Ogród Jane Austen

Strona po¶wiecona Jane Austen

Nie jeste¶ zalogowany.

Og³oszenie

#1 2006-01-21 15:50:17

caroline
U¿ytkownik

Co oznaczajÄ… Wasze nicki/internetowe imiona?

Moje jest tak banalne, że nie trzeba mówić, prawda? big_smile
Pochwalcie siÄ™ skÄ…d czerpiecie inspiracjÄ™.

Offline

 

#2 2006-01-21 15:56:55

Ammit
U¿ytkownik

Re: Co oznaczajÄ… Wasze nicki/internetowe imiona?

Mój nick jest troszkę przerażający big_smile

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/8/8b/AmmutPapyrus.jpg

AMMIT
(synonimy: Ammat, Ammemet) to potwór znany jako "pożeracz umarłych", "niszczyciel grzesznych dusz" przyczajony obok wagi podczas sądu. Demon z głową krokodyla, tułowiem geparda i zadem hipopotama. W innych wersjach Ammit jest potworem pożerającym potępionych na sądzie Ozyrysa.


Ale w rzeczywistości jestem bardzo niegroźnym i pokojowym stworzonkiem smile


~Ammit~
---------------
GG:5777025
Tlen: ammit

Nasz świat jest w sercach tych, którzy nas kochają...

Offline

 

#3 2006-01-21 20:25:33

Caitriona
U¿ytkownik

Re: Co oznaczajÄ… Wasze nicki/internetowe imiona?

Proste: Caitriona jest to irlandzki odpowiednik mojego imienia Katarzyna smile


The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

Offline

 

#4 2006-01-21 20:45:42

Admete
U¿ytkownik

Re: Co oznaczajÄ… Wasze nicki/internetowe imiona?

Ja swoje znalazłam przez przypadek u Gravesa. Poodbało mi się ze względu na brzmienie - to jeden z przydomków Ateny i imię pewnej królewny - to dla niej Herkules miał przynieśc pas Hipolity ( a właściwie dla jej ojca ). To nie jest moje pierwotne imię internetowe. Mam jeszcze drugie,ale jest prywatne.


“What makes us human is that we care--and because we care, we never stop trying,"

Commander Jeffrey Sinclair / Babylon 5

Offline

 

#5 2006-01-21 22:35:06

fringilla
U¿ytkownik

Re: Co oznaczajÄ… Wasze nicki/internetowe imiona?

Fringilla czasem nawet Fringilla_Vigo. To raczej przypadkowy wybór. Pochodzi z sagi o wiedźminie. Nie przepadałam za ta czarodziejką, ale tam gdzie sie rejestrowałam Yennefer i Triss były juz zajete, a poza tym to mało oryginalne. Wiec wybrałam Fringillę, bo ładnie brzmi. A potem zaczęłam sie zgłebiac w te postac i naprawde ja polubiłam.
Kiedys moim dyżurnym nickiem była Nawojka - jeszcze gdzieniegdzie pod tym imieniem tez sie pojawiam Nawojka to staoropolska wersja imienia Natalia - tak ma na imie moja córka. To było tez imie pierwszej polskiej studentki, która studiowała w meskim przebraniu.
A jeśli nie jest zajęte, to często rejestruję się pod wąłsnym imieniem - jestem zwolenniczka prostoty wink


Pozdr. Agata
gg 5739618

Offline

 

#6 2006-01-22 18:34:36

Bonduelle
U¿ytkownik

Re: Co oznaczajÄ… Wasze nicki/internetowe imiona?

Noooo... ten :] Przebojowe warzywa i te rzeczy wink Nazwa jest po prostu chwytliwa, użyłam ją dawno temu wchodząc na czata i została... Jestem chyba jedyną Bonduelle w sieci roll

Offline

 

#7 2006-01-29 21:04:24

Maeve
U¿ytkownik

Re: Co oznaczajÄ… Wasze nicki/internetowe imiona?

Mój nick został wymyślony przez moją przyjaciółkę, która tworzy różne fantastyczne (z cechy i gatunku) teksty. Maeve jest jedną z głównych bohaterek, wzorowaną na mnie, co widać poniekąd w jej wyglądzie i końcówce imienia wink
Skojarzenia z królową Celtów w tym przypadku raczej przypadkowe, chociaż rację ma dama, która wykazała się niezwykłą wiedzą, demaskując mnie w innym miejscu na tym forum wink

Offline

 

#8 2006-02-20 19:30:10

arydno
U¿ytkownik

Re: Co oznaczajÄ… Wasze nicki/internetowe imiona?

Moje imie ARYDNO wzielo sie z odwrocenia mojego nazwiska (z pominieciem jednej litery), a wpadl na to moj maz, ktory kiedy jeszcze nie byl moim mezem, napisal dla mnie basn, w ktorej glownymi bohaterami sa wlasnie Arydno i AMSOK - ten drugi to oczywiscie Moj Kosma :oops: Sama basn jest napisana w konwencji tolkienowskiej i oczywiscie bardzo mi sie podobala

Jak widzicie, calkiem romantyczna (nie reumatyczna) historia (nie histeria) big_smile

pozdrawiam

Offline

 

#9 2006-02-20 19:47:23

Kaziuta
U¿ytkownik

Re: Co oznaczajÄ… Wasze nicki/internetowe imiona?

Mój jak nie trudno sie domyślec nie pochodzi z żadnej baśni,czy sagi. Wymyślili to moi przyjaciele od mego imienia Katarzyna (nie Kazimiera) po tym jak opowiedzialam im, że mój tato woła na mnie w domu Kaziu. Niektórym się nie podoba i dziwią sie, że pozwalam tak na siebie wołać, ale chyba nie jest tak źle?

Offline

 

#10 2006-02-20 23:07:15

arydno
U¿ytkownik

Re: Co oznaczajÄ… Wasze nicki/internetowe imiona?

Mój jak nie trudno sie domyślec nie pochodzi z żadnej baśni,czy sagi. Wymyślili to moi przyjaciele od mego imienia Katarzyna (nie Kazimiera) po tym jak opowiedzialam im, że mój tato woła na mnie w domu Kaziu. Niektórym się nie podoba i dziwią sie, że pozwalam tak na siebie wołać, ale chyba nie jest tak źle?

Kaziuta, nie uwierzysz, ale moj dziadek wolal na babcie Kaziutka (zawsze tak zdrobniale) ale ona miala na imie Kazimiera.

Bardzo sympatycznego masz nicka smile

Offline

 

#11 2006-02-20 23:12:30

Kaziuta
U¿ytkownik

Re: Co oznaczajÄ… Wasze nicki/internetowe imiona?

Dzięki Arydno to utwierdza mnie w przekonaniu, że nie jest tak źle, a przyjaciele zrobili to naprawdę po przyjacielsku (jak to przyjaciele)

Offline

 

#12 2006-02-21 02:17:48

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Co oznaczajÄ… Wasze nicki/internetowe imiona?

Mam rózne nicki, ale zwykle są związane z mitologią lub historią celtycką.
W przypadku tego forum Aine oznacza jasność i ciepło. W mitologii tak nazywani są bogowie słońca i światła. Rigani to z kolei imię najwiekszej bogini galijskiej (którą Cezar porównał do Minerwy). W sumie była to jedna z bogiń - matek (obok Badb, Britanii, czy Riannon - które to imiona
również używam big_smile) A przedrostek "Ni" oznacza córkę. Coś tak jak w przypadku męskiego Mac w Szkocji, O' w Irlandii, czy son w krajach skandynawskich. A najlepszym odpowiednikiem jest własnie skandynawskie datter na końcu.

Czyli Aine córka Rigani big_smile


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#13 2006-02-22 10:51:06

Mag
U¿ytkownik

Re: Co oznaczajÄ… Wasze nicki/internetowe imiona?

A przedrostek "Ni" oznacza córkę. Coś tak jak w przypadku męskiego Mac w Szkocji, O' w Irlandii, czy son w krajach skandynawskich. A najlepszym odpowiednikiem jest własnie skandynawskie datter na końcu.
[/quote napisa³:



może być jeszcze ,,ibn" = syn z hebrajskiego big_smile

Mój nick jest banalny . Mam na imię Magdalena :oops:


GG 6318358

Offline

 

#14 2006-02-22 11:22:34

Diana
U¿ytkownik

Re: Co oznaczajÄ… Wasze nicki/internetowe imiona?

Mój powstał z przekręcenia mojego imienia, tzn. mój mały kuzyn nie potrafił go wymówić i zawsze nazywał mnie Ardianą, co mi się bardzo nie podobało, więc to skrócił i zostało Diana. wink


Czym jest życie- snem jedynie...
GG: 9031506

Offline

 

#15 2006-02-22 11:40:45

Alison
U¿ytkownik

Re: Co oznaczajÄ… Wasze nicki/internetowe imiona?

Ja się jeszcze nie tłumaczyłam...
Mój ma początek taki jak moje prawdziwe imię ale po polsku sugeruje rodzaj męski. Oczywiście nie zastanawiałam się nad tym jak go wybierałam, jakoś tak samo wyszło... ale coś w tym musi być bo całe życie miałam jakieś męsko brzmiące ksywki. Poza tym nie raz i nie dwa usłyszałam, że mam "męski mózg", w dodatku słyszałam to od przedstawicieli płci męskiej (podobno po męsku prowadzę samochód i w ogóle w terenie jestem nie do zdarcia ;-)), co w założeniu miało być chyba komplementem, ale jakoś trudno mi tak do tego podchodzić :? Naprawdę nie jestem jakimś "babochłopem" tylko najzwyklejszą blondynką co, mam nadzieję, na tym forum widać, słychać i czuć ;-)


Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyną, swoja, własna, niczyja, nie znana nikomu...

Offline

 

#16 2006-02-22 12:24:00

Gosia
U¿ytkownik

Re: Co oznaczajÄ… Wasze nicki/internetowe imiona?

Mój ma początek taki jak moje prawdziwe imię ale po polsku sugeruje rodzaj męski

Alibaba? wink


Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

Offline

 

#17 2006-02-22 12:35:05

Alison
U¿ytkownik

Re: Co oznaczajÄ… Wasze nicki/internetowe imiona?

Mój ma początek taki jak moje prawdziwe imię ale po polsku sugeruje rodzaj męski

Alibaba? wink

Dziękuję Gosiu. Wiedziałam, że mnie zrozumiesz big_smile


Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyną, swoja, własna, niczyja, nie znana nikomu...

Offline

 

#18 2006-02-22 12:38:41

Gosia
U¿ytkownik

Re: Co oznaczajÄ… Wasze nicki/internetowe imiona?

NaprawdÄ™ ....jestem .....najzwyklejszÄ… blondynkÄ…

Nie gadaj tyle, tylko wrzuc fotke wink

No to trafilam czy nie? wink Bo nic innego nie przychodzi mi do glowy sad


Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

Offline

 

#19 2006-02-22 13:00:00

Alison
U¿ytkownik

Re: Co oznaczajÄ… Wasze nicki/internetowe imiona?

NaprawdÄ™ ....jestem .....najzwyklejszÄ… blondynkÄ…

Nie gadaj tyle, tylko wrzuc fotke wink
No to trafilam czy nie? wink Bo nic innego nie przychodzi mi do glowy sad

1. Sama wrzuć. Jak Ty wrzucisz to i ja się dorzuce ;-)
2. Jasne, że trafiłaś. Al plus po męsku ;-) brzmiąca kobieta czyli baba = Alibaba. Super! Sama bym na to nie wpadła ;-)


Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyną, swoja, własna, niczyja, nie znana nikomu...

Offline

 

#20 2006-02-22 13:03:18

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Co oznaczajÄ… Wasze nicki/internetowe imiona?

bez pudła? big_smile


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#21 2006-02-22 13:23:56

Gosia
U¿ytkownik

Re: Co oznaczajÄ… Wasze nicki/internetowe imiona?

1. Wiesz Alison, trudno mi znalezc takie bardziej korzystne wink w koncu Colin nie powinien sie mnie wstydzic, no nie? Zalozmy, ze wygladam tak jak na avatarze, nawet podobna jestem, jak se wlosy podkrece big_smile

2. Hehe! big_smile Ale dalej nie wiem ...


Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

Offline

 

#22 2006-02-24 12:10:03

Mag
U¿ytkownik

Re: Co oznaczajÄ… Wasze nicki/internetowe imiona?




2. Jasne, że trafiłaś. Al plus po męsku ;-) brzmiąca kobieta czyli baba = Alibaba. Super! Sama bym na to nie wpadła ;-)

Alison a może AL_DON_A :?:
tyle masz wstawek włoskich, że pomyślałam.......o capo di tutti capi - don Corleone wink


GG 6318358

Offline

 

#23 2006-02-24 12:19:14

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Co oznaczajÄ… Wasze nicki/internetowe imiona?

big_smile


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#24 2006-02-24 14:10:12

Alison
U¿ytkownik

Re: Co oznaczajÄ… Wasze nicki/internetowe imiona?

Hmmm....jakby tu powiedzieć.... niech będzie Donna Corleone :?
W końcu tu samozwańczo szefuję więc poniekąd jestem Mamma di tutti mammi ;-)
A Meg to pracuje w CIA czy FBI? ;-)


Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyną, swoja, własna, niczyja, nie znana nikomu...

Offline

 

#25 2006-02-24 14:26:24

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Co oznaczajÄ… Wasze nicki/internetowe imiona?

Mamma mia!!!


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB