Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#26 2005-01-10 13:07:41

Marianna
U┐ytkownik

Re: Zlot fan├│w/fanek Jane Austen

A wi─Öc mo┼╝e Bieszczady, albo Krak├│w?? Tak w┼éa┼Ťciwie, to wystarczy wyj┼Ť─ç na jak─ů┼Ť polank─Ö i ju┼╝ mo┼╝emy zrobi─ç piknik jak z powie┼Ťci. Niestety nie widzia┼éam jeszcze w Polsce takiego miasteczka, kt├│re przypomina┼éaby mi miasteczko angielskie z pocz. XIXw.
Znacie tak─ů miejscowo┼Ť─ç jak Pszczyna? Tam jest pa┼éacyk, kt├│ry mog┼éby przypomina─ç Pemberley i du┼╝y park ze stawami. Wiosn─ů i latem jest uroczo. Mo┼╝e mo┼╝naby piknik zorganizowa─ç w jakim┼Ť parku pa┼éacowym. Takich park├│w u nas w Polsce nie brakuje.

#27 2005-01-10 13:21:49

fringilla
U┐ytkownik

No nie dziwczyny, Bieszczady odpadaj─ů, nie mo┼╝emy zrobic tego Dorotce i kaza─ç jej jecha─ç na drugi koniec Polski na jeden, czy dwa dni.
No i dobrze by┼éoby znale┼║─ç co┼Ť niezbyt drogiego, bo szkada, ┼╝eby kto┼Ť nie przyjecha┼é z powod├│w finansowych. Ach i musimy pamieta─ç, ┼╝e niekt├│re z nas, khm, khm, nie maja juz ulgi na bilety PKP wink Staro┼Ť─ç nie rado┼Ť─ç...

Pozdr. Agata
gg 5739618

#28 2005-01-10 13:44:02

Marianna
U┐ytkownik

Ja powa┼╝nie proponuj─Ö jaki┼Ť park pa┼éacowy. Taki wsz─Ödzie mo┼╝na znale┼╝─ç.Proponuj─Ö obejrze─ç fotki z takiego niby Pemberley,kt├│re znalaz┼éam niedaleko mojego miasteczka -na moim blogu : http://marianna77.blog.onet.pl/, Zapraszam.(to akurat G├│rny ┼Ül─ůsk, ale np. w okolicy Warszawy te┼╝ by si─Ö na pewno wiele takich znalaz┼éo)

#29 2005-01-10 16:44:21

dorotka
U┐ytkownik

He he, wyliczajcie jak macie si┼é─Ö - ja nie dam rady, je┼Ťli chodzi o matematyk─Ö i inne przedmioty ┼Ťcis┼ée m├│j kretynizm dosi─Öga┼é (i nadal dosi─Öga) dna.
Wiecie co, mam niejasne wra┼╝enie, ┼╝e jestem beniaminkiem na tej stronie - wci─ů┼╝ poginam do og├│lniaka... ale to nic, moge zosta─ç wasz─ů ulubion─ů maskotk─ů lol

Normalnie zaczęłam wirtualny ekshibicjonizm big_smile
Mam bloga tongue Kto nie wierzy, niech sprawdzi big_smile

#30 2005-01-10 17:33:55

sister
U┐ytkownik

Dorotko, Ty si─Ö ciesz, ┼╝e jeste┼Ť jeszcze w og├│lniaku... potem to strasznie szybko leci i nagle jakby m┼éodo┼Ť─ç si─Ö ko┼äczy┼éa a zaczyna┼éy same niemi┼ée obowi─ůzki...

Ja tam z liczenia jestem niczego sobie, ale wszelkie abstrakcyjne formy matematyki i innych takich przedmiot├│w niestety mnie przerastaj─ů :mrgreen:

#31 2005-01-11 11:58:31

ula
U┐ytkownik

No dobra, czas chyba zaj─ůc stanowisko, zw┼éaszcza, ┼╝e dawno mnie tu nie by┼éo , bo zaraz wykierujecie i mnie na drugi koniec Polski smile ode mnie tak jak od Dorotki te┼╝ jest wsz─Ödzie daleko :cry:
Ale za to w Białymstoku mam piekny pałacyk który idealnie by się nadawał na takie spotkanko : tutaj fotka na zachętę

http://www.bialystokonline.pl/galeria.p … mp;zid=173

wiem, ┼╝e pewnie pisz─Ö sobie a muzom, bo nikt z Was nie bedzie si─Ö t┼éuc na koniec ┼Ťwiata, ale jak powiem ┼╝e podstawi─Ö w Warszawie jaki┼Ť transport i Was tu przywiexie to co? nie dacie si─Ö skusi─ç??

#32 2005-01-11 17:42:25

sister
U┐ytkownik

Ula, ja się piszę na pałac smile
tam taki ┼é─ůdny park, mo┼╝naby piknik zrbi─ç, jakie┼Ť sukienki mo┼╝e przyodzia─ç :mrgreen:

mnie to w sumie wszystko jedno w kt├│rej cz─Ö┼Ťci Polski to b─Ödzie, byleby walory by┼éy odpowiednie...
ale to by trzeba jaki┼Ť nocleg chyba zorganizowa─ç, bo ja tego nie widz─Ö, ┼╝eby tego samego dnia wr├│ci─ç do domu...

#33 2005-01-11 19:35:34

Marianna
U┐ytkownik

A mojej propozycji pałacu to nikt nie chce obejrzeć sad

#34 2005-01-11 20:00:06

fringilla
U┐ytkownik

Bo nie pronujesz zorganizowania nam transportu wink
A tak serio, dziewczyny, ja z Warszawy moge dojechac niemal wsz─Ödzie, ale pom┼Ťlcie o tych, co mieszkaj─ů w przeciwnych ko┼äcach kraju. Morze jest fajne, g├│ry te┼╝, ale z okolic Szeczcina w Bieszczady kawa┼é drogi, za ┼Ül─ůska do Bia┼éegostoku te┼╝ kawa┼éek.
Oba pa┼éace wygl─ůdaj─ů bardzo zach─Öcaj─ůco, pytanie co tam jest: jakie┼Ť kawiarnie, restauracje, czy aby na studencka kiesze┼ä? Czy mo┼╝na zorganizowac piknik? I tym podobne szczeg├│ly.

Pozdr. Agata
gg 5739618

#35 2005-01-11 20:28:27

dorotka
U┐ytkownik

Ja bardzo prosz─Ö, niech to b─Ödzie sensowny koszt, a jak co┼Ť to sobie namiocik postawi─Ö gdzie┼Ť ko┼éo tego pa┼éacyku wink Wiecie, jak na razie jedyne zarobki czerpi─Ö z udzielanie kork├│w z angielskiego, wi─Öc gdzie mi si─Ö na takie miejsca porywa─ç?!
Ale z drugiej strony - nie chcę skończyć nad jeziorkiem, gdzie będziemy tylko my, łono natury i wszędobylskie komary...
Ja nie wiem, czy my si─Ö tak dogadamy. Mo┼╝e jednak we┼║miecie si─Ö za wyliczanie ┼Ťrodka? big_smile

#36 2005-01-11 21:33:29

moniczek
U┐ytkownik

Hej! Troche optymizmu! To sie mo┼╝e uda─ç. To wspaniale, ┼╝e plany posun─Ö┼éy si─Ö tak daleko. Ja jestem z Bydgoszczy, wi─Öc jest mi bli┼╝ej do morza... A je┼Ťli chodzi o strine finansow─ů, to u mnie te┼╝ kiepsko, bo mimo, ┼╝e haruje jak dziki osio┼é ( wink ) to zarobki mam naprawd─Ö niewielkie (niestety m├│j zaw├│d nie jest doceniany tak jak by─ç powinien :!: ). Ale wszystkie trudno┼Ťci s─ů do pokonania! Nawet nie wiecie jak bardzo chcia┼éabym sie z Wami spotka─ç... Tyle razy zastanawia┼éam si─Ö nad takim spotkaniem, tym bardziej, ┼╝e w┼Ťr├│d moich znajomych nie ma os├│b, kt├│re podziela┼éyby moje zainteresowania w tym kierunku... Wi─Öc my┼Ťlmy dalej, ┼╝eby naprawd─Ö co┼Ť z tego wysz┼éo...
Marianno - ja obejrzałam "Twoje " miejsce i uważam, że piękne... smile big_smile lol

#37 2005-01-12 08:42:55

sister
U┐ytkownik

Marianna, ja nie wiem jak to się stało, że nie zauważyłam twojego postu... Faktycznie Twoje "Pemberley" jest FANASTYCZNE.
Ja jak powiedzia┼éam, nie chc─Ösi─Ö miesz─ç w ustalanie gdzie to b─Ödzie dok┼éadnie, bo ja si─Ö na mapie nie znam, ale b┼éagam, niech to b─Ödzie blisko jakiego┼Ť pa┼éacyku podobnego do tego przedstawionego przez Mariann─Ö :!: Jest pi─Ökny... i ten park... i jeziorko...

#38 2005-01-12 09:54:47

Loana
U┐ytkownik

Hejka! To ja mo┼╝e tak powiem - je┼Ťli b─Öd─Ö uprzedzona wcze┼Ťniej i koszty nie b─Öd─ů jakie┼Ť zawrotne oraz nie b─Ödzie to w okolicach 20stego to ja pisz─Ö si─Ö na ka┼╝d─ů lokalizacj─Ö (koszty dojazdu co prawda wola┼éabym, ┼╝eby nie by┼éy za du┼╝e, czyli np. nie chc─Ö jecha─ç poci─ůgiem, poci─ůgiem, autobusem, busem i czym tam jeszcze...im mniej tym taniej) i na ka┼╝dy termin, najlepiej w lecie lub zaraz po sesji. Jakby co mam namiot (po┼╝yczony) i mog─Ö spa─ç pod namiotem. Je┼Ťli to b─Ödzie kawa┼é drogi to jednak proponuj─Ö weekend, ┼╝ebym mia┼éa czas na dojechanie (w pi─ůtek bym wyjecha┼éa, a w niedziel─Ö wraca┼éa). Je┼Ťli zdecyduj─ů si─Ö osoby niepewne co do lokalizacji to mog─Ö wtedy (ale trzeba mi b─Ödzie powiedzie─ç gdzie) zadzwoni─ç i co┼Ť popyta─ç, porezerwowa─ç, itp. No i mog─Ö wcze┼Ťniej za siebie zap┼éaci─ç, je┼Ťli trzeba b─Ödzie co┼Ť p┼éaci─ç.

Jakie┼Ť pytanko do mnie? loana@go2.pl
http://joanna-loana.deviantart.com/

#39 2005-01-12 10:12:13

ula
U┐ytkownik

Marianna ja te┼╝ ogl─ůda┼éam Tw├│j pa┼éacyk i mysl─Ö, ┼╝e jest uroczy smile
S┼éuchajcie dziewczyny, teraz ju┼╝ pisz─Ö ca┼ékiem powa┼╝nie wink ja pracuj─Ö od kilku dobrych lat w turystyce i mam na takie spotkania troch─Ö inny pogl─ůd (nie wiem czy nie wypaczony czasem wink ) ot├│┼╝ zawsze zaczynam od ..... szukania sponsor├│w :!: Z tego te┼╝ g┼é├│wnie powodu zaproponowa┼éam Bia┼éystok, bo je┼Ťli mia┼éabym konkretnie pom├│c i co┼Ť zrobi─ç to tylko na swoim rynku gdzie mam wej┼Ťcia i znajomo┼Ťci. W pa┼éacyku Branickiego w Bia┼éymstoku mie┼Ťci si─Ö akademia medyczna, co daje spore mo┼╝liwo┼Ťci na zaj─Öcie pi─Öknej auli - pod warunkiem oczywi┼Ťcie ┼╝e nie b─Ödzie to termin rozdania dyplom├│w, sesji itp.
Co do transportu z Warszawy to mamy w┼éasn─ů regularn─ů, codzienn─ů lini─Ö autokarow─ů...
Pomy┼Ťlcie, jestem do dyspozycji lol

#40 2005-01-12 10:53:42

Loana
U┐ytkownik

Jestem za Bia┼éystokiem smile. Co prawda mo┼╝e to daleko od wi─Ökszo┼Ťci, ale je┼Ťli mamy tam ju┼╝ swoj─ů osob─Ö z kontaktami...co prawda nigdy nie organizowa┼éam takich du┼╝ych imprez ani wycieczek, ale widzia┼éam jakie s─ů zwi─ůzane z tym problemy, wi─Öc je┼Ťli mo┼╝emy skorzysta─ç z pomocy kogo┼Ť, kto B─śDZIE NA MIEJSCU, ma znajomo┼Ťci i na dok┼éadk─Ö wej┼Ťcia to naprawde radz─Ö skorzysta─ç z tego. W ko┼äcu to b─Ödzie nasze pierwsze spotkanie, nast─Öpne mo┼╝emy zrobi─ç gdzie indziej, jak ju┼╝ b─Ödziemy wiedzia┼éy co potrzeba, co trzeba za┼éatwi─ç, itp.
Nie chcia┼éabym obarcza─ç Uli zbyt du┼╝─ů prac─ů, musz─Ö jednak napisa─ç, ┼╝e wi─Ökszo┼Ť─ç spadnie na ni─ů. Je┼Ťli jednak mog─Ö jako┼Ť pomoc (byle nie za bardzo finansowo) to korzystaj ze mnie smile.
Dziewczyny, okre┼Ťlcie si─Ö, czy pasuje Wam miejsce , poniewa┼╝ imprezy takie jak ta trzeba organizowa─ç z kilkumiesi─Öcznym wyprzedzeniem, im wcze┼Ťniej tym lepiej. Domy┼Ťlam si─Ö, ┼╝e pewnie na sam koniec zostanie tylko kilka zapalonych fanek, kt├│re b─Öd─ů chcia┼éy/mog┼éy przyjecha─ç, ale my┼Ťl─Ö, ┼╝e warto spr├│bowa─ç smile.

#41 2005-01-12 10:57:52

Loana
U┐ytkownik

W sumie mia┼éam napisa─ç o czym┼Ť innym jeszcze tongue. W zwi─ůzku z propozycj─ů przebrania si─Ö na wyje┼║dzie w sukienki, chcia┼éabym ten temat kontynuowa─ç w odpowiednim w─ůtku dotycz─ůcym ubra┼ä. Poniewa┼╝ nie umiem szy─ç, wi─Öc ju┼╝ teraz musia┼éabym zacz─ů─ç kombinowa─ç, sk─ůd tak─ů sukienk─Ö wzi─ů┼Ť─ç. Prosz─Ö wi─Öc o maj─ůce jakie┼Ť informacje dziewczyny o dopisywanie wiadomo┼Ťci na ten temat ju┼╝ na prawid┼éowym w─ůtku.

#42 2005-01-12 11:09:46

ula
U┐ytkownik

Dzi─Öki Loana big_smile mi┼éo wiedzie─ç, ┼╝e kto┼Ť jest ZA big_smile
Ale bez wzgl─Ödu na to gdzie by si─Ö to odby┼éo, my┼Ťl─Ö sobie jeszcze, ┼╝e mog┼éyby┼Ťmy spr├│bowa─ç zaprosi─ç zaprosi─ç jak─ů┼Ť "znakomito┼Ť─ç" big_smile Nie marz─Ö tu oczywi┼Ťcie o colinie ehhhhhh.... ale w ko┼äcu by┼éby to pierwszy festiwal Jane Austen w Polsce big_smile My┼Ťl─Ö, ┼╝e by┼éaby szansa ┼╝eby kto┼Ť przyjecha┼é! Co Wy na to??

#43 2005-01-12 13:23:44

fringilla
U┐ytkownik

Wiesz Ula, ┼╝eby kogos zaprasza─ç, to trzeba by mie─ç jaki┼Ť program i w og├│le. Wtedy mozna by to rozes┼éa─ç na przyk┼éad po wydzia┼éach anglistyki... Ja, jak juz kiedy┼Ť pisa┼éam, pr├│bowa┼éam pisa─ç prace o JA i niestety, okaza┼éo si─Ö, ┼╝e nasza ulubienica jest w Polsce wci─ů┼╝ traktowana jako pisarka drugorz─Ödna i niewiele jest os├│b, kt├│re si─Ö ni─ů na powa┼╝nie zajmuj─ů.
Colin, cóż, zawsze byłby mile widziany, ale staram sie teraz spojrzec realistycznie...

Aha, miejsce mi oczywi┼Ťcie pasuje, ale jak juz wcze┼Ťniej pisa┼éam, my z Warszawy i okolic mamy naj┼éatwiej.

Pozdr. Agata
gg 5739618

#44 2005-01-12 14:16:01

Marianna
U┐ytkownik

Ja jestem w stanie dojechać wszędzie, byle to było w wakacje.
Hehe..spanie pod namiotem to troch─Ö nie w stylu Jane Austen. Wyobra┼╝acie sobie pana Darcy'ego pod namiotem??!! Chocia┼╝ spanie pod namiotami z Colinem F. mog┼éoby by─ç interesuj─ůce.
Ale jako┼Ť prze┼╝yj─Ö, je┼Ťli C.F. nie przyjedzie :cry: Wa┼╝ne, ┼╝eby te nasze palny nie spali┼éy na panewce.

#45 2005-01-12 14:32:07

ula
U┐ytkownik

No wiem wiem, trochę mnie poniosło z tym fantazjowaniem wink ale jak to by było miło wink Chciałoby sięzrobić z tego imprezę na miarę festwalu w Bath, ale słusznie Fringilla pewnie wyjdzie nam tylko spotkanko przy herbatce i ... szarlotce wink
Pomysla┼éam, ┼╝eby zaanga┼╝owa─ç w to jeszcze ksi─Ögarnie, bo bez w─ůtpienia dla nich to mog┼éaby by─ç niez┼éa reklama i potencjalny wzrost zapotrzebowania na pozycje JA smile

#46 2005-01-12 16:26:58

dorotka
U┐ytkownik

To tak - ja si─Ö pisz─Ö na Bia┼éystok, je┼Ťli Ula organizuje big_smile Ja si─Ö nie znam na tych wszystkich sprawach, ale je┼Ťli nie bedziemy musia┼éy spa─ç pod namiotami i jakim┼Ť cudem wszystko by wysz┼éo, to spokojnie mog─Ö dojecha─ç do Warszawy, po┼é─ůczenie jak na razie jest niez┼ée ze Szczecinem (pewnie si─Ö to zmieni, bo ci─ůgle mi poci─ůgi wycofuj─ů :cry: )
Proponuj─Ö w wakacje, ale na samym pocz─ůtku, bo niestety nie jestem niezale┼╝na w planach wakacyjnych, a chcia┼éabym si─Ö za┼éapa─ç na wszystko co mo┼╝liwe wink
A tak przy okazji - uwielbiam szarlotk─Ö... big_smile

#47 2005-01-12 16:29:41

dorotka
U┐ytkownik

I jeszcze jedno, co z tymi kieckami??? Ja nie umiem szy─ç, mam dwie lewe r─Öce do wszystkich rob├│tek pr├│cz szyde┼ékowania ale tak sobie raczej sukienki nie wydziergam wink Jest tam na miejscu ewentualnie jaka┼Ť wypo┼╝yczalnia stroj├│w? Mog─Ö nawet robi─ç za faceta, tylko sobie w┼éosy upn─Ö bo co┼Ťkolwiek mam za d┼éugie...a najlepiej czu┼éabym si─Ö w takiej normalnej sukience wink

#48 2005-01-12 19:02:34

sister
U┐ytkownik

Mnie pasuje miejsce smile
a w jakim w─ůtku jest to o sukienkach? trzeba by jak─ů┼Ť krawcow─ů znale┼║─ç...
Hmmmm... ja nie mam g┼éowy do organizowania, ale te┼╝ pomog─Ö, je┼Ťli b─Ödzie trzeba smile

#49 2005-01-12 20:19:36

moniczek
U┐ytkownik

ja te┼╝ si─Ö zgadzam na jakiekolwiek miejsze spotkania... Tylko jak my┼Ťlicie - ile nas b─Ödzie?? Ja naliczy┼éam dotychczas nieca┼ée 10 os├│b... A co do sukienek to u mnie te┼╝ by┼éby problem z uszyciem... Jak co┼Ť trzeba b─Ödzie pom├│c w organizacji to ch─Ötnie pomog─Ö w miar─Ö moich mo┼╝liwo┼Ť─ç.

#50 2005-01-12 22:31:46

fringilla
U┐ytkownik

Czy ta szarlotka to aluzja do mojej sygnaturki? wink

Pozdr. Agata
gg 5739618

Stopka forum