Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#126 2006-03-15 14:00:39

Alison
U┐ytkownik

Re: Napisy do "North and south"

Caitriona! Avatar! Zdradzi┼éa┼Ť Colina? 8O

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn─ů, swoja, w┼éasna, niczyja, nie znana nikomu...

#127 2006-03-15 14:51:29

Gitka
U┐ytkownik

Ja oczywi┼Ťcie te┼╝ ┼Ťci─ůgn─Ö┼éam lol
A jakie pi─Ökne tam s─ů tapety na pulpit (teraz b─Öd─Ö mog┼éa sobie zmienia─ç, co jakie┼Ť czas na now─ů z tego serialu)
Moniko, pi─Ökn─ů stronk─Ö znalaz┼éa┼Ť!

#128 2006-03-15 15:33:10

Monika24
U┐ytkownik

Ja te┼╝ co i rusz zmieniam na now─ů, tyle jest pi─Öknych tapetek ┼╝e nie spos├│b zosta─ç przy jednej smile

A to jest nowy filmik z Richardem, ciekawe miał role :oops:

http://www.savefile.com/files.php?fid=8995317

'Ilekroć oparłem się pokusie, było to piękne. Ilekroć pokusie uległem, było to stokroć piękniejsze' Heine

#129 2006-03-15 15:37:00

Gitka
U┐ytkownik

Pami─Ötacie, ┼╝e dzisiaj jest serial z Richardem na BBC Prime "Dom na wrzosowisku" o 23,50?

#130 2006-03-15 15:42:05

Monika24
U┐ytkownik

Ja ju┼╝ wczoraj kupi┼éam now─ů kaset─Ö i nawet video ju┼╝ zaprogramowa┼éam 8)

'Ilekroć oparłem się pokusie, było to piękne. Ilekroć pokusie uległem, było to stokroć piękniejsze' Heine

#131 2006-03-15 16:20:15

Caitriona
U┐ytkownik

Caitriona! Avatar! Zdradzi┼éa┼Ť Colina? 8O

Tak. Przyznaj─Ö si─Ö... Bij─Ö si─Ö w piersi, a┼╝ dudni... Ale to tak na jaki┼Ť czas... Colin i tak zawsze b─Ödzie na pierwszym miejscu!

The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

#132 2006-03-15 16:28:49

Gitka
U┐ytkownik

Ja te┼╝ b─Öd─Ö nagrywa─ç, bo to strasznie p├│┼╝no poleci.
Moniczko dodawaj tu wszystkie wiadomo┼Ťci, stronki, grafik─Ö, tapety do North, bo masz tu wierne mi┼éo┼Ťniczki tego serialu.
A ja jestem wniebowzi─Öta t─ů now─ů stronk─ů, kt├│r─ů doda┼éa┼Ť. Normalnie z niej nie wychodz─Ö. yikes

#133 2006-03-15 18:25:45

Monika24
U┐ytkownik

Jak tylko znajd─Ö co┼Ť ciekawego to wklej─Ö linka wink

Dzi─Öki Gitko za info o "Mary Bryant", w┼éa┼Ťnie ┼Ťci─ůgn─Ö┼éam jeden odcinek, nie mog┼éam czeka─ç a┼╝ dw├│ch tygodni do emisji na Hallmarku - i powiem tylko jedno - jestem oczarowana Ralphem (Davenport) :oops: I mia┼éa┼Ť racj─Ö, ┼╝e ciemny z niego typ, ale tacy s─ů najbardziej interesuj─ůcy i fascynuj─ůcy 8) Nie mam poj─Öcia co dalej b─Ödzie si─Ö tam dzia┼éo, ale jak narazie wra┼╝enie jest piorunuj─ůce (cho─ç oczywi┼Ťcie to nic nie zmienia w mojej fascynacji N&S i Thorntonem tongue )

#134 2006-03-15 19:49:54

Gosia
U┐ytkownik

Caitriona
Taaa, najpierw oddasz polowe avatarka komus innemu, potem 3/4 a w koncu nie bedzie w nim Colina ani sladu .... wink

Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

#135 2006-03-15 20:03:35

caroline
U┐ytkownik

#136 2006-03-15 20:09:31

Caitriona
U┐ytkownik

No co ja poradz─Ö?!
Uwielbiam Colina i "P&P", ale dziewczyny (gł. Monika) zaraziły mnie również uwielbieniem do "N&S"... I teraz jestem rozdarta... Dlatego ta "avatarkowa bigamia".
wink

The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

#137 2006-03-15 20:20:25

Monika24
U┐ytkownik

A w moim serduszku jest wystarczaj─ůco du┼╝o miejsca dla Darcego i Thorntona wink
Cho─ç przyznam Caitriono, ┼╝e pomys┼éowo rozwi─ůza┼éa┼Ť ten problem. Ani Thorton ani Colinek nie b─Öd─ů czuli si─Ö ura┼╝eni big_smile

#138 2006-03-15 20:37:53

Gosia
U┐ytkownik

Beda, bo zaden z nich nie bedzie juz tym JEDYNYM wink

Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

#139 2006-03-15 22:47:04

Caitriona
U┐ytkownik

A w moim serduszku jest wystarczaj─ůco du┼╝o miejsca dla Darcego i Thorntona wink

To tak jak u mnie wink big_smile

Cho─ç przyznam Caitriono, ┼╝e pomys┼éowo rozwi─ůza┼éa┼Ť ten problem. Ani Thorton ani Colinek nie b─Öd─ů czuli si─Ö ura┼╝eni big_smile

I o to mi chodziło (choć wykonanie marne) wink

#140 2006-03-15 22:48:56

Caitriona
U┐ytkownik

Beda, bo zaden z nich nie bedzie juz tym JEDYNYM wink

Ale obydwaj si─Ö licz─ů jednakowo i to jest najwa┼╝niejsze wink

#141 2006-03-15 23:53:33

Nastazja
U┐ytkownik

Drogie panie,skontaktuj─Ö si─Ö z Wami,gdy lista nie_Wildsteina tongue b─Ödzie gotowa.

Podobnie jak Moni┼Ť za ka┼╝dym razem odkrywam w serialu co┼Ť/kogo┼Ť nowego. Ostatnio uwielbiam obserwowa─ç losy Nicka. Tyle jest ciep┼éa i dobroci na twarzy Brendana Coyle'a.
Postać została napisana bardzo ciekawie. Higgins jest do bólu uczciwy,ogromnie pracowity,inteligentny. Ma odwagę upomnieć się o lepsze warunki pracy,ale robi to w sposób cywilizowany.
Ważna jest jego relacja z dziećmi. Wzruszam się, kiedy Nick opowiada Margaret o tym,że zawsze pragnał,aby Bessy miała "normalne" dzieciństwo,bez katorżniczej pracy.

My┼Ťl─Ö,┼╝e Higgins mog┼éby zakocha─ç si─Ö w Fanny Thornton. Taki zwi─ůzek by┼éby dla F. lekcj─ů przetrwania.Podobnie jak dla Darcy'ego ma┼é┼╝e┼ästwo z Lizzie.

Ps.
Monika,dzi─Öki za cudn─ů stronk─Ö. Wygasza─ç i tapet─Ö ju┼╝ zainstalowa┼éam. big_smile

John: "Was Miss Hale the woman that told you to come to me"?
Nick Higgins:"You'd be a bit more civil?"

#142 2006-03-16 15:58:39

Gitka
U┐ytkownik

No i jak Monika widzia┼éa┼Ť ju┼╝ pierwszy odcinek "Sparkhouse" (2002)?
Bo ja ju┼╝ nie mog─Ö si─Ö doczeka─ç nast─Öpnego odcinka (s─ů trzy)
W┼éa┼Ťnie sobie poogl─ůda┼éam t─Ö stronk─Ö

http://www.yorkshirewench.co.uk/sparkhouse.htm
Ale┼╝ Richard ma rol─Ö, jego posta─ç dopiero si─Ö chyba rozwinie w nast─Öpnych cz─Ö┼Ťciach. A swoj─ů drog─ů tematyka serialu mog┼éaby pasowa─ç i do XIX wieku.

#143 2006-03-16 16:46:41

Gitka
U┐ytkownik

Popatrz jakie streszczenie znalazłam do Sparkhouse
Osadzona w┼Ťr├│d przepi─Öknych i jednocze┼Ťnie pe┼énych dramatyzmu, wiejskich krajobraz├│w Yorkshire, ponura opowie┼Ť─ç o parze urodzonych pod nieszcz─Ö┼Ťliw─ů gwiazd─ů kochank├│w oraz potwornym sekrecie rodzinnym - Wichrowe wzg├│rza XXI wieku.
Carol Bolton jest zadziorna, nami─Ötna i nierozwa┼╝na. ┼╗ycie jej nie oszcz─Ödza┼éo. Mieszka na podupadaj─ůcej farmie Sparkhouse z ojcem pijakiem o imieniu Richard, jednak z pe┼én─ů determinacj─ů gotowa jest chroni─ç najbli┼╝sze jej osoby - m┼éodsz─ů siostr─Ö i swoj─ů dzieci─Öc─ů sympati─Ö, Andrew Lawtona. Andrew wywodzi si─Ö z zapewniaj─ůcej pozorne bezpiecze┼ästwo klasy ┼Ťredniej i wybiera si─Ö w┼éa┼Ťnie na studia, a jednak jego dom rodzinny tak samo pe┼éen jest niewypowiedzianych napi─Ö─ç pomi─Ödzy rodzicami. Jednym z ich g┼é├│wnych problem├│w jest Carol - dziewczyna pod ka┼╝dym wzgl─Ödem nieodpowiednia na synow─ů: jest szalona, z┼éa, pochodz─ůca z niew┼éa┼Ťciwych sfer, a znajomo┼Ť─ç z ni─ů to ┼║r├│d┼éo niebezpiecze┼ästw. A jednak Carol ma na Andrew wp┼éyw ca┼ékowicie wymykaj─ůcy si─Ö spod kontroli rodzic├│w. Kiedy matka Carol odchodzi z domu, dziewczyna bierze na siebie odpowiedzialno┼Ť─ç za m┼éodsz─ů siostr─Ö i prowadzenie farmy. Rodzice Andrew uciekaj─ů si─Ö do wszelkich wybieg├│w, wykorzystuj─ůc wreszcie znany im okropny sekret, byle tylko por├│┼╝ni─ç Carol i Andrew. Gdy ten poznaje Becky, zdoln─ů, pi─Öknook─ů studentk─Ö, wydaje si─Ö, ┼╝e ich plany wreszcie si─Ö powiod┼éy. Tyle tylko, ┼╝e Andrew wci─ů┼╝ kocha Carol. A kiedy j─ů znowu spotyka, nie da si─Ö zaprzeczy─ç intensywno┼Ťci ┼é─ůcz─ůcego ich uczucia i nie ma ucieczki przed niezwyk┼éymi konsekwencjami ich mi┼éo┼Ťci dla ka┼╝dego z nich.

#144 2006-03-16 18:58:42

GosiaJ
U┐ytkownik

No co ja poradz─Ö?!
Uwielbiam Colina i "P&P", ale dziewczyny (gł. Monika) zaraziły mnie również uwielbieniem do "N&S"... I teraz jestem rozdarta... Dlatego ta "avatarkowa bigamia".
wink

Znalaz┼éam dzi┼Ť takie co┼Ť - mo┼╝e ju┼╝ widzia┼éy┼Ťcie, ale je┼Ťli nie, to... enjoy :-)

http://cleobulle.perso.cegetel.net/nort … south.html

Thorntonmania... nieustaj─ůce apogeum uzale┼╝nienia.

#145 2006-03-16 19:24:39

Caitriona
U┐ytkownik

Znalaz┼éam dzi┼Ť takie co┼Ť - mo┼╝e ju┼╝ widzia┼éy┼Ťcie, ale je┼Ťli nie, to... enjoy :-)

http://cleobulle.perso.cegetel.net/nort … south.html

Ja si─Ö przyznam, ┼╝e nie znam tej stronki.
Dzi─Öki wielkie Gosiu! big_smile

#146 2006-03-16 19:30:53

Monika24
U┐ytkownik

Ogl─ůda┼éam Gitko. Pierwsze co zrobi┼éam po przyj┼Ťciu do domu wrzuci┼éam kaset─Ö, rzuci┼éam si─Ö na kanap─Ö i pu┼Ťci┼éam sobie "Sparkhouse". Pi─Ökny film, cudne widoki, ciekawa historia no i nie┼Ťmia┼éy John :oops: Scena w pubie by┼éa ┼Ťwietna. Nie mog─Ö doczeka─ç si─Ö kolejnych dw├│ch odcink├│w

#147 2006-03-16 19:36:46

GosiaJ
U┐ytkownik

Ja si─Ö przyznam, ┼╝e nie znam tej stronki.
Dzi─Öki wielkie Gosiu! big_smile

Ciesz─Ö si─Ö, ┼╝e mog┼éam Wam sprawi─ç przyjemno┼Ť─ç :-) Sama mam nadziej─Ö, ┼╝e w ko┼äcu zobacz─Ö - co┼Ť tam mi ci─ůgnie, ale staaasznie wolno...

#148 2006-03-16 23:02:28

Caitriona
U┐ytkownik

Ciesz─Ö si─Ö, ┼╝e mog┼éam Wam sprawi─ç przyjemno┼Ť─ç :-) Sama mam nadziej─Ö, ┼╝e w ko┼äcu zobacz─Ö - co┼Ť tam mi ci─ůgnie, ale staaasznie wolno...

Gosiu, ale to nie ma problemu! Skontaktuj si─Ö ze mn─ů na maila wink

#149 2006-03-16 23:30:38

GosiaJ
U┐ytkownik

Gosiu, ale to nie ma problemu! Skontaktuj si─Ö ze mn─ů na maila wink

Nie chc─Ö robi─ç zamieszania. Je┼Ťli b─Ödziesz wysy┼éa─ç film Aine, to ja si─Ö z Ni─ů tak um├│wi┼éam, ┼╝e Ona z kolei mnie prze┼Ťle. Chyba ┼╝e Aine zrezygnowa┼éa :-)

#150 2006-03-16 23:32:42

AineNiRigani
U┐ytkownik

Gosieńko!!!
No!!! Żeby mi to było przedostatni raz!!!

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Stopka forum