼Ť! Nie wystarczy┼éoby nawet na dw├│ch, albo trzech francuskich kucharzy... big_smile

hehehe.. a na jednego? moj brat jest kucharzem wlasnie, wiec jego malzonka o kucharza by sie nie musiala martwic. (o maj gad.. czy ja wlasnie swatam o niczym nie wiedzacego, przebywajacego w kraju Jane Austen braciszka??? bawie sie w Emme big_smile )

#17 2006-04-23 22:12:54

bezpaznokcianka
U┐ytkownik

Ale tu nie o pieni─ůdze chodzi! Tylko gdzie oni si─Ö pochowali (znaczy sie romantyczni m─Ö┼╝czy┼║ni )??? Bo ja ┼╝adnego nie widze na horyzoncie...

WLASNIE!!! Mr Darcy, where are you? Boja sie takich opetanych dumodarcymaniaczek big_smile

#18 2006-04-23 22:36:48

otherwaymistercollins
U┐ytkownik

A ja jestem ciekawa czy w naszym gronie jest du┼╝o szcz─Ö┼Ťliwych m─Ö┼╝atek... Bo je┼Ťli tak to oznacza to ┼╝e i dla mnie jest jeszcze jaka┼Ť szansa...

#19 2006-04-23 23:18:06

monika_29_09
U┐ytkownik

A ja jestem ciekawa czy w naszym gronie jest du┼╝o szcz─Ö┼Ťliwych m─Ö┼╝atek... Bo je┼Ťli tak to oznacza to ┼╝e i dla mnie jest jeszcze jaka┼Ť szansa...

------
w tym roku minie nam 15 rocznica ┼Ťlubu. I powiem Wam Dziewczyny, ┼╝e cho─ç memu m─Ö┼╝owi mentalnie jest do┼Ť─ç daleko do p. Darcy`ego, jestem do┼Ť─ç szcz─Ö┼Ťliw─ů osob─ů.
Pracowa┼éam par─Ö lat temu z kole┼╝ank─ů, kt├│ra zapyta┼éa mnie kiedy┼Ť, sk─ůd wiadomo, ┼╝e spotka┼éo si─Ö w┼éa┼Ťnie TEGO faceta. My┼Ťl─Ö, ┼╝e to wiadomo. I powiem Wam, ┼╝e pocz─ůtki s─ů tak samo fascynuj─ůce, jak historie opisywane w ksi─ů┼╝kach JA.
Zastanawia┼éam si─Ö niedawno, jak dalej toczy┼éyby si─Ö losy bohater├│w DiU lub RiR. Bo my widzimy tylko samo szcz─Ö┼Ťcie, a potem zaczyna si─Ö "┼╝ycie".
Nasze życie przez pięć lat było euforycznym pasem wzlotów i uniesień. Ale czy może tak być przez całe życie? Wg mnie nie.
Wiele, naprawdę wiele zmienia się, gdy rodzi się dziecko. Nam urodziła się trójka. I to nas bardzo wzmocniło. Nadal nie wyobrażam sobie nikogo innego jako ojca moich dzieci.
Ale tak brakuje tych marze┼ä z m┼éodo┼Ťci wink C├│┼╝, ┼╝ycie weryfikuje marzenia, ale dop├│ki wracaj─ůc do domu, wiemy, ┼╝e wracamy do kochanego cz┼éowieka - nawet kilkunastoletnie ma┼é┼╝e┼ästwa mog─ů by─ç szcz─Ö┼Ťliwe.
My┼Ťmy sporo przeszli. Oboje nauczyli┼Ťmy si─Ö ust─Öpstw. Naprawd─Ö, gdy decydujesz si─Ö na ┼Ťlub "zapomnij, ┼╝e jeste┼Ť, gdy m├│wisz, ┼╝e kochasz". Nie ma ju┼╝ "tylko Ciebie".

Sama mam c├│rk─Ö. Ostatnio powiedzia┼éam jej, ogl─ůdaj─ůc kolejny raz fragment DiU "chcia┼éabym, ┼╝eby kto┼Ť ciebie tak kiedy┼Ť pokocha┼é". Mo┼╝e si─Ö to spe┼éni. Ale z drugiej strony tak wiele potrzeba do prze┼╝ycia z jednym cz┼éowiekiem wielu lat (mo┼╝e ca┼éego ┼╝ycia), ┼╝e czasem brak romantyzmu nie jest przeszkod─ů nie do pokonania.

Ależ poważnie się rozpisałam smile Dziewczyny, zazdroszczę tym z Was, które nie poznały jeszcze swoich mężów.
Okres od poznania mego męża do minięcia fali euforii (czyli ok. 7 lat), to jest najcudniejszy okres mego życia. Bo było jak w bajce.
A teraz jest bezpieczny, ciep┼éy "constans". I wierzcie mi, ┼╝e i tak mo┼╝e wygl─ůda─ç mi┼éo┼Ť─ç. Bo ona si─Ö zmienia i niekoniecznie na gorsze.

┼╗ycz─Ö Wam wielkich mi┼éo┼Ťci, takich od kt├│rych dech zapiera smile

monika

czy istnieje pi─Ökniejszy u┼Ťmiech? smile
http://foto.onet.pl/upload/43/98/_592621_n.jpg

#20 2006-04-23 23:26:04

otherwaymistercollins
U┐ytkownik

Dziekuj─Ö Moniko! Naprawd─Ö pi─Öknie to uj─Ö┼éa┼Ť

#21 2006-04-23 23:37:43

bezpaznokcianka
U┐ytkownik

o kurcze... mnie tez. Ja juz chyba wiem, co jest ze mna nie tak. Ja po prostu smarkula jestem i tyle, co nie dorosla do tego. Dalej jestem jakas glupia malolata, ktora marzy, zeby ksiaze na bialym koniu sie pojawil jak Darcy nieoczekiwanie w Pemberley. Sek w tym, ze moze sie pojawil, tylko ja go zignorowalam???
Moja mama za to powiedziala mi, ze jestem tak rozsadnie nastawiona do zycia jak Eleonora Dashwood. Wiec o co chodzi? tu romantyzm i placze na kazdej ekranizaji (ostatnio na Jane Eyre - "Jak ona go kocha!!!"), a tu mi mama taka prawde o mnie stwiedza? Szok.
Chodzi mi glownie o to, ze jakos jeszcze nigdy nie spotkalam faceta, z ktorym moznaby sensownie pogadac, a przeciez to bardzo wazna cecha jesli chodzi o przyszlego malzonka.

#22 2006-04-23 23:45:51

Gosia
U┐ytkownik

Moniko, dzieki za ciekawy i ladny post.

Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

#23 2006-04-24 09:58:42

Alison
U┐ytkownik

Hej, Dziewczyny! Troch─Ö wi─Öcej optymizmu! Ci ksi─ů┼╝eta na bia┼éych koniach to s─ů fajni na jaki┼Ť czas, a jak zaczyna ciekn─ů─ç kran, albo trzeba zawie┼║─ç dziecko do laryngologa, to taki woli pisa─ç wiersze, bo jest do wy┼╝szych cel├│w stworzony. Nie sprawdzaj─ů si─Ö na d┼éu┼╝sz─ů met─Ö. A taki co to kran naprawi i w og├│le wszystko ogranie, to ju┼╝ nie pami─Öta, ┼╝e trzeba przytuli─ç, kwiatek na poduszce po┼éo┼╝y─ç, szepn─ů─ç co┼Ť mi┼éego. Do facet├│w trzeba mie─ç zdrowe ale optymistyczne podej┼Ťcie. Jest - fajnie! Nie ma - Jeszcze fajniej! ;-)

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn─ů, swoja, w┼éasna, niczyja, nie znana nikomu...

#24 2006-04-24 10:25:50

bezpaznokcianka
U┐ytkownik

hahaha.. Migotko dzieki big_smile cos czuje ze dzieki temu rysunkowi bede miala dzisiaj bardzo dobry humor big_smile

#25 2006-04-24 10:27:10

otherwaymistercollins
U┐ytkownik

Ale ja siebie nie okreslam jeszcze mianem starej panny tylko twierdze ze mam ogromny potencja┼é ┼╝eby ni─ů zosta─ç. Jestem skrzywiona przez te wszystkie powie┼Ťci XIX-wieczne i chce ┼╝eby m─Ö┼╝czyzna by┼é taki jak Mr Darcy, p┼ék Brandon czy Mr Knightley...

Stopka forum