Strona Kazika - Jane Austen na ekranie
Strona Kazika Matana Duma i uprzedzenie (1995)  Aktorzy i ekipa  Zgadnij kim jestem  Zdjęcia z filmu  Zdjęcia z planu  Zdjęcia dla prasy  Co kupić?Pozostałe ekranizacje  Duma i uprzedzenie  Emma  Mansfield Park  Opactwo Northanger  Perswazje  Rozważna i romantyczna  Co kupić?Jane Austen  Biografia  Felieton - "Klasa i kasa"  Jane Austen`s Regency World        - Co to takiego?        - Nr 1, styczeń 2003        - Nr 2, marzec 2003  Linki  Co kupić?Inne  Od Redaktora  Lista mailingowa - zapisz się  Napisz do mnie  ------------  Powrót do "www.janeausten.pl"  ------------
Strona Kazika Matana
Jane Austen`s Regency World


"Jane Austen`s Regency World" to czasopismo Jane Austen Centre in Bath wydawane przez Jane Austen Centre in Bath, tę samą instytucję, która organizuje "Jane Austen Festival", na który Was zapraszałem. Pismo ukazuje się co dwa miesiące, a jego redaktorem jest Sue le Blond. Koncepcja wydawania takiego periodyku pojawiła się w ubiegłym roku, a pierwszy numer ujrzał światło dzienne w styczniu bieżącego roku. Cena 1 egzemplarza to 3.50 funta, prenumeraty rocznej 21 funtów, a dwuletniej - 39. Cena prenumeraty zawiera koszt wysyłki, także do Polski. (1 funt to obecnie ok. 6,40-6,50 zł). Informacje o sposobach zamówienia prenumeraty znajdziecie klikając na obrazku z prawej. Jeśli jednak nie chcecie wydawać na nie pieniędzy, możecie u mnie przeczytać streszczenia niektórych artykułów.

Sue le Blond Pismo przeznaczone jest dla fanów Jane Austen i pasjonatów epoki Regencji. Znaleźć w nim można wywiady, relacje z imprez, artykuły o Bath i innych miejscach związanych z Autorką, informacje o stowarzyszeniach związanych z Jane Austen na całym świecie, rekomendacje literackie, porady dla wielbicieli starych książek, sporo zdjęć i reprodukcji. Oprócz Sue le Blond autorkami tekstów są m.in. Maggie Lane i Joceline Bury.

Do pierwszego numeru dołączono prezent w postaci pięciu stylowych pocztówek, tematycznie związanych z Jane Austen. Możecie je sobie obejrzeć klikając w miniaturki poniżej:

prawdopodobnie portret Jane Austen

portret Jane Austen z 2002 r. autorstwa Melissy Dring

portret Jane Austen z 2002 r. autorstwa Davida Seymour`a

siedziba Jane Austen Centre w Bath

Sydney Gardens w Bath