Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#1 2006-01-21 15:50:17

caroline
U┐ytkownik

Co oznaczaj─ů Wasze nicki/internetowe imiona?

Moje jest tak banalne, ┼╝e nie trzeba m├│wi─ç, prawda? big_smile
Pochwalcie si─Ö sk─ůd czerpiecie inspiracj─Ö.

#2 2006-01-21 15:56:55

Ammit
U┐ytkownik

Re: Co oznaczaj─ů Wasze nicki/internetowe imiona?

M├│j nick jest troszk─Ö przera┼╝aj─ůcy big_smile

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/8/8b/AmmutPapyrus.jpg

AMMIT
(synonimy: Ammat, Ammemet) to potw├│r znany jako "po┼╝eracz umar┼éych", "niszczyciel grzesznych dusz" przyczajony obok wagi podczas s─ůdu. Demon z g┼éow─ů krokodyla, tu┼éowiem geparda i zadem hipopotama. W innych wersjach Ammit jest potworem po┼╝eraj─ůcym pot─Öpionych na s─ůdzie Ozyrysa.

Ale w rzeczywisto┼Ťci jestem bardzo niegro┼║nym i pokojowym stworzonkiem smile

~Ammit~
---------------
GG:5777025
Tlen: ammit

Nasz ┼Ťwiat jest w sercach tych, kt├│rzy nas kochaj─ů...

#3 2006-01-21 20:25:33

Caitriona
U┐ytkownik

Proste: Caitriona jest to irlandzki odpowiednik mojego imienia Katarzyna smile

The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

#4 2006-01-21 20:45:42

Admete
U┐ytkownik

Ja swoje znalaz┼éam przez przypadek u Gravesa. Poodba┼éo mi si─Ö ze wzgl─Ödu na brzmienie - to jeden z przydomk├│w Ateny i imi─Ö pewnej kr├│lewny - to dla niej Herkules mia┼é przynie┼Ťc pas Hipolity ( a w┼éa┼Ťciwie dla jej ojca ). To nie jest moje pierwotne imi─Ö internetowe. Mam jeszcze drugie,ale jest prywatne.

“What makes us human is that we care--and because we care, we never stop trying,"

Commander Jeffrey Sinclair / Babylon 5

#5 2006-01-21 22:35:06

fringilla
U┐ytkownik

Fringilla czasem nawet Fringilla_Vigo. To raczej przypadkowy wyb├│r. Pochodzi z sagi o wied┼║minie. Nie przepada┼éam za ta czarodziejk─ů, ale tam gdzie sie rejestrowa┼éam Yennefer i Triss by┼éy juz zajete, a poza tym to ma┼éo oryginalne. Wiec wybra┼éam Fringill─Ö, bo ┼éadnie brzmi. A potem zacz─Ö┼éam sie zg┼éebiac w te postac i naprawde ja polubi┼éam.
Kiedys moim dyżurnym nickiem była Nawojka - jeszcze gdzieniegdzie pod tym imieniem tez sie pojawiam Nawojka to staoropolska wersja imienia Natalia - tak ma na imie moja córka. To było tez imie pierwszej polskiej studentki, która studiowała w meskim przebraniu.
A je┼Ťli nie jest zaj─Öte, to cz─Östo rejestruj─Ö si─Ö pod w─ů┼ésnym imieniem - jestem zwolenniczka prostoty wink

Pozdr. Agata
gg 5739618

#6 2006-01-22 18:34:36

Bonduelle
U┐ytkownik

Noooo... ten :] Przebojowe warzywa i te rzeczy wink Nazwa jest po prostu chwytliwa, u┼╝y┼éam j─ů dawno temu wchodz─ůc na czata i zosta┼éa... Jestem chyba jedyn─ů Bonduelle w sieci roll

#7 2006-01-29 21:04:24

Maeve
U┐ytkownik

M├│j nick zosta┼é wymy┼Ťlony przez moj─ů przyjaci├│┼ék─Ö, kt├│ra tworzy r├│┼╝ne fantastyczne (z cechy i gatunku) teksty. Maeve jest jedn─ů z g┼é├│wnych bohaterek, wzorowan─ů na mnie, co wida─ç poniek─ůd w jej wygl─ůdzie i ko┼äc├│wce imienia wink
Skojarzenia z kr├│low─ů Celt├│w w tym przypadku raczej przypadkowe, chocia┼╝ racj─Ö ma dama, kt├│ra wykaza┼éa si─Ö niezwyk┼é─ů wiedz─ů, demaskuj─ůc mnie w innym miejscu na tym forum wink

#8 2006-02-20 19:30:10

arydno
U┐ytkownik

Moje imie ARYDNO wzielo sie z odwrocenia mojego nazwiska (z pominieciem jednej litery), a wpadl na to moj maz, ktory kiedy jeszcze nie byl moim mezem, napisal dla mnie basn, w ktorej glownymi bohaterami sa wlasnie Arydno i AMSOK - ten drugi to oczywiscie Moj Kosma :oops: Sama basn jest napisana w konwencji tolkienowskiej i oczywiscie bardzo mi sie podobala

Jak widzicie, calkiem romantyczna (nie reumatyczna) historia (nie histeria) big_smile

pozdrawiam

#9 2006-02-20 19:47:23

Kaziuta
U┐ytkownik

M├│j jak nie trudno sie domy┼Ťlec nie pochodzi z ┼╝adnej ba┼Ťni,czy sagi. Wymy┼Ťlili to moi przyjaciele od mego imienia Katarzyna (nie Kazimiera) po tym jak opowiedzialam im, ┼╝e m├│j tato wo┼éa na mnie w domu Kaziu. Niekt├│rym si─Ö nie podoba i dziwi─ů sie, ┼╝e pozwalam tak na siebie wo┼éa─ç, ale chyba nie jest tak ┼║le?

#10 2006-02-20 23:07:15

arydno
U┐ytkownik

M├│j jak nie trudno sie domy┼Ťlec nie pochodzi z ┼╝adnej ba┼Ťni,czy sagi. Wymy┼Ťlili to moi przyjaciele od mego imienia Katarzyna (nie Kazimiera) po tym jak opowiedzialam im, ┼╝e m├│j tato wo┼éa na mnie w domu Kaziu. Niekt├│rym si─Ö nie podoba i dziwi─ů sie, ┼╝e pozwalam tak na siebie wo┼éa─ç, ale chyba nie jest tak ┼║le?

Kaziuta, nie uwierzysz, ale moj dziadek wolal na babcie Kaziutka (zawsze tak zdrobniale) ale ona miala na imie Kazimiera.

Bardzo sympatycznego masz nicka smile

#11 2006-02-20 23:12:30

Kaziuta
U┐ytkownik

Dzi─Öki Arydno to utwierdza mnie w przekonaniu, ┼╝e nie jest tak ┼║le, a przyjaciele zrobili to naprawd─Ö po przyjacielsku (jak to przyjaciele)

#12 2006-02-21 02:17:48

AineNiRigani
U┐ytkownik

Mam r├│zne nicki, ale zwykle s─ů zwi─ůzane z mitologi─ů lub histori─ů celtyck─ů.
W przypadku tego forum Aine oznacza jasno┼Ť─ç i ciep┼éo. W mitologii tak nazywani s─ů bogowie s┼éo┼äca i ┼Ťwiat┼éa. Rigani to z kolei imi─Ö najwiekszej bogini galijskiej (kt├│r─ů Cezar por├│wna┼é do Minerwy). W sumie by┼éa to jedna z bogi┼ä - matek (obok Badb, Britanii, czy Riannon - kt├│re to imiona
r├│wnie┼╝ u┼╝ywam big_smile) A przedrostek "Ni" oznacza c├│rk─Ö. Co┼Ť tak jak w przypadku m─Öskiego Mac w Szkocji, O' w Irlandii, czy son w krajach skandynawskich. A najlepszym odpowiednikiem jest w┼éasnie skandynawskie datter na ko┼äcu.

Czyli Aine c├│rka Rigani big_smile

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#13 2006-02-22 10:51:06

Mag
U┐ytkownik

A przedrostek "Ni" oznacza c├│rk─Ö. Co┼Ť tak jak w przypadku m─Öskiego Mac w Szkocji, O' w Irlandii, czy son w krajach skandynawskich. A najlepszym odpowiednikiem jest w┼éasnie skandynawskie datter na ko┼äcu.
[/quote napisa│:

mo┼╝e by─ç jeszcze ,,ibn" = syn z hebrajskiego big_smile

M├│j nick jest banalny . Mam na imi─Ö Magdalena :oops:

GG 6318358

#14 2006-02-22 11:22:34

Diana
U┐ytkownik

M├│j powsta┼é z przekr─Öcenia mojego imienia, tzn. m├│j ma┼éy kuzyn nie potrafi┼é go wym├│wi─ç i zawsze nazywa┼é mnie Ardian─ů, co mi si─Ö bardzo nie podoba┼éo, wi─Öc to skr├│ci┼é i zosta┼éo Diana. wink

Czym jest ┼╝ycie- snem jedynie...
GG: 9031506

#15 2006-02-22 11:40:45

Alison
U┐ytkownik

Ja się jeszcze nie tłumaczyłam...
M├│j ma pocz─ůtek taki jak moje prawdziwe imi─Ö ale po polsku sugeruje rodzaj m─Öski. Oczywi┼Ťcie nie zastanawia┼éam si─Ö nad tym jak go wybiera┼éam, jako┼Ť tak samo wysz┼éo... ale co┼Ť w tym musi by─ç bo ca┼ée ┼╝ycie mia┼éam jakie┼Ť m─Ösko brzmi─ůce ksywki. Poza tym nie raz i nie dwa us┼éysza┼éam, ┼╝e mam "m─Öski m├│zg", w dodatku s┼éysza┼éam to od przedstawicieli p┼éci m─Öskiej (podobno po m─Ösku prowadz─Ö samoch├│d i w og├│le w terenie jestem nie do zdarcia ;-)), co w za┼éo┼╝eniu mia┼éo by─ç chyba komplementem, ale jako┼Ť trudno mi tak do tego podchodzi─ç :? Naprawd─Ö nie jestem jakim┼Ť "baboch┼éopem" tylko najzwyklejsz─ů blondynk─ů co, mam nadziej─Ö, na tym forum wida─ç, s┼éycha─ç i czu─ç ;-)

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn─ů, swoja, w┼éasna, niczyja, nie znana nikomu...

#16 2006-02-22 12:24:00

Gosia
U┐ytkownik

M├│j ma pocz─ůtek taki jak moje prawdziwe imi─Ö ale po polsku sugeruje rodzaj m─Öski

Alibaba? wink

Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

#17 2006-02-22 12:35:05

Alison
U┐ytkownik

M├│j ma pocz─ůtek taki jak moje prawdziwe imi─Ö ale po polsku sugeruje rodzaj m─Öski

Alibaba? wink

Dziękuję Gosiu. Wiedziałam, że mnie zrozumiesz big_smile

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn─ů, swoja, w┼éasna, niczyja, nie znana nikomu...

#18 2006-02-22 12:38:41

Gosia
U┐ytkownik

Naprawd─Ö ....jestem .....najzwyklejsz─ů blondynk─ů

Nie gadaj tyle, tylko wrzuc fotke wink

No to trafilam czy nie? wink Bo nic innego nie przychodzi mi do glowy sad

Z Południa na Północ:

#19 2006-02-22 13:00:00

Alison
U┐ytkownik

Naprawd─Ö ....jestem .....najzwyklejsz─ů blondynk─ů

Nie gadaj tyle, tylko wrzuc fotke wink
No to trafilam czy nie? wink Bo nic innego nie przychodzi mi do glowy sad

1. Sama wrzu─ç. Jak Ty wrzucisz to i ja si─Ö dorzuce ;-)
2. Jasne, ┼╝e trafi┼éa┼Ť. Al plus po m─Ösku ;-) brzmi─ůca kobieta czyli baba = Alibaba. Super! Sama bym na to nie wpad┼éa ;-)

#20 2006-02-22 13:03:18

AineNiRigani
U┐ytkownik

bez pudła? big_smile

#21 2006-02-22 13:23:56

Gosia
U┐ytkownik

1. Wiesz Alison, trudno mi znalezc takie bardziej korzystne wink w koncu Colin nie powinien sie mnie wstydzic, no nie? Zalozmy, ze wygladam tak jak na avatarze, nawet podobna jestem, jak se wlosy podkrece big_smile

2. Hehe! big_smile Ale dalej nie wiem ...

Z Południa na Północ:

#22 2006-02-24 12:10:03

Mag
U┐ytkownik

2. Jasne, ┼╝e trafi┼éa┼Ť. Al plus po m─Ösku ;-) brzmi─ůca kobieta czyli baba = Alibaba. Super! Sama bym na to nie wpad┼éa ;-)

Alison a mo┼╝e AL_DON_A :?:
tyle masz wstawek w┼éoskich, ┼╝e pomy┼Ťla┼éam.......o capo di tutti capi - don Corleone wink

GG 6318358

#23 2006-02-24 12:19:14

AineNiRigani
U┐ytkownik

big_smile

#24 2006-02-24 14:10:12

Alison
U┐ytkownik

Hmmm....jakby tu powiedzie─ç.... niech b─Ödzie Donna Corleone :?
W ko┼äcu tu samozwa┼äczo szefuj─Ö wi─Öc poniek─ůd jestem Mamma di tutti mammi ;-)
A Meg to pracuje w CIA czy FBI? ;-)

#25 2006-02-24 14:26:24

AineNiRigani
U┐ytkownik

Mamma mia!!!

Stopka forum