Ogród Jane Austen

Strona po¶wiecona Jane Austen

Nie jeste¶ zalogowany.

Og³oszenie

#126 2006-03-15 14:00:39

Alison
U¿ytkownik

Re: Napisy do "North and south"

Caitriona! Avatar! Zdradziłaś Colina? 8O


Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyną, swoja, własna, niczyja, nie znana nikomu...

Offline

 

#127 2006-03-15 14:51:29

Gitka
U¿ytkownik

Re: Napisy do "North and south"

Ja oczywiście też ściągnęłam lol
A jakie piękne tam są tapety na pulpit (teraz będę mogła sobie zmieniać, co jakieś czas na nową z tego serialu)
Moniko, piękną stronkę znalazłaś!

Offline

 

#128 2006-03-15 15:33:10

Monika24
U¿ytkownik

Re: Napisy do "North and south"

Ja też co i rusz zmieniam na nową, tyle jest pięknych tapetek że nie sposób zostać przy jednej smile

A to jest nowy filmik z Richardem, ciekawe miał role :oops:

http://www.savefile.com/files.php?fid=8995317


'Ilekroć oparłem się pokusie, było to piękne. Ilekroć pokusie uległem, było to stokroć piękniejsze' Heine

Offline

 

#129 2006-03-15 15:37:00

Gitka
U¿ytkownik

Re: Napisy do "North and south"

Pamiętacie, że dzisiaj jest serial z Richardem na BBC Prime "Dom na wrzosowisku" o 23,50?

Offline

 

#130 2006-03-15 15:42:05

Monika24
U¿ytkownik

Re: Napisy do "North and south"

Ja już wczoraj kupiłam nową kasetę i nawet video już zaprogramowałam 8)


'Ilekroć oparłem się pokusie, było to piękne. Ilekroć pokusie uległem, było to stokroć piękniejsze' Heine

Offline

 

#131 2006-03-15 16:20:15

Caitriona
U¿ytkownik

Re: Napisy do "North and south"

Caitriona! Avatar! Zdradziłaś Colina? 8O

Tak. Przyznaję się... Biję się w piersi, aż dudni... Ale to tak na jakiś czas... Colin i tak zawsze będzie na pierwszym miejscu!


The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

Offline

 

#132 2006-03-15 16:28:49

Gitka
U¿ytkownik

Re: Napisy do "North and south"

Ja też będę nagrywać, bo to strasznie póżno poleci.
Moniczko dodawaj tu wszystkie wiadomości, stronki, grafikę, tapety do North, bo masz tu wierne miłośniczki tego serialu.
A ja jestem wniebowzięta tą nową stronką, którą dodałaś. Normalnie z niej nie wychodzę. yikes

Offline

 

#133 2006-03-15 18:25:45

Monika24
U¿ytkownik

Re: Napisy do "North and south"

Jak tylko znajdÄ™ coÅ› ciekawego to wklejÄ™ linka wink

Dzięki Gitko za info o "Mary Bryant", właśnie ściągnęłam jeden odcinek, nie mogłam czekać aż dwóch tygodni do emisji na Hallmarku - i powiem tylko jedno - jestem oczarowana Ralphem (Davenport) :oops: I miałaś rację, że ciemny z niego typ, ale tacy są najbardziej interesujący i fascynujący 8) Nie mam pojęcia co dalej będzie się tam działo, ale jak narazie wrażenie jest piorunujące (choć oczywiście to nic nie zmienia w mojej fascynacji N&S i Thorntonem tongue )


'Ilekroć oparłem się pokusie, było to piękne. Ilekroć pokusie uległem, było to stokroć piękniejsze' Heine

Offline

 

#134 2006-03-15 19:49:54

Gosia
U¿ytkownik

Re: Napisy do "North and south"

Caitriona
Taaa, najpierw oddasz polowe avatarka komus innemu, potem 3/4 a w koncu nie bedzie w nim Colina ani sladu .... wink


Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

Offline

 

#135 2006-03-15 20:03:35

caroline
U¿ytkownik

Re: Napisy do "North and south"

Avatarkowa bigamia smile

Offline

 

#136 2006-03-15 20:09:31

Caitriona
U¿ytkownik

Re: Napisy do "North and south"

No co ja poradzÄ™?!
Uwielbiam Colina i "P&P", ale dziewczyny (gł. Monika) zaraziły mnie również uwielbieniem do "N&S"... I teraz jestem rozdarta... Dlatego ta "avatarkowa bigamia".
wink


The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

Offline

 

#137 2006-03-15 20:20:25

Monika24
U¿ytkownik

Re: Napisy do "North and south"

A w moim serduszku jest wystarczająco dużo miejsca dla Darcego i Thorntona wink
Choć przyznam Caitriono, że pomysłowo rozwiązałaś ten problem. Ani Thorton ani Colinek nie będą czuli się urażeni big_smile


'Ilekroć oparłem się pokusie, było to piękne. Ilekroć pokusie uległem, było to stokroć piękniejsze' Heine

Offline

 

#138 2006-03-15 20:37:53

Gosia
U¿ytkownik

Re: Napisy do "North and south"

Beda, bo zaden z nich nie bedzie juz tym JEDYNYM wink


Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

Offline

 

#139 2006-03-15 22:47:04

Caitriona
U¿ytkownik

Re: Napisy do "North and south"

A w moim serduszku jest wystarczająco dużo miejsca dla Darcego i Thorntona wink

To tak jak u mnie wink big_smile

Choć przyznam Caitriono, że pomysłowo rozwiązałaś ten problem. Ani Thorton ani Colinek nie będą czuli się urażeni big_smile

I o to mi chodziło (choć wykonanie marne) wink


The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

Offline

 

#140 2006-03-15 22:48:56

Caitriona
U¿ytkownik

Re: Napisy do "North and south"

Beda, bo zaden z nich nie bedzie juz tym JEDYNYM wink

Ale obydwaj się liczą jednakowo i to jest najważniejsze wink


The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

Offline

 

#141 2006-03-15 23:53:33

Nastazja
U¿ytkownik

Re: Napisy do "North and south"

Drogie panie,skontaktuję się z Wami,gdy lista nie_Wildsteina tongue będzie gotowa.

Podobnie jak Moniś za każdym razem odkrywam w serialu coś/kogoś nowego. Ostatnio uwielbiam obserwować losy Nicka. Tyle jest ciepła i dobroci na twarzy Brendana Coyle'a.
Postać została napisana bardzo ciekawie. Higgins jest do bólu uczciwy,ogromnie pracowity,inteligentny. Ma odwagę upomnieć się o lepsze warunki pracy,ale robi to w sposób cywilizowany.
Ważna jest jego relacja z dziećmi. Wzruszam się, kiedy Nick opowiada Margaret o tym,że zawsze pragnał,aby Bessy miała "normalne" dzieciństwo,bez katorżniczej pracy.

Myślę,że Higgins mogłby zakochać się w Fanny Thornton. Taki związek byłby dla F. lekcją przetrwania.Podobnie jak dla Darcy'ego małżeństwo z Lizzie.


Ps.
Monika,dzięki za cudną stronkę. Wygaszać i tapetę już zainstalowałam. big_smile


John: "Was Miss Hale the woman that told you to come to me"?
Nick Higgins:"You'd be a bit more civil?"

Offline

 

#142 2006-03-16 15:58:39

Gitka
U¿ytkownik

Re: Napisy do "North and south"

No i jak Monika widziałaś już pierwszy odcinek "Sparkhouse" (2002)?
Bo ja już nie mogę się doczekać następnego odcinka (są trzy)
Właśnie sobie pooglądałam tę stronkę

http://www.yorkshirewench.co.uk/sparkhouse.htm
Ależ Richard ma rolę, jego postać dopiero się chyba rozwinie w następnych częściach. A swoją drogą tematyka serialu mogłaby pasować i do XIX wieku.

Offline

 

#143 2006-03-16 16:46:41

Gitka
U¿ytkownik

Re: Napisy do "North and south"

Popatrz jakie streszczenie znalazłam do Sparkhouse
Osadzona wśród przepięknych i jednocześnie pełnych dramatyzmu, wiejskich krajobrazów Yorkshire, ponura opowieść o parze urodzonych pod nieszczęśliwą gwiazdą kochanków oraz potwornym sekrecie rodzinnym - Wichrowe wzgórza XXI wieku.
Carol Bolton jest zadziorna, namiętna i nierozważna. Życie jej nie oszczędzało. Mieszka na podupadającej farmie Sparkhouse z ojcem pijakiem o imieniu Richard, jednak z pełną determinacją gotowa jest chronić najbliższe jej osoby - młodszą siostrę i swoją dziecięcą sympatię, Andrew Lawtona. Andrew wywodzi się z zapewniającej pozorne bezpieczeństwo klasy średniej i wybiera się właśnie na studia, a jednak jego dom rodzinny tak samo pełen jest niewypowiedzianych napięć pomiędzy rodzicami. Jednym z ich głównych problemów jest Carol - dziewczyna pod każdym względem nieodpowiednia na synową: jest szalona, zła, pochodząca z niewłaściwych sfer, a znajomość z nią to źródło niebezpieczeństw. A jednak Carol ma na Andrew wpływ całkowicie wymykający się spod kontroli rodziców. Kiedy matka Carol odchodzi z domu, dziewczyna bierze na siebie odpowiedzialność za młodszą siostrę i prowadzenie farmy. Rodzice Andrew uciekają się do wszelkich wybiegów, wykorzystując wreszcie znany im okropny sekret, byle tylko poróżnić Carol i Andrew. Gdy ten poznaje Becky, zdolną, pięknooką studentkę, wydaje się, że ich plany wreszcie się powiodły. Tyle tylko, że Andrew wciąż kocha Carol. A kiedy ją znowu spotyka, nie da się zaprzeczyć intensywności łączącego ich uczucia i nie ma ucieczki przed niezwykłymi konsekwencjami ich miłości dla każdego z nich.

Offline

 

#144 2006-03-16 18:58:42

GosiaJ
U¿ytkownik

Re: Napisy do "North and south"

No co ja poradzÄ™?!
Uwielbiam Colina i "P&P", ale dziewczyny (gł. Monika) zaraziły mnie również uwielbieniem do "N&S"... I teraz jestem rozdarta... Dlatego ta "avatarkowa bigamia".
wink

Znalazłam dziś takie coś - może już widziałyście, ale jeśli nie, to... enjoy :-)

http://cleobulle.perso.cegetel.net/nort … south.html


Thorntonmania... nieustające apogeum uzależnienia.

Offline

 

#145 2006-03-16 19:24:39

Caitriona
U¿ytkownik

Re: Napisy do "North and south"

Znalazłam dziś takie coś - może już widziałyście, ale jeśli nie, to... enjoy :-)

http://cleobulle.perso.cegetel.net/nort … south.html

Ja się przyznam, że nie znam tej stronki.
Dzięki wielkie Gosiu! big_smile


The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

Offline

 

#146 2006-03-16 19:30:53

Monika24
U¿ytkownik

Re: Napisy do "North and south"

Oglądałam Gitko. Pierwsze co zrobiłam po przyjściu do domu wrzuciłam kasetę, rzuciłam się na kanapę i puściłam sobie "Sparkhouse". Piękny film, cudne widoki, ciekawa historia no i nieśmiały John :oops: Scena w pubie była świetna. Nie mogę doczekać się kolejnych dwóch odcinków


'Ilekroć oparłem się pokusie, było to piękne. Ilekroć pokusie uległem, było to stokroć piękniejsze' Heine

Offline

 

#147 2006-03-16 19:36:46

GosiaJ
U¿ytkownik

Re: Napisy do "North and south"


Ja się przyznam, że nie znam tej stronki.
Dzięki wielkie Gosiu! big_smile

Cieszę się, że mogłam Wam sprawić przyjemność :-) Sama mam nadzieję, że w końcu zobaczę - coś tam mi ciągnie, ale staaasznie wolno...


Thorntonmania... nieustające apogeum uzależnienia.

Offline

 

#148 2006-03-16 23:02:28

Caitriona
U¿ytkownik

Re: Napisy do "North and south"

Cieszę się, że mogłam Wam sprawić przyjemność :-) Sama mam nadzieję, że w końcu zobaczę - coś tam mi ciągnie, ale staaasznie wolno...

Gosiu, ale to nie ma problemu! Skontaktuj siÄ™ ze mnÄ… na maila wink


The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

Offline

 

#149 2006-03-16 23:30:38

GosiaJ
U¿ytkownik

Re: Napisy do "North and south"


Gosiu, ale to nie ma problemu! Skontaktuj siÄ™ ze mnÄ… na maila wink

Nie chcę robić zamieszania. Jeśli będziesz wysyłać film Aine, to ja się z Nią tak umówiłam, że Ona z kolei mnie prześle. Chyba że Aine zrezygnowała :-)


Thorntonmania... nieustające apogeum uzależnienia.

Offline

 

#150 2006-03-16 23:32:42

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Napisy do "North and south"

Gosieńko!!!
No!!! Żeby mi to było przedostatni raz!!!


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB