Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#1401 2006-04-13 14:03:40

Gosia
U┐ytkownik

Re: Napisy do "North and south"

znaczy "Dziewczynki czekaj─ů!"

I to jeszcze jak! big_smile

Gitka, ja tez nie bardzo angielskojezyczna jestem. Ze tam troszeczke ... ze pare slowek znam, to niestety wszystko.. Zdania nie sklece, chyba ze najprostsze, typu: "I Love you, Mr Thornton" wink

Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

#1402 2006-04-13 14:13:28

Gitka
U┐ytkownik

Gosiu "I Love you, Mr Thornton" to może i ja będę potrafiła, ale już bez akcentu lol
Wiesz obejrzałam Twój wygaszacz znów 3 razy (córki przybiegły, bo im się piosenka spodobała) ale nie mogłam znaleźć jeszcze polskiego tłumaczenia :cry:
Ja to nawet avatarek zmieni┼éam i nios─Ö Ci w nim kwiaty, zauwa┼╝y┼éa┼Ť?
http://img224.imageshack.us/img224/6430/margaretciemna7tm.jpg

#1403 2006-04-13 14:16:36

Gosia
U┐ytkownik

Piekny Gitko, wiosenny. Zauwazylam do razu. Dziekuje big_smile

A zwrocilas uwage na ta korelacje miedzy muzyka i fotkami, co to pisalam ze u mnie ok, a w pracy przy odtwarzaniu jest przesuniecie o pare klatek? Chodzi o zakonczenie piosenki.
Bo zadna dobra dusza nie chce nic powiedziec, a ja cierpie katusze...

Z Południa na Północ:

#1404 2006-04-13 14:24:50

ewa7
U┐ytkownik

A ja nie sklec─Ö nawet takiego zdania
Uczyłam sie francuskiego , ale nie wiem po co

#1405 2006-04-13 14:28:30

Margarett
U┐ytkownik

A zwrocilas uwage na ta korelacje miedzy muzyka i fotkami, co to pisalam ze u mnie ok, a w pracy przy odtwarzaniu jest przesuniecie o pare klatek? Chodzi o zakonczenie piosenki.
Bo zadna dobra dusza nie chce nic powiedziec, a ja cierpie katusze...

Gosie┼äko...nawet je┼Ťli by tak by┼éo(bo za nic nie potrafi─Ö tego wyhaczy─ç) to i tak nie rzuca si─Ö to w oczy. To co zrobi┼éa┼Ť jest przecudowne, a nawet drobne przesuni─Öcie wog├│le nie psuje efektu

Marzenia prze┼╝ywane pod wp┼éywem chwili trac─ů ca┼éy urok przy ich roztrz─ůsaniu

#1406 2006-04-13 14:35:45

Gitka
U┐ytkownik

Gosiu ja nic takiego nie zauważyłam, wszystko gra i buczy i jest EXTRA.
Mistrz zawsze niezadowolony ze swojego działa... wink

#1407 2006-04-13 14:37:45

Gitka
U┐ytkownik

Co do nowego tematu N&S, to mo┼╝e zrobi─ç nowy na te Wasze t┼éumaczenie ksi─ůzki.
Bo ja, z tego co wiem Ewa tak┼╝e, dajemy wszystko do katalog├│w ale nie wiem jak inne.

#1408 2006-04-13 14:55:41

Kika
U┐ytkownik

Pisa┼éam kiedy┼Ť , ┼╝e by┼éabym bardzo zainteresowana filmem M─ů┼╝ idealny czy jest jaka┼Ť szansa na ...................

ewciu ja si─Ö zadeklarowa┼éam.... jak jeszcze nie masz to wy┼Ťl─Ö ci zaraz po ┼Ťwi─Ötach.... mo┼╝e by─ç?

Bo ja, z tego co wiem Ewa tak┼╝e, dajemy wszystko do katalog├│w ale nie wiem jak inne.

ja te┼╝ daj─Ö do katalog├│w , a opr├│cz tego sobie drukuj─Ö i czytam jak zaj─Öty jest kompek i nie moge z wami by─ç wink

gg 2775021

#1409 2006-04-13 15:02:12

Narya
U┐ytkownik

mozna by w og├│le co┼Ť oddzielnego zbidowa─ç N&S , tak jak jest z Dum─ů i uprzedzeniem, bo ju┼╝ widz─Ö ze na tych w─ůtkach si─Ö nie skaczy, ajk rozk┼éadamy to na czynniki pierwsze

Dok┼éadnie. W─ůtek nam si─Ö bardzo rozwin─ů┼é i mo┼╝na by wtedy ┼éadnie w nim porz─ůdek i przejrzysto┼Ť─ç utrzymywa─ç big_smile Wszystko by mo┼╝na wtedy ┼éatwo znale─ç.
No to jak drogie panie - działamy w tym kierunku?

#1410 2006-04-13 15:03:49

Alison
U┐ytkownik

Jak to po co?! Ja si─Ö uczy┼éam francuskiego, ┼╝eby zrozumie─ç o czym ┼Ťpiewa Jacques Brell i Charles Aznavour w np. „La Boheme” i uwa┼╝am, ┼╝e by┼éo warto, bo to przepi─Ökny j─Özyk, cho─ç ju┼╝ sporo zapomnia┼éam i nie mog─Ö od┼╝a┼éowa─ç, ┼╝e tak nie bardzo mam okazj─Ö go rozwija─ç.

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn─ů, swoja, w┼éasna, niczyja, nie znana nikomu...

#1411 2006-04-13 15:05:08

Gosia
U┐ytkownik

Gosiu ja nic takiego nie zauważyłam, wszystko gra i buczy i jest EXTRA. Mistrz zawsze niezadowolony ze swojego działa...

Jaki tam mistrz? :oops:
Sorry za drazenie tematu.
Ale zapytam tylko czy jak sie konczy piosenka (wycisza sie zupelnie), to pokazuje sie ostatnie zdjecie (z tym napisem:... ... with love :oops: )?.
I kiedy wraca do pierwszego z napisem "Look at Me", to piosenka zaczyna sie od nowa?. Chce sie upewnic, ze jest ten efekt, o ktory mi chodzilo.. .
Wstyd mi tak drazyc temat swojego dziela :oops: , ale to dla mnie istotne jest. Tylko to mi powiedzcie i wiecej o tym zamilcze na wieki.... :oops:

Z Południa na Północ:

#1412 2006-04-13 15:05:44

Alison
U┐ytkownik

mozna by w og├│le co┼Ť oddzielnego zbidowa─ç N&S , tak jak jest z Dum─ů i uprzedzeniem, bo ju┼╝ widz─Ö ze na tych w─ůtkach si─Ö nie skaczy, ajk rozk┼éadamy to na czynniki pierwsze

Pamiętajcie, że to jest strona Jane Austen. I tak się dziwię, że Kazik jeszcze nie interweniował, ale pewnie juz padł dawno z przerażenia, bo jeszcze takiej zbiorowej histerii nie widział ;-)

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn─ů, swoja, w┼éasna, niczyja, nie znana nikomu...

#1413 2006-04-13 15:26:58

ewa7
U┐ytkownik

Jak to po co?! Ja si─Ö uczy┼éam francuskiego, ┼╝eby zrozumie─ç o czym ┼Ťpiewa Jacques Brell i Charles Aznavour w np. „La Boheme” i uwa┼╝am, ┼╝e by┼éo warto, bo to przepi─Ökny j─Özyk, cho─ç ju┼╝ sporo zapomnia┼éam i nie mog─Ö od┼╝a┼éowa─ç, ┼╝e tak nie bardzo mam okazj─Ö go rozwija─ç.

big_smile big_smile
Miałam na mysli to , że na tym forum okazał sie francuski nieprzydatny
Zreszta teraz stał sie dla mnie prawie martwy
Z pewno┼Ťci─ů jest to moja wina- lenistwo

#1414 2006-04-13 15:29:20

ewa7
U┐ytkownik

A ja Alison uwielbiałam Gilberta Becaud
Pami─Ötasz Nathalie???

#1415 2006-04-13 15:33:50

Alison
U┐ytkownik

A ja Alison uwielbiałam Gilberta Becaud
Pami─Ötasz Nathalie???

No mowa... Kocham ich wszystkich i Brassensa, i Greco Julietk─Ö i Piafk─Ö i ich wszystkich nad ┼╝ycie i pasjami :-).
A poni┼╝ej dla moich kochanych krajanek ze ┼Ül─ůska tekst tego podk┼éadu do Gosiowego wygaszacza. Jako┼Ť tak ko┼Ťlawo brzmi po polskiemu, ale lepiej nie potrafi─Ö go przet┼éumaczy─ç....

Sp├│jrz na mnie
Sp├│jrz mi w oczy
Powiedz mi, ┼╝e wiesz, ┼╝e jestem zawsze blisko ciebie?
Czy ┼Ťwiat rzuci┼é ci─Ö na kolana?
Przyjd┼║ do mnie
Sp├│jrz
Zajrzyj w swoje serce
Powiedz czy jest w nim miejsce na to, by┼Ť m├│g┼é zacz─ů─ç od nowa?
Albo czy ┼Ťwiat wdar┼é si─Ö w nie i sprowadzi┼é ciemno┼Ť─ç?
Przyjd┼║ do mnie
Bo kiedy p┼éaczesz wszystkie ┼ézy zostan─ů starte
A kiedy si─Ö ┼Ťmiejesz, jak my┼Ťlisz, dzi─Öki komu?
A kiedy ┼Ťnisz i kiedy si─Ö budzisz, czy to ja jestem t─ů, kt├│r─ů chcesz zobaczy─ç?
Sp├│jrz na nas
Spójrz wokół
Bo wszystko co wydajesz si─Ö znajdowa─ç to nieszcz─Ö┼Ťliwi ch┼éopcy i dziewcz─Öta
Czy tego chcesz dla nas?
Nie chcesz by─ç szcz─Ö┼Ťliwy?

#1416 2006-04-13 15:42:36

ewa7
U┐ytkownik

Gosieńko
W końcu obejrzałam Twoje dzieło w pełnej krasie
Znalaz┼éam s┼éuchawki kt├│re zamelinowa┼é m├│j synu┼Ť
No i prosz─Ö .........podoba┼é mi sie obraz ale z muyk─ů okaza┼éo sie jeszcze lepsze. Ocena - celuj─ůca

Oj Gosiu , Gosiu kokietujesz...........
TO JEST SUPER

#1417 2006-04-13 15:44:16

ewa7
U┐ytkownik

Dziewczyny jeszcze troche takich tłumaczonych tekstów a męża wystawię za drzwi bo....................już nie bedzie potrzebny

#1418 2006-04-13 15:55:06

Alison
U┐ytkownik

Sorrki, ┼╝e tak znienacka, ale w┼éa┼Ťnie w┼é─ůczy┼é mi si─Ö wygaszacz, i prawie spad┼éam z drabiny przy balkonie, ale nic to, chcia┼éam tylko powiedzie─ç Gosi, ┼╝e u mnie wszystko pi─Öknie skomponowane i chcia┼éam jeszcze tylko napomkn─ů─ç nie┼Ťmia┼éo, ┼╝e moim ukochanym zdj─Öciem jest taki jego p├│┼éprofil co si─Ö pokazuje (przynajmniej u mnie) kiedy pierwszy raz padaj─ů s┼éowa Look around... jest takie jasne t┼éo chyba hali fabrycznej. Mamu┼Ťko jaki on jest cudny na tym zdj─Öciu, wcze┼Ťniej ┼╝e┼Ťcie go nie pokazywa┼éy zazdro┼Ťnice. Ja je chc─Ö osobno, Gosiu plisssss.
A czy kto┼Ť mi mo┼╝e powiedzie─ç czemu mi pulpit znikn─ů┼é, mam tylko t┼éo L a mia┼éam tak te┼╝ cudne zdj─ůtko buuuuuu

#1419 2006-04-13 15:58:03

Alison
U┐ytkownik

Dziewczyny jeszcze troche takich tłumaczonych tekstów a męża wystawię za drzwi bo....................już nie bedzie potrzebny

O Jezus nie rób mu tego przed samymi Świętami!!! wink
Musi mie─ç w sobie co┼Ť, w ko┼äcu go wybra┼éa┼Ť. Mo┼╝e trzeba mu troch─Ö pom├│c, ┼╝eby okaza┼é nieco wi─Öcej romantyzmu sad
Ale zreszt─ů co tam, ch┼éopy z drogi, Thornton jedzie!!!1

#1420 2006-04-13 16:16:35

ewa7
U┐ytkownik

Alison
M├│j m─ů┼╝ i romantyzm..........
To inzynier taki jak Karwowski
Przypomnij sobie Czterdziestolatka w teatrze big_smile

#1421 2006-04-13 16:31:41

Alison
U┐ytkownik

Alison
M├│j m─ů┼╝ i romantyzm..........
To inzynier
Przypomnij sobie Czterdziestolatka w teatrze big_smile

Eeee tam, to schemat. Mój Tata też był inżynier i był niespotykanie romantyczny.

#1422 2006-04-13 16:32:25

Margarett
U┐ytkownik

i prosz─Ö was nie uciekajcie z tego w─ůtku, bo tzw. ciagi dalsze tego samego watku nie maj─ů sensu, a my sie dopiero w├│wczas pogubimy naprawde we wszystkim

Mnie tylko chodzi┼éo o nasz─ů wygod─Ö...ja np dzisiaj chcia┼éam odszuka─ç pewnego tekstu przet┼éumaczonego przez Alison i zaj─Ö┼éo mi to godzin─Ö. Pomy┼Ťla┼éam, ┼╝e to b─Ödzie wygodniejsze

Marzenia prze┼╝ywane pod wp┼éywem chwili trac─ů ca┼éy urok przy ich roztrz─ůsaniu

#1423 2006-04-13 17:16:00

ewa7
U┐ytkownik

Eeee tam, to schemat. Mój Tata też był inżynier i był niespotykanie romantyczny.

No nie wiem nie wiem
Zawsze gdy mierzy temperatur─Ö ma 36,6 jak w ksi─Ö┼╝ce big_smile

#1424 2006-04-13 17:37:56

Gosia
U┐ytkownik

Alison, jesli faktycznie u Was jest to tak skorelowane jak u mnie, to slowa o ktorych mowisz (Look around the world) pojawiaja sie przy fotce:
[img=http://img109.imageshack.us/img109/4589/229c9yl.th.jpg]
Czy aby na pewno o to Ci chodzilo?.

Ali, serdecznie dzieki za tlumaczenie tej piosenki, bo paru zwrotow nie rozumialam.

Co do pulpitu, to nic nie powinno Ci sie zmienic.
A sprawdzalas w ustawieniach Ekranu? i dobrze przejrzec co tam program podsuwa jako tapete, np. Tapeta programu Internet Explorer

Z Południa na Północ:

#1425 2006-04-13 18:32:04

Kika
U┐ytkownik

Mam gor─ůc─ů pro┼Ťb─Ö - czy je┼╝li cytujecie co┼Ť w oryginale to mo┼╝naby umieszcza─ç w nawiasach t┼éumaczenie???
Je┼Ťli to nie jest k┼éopot- pisz─Ö to w imieniu tych nieangielskoj─Özycznych, kt├│rzy s─ů tu chyba w mniejszo┼Ťci, ale jednak s─ů

Tak Ewuniu trzymajmy si─Ö razem, bo to tylko chyba my zosta┼éy┼Ťmy te "nieagnielskie"
Jak już pisałam, nabawiłam się przez to kompleksów i jest mi smutno... :cry:

ja też zaliczam się do tych nieangielskojęzycznych... także wielkie dzięki za każde tłumaczenie....
wink

gg 2775021

Stopka forum