Ogród Jane Austen

Strona poświecona Jane Austen

Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

#26 2005-01-10 13:07:41

Marianna
Użytkownik

Re: Zlot fanów/fanek Jane Austen

A wi?c mo?e Bieszczady, albo Kraków?? Tak w?a?ciwie, to wystarczy wyj?? na jak?? polank? i ju? mo?emy zrobi? piknik jak z powie?ci. Niestety nie widzia?am jeszcze w Polsce takiego miasteczka, które przypomina?aby mi miasteczko angielskie z pocz. XIXw.
Znacie tak? miejscowo?? jak Pszczyna? Tam jest pa?acyk, który mog?by przypomina? Pemberley i du?y park ze stawami. Wiosn? i latem jest uroczo. Mo?e mo?naby piknik zorganizowa? w jakim? parku pa?acowym. Takich parków u nas w Polsce nie brakuje.

#27 2005-01-10 13:21:49

fringilla
Użytkownik

No nie dziwczyny, Bieszczady odpadaj?, nie mo?emy zrobic tego Dorotce i kaza? jej jecha? na drugi koniec Polski na jeden, czy dwa dni.
No i dobrze by?oby znale?? co? niezbyt drogiego, bo szkada, ?eby kto? nie przyjecha? z powodów finansowych. Ach i musimy pamieta?, ?e niektóre z nas, khm, khm, nie maja juz ulgi na bilety PKP wink Staro?? nie rado??...

Pozdr. Agata
gg 5739618

#28 2005-01-10 13:44:02

Marianna
Użytkownik

Ja powa?nie proponuj? jaki? park pa?acowy. Taki wsz?dzie mo?na znale??.Proponuj? obejrze? fotki z takiego niby Pemberley,które znalaz?am niedaleko mojego miasteczka -na moim blogu : http://marianna77.blog.onet.pl/, Zapraszam.(to akurat Górny ?l?sk, ale np. w okolicy Warszawy te? by si? na pewno wiele takich znalaz?o)

#29 2005-01-10 16:44:21

dorotka
Użytkownik

He he, wyliczajcie jak macie si?? - ja nie dam rady, je?li chodzi o matematyk? i inne przedmioty ?cis?e mój kretynizm dosi?ga? (i nadal dosi?ga) dna.
Wiecie co, mam niejasne wra?enie, ?e jestem beniaminkiem na tej stronie - wci?? poginam do ogólniaka... ale to nic, moge zosta? wasz? ulubion? maskotk? lol

Normalnie zacz??am wirtualny ekshibicjonizm big_smile
Mam bloga tongue Kto nie wierzy, niech sprawdzi big_smile

#30 2005-01-10 17:33:55

sister
Użytkownik

Dorotko, Ty si? ciesz, ?e jeste? jeszcze w ogólniaku... potem to strasznie szybko leci i nagle jakby m?odo?? si? ko?czy?a a zaczyna?y same niemi?e obowi?zki...

Ja tam z liczenia jestem niczego sobie, ale wszelkie abstrakcyjne formy matematyki i innych takich przedmiotów niestety mnie przerastaj? :mrgreen:

#31 2005-01-11 11:58:31

ula
Użytkownik

No dobra, czas chyba zaj?c stanowisko, zw?aszcza, ?e dawno mnie tu nie by?o , bo zaraz wykierujecie i mnie na drugi koniec Polski smile ode mnie tak jak od Dorotki te? jest wsz?dzie daleko :cry:
Ale za to w Bia?ymstoku mam piekny pa?acyk który idealnie by si? nadawa? na takie spotkanko : tutaj fotka na zach?t?

http://www.bialystokonline.pl/galeria.p … mp;zid=173

wiem, ?e pewnie pisz? sobie a muzom, bo nikt z Was nie bedzie si? t?uc na koniec ?wiata, ale jak powiem ?e podstawi? w Warszawie jaki? transport i Was tu przywiexie to co? nie dacie si? skusi???

#32 2005-01-11 17:42:25

sister
Użytkownik

Ula, ja si? pisz? na pa?ac smile
tam taki ??dny park, mo?naby piknik zrbi?, jakie? sukienki mo?e przyodzia? :mrgreen:

mnie to w sumie wszystko jedno w której cz??ci Polski to b?dzie, byleby walory by?y odpowiednie...
ale to by trzeba jaki? nocleg chyba zorganizowa?, bo ja tego nie widz?, ?eby tego samego dnia wróci? do domu...

#33 2005-01-11 19:35:34

Marianna
Użytkownik

A mojej propozycji pa?acu to nikt nie chce obejrze? sad

#34 2005-01-11 20:00:06

fringilla
Użytkownik

Bo nie pronujesz zorganizowania nam transportu wink
A tak serio, dziewczyny, ja z Warszawy moge dojechac niemal wsz?dzie, ale pom?lcie o tych, co mieszkaj? w przeciwnych ko?cach kraju. Morze jest fajne, góry te?, ale z okolic Szeczcina w Bieszczady kawa? drogi, za ?l?ska do Bia?egostoku te? kawa?ek.
Oba pa?ace wygl?daj? bardzo zach?caj?co, pytanie co tam jest: jakie? kawiarnie, restauracje, czy aby na studencka kiesze?? Czy mo?na zorganizowac piknik? I tym podobne szczególy.

Pozdr. Agata
gg 5739618

#35 2005-01-11 20:28:27

dorotka
Użytkownik

Ja bardzo prosz?, niech to b?dzie sensowny koszt, a jak co? to sobie namiocik postawi? gdzie? ko?o tego pa?acyku wink Wiecie, jak na razie jedyne zarobki czerpi? z udzielanie korków z angielskiego, wi?c gdzie mi si? na takie miejsca porywa??!
Ale z drugiej strony - nie chc? sko?czy? nad jeziorkiem, gdzie b?dziemy tylko my, ?ono natury i wsz?dobylskie komary...
Ja nie wiem, czy my si? tak dogadamy. Mo?e jednak we?miecie si? za wyliczanie ?rodka? big_smile

#36 2005-01-11 21:33:29

moniczek
Użytkownik

Hej! Troche optymizmu! To sie mo?e uda?. To wspaniale, ?e plany posun??y si? tak daleko. Ja jestem z Bydgoszczy, wi?c jest mi bli?ej do morza... A je?li chodzi o strine finansow?, to u mnie te? kiepsko, bo mimo, ?e haruje jak dziki osio? ( wink ) to zarobki mam naprawd? niewielkie (niestety mój zawód nie jest doceniany tak jak by? powinien :!: ). Ale wszystkie trudno?ci s? do pokonania! Nawet nie wiecie jak bardzo chcia?abym sie z Wami spotka?... Tyle razy zastanawia?am si? nad takim spotkaniem, tym bardziej, ?e w?ród moich znajomych nie ma osób, które podziela?yby moje zainteresowania w tym kierunku... Wi?c my?lmy dalej, ?eby naprawd? co? z tego wysz?o...
Marianno - ja obejrza?am "Twoje " miejsce i uwa?am, ?e pi?kne... smile big_smile lol

#37 2005-01-12 08:42:55

sister
Użytkownik

Marianna, ja nie wiem jak to si? sta?o, ?e nie zauwa?y?am twojego postu... Faktycznie Twoje "Pemberley" jest FANASTYCZNE.
Ja jak powiedzia?am, nie chc?si? miesz? w ustalanie gdzie to b?dzie dok?adnie, bo ja si? na mapie nie znam, ale b?agam, niech to b?dzie blisko jakiego? pa?acyku podobnego do tego przedstawionego przez Mariann? :!: Jest pi?kny... i ten park... i jeziorko...

#38 2005-01-12 09:54:47

Loana
Użytkownik

Hejka! To ja mo?e tak powiem - je?li b?d? uprzedzona wcze?niej i koszty nie b?d? jakie? zawrotne oraz nie b?dzie to w okolicach 20stego to ja pisz? si? na ka?d? lokalizacj? (koszty dojazdu co prawda wola?abym, ?eby nie by?y za du?e, czyli np. nie chc? jecha? poci?giem, poci?giem, autobusem, busem i czym tam jeszcze...im mniej tym taniej) i na ka?dy termin, najlepiej w lecie lub zaraz po sesji. Jakby co mam namiot (po?yczony) i mog? spa? pod namiotem. Je?li to b?dzie kawa? drogi to jednak proponuj? weekend, ?ebym mia?a czas na dojechanie (w pi?tek bym wyjecha?a, a w niedziel? wraca?a). Je?li zdecyduj? si? osoby niepewne co do lokalizacji to mog? wtedy (ale trzeba mi b?dzie powiedzie? gdzie) zadzwoni? i co? popyta?, porezerwowa?, itp. No i mog? wcze?niej za siebie zap?aci?, je?li trzeba b?dzie co? p?aci?.

Jakie? pytanko do mnie? loana@go2.pl
http://joanna-loana.deviantart.com/

#39 2005-01-12 10:12:13

ula
Użytkownik

Marianna ja te? ogl?da?am Twój pa?acyk i mysl?, ?e jest uroczy smile
S?uchajcie dziewczyny, teraz ju? pisz? ca?kiem powa?nie wink ja pracuj? od kilku dobrych lat w turystyce i mam na takie spotkania troch? inny pogl?d (nie wiem czy nie wypaczony czasem wink ) otó? zawsze zaczynam od ..... szukania sponsorów :!: Z tego te? g?ównie powodu zaproponowa?am Bia?ystok, bo je?li mia?abym konkretnie pomóc i co? zrobi? to tylko na swoim rynku gdzie mam wej?cia i znajomo?ci. W pa?acyku Branickiego w Bia?ymstoku mie?ci si? akademia medyczna, co daje spore mo?liwo?ci na zaj?cie pi?knej auli - pod warunkiem oczywi?cie ?e nie b?dzie to termin rozdania dyplomów, sesji itp.
Co do transportu z Warszawy to mamy w?asn? regularn?, codzienn? lini? autokarow?...
Pomy?lcie, jestem do dyspozycji lol

#40 2005-01-12 10:53:42

Loana
Użytkownik

Jestem za Bia?ystokiem smile. Co prawda mo?e to daleko od wi?kszo?ci, ale je?li mamy tam ju? swoj? osob? z kontaktami...co prawda nigdy nie organizowa?am takich du?ych imprez ani wycieczek, ale widzia?am jakie s? zwi?zane z tym problemy, wi?c je?li mo?emy skorzysta? z pomocy kogo?, kto B?DZIE NA MIEJSCU, ma znajomo?ci i na dok?adk? wej?cia to naprawde radz? skorzysta? z tego. W ko?cu to b?dzie nasze pierwsze spotkanie, nast?pne mo?emy zrobi? gdzie indziej, jak ju? b?dziemy wiedzia?y co potrzeba, co trzeba za?atwi?, itp.
Nie chcia?abym obarcza? Uli zbyt du?? prac?, musz? jednak napisa?, ?e wi?kszo?? spadnie na ni?. Je?li jednak mog? jako? pomoc (byle nie za bardzo finansowo) to korzystaj ze mnie smile.
Dziewczyny, okre?lcie si?, czy pasuje Wam miejsce , poniewa? imprezy takie jak ta trzeba organizowa? z kilkumiesi?cznym wyprzedzeniem, im wcze?niej tym lepiej. Domy?lam si?, ?e pewnie na sam koniec zostanie tylko kilka zapalonych fanek, które b?d? chcia?y/mog?y przyjecha?, ale my?l?, ?e warto spróbowa? smile.

#41 2005-01-12 10:57:52

Loana
Użytkownik

W sumie mia?am napisa? o czym? innym jeszcze tongue. W zwi?zku z propozycj? przebrania si? na wyje?dzie w sukienki, chcia?abym ten temat kontynuowa? w odpowiednim w?tku dotycz?cym ubra?. Poniewa? nie umiem szy?, wi?c ju? teraz musia?abym zacz?? kombinowa?, sk?d tak? sukienk? wzi???. Prosz? wi?c o maj?ce jakie? informacje dziewczyny o dopisywanie wiadomo?ci na ten temat ju? na prawid?owym w?tku.

#42 2005-01-12 11:09:46

ula
Użytkownik

Dzi?ki Loana big_smile mi?o wiedzie?, ?e kto? jest ZA big_smile
Ale bez wzgl?du na to gdzie by si? to odby?o, my?l? sobie jeszcze, ?e mog?yby?my spróbowa? zaprosi? zaprosi? jak?? "znakomito??" big_smile Nie marz? tu oczywi?cie o colinie ehhhhhh.... ale w ko?cu by?by to pierwszy festiwal Jane Austen w Polsce big_smile My?l?, ?e by?aby szansa ?eby kto? przyjecha?! Co Wy na to??

#43 2005-01-12 13:23:44

fringilla
Użytkownik

Wiesz Ula, ?eby kogos zaprasza?, to trzeba by mie? jaki? program i w ogóle. Wtedy mozna by to rozes?a? na przyk?ad po wydzia?ach anglistyki... Ja, jak juz kiedy? pisa?am, próbowa?am pisa? prace o JA i niestety, okaza?o si?, ?e nasza ulubienica jest w Polsce wci?? traktowana jako pisarka drugorz?dna i niewiele jest osób, które si? ni? na powa?nie zajmuj?.
Colin, có?, zawsze by?by mile widziany, ale staram sie teraz spojrzec realistycznie...

Aha, miejsce mi oczywi?cie pasuje, ale jak juz wcze?niej pisa?am, my z Warszawy i okolic mamy naj?atwiej.

Pozdr. Agata
gg 5739618

#44 2005-01-12 14:16:01

Marianna
Użytkownik

Ja jestem w stanie dojecha? wsz?dzie, byle to by?o w wakacje.
Hehe..spanie pod namiotem to troch? nie w stylu Jane Austen. Wyobra?acie sobie pana Darcy'ego pod namiotem??!! Chocia? spanie pod namiotami z Colinem F. mog?oby by? interesuj?ce.
Ale jako? prze?yj?, je?li C.F. nie przyjedzie :cry: Wa?ne, ?eby te nasze palny nie spali?y na panewce.

#45 2005-01-12 14:32:07

ula
Użytkownik

No wiem wiem, troch? mnie ponios?o z tym fantazjowaniem wink ale jak to by by?o mi?o wink Chcia?oby si?zrobi? z tego imprez? na miar? festwalu w Bath, ale s?usznie Fringilla pewnie wyjdzie nam tylko spotkanko przy herbatce i ... szarlotce wink
Pomysla?am, ?eby zaanga?owa? w to jeszcze ksi?garnie, bo bez w?tpienia dla nich to mog?aby by? niez?a reklama i potencjalny wzrost zapotrzebowania na pozycje JA smile

#46 2005-01-12 16:26:58

dorotka
Użytkownik

To tak - ja si? pisz? na Bia?ystok, je?li Ula organizuje big_smile Ja si? nie znam na tych wszystkich sprawach, ale je?li nie bedziemy musia?y spa? pod namiotami i jakim? cudem wszystko by wysz?o, to spokojnie mog? dojecha? do Warszawy, po??czenie jak na razie jest niez?e ze Szczecinem (pewnie si? to zmieni, bo ci?gle mi poci?gi wycofuj? :cry: )
Proponuj? w wakacje, ale na samym pocz?tku, bo niestety nie jestem niezale?na w planach wakacyjnych, a chcia?abym si? za?apa? na wszystko co mo?liwe wink
A tak przy okazji - uwielbiam szarlotk?... big_smile

#47 2005-01-12 16:29:41

dorotka
Użytkownik

I jeszcze jedno, co z tymi kieckami??? Ja nie umiem szy?, mam dwie lewe r?ce do wszystkich robótek prócz szyde?kowania ale tak sobie raczej sukienki nie wydziergam wink Jest tam na miejscu ewentualnie jaka? wypo?yczalnia strojów? Mog? nawet robi? za faceta, tylko sobie w?osy upn? bo co?kolwiek mam za d?ugie...a najlepiej czu?abym si? w takiej normalnej sukience wink

#48 2005-01-12 19:02:34

sister
Użytkownik

Mnie pasuje miejsce smile
a w jakim w?tku jest to o sukienkach? trzeba by jak?? krawcow? znale??...
Hmmmm... ja nie mam g?owy do organizowania, ale te? pomog?, je?li b?dzie trzeba smile

#49 2005-01-12 20:19:36

moniczek
Użytkownik

ja te? si? zgadzam na jakiekolwiek miejsze spotkania... Tylko jak my?licie - ile nas b?dzie?? Ja naliczy?am dotychczas nieca?e 10 osób... A co do sukienek to u mnie te? by?by problem z uszyciem... Jak co? trzeba b?dzie pomóc w organizacji to ch?tnie pomog? w miar? moich mo?liwo??.

#50 2005-01-12 22:31:46

fringilla
Użytkownik

Czy ta szarlotka to aluzja do mojej sygnaturki? wink

Pozdr. Agata
gg 5739618

Stopka forum