Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#26 2005-04-30 23:30:10

kami
U┐ytkownik

Re: Valmont

M├│wcie co chcecie- ja i tak o niebo wol─Ö "Valmonta" niz "Niebezpieczne zwi─ůzki". Colin jest s┼éodki, a pana J. Malkovica nigdy nie lubi┼éam. ┼╗a┼éuj─Ö , ┼╝e tak niewiele film├│w z Colinem widzia┼éam. Jestem pewna , ┼╝e z kazdym kolejnym by┼éabym jeszcze bardziej nim zauroczona. Ostatnio poluj─Ö na "Adwokata"... :twisted: P.S. "Valmonta" kupi┼éam ostatnio w "Tesco" za ... 19,99 z┼é...

Uwielbiam Colina Firtha... smile)))))

#27 2005-05-01 10:41:40

caroline
U┐ytkownik

Zgadzam si─Ö, ┼╝e wersja z Glenn Close i Malkovichem jest bli┼╝sza orygina┼éu, za to ta z Colinem jest swobodniejsza i mniej ponura, swobodna adaptacja kr├│tko m├│wi─ůc.
W og├│le to jeden z tych film├│w, w kt├│rych Colin Firth jest niepodobny do siebie :-), tzn. do Darcy'ego, pami─Ötacie "Angielskiego pacjenta"?

A wiecie, ┼╝e w wersji teatralnej, kt├│ra by┼éa pierwowzorem "Niebezpiecznych zwi─ůzk├│w" Valmonta gra┼é Alan Rickman i podobno by┼é rewelacyjny, nie wzi─Öli go do filmu, bo by┼é jeszcze ma┼éo znany, ale Malkovich wzorowa┼é na nim swoj─ů kreacj─Ö. Szkoda, bo osobi┼Ťcie nie przepadam za Malkovichem.

#28 2005-05-02 10:32:28

fringilla
U┐ytkownik

No Malkovich to niewatpliwie ┼Ťwietny aktor, ale ja te┼╝ jakos go specjalnie nie lubi─Ö.
Colin jako Valmont był bardziej ludzki, łatwiej się z nim utozssamić i zrozumieć go, Malkovich zawsze jest taki lekko demoniczny...

Pozdr. Agata
gg 5739618

#29 2005-05-12 10:41:57

sister
U┐ytkownik

Wybaczcie, ale wersja z Malkovichem jest o niebo lepsza... Colin jest zbyt mi┼éy i dobry do tej roli, cho─çby z wygl─ůdu... natomiast malkovich pasuje w sam raz na drania smile

No i generalnie Niebezpieczne zwi─ůzki to film lepiej zrobiony pod wzgl─Ödem artystycznym chocia┼╝by.

#30 2005-05-13 23:14:38

moniczek
U┐ytkownik

A mi bardziej podoba┼é si─Ö jednak film "Valmont", mo┼╝e dlatego, ┼╝e widzia┼éam t─ů wersj─Ö jako pierwsz─ů...? A poza tym ja jako┼Ť nie trawi─Ö Glen Close i Malkovicha tez nie bardzo, mimo ┼╝e to dobry aktor. I nie pasuje mi "urod─ů" (w─ůtpliw─ů zreszt─ů) do tej roli. Og├│lnie jednak film podoba┼é mi si─Ö, no bo nie da si─Ö ukryc, ┼╝e by┼é dobrze zrobiony i zagrany.
A Colin to zawsze Colin.... mnie tam odpowiadał w roli Valmonta...

#31 2006-02-13 18:57:47

Caitriona
U┐ytkownik

Film "Valmont" b─Ödzie mo┼╝na kupi─ç z "Gal─ů" 27 lutego. To taka informacja dla tych, kt├│re jeszcze nie widzia┼éy smile

The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

#32 2006-02-13 19:01:49

Alison
U┐ytkownik

Film "Valmont" b─Ödzie mo┼╝na kupi─ç z "Gal─ů" 27 lutego. To taka informacja dla tych, kt├│re jeszcze nie widzia┼éy smile

Choroba, to ja przep┼éaci┼éam, bo go kupi┼éam na Allegro. Ten po hiszpa┼äsku by┼é dla mnie niestrawny. Mo┼╝e kt├│ra┼Ť z was uczy si─Ö hiszpa┼äskiego, to ja go ch─Ötnie odstapi─Ö do ─çwicze┼ä. wink

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn─ů, swoja, w┼éasna, niczyja, nie znana nikomu...

#33 2006-02-13 19:02:23

Gosia
U┐ytkownik

Dzieki za info, mam VHS, ale jakosc kiepska.

Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

#34 2006-02-13 21:14:35

Gosia
U┐ytkownik

Cos kochliwy ten Colin wink

"Na planie "Valmonta" (1988) Firth pozna┼é aktork─Ö Meg Tilly. Byli par─ů przez nast─Öpne pi─Ö─ç lat i doczekali si─Ö syna. Podczas realizacji serialu "Duma i uprzedzenie" (1995) Colin zwi─ůza┼é si─Ö z aktork─ů Jennifer Ehle, z kt├│r─ů rozsta┼é si─Ö, by w 1997 roku po┼Ťlubi─ç Livi─Ö Guggioli."

http://film.onet.pl/551,1,Colin_Firth,osoba.html

Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

#35 2006-02-15 17:18:20

Maeve
U┐ytkownik

UWAGA UWAGA!!!
27 lutego do "Gali" do┼é─ůcz─ů VALMONTA :mrgreen:

#36 2006-02-20 17:37:52

Diana
U┐ytkownik

Cho─ç podoba┼éa mi si─Ö Anette Benning, np. w scenie z wann─ů. G. Close nie jest, moim zdaniem, tak ┼éadna, a jeszcze tak j─ů w "Niebezpiecznych zwi─ůzkach" poci─ůgn─Öli bielid┼éem, ┼╝e normalnie- anemiczka. wink Ale pewnie wtedy to i takie kosmetyki by┼éy...

Czym jest ┼╝ycie- snem jedynie...
GG: 9031506

#37 2006-02-20 17:43:37

Alison
U┐ytkownik

Anette ┼Ťwietnie zagra┼éa, ┼Ťmiem twierdzi─ç, ┼╝e to jedna z jej wi─Ökszych r├│┼é, je┼Ťli nie rola ┼╝ycia.

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn─ů, swoja, w┼éasna, niczyja, nie znana nikomu...

#38 2006-02-22 12:38:40

Alison
U┐ytkownik

Czy kto┼Ť wypatrzy┼é Paulin─Ö M┼éynarsk─ů w Valmoncie? Bo mnie sie uda┼éo ;-)

#39 2006-02-22 12:41:08

Mag
U┐ytkownik

Gdzie? aktork─Ö czy nazwisko?

GG 6318358

#40 2006-02-22 12:51:49

Alison
U┐ytkownik

Aktork─Ö. Nazwiska w ko┼äcowych napisach nie by┼éo. Kiedy┼Ť s┼éysza┼éam jak w jakim┼Ť wywiadzie m├│wi┼éa, ┼╝e gra┼éa epizod w Valmont i chcia┼éam j─ů tam wypatrzy─ç. Dopiero za drugim "ogl─ůdem" znalaz┼éam j─ů w ko┼äcowej scenie w ko┼Ťciele, robi t┼éumek damulek wok├│┼é naszego m┼éodziutkiego chevalier (po prawej stronie z wachlarzem). My┼Ťl─Ö, ┼╝e epizod to do┼Ť─ç szumna nazwa dla jej meteorycznego b┼éysku na ekranie, no ale fakt faktem pojawi┼éa si─Ö w filmie kultowym "Valmont".

#41 2006-02-22 13:07:07

Mag
U┐ytkownik

Dzi─Öki czujna Alison!
jak tylko w poniedziałek zakupię galę z filnem sprawdzę swój refleks lol
dzi─Öki tobie mam fory w tej grze lol

GG 6318358

#42 2006-02-23 08:21:48

Mag
U┐ytkownik

informuj─Ö drogie Panie ┼╝e we wtorek 28 II b─Ödzie emisja "Niebezpiecznych zwi─ůzk├│w" w godzinach wieczornych - niestety nazwa stacji mi umkn─Ö┼éa

GG 6318358

#43 2006-02-23 11:21:59

Kaziuta
U┐ytkownik

Owszem ale jak si─Ö nie myl─Ö to tych z Malkoviczem

#44 2006-02-23 11:23:32

Kaziuta
U┐ytkownik

Ju┼╝ wiem dok┼éadnie 28.02 godz. 22.50 program 2 ale tak jak pisa┼éam wy┼╝ej to te "Zwi─ůzki" z Malkovichem

Stopka forum