Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#1 2006-02-25 10:18:08

Georginia
U┐ytkownik

Naj..melodie z P&P 2005

Dla mnie najpi─Ökniejsza jest Darcy's Letter bo takie to smutne i przejmuj─ůce-zw┼éaszcza ta wiolonczela....poza tym wszystkie melodie ta┼äc├│w,wi─Ökszo┼Ťci nie ma na p┼éycie...jak zwykle :-(
Ciekawa jestem który utwór podobał wam się najbardziej

#2 2006-02-25 13:34:35

Diana
U┐ytkownik

Re: Naj..melodie z P&P 2005

Georginio, ja bym ch─Ötnie zag┼éosowa┼éa, tylko nie wiem, kt├│ra to by┼éa melodia, jak Lizzy w deszczu lecia┼éa przez most, by potem spoka─ç nastawionego na wyznania mi┼éo┼Ťci Darcy'ego. Prosz─Ö o podpowied┼║! wink

Czym jest ┼╝ycie- snem jedynie...
GG: 9031506

#3 2006-02-25 13:43:03

Georginia
U┐ytkownik

Ta scena to pocz─ůtek melodii Darcy's Letter,jak ona biegnie przez most,potem w trakcie o┼Ťwiadczyn jest cisza,a po wszystkim leci dalszy ci─ůg dalszy melodii

#4 2006-02-26 00:14:40

GeorgianaDarcy
U┐ytkownik

Ubostwiam utwor "Your Hands Are Cold" jest taki piekny i przejmujacy... szczegonie moment w ktorym wchodzi wiolenczolela. Wzbudza to we mnie bardzo duzo emocji. I mysle ze w kazdej osobie kochajacej muzyke rownie moco.
"Darcy's Letter" rownierz bardzo mi sie podoba. Własciwie to te dwa utwory przesluichiwalam najczesciej smile

You have bewitched me body and soul.

#5 2006-02-26 11:28:32

Georginia
U┐ytkownik

A co s─ůdzicie o ta┼äcu Lizzy i Darcy'ego tzn "Postcard..." ┼Ťliczna jest ta melodia....a je┼Ťli chodzi o taniec,to mia┼éam wra┼╝enie,┼╝e to 'zagadywanie' Darcyego przez Lizzy ┼Ťwiadczy┼éo o ej wielkim zak┼éopotaniu.
A ju┼╝ to,┼╝e powiedzia┼é,┼╝e ma nadzieje by─ç bardziej zrozumia┼éym w przysz┼éo┼Ťci....!!!...bior─ůc pod uwag─Ö ├│wczesne konwenanse to zabrzmia┼éo ju┼╝ niemal jak o┼Ťwiadczyny!
I to przy takiej muzyce....Potem by┼é chyba klasyczny w dziejach cz┼éowieka moment...kobieta si─Ö zastanawia co m─Ö┼╝czyzna mia┼é na my┼Ťli:-) moim zdaniem w tej wersji Dumy mi┼éo┼Ť─ç zaczyna si─Ö w┼éa┼Ťnie wtedy....kiedy ludzie zaczynaj─ů my┼Ťle─ç ;-)

#6 2006-02-26 19:33:03

Caitriona
U┐ytkownik

Muzyka z tego filmu jest naprawd─Ö pi─Ökna. W taki czysty, klasyczny spos├│b. S┼éucham jej od jakiego┼Ť czasu i ci─ůgle nie mam do┼Ť─ç. Zar├│wno "Darcy's Letter" jak i "Your Hands Are Cold" s─ů przejmuj─ůce, fragmentami niepokoj─ůce i pi─Ökne, ale mi osobi┼Ťcie najbardziej przypad┼é do gustu utw├│r "Postcard To Henry Purcell". Te solowe skrzypce... Gdy s┼éysz─Ö ten fragment to po prostu odp┼éywam.

The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

#7 2006-02-26 19:39:50

Caitriona
U┐ytkownik

A tak na marginesie to moje pozostałe "naj" z płyty to: skoczny "Meryton Townhall" i taki żywszy, bardziej dynamiczny utwór "Georgiana".

The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

#8 2006-02-26 19:44:43

Bonduelle
U┐ytkownik

"Darcy's Letter" - za dramatyzm. A "Meryton Downhall" te┼╝ lubi─Ö, a┼╝ rwie si─Ö ta┼äczy─ç/pl─ůsa─ç/podskakiwa─ç (chyba jestem inna :oops: roll )

#9 2006-02-26 20:00:47

Caitriona
U┐ytkownik

A "Meryton Downhall" te┼╝ lubi─Ö, a┼╝ rwie si─Ö ta┼äczy─ç/pl─ůsa─ç/podskakiwa─ç (chyba jestem inna :oops: roll )

Bonduelle - nie wydaje mi si─Ö. Albo we dwie jeste┼Ťmy nieco inne wink

#10 2006-02-26 20:02:30

Bonduelle
U┐ytkownik

W og├│le jak ogl─ůdam te bale z nowej "Dumy", to a┼╝ ┼Ťciska, ┼╝e nigdy czego┼Ť podobnego nie prze┼╝yjemy roll

#11 2006-02-26 20:05:45

Margarett
U┐ytkownik

rzecz jasna Your hands are cold i Darcy's letter...Mr. Darcy jest te┼╝ fajne...zreszt─ů wszystko smile

Marzenia prze┼╝ywane pod wp┼éywem chwili trac─ů ca┼éy urok przy ich roztrz─ůsaniu

#12 2006-02-26 21:29:46

mara7
U┐ytkownik

Mnie sie podoba:
*A Postcard To Henry Purcell
*Darcy's Latter
*Living Scluptures of Pemberley(czy jako┼Ť tak wink )
*Lizie on the top of the world
*ach i w og├│le chyba wszystkie utwory do nowej Dumy, ale te co wymieni┼éam to wysuwaj─ů sie na pierwsze miejsca big_smile big_smile big_smile
Za muzyke to powinni dosta─ç Oskara!! big_smile big_smile Jak sobie tak s┼éucham w domowym zaciszu..tych piosenek to jako┼Ť tak sie nastrajam...ach :oops:

#13 2006-02-27 15:46:50

Deska
U┐ytkownik

Tylko jak cz┼éowiek si─Ö ca┼éymi dniami snuje z ksi─ů┼╝k─ů przy muzyce i o ┼Ťwiecie zapomina to rodzina zaczyna dziwnie spogl─ůda─ç..... big_smile

#14 2006-02-27 18:35:58

Gosia
U┐ytkownik

Nie mam soundtracka, ale przesluchalam fragmenty i oto co mi sie podoba:
Dawn, Stars and Butterflies, The Secret Life of Daydreams, Darcy's Letter, Your Hands are Cold, Mrs. Darcy.
A w ogole jak slucham ta muzyke, (a zwlaszcza Dawn) to jakbym sluchala Chopina. Swietny soundtrack, choc mi sie podobaja tylko te romantyczne, teskne utwory.

Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

#15 2006-02-27 22:02:01

Diana
U┐ytkownik

Te┼╝ mi si─Ö te melodie kojarzy┼éy z Chopinem i w og├│le z muzyk─ů tego rodzaju. Na codzie┼ä takiej nie s┼éucham, ale w filmie mi pasowa┼éa.

Czym jest ┼╝ycie- snem jedynie...
GG: 9031506

#16 2006-04-03 22:02:46

Alraune
U┐ytkownik

Muzyka do filmu jest przepi─Ökna. Uzale┼╝ni┼éam si─Ö od niej "od pierwszego s┼éyszenia". Wstyd przyzna─ç, ale dopiero wczoraj, po paru tygodniach s┼éuchania soundtracku do P&P non stop, zago┼Ťci┼éa na mojej playli┼Ťcie odmiana w postaci Tori Amos...
Zdecydowan─ů palm─Ö pierwsze┼ästwa przyznaj─Ö kr├│ciutkiemu, acz przecudownemu utworowi "Liz on Top of the World" - ten motyw pojawia si─Ö te┼╝ w "Your Hands Are Cold" (Darcy przemierzaj─ůcy ┼é─ůk─Ö o ┼Ťwicie). Na drugim miejscu "A Postcard to Henry Purcell" - cudownie smutne skrzypce... No i "Darcy's Letter", utw├│r od pocz─ůtku do ko┼äca idealny.
Muszę rozejrzeć się za innymi dokonaniami pana Marinellego, jestem pewna, że stworzył więcej pięknych rzeczy...

He's more myself than I am... Whatever our souls are made of, his and mine are the same.

#17 2006-04-04 02:37:03

Caitriona
U┐ytkownik

Muszę rozejrzeć się za innymi dokonaniami pana Marinellego, jestem pewna, że stworzył więcej pięknych rzeczy...

Wiem, ┼╝e w┼éa┼Ťnie on odpowiada za, moim zdaniem, ciekaw─ů ┼Ťcie┼╝k─Ö do ┼Ťwietnego filmu "Nieustraszeni bracia Grimm".

A tu mała próbka: http://www.merlin.com.pl/frontend/towar/426003

Muzyka z "P&P" jest fantastyczna. Uwielbiam j─ů i mog─Ö s┼éucha─ç ca┼éy czas...

#18 2006-04-04 20:27:32

Alraune
U┐ytkownik

Caitriona, dzi─Öki za link, w┼éa┼Ťnie przes┼éuchuj─Ö i podoba mi si─Ö!

He's more myself than I am... Whatever our souls are made of, his and mine are the same.

#19 2006-04-04 21:45:04

Caitriona
U┐ytkownik

Caitriona, dzi─Öki za link, w┼éa┼Ťnie przes┼éuchuj─Ö i podoba mi si─Ö!

Nie ma za co smile
Przyznam, ┼╝e bardzo mi si─Ö ta muzyka spodoba┼éa ju┼╝ podczas ogl─ůdania "Nieustraszonych braci Grimm". ┼Üwietnie wsp├│┼égra z filmem i podkre┼Ťla to co si─Ö w danym momencie dzieje na ekranie. W og├│le to polecam r├│wnie┼╝ sam film - naprawd─Ö warto wink

#20 2006-05-05 21:42:42

ewelinka
U┐ytkownik

Napewno podoba┼é mi si─Ö Darcy's Letter ( najbardziej mi utkwi┼éa),ale niestety reszy jako┼Ť nie do ko┼äca pami─Ötam :cry:

#21 2006-05-05 23:41:55

aragonte
U┐ytkownik

W og├│le jak ogl─ůdam te bale z nowej "Dumy", to a┼╝ ┼Ťciska, ┼╝e nigdy czego┼Ť podobnego nie prze┼╝yjemy roll

Wiecie co, dok┼éadnie tego to nie... ale co┼Ť da┼éoby si─Ö zrobi─ç big_smile
Musz─Ö pogada─ç z moj─ů kumpel─ů od ta┼äc├│w dawnych wink

Sceny (no i muzyk─Ö) ta┼äc├│w z ostatniej "DiU" uwielbiam - r├│wnie┼╝ za zr├│┼╝nicowanie ich stylu. A muzyka z bali przypomina mi pewn─ů p┼éytk─Ö z utworami Turlogha O'Carolana, cho─ç to podobie┼ästwo bierze si─Ö pewnie st─ůd, ┼╝e pochodza z tej samej epoki.

Czy "Darcy's Letter" rozbrzmiewał też wtedy, kiedy Lizzie stała na skałach i podziwiała Derbyshire? Bo jesli tak, to mój nr 1 big_smile

#22 2006-05-06 13:02:21

Jeanne
U┐ytkownik

Mnie si─Ö bardzo podoba muzyka jak si─Ö zaczyna film...ta na samiu┼Ťkim pocz─ůtku. Ale ta jak Lizzy stoi na ska┼éach te┼╝ jest ┼Ťliczna. Swoj─ů drog─ů ten widok a┼╝ zapiera dech....sama bym chcia┼éa tam pojecha─ç.

"Lasy by┼éy doko┼éa. I po┼╝├│┼ék┼ée li┼Ťcie
Jak blade meteory przez półmrok spadały."

[img]http://img232.imageshack.us/img232/821/kjykpa8.jpg[/img]

#23 2006-05-06 13:21:11

Narya
U┐ytkownik

Jak ogl─ůda┼éam film pierwszy raz to muzyka wydawa┼éa mi si─Ö zbyt narzucaj─ůca - ┼Ťcie┼╝ka d┼║wi─Ökowa nie powinna za bardzo przykuwa─ç uwagi i odwraca─ç jej od akcji filmu. Ale jak przes┼éucha┼éam j─ů po filmie to uzna┼éam, ┼╝e jest prze┼Ťliczna i podczas nast─Öpnego seansu ju┼╝ si─Ö ni─ů zachwyca┼éam big_smile Najbardziej podoba mi si─Ö utw├│r "Postcard To Henry Purcell". Te solowe skrzypce s─ů nieziemskie - mog─Ö tego s┼éucha─ç bez ko┼äca 8)

#24 2006-07-21 22:05:51

lady_kasiek
U┐ytkownik

Ja własnie się doerwac nie mogę smile

GRITAR─é? QUE ARDAN LAS BANDERAS POR LA FRATERNIDAD
QUE CAIGA EL PATRIOTISMO Y LA HOSTILIDAD RACIAL
CULTURA POPULAR...
Gran Derby dla Realu :!: :!:

#25 2006-07-21 22:06:16

lady_kasiek
U┐ytkownik