Ogród Jane Austen

Strona po¶wiecona Jane Austen

Nie jeste¶ zalogowany.

Og³oszenie

#1 2006-02-25 10:18:08

Georginia
U¿ytkownik

Naj..melodie z P&P 2005

Dla mnie najpiękniejsza jest Darcy's Letter bo takie to smutne i przejmujące-zwłaszcza ta wiolonczela....poza tym wszystkie melodie tańców,większości nie ma na płycie...jak zwykle :-(
Ciekawa jestem który utwór podobał wam się najbardziej

Offline

 

#2 2006-02-25 13:34:35

Diana
U¿ytkownik

Re: Naj..melodie z P&P 2005

Georginio, ja bym chętnie zagłosowała, tylko nie wiem, która to była melodia, jak Lizzy w deszczu leciała przez most, by potem spokać nastawionego na wyznania miłości Darcy'ego. Proszę o podpowiedź! wink


Czym jest życie- snem jedynie...
GG: 9031506

Offline

 

#3 2006-02-25 13:43:03

Georginia
U¿ytkownik

Re: Naj..melodie z P&P 2005

Ta scena to początek melodii Darcy's Letter,jak ona biegnie przez most,potem w trakcie oświadczyn jest cisza,a po wszystkim leci dalszy ciąg dalszy melodii

Offline

 

#4 2006-02-26 00:14:40

GeorgianaDarcy
U¿ytkownik

Re: Naj..melodie z P&P 2005

Ubostwiam utwor "Your Hands Are Cold" jest taki piekny i przejmujacy... szczegonie moment w ktorym wchodzi wiolenczolela. Wzbudza to we mnie bardzo duzo emocji. I mysle ze w kazdej osobie kochajacej muzyke rownie moco.
"Darcy's Letter" rownierz bardzo mi sie podoba. WÅ‚asciwie to te dwa utwory przesluichiwalam najczesciej smile


You have bewitched me body and soul.

Offline

 

#5 2006-02-26 11:28:32

Georginia
U¿ytkownik

Re: Naj..melodie z P&P 2005

A co sądzicie o tańcu Lizzy i Darcy'ego tzn "Postcard..." śliczna jest ta melodia....a jeśli chodzi o taniec,to miałam wrażenie,że to 'zagadywanie' Darcyego przez Lizzy świadczyło o ej wielkim zakłopotaniu.
A już to,że powiedział,że ma nadzieje być bardziej zrozumiałym w przyszłości....!!!...biorąc pod uwagę ówczesne konwenanse to zabrzmiało już niemal jak oświadczyny!
I to przy takiej muzyce....Potem był chyba klasyczny w dziejach człowieka moment...kobieta się zastanawia co mężczyzna miał na myśli:-) moim zdaniem w tej wersji Dumy miłość zaczyna się właśnie wtedy....kiedy ludzie zaczynają myśleć ;-)

Offline

 

#6 2006-02-26 19:33:03

Caitriona
U¿ytkownik

Re: Naj..melodie z P&P 2005

Muzyka z tego filmu jest naprawdę piękna. W taki czysty, klasyczny sposób. Słucham jej od jakiegoś czasu i ciągle nie mam dość. Zarówno "Darcy's Letter" jak i "Your Hands Are Cold" są przejmujące, fragmentami niepokojące i piękne, ale mi osobiście najbardziej przypadł do gustu utwór "Postcard To Henry Purcell". Te solowe skrzypce... Gdy słyszę ten fragment to po prostu odpływam.


The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

Offline

 

#7 2006-02-26 19:39:50

Caitriona
U¿ytkownik

Re: Naj..melodie z P&P 2005

A tak na marginesie to moje pozostałe "naj" z płyty to: skoczny "Meryton Townhall" i taki żywszy, bardziej dynamiczny utwór "Georgiana".


The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

Offline

 

#8 2006-02-26 19:44:43

Bonduelle
U¿ytkownik

Re: Naj..melodie z P&P 2005

"Darcy's Letter" - za dramatyzm. A "Meryton Downhall" też lubię, aż rwie się tańczyć/pląsać/podskakiwać (chyba jestem inna :oops: roll )

Offline

 

#9 2006-02-26 20:00:47

Caitriona
U¿ytkownik

Re: Naj..melodie z P&P 2005

A "Meryton Downhall" też lubię, aż rwie się tańczyć/pląsać/podskakiwać (chyba jestem inna :oops: roll )

Bonduelle - nie wydaje mi się. Albo we dwie jesteśmy nieco inne wink


The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

Offline

 

#10 2006-02-26 20:02:30

Bonduelle
U¿ytkownik

Re: Naj..melodie z P&P 2005

W ogóle jak oglądam te bale z nowej "Dumy", to aż ściska, że nigdy czegoś podobnego nie przeżyjemy roll

Offline

 

#11 2006-02-26 20:05:45

Margarett
U¿ytkownik

Re: Naj..melodie z P&P 2005

rzecz jasna Your hands are cold i Darcy's letter...Mr. Darcy jest też fajne...zresztą wszystko smile


Marzenia przeżywane pod wpływem chwili tracą cały urok przy ich roztrząsaniu

Offline

 

#12 2006-02-26 21:29:46

mara7
U¿ytkownik

Re: Naj..melodie z P&P 2005

Mnie sie podoba:
*A Postcard To Henry Purcell
*Darcy's Latter
*Living Scluptures of Pemberley(czy jakoÅ› tak wink )
*Lizie on the top of the world
*ach i w ogóle chyba wszystkie utwory do nowej Dumy, ale te co wymieniłam to wysuwają sie na pierwsze miejsca big_smile big_smile big_smile
Za muzyke to powinni dostać Oskara!! big_smile big_smile Jak sobie tak słucham w domowym zaciszu..tych piosenek to jakoś tak sie nastrajam...ach :oops:

Offline

 

#13 2006-02-27 15:46:50

Deska
U¿ytkownik

Re: Naj..melodie z P&P 2005

Tylko jak człowiek się całymi dniami snuje z książką przy muzyce i o świecie zapomina to rodzina zaczyna dziwnie spoglądać..... big_smile

Offline

 

#14 2006-02-27 18:35:58

Gosia
U¿ytkownik

Re: Naj..melodie z P&P 2005

Nie mam soundtracka, ale przesluchalam fragmenty i oto co mi sie podoba:
Dawn, Stars and Butterflies, The Secret Life of Daydreams, Darcy's Letter, Your Hands are Cold, Mrs. Darcy.
A w ogole jak slucham ta muzyke, (a zwlaszcza Dawn) to jakbym sluchala Chopina. Swietny soundtrack, choc mi sie podobaja tylko te romantyczne, teskne utwory.


Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

Offline

 

#15 2006-02-27 22:02:01

Diana
U¿ytkownik

Re: Naj..melodie z P&P 2005

Też mi się te melodie kojarzyły z Chopinem i w ogóle z muzyką tego rodzaju. Na codzień takiej nie słucham, ale w filmie mi pasowała.


Czym jest życie- snem jedynie...
GG: 9031506

Offline

 

#16 2006-04-03 22:02:46

Alraune
U¿ytkownik

Re: Naj..melodie z P&P 2005

Muzyka do filmu jest przepiękna. Uzależniłam się od niej "od pierwszego słyszenia". Wstyd przyznać, ale dopiero wczoraj, po paru tygodniach słuchania soundtracku do P&P non stop, zagościła na mojej playliście odmiana w postaci Tori Amos...
Zdecydowaną palmę pierwszeństwa przyznaję króciutkiemu, acz przecudownemu utworowi "Liz on Top of the World" - ten motyw pojawia się też w "Your Hands Are Cold" (Darcy przemierzający łąkę o świcie). Na drugim miejscu "A Postcard to Henry Purcell" - cudownie smutne skrzypce... No i "Darcy's Letter", utwór od początku do końca idealny.
Muszę rozejrzeć się za innymi dokonaniami pana Marinellego, jestem pewna, że stworzył więcej pięknych rzeczy...


He's more myself than I am... Whatever our souls are made of, his and mine are the same.

Offline

 

#17 2006-04-04 02:37:03

Caitriona
U¿ytkownik

Re: Naj..melodie z P&P 2005

Muszę rozejrzeć się za innymi dokonaniami pana Marinellego, jestem pewna, że stworzył więcej pięknych rzeczy...

Wiem, że właśnie on odpowiada za, moim zdaniem, ciekawą ścieżkę do świetnego filmu "Nieustraszeni bracia Grimm".

A tu mała próbka: http://www.merlin.com.pl/frontend/towar/426003

Muzyka z "P&P" jest fantastyczna. Uwielbiam ją i mogę słuchać cały czas...


The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

Offline

 

#18 2006-04-04 20:27:32

Alraune
U¿ytkownik

Re: Naj..melodie z P&P 2005

Caitriona, dzięki za link, właśnie przesłuchuję i podoba mi się!


He's more myself than I am... Whatever our souls are made of, his and mine are the same.

Offline

 

#19 2006-04-04 21:45:04

Caitriona
U¿ytkownik

Re: Naj..melodie z P&P 2005

Caitriona, dzięki za link, właśnie przesłuchuję i podoba mi się!

Nie ma za co smile
Przyznam, że bardzo mi się ta muzyka spodobała już podczas oglądania "Nieustraszonych braci Grimm". Świetnie współgra z filmem i podkreśla to co się w danym momencie dzieje na ekranie. W ogóle to polecam również sam film - naprawdę warto wink


The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

Offline

 

#20 2006-05-05 21:42:42

ewelinka
U¿ytkownik

Re: Naj..melodie z P&P 2005

Napewno podobał mi się Darcy's Letter ( najbardziej mi utkwiła),ale niestety reszy jakoś nie do końca pamiętam :cry:

Offline

 

#21 2006-05-05 23:41:55

aragonte
U¿ytkownik

Re: Naj..melodie z P&P 2005

W ogóle jak oglądam te bale z nowej "Dumy", to aż ściska, że nigdy czegoś podobnego nie przeżyjemy roll

Wiecie co, dokładnie tego to nie... ale coś dałoby się zrobić big_smile
Muszę pogadać z moją kumpelą od tańców dawnych wink

Sceny (no i muzykę) tańców z ostatniej "DiU" uwielbiam - również za zróżnicowanie ich stylu. A muzyka z bali przypomina mi pewną płytkę z utworami Turlogha O'Carolana, choć to podobieństwo bierze się pewnie stąd, że pochodza z tej samej epoki.

Czy "Darcy's Letter" rozbrzmiewał też wtedy, kiedy Lizzie stała na skałach i podziwiała Derbyshire? Bo jesli tak, to mój nr 1 big_smile

Offline

 

#22 2006-05-06 13:02:21

Jeanne
U¿ytkownik

Re: Naj..melodie z P&P 2005

Mnie się bardzo podoba muzyka jak się zaczyna film...ta na samiuśkim początku. Ale ta jak Lizzy stoi na skałach też jest śliczna. Swoją drogą ten widok aż zapiera dech....sama bym chciała tam pojechać.


"Lasy były dokoła. I pożółkłe liście
Jak blade meteory przez półmrok spadały."

[img]http://img232.imageshack.us/img232/821/kjykpa8.jpg[/img]

Offline

 

#23 2006-05-06 13:21:11

Narya
U¿ytkownik

Re: Naj..melodie z P&P 2005

Jak oglądałam film pierwszy raz to muzyka wydawała mi się zbyt narzucająca - ścieżka dźwiękowa nie powinna za bardzo przykuwać uwagi i odwracać jej od akcji filmu. Ale jak przesłuchałam ją po filmie to uznałam, że jest prześliczna i podczas następnego seansu już się nią zachwycałam big_smile Najbardziej podoba mi się utwór "Postcard To Henry Purcell". Te solowe skrzypce są nieziemskie - mogę tego słuchać bez końca 8)

Offline

 

#24 2006-07-21 22:05:51

lady_kasiek
U¿ytkownik

Re: Naj..melodie z P&P 2005

Ja własnie się doerwac nie mogę smile


GRITARÄ‚? QUE ARDAN LAS BANDERAS POR LA FRATERNIDAD
QUE CAIGA EL PATRIOTISMO Y LA HOSTILIDAD RACIAL
CULTURA POPULAR...
Gran Derby dla Realu :!: :!:

Offline

 

#25 2006-07-21 22:06:16

lady_kasiek
U¿ytkownik

Re: Naj..melodie z P&P 2005

Ja własnie się doerwac nie mogę smile


GRITARÄ‚? QUE ARDAN LAS BANDERAS POR LA FRATERNIDAD
QUE CAIGA EL PATRIOTISMO Y LA HOSTILIDAD RACIAL
CULTURA POPULAR...
Gran Derby dla Realu :!: :!:

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB