Welcome to Ogród Jane Austen!

     Menu
· Strona główna
· Archiwum artykułów
· Co kupić w Amazon
· Forum (otwarte!)
· Księga Gości
· Linki
· Lista użytkowników
· Napisz do mnie
· Poleć nas znajomym
· Ściągnij sobie coś...
· Szukaj
· Top 10
· Twoje konto
· Zamieść artykuł

     Login
Pseudonim

Hasło

Nie masz konta? Załóż teraz!. Będziesz miał kilka przywilejów.

     Reklama

     Szukaj     Artykuły
· Wszystkie kategorie
· !! Konkurs!!
· Duma i uprzedzenie
· Ekranizacje
· Nowości
· O życiu Jane
· Recenzje
· Różne

     Kto jest online
Aktualnie mamy gości:
  niezalogowanych: 181
      zalogowanych: 1

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz zarejestrować się klikając tutaj

     Stara wersja
Stara wersja strony

Ogród Jane Austen: Różne

Przeszukaj ten temat:   
[ Wróć na stronę główną | Wybierz nowy temat ]

 Konkurs - "Anna Karenina"     (Nadesłane przez: Vasco)

Różne

Anna KareninaUkazało się nowe wydanie Anny Kareniny Lwa Tołstoja.

Okładka nawiązuje do najnowszej ekranizacji w reżyserii Joe Wrighta z Keirą Knighley w roli tytułowej, którą będzie można zobaczyć w kinach już od 23 listopada 2012 r.

Z okazji obu premier serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w konkursie.


Czytaj więcej...    Zamieszczono: 08-10-2012 o godz. 18:00:10

 "Byłam najlepszą przyjaciółką Jane Austen" - książkowa nowość     (Nadesłane przez: Vasco)

Różne

Byłam najlepszą przyjaciółką Jane Austen Wiecznie żywa legenda Jane Austen
Lektura dla pokoleń

Bale, muślinowe suknie i przystojni kawalerowie - to wszystko, o czym do niedawna Jenny mogła tylko pomarzyć. Dziewczyna ma jednak wyjątkowe szczęście ? jej przewodnikiem po świecie zostaje sama Jane Austen.

Książka Cory Harrison opowiada historię Jenny Cooper, nieśmiałej kuzynki Jane Austen, która pod okiem swej krewnej przeistacza się w pewną siebie dziewczynę.


Czytaj więcej...    Zamieszczono: 24-01-2012 o godz. 17:00:22

 Romantyczne założenie, odważne wykonanie     (Nadesłane przez: Vasco)

Różne

Austen i UnrealCzy w świecie brutalnego, bezlitosnego turnieju jest jeszcze miejsce na uczucia? Czy pośród kosmicznych wojowników, kosmitów i cyborgów może rozkwitnąć miłość? Czy może przetrwać pośród huku wystrzałów i rozrywanych ludzi? Jak pogodzić czułość z krwawą walką o zdobycie kolejnego checkpointa?

Książka Johna Happendwicka przenosi bohaterów książek Jane Austen w świat najbardziej krwawego wojennego sportu: kosmicznego turnieju Unreal. Pokazuje, że miłość, to najbardziej ludzkie uczucie, może rozkwitnąć nawet w najbardziej nieludzkich warunkach.


Czytaj więcej...    Zamieszczono: 01-04-2010 o godz. 10:07:34

 Obsadzamy filmowe ''Dumę i uprzedzenie oraz zombie''     (Nadesłane przez: Vasco)

Różne

Niemal chyba nie ma roku bez adaptacji, readaptacji, albo chociaż remake'a jakiejś z powieści Jane Austen. Nie inaczej pokaże nam się rozpoczęty rok 2010, zobaczymy bowiem filmową wersję Dumy i uprzedzenia oraz zombie, na poły komediowego horroru mieszającego nieumarłych z klasycznym romansem okresu Regencji. Horror sprzedał się znakomicie, zatem i filmowcy postanowili uszczknąć coś z tego tortu. Na razie niewiele wiadomo, ale chyba mierzą wysoko: kontrakt na zagranie głównej roli podpisała przed świętami Natalie Portman, dołączając tym samym do grona aktorek, mających na koncie ekranową kreację Lizzie Bennet. Nawiasem mówiąc, ile już ich było?

Reszta obsady pozostaje na razie nieznana, ale skoro mamy już nowy rok, to może Dziadek Mróz spełni nasze życzenia w tym względzie? Erin Nolan pokusił się o stworzenie swojej listy marzeń, jego typy do tego filmu to:


Czytaj więcej...    Zamieszczono: 15-01-2010 o godz. 11:03:46

 Dyscyplinująca (o)powieść     (Nadesłane przez: vasco)

Różne

Czemu opowiadanie historii przetrwało próbę czasu i nadal występuje we wszystkich kulturach świata? Trzech amerykańskich naukowców utrzymuje, że literatura wzmacnia zachowania pożądane z punktu widzenia społeczeństwa: pomaga stłumić prymitywne impulsy i skupić się na współdziałaniu. Wygląda więc na to, że teorię ewolucji Darwina można z powodzeniem odnieść również do pisarstwa (Evolutionary Psychology).


Czytaj więcej...    Zamieszczono: 15-01-2009 o godz. 14:42:19

 Z ''Dumą i uprzedzeniem'' na Broadway     (Nadesłane przez: vasco)

Różne

Trzy kobiety z okolic Rochester (stan Nowy Jork) wystartowały z ambitnym planem wprowadzenia na Broadway swojego przedstawienia Jane Austen’s Pride and Prejudice, a Musical Play (Duma i uprzedzenie wg Jane Austen, sztuka muzyczna).

Producentka, Lori Bajorek z Pittsford ma już potwierdzone deklaracje na prawie 1 milion dolarów – z potrzebnych ośmiu, jakie według jej szacunków sa potrzebne na wystawienie spektaklu na Broadwayu w listopadzie 2009. A sam musical, napisany przez rochesterskie pisarki Lindsay Warren Baker i Amandę Jacobs, przyciągnął już wielu weteranów Broadwayu, w tym nominowanego do nagrody Tony reżysera.


Czytaj więcej...    Zamieszczono: 22-08-2008 o godz. 00:22:02

 Duma i uprzedzenie - gra planszowa     (Nadesłane przez: Vasco)

Różne

Duma i uprzedzenie - gra (1)Wybierz się na bal w Netherfield, wstąp na herbatkę u Rosings, lub przespaceruj ogrodami Pemberley, poznając życie w czasach Regencji i sprawdzając swoją wiedzę na temat Dumy i uprzedzenia – najwspanialszej powieści Jane Austen. Zabawisz dłużej w Meryton? A może zatęsknisz raczej za uciechami Londynu? Może zadziwisz znajomych swoją wiedzą na temat książki. Niestety, twoją wędrówkę do celu może spowolnić wszystko: od rozwiązanej sznurówki po skandal z powodu mezaliansu. — Tak firma Ash Grove Press reklamuje swoją... grę planszową pod tytułem Pride and prejudice. Tak, oprócz książek, fanfików i filmów, miłośnicy twórczości Jane Austen mają do dyspozycji również grę planszową. Grają razem na przykład podczas swoich zlotów, które odbywają się kilka razy w roku. Niestety, gra jest, przynajmniej na razie, dostępna tylko w USA.


Czytaj więcej...    Zamieszczono: 30-06-2008 o godz. 16:11:12

 Jane Austen + Vampires =?!     (Nadesłane przez: Vasco)

Różne

Jane Austen + Vampires =?!Znajomy, pracujący w wydawnictwie, zauważył ostatnio kuriozalną rzecz w Publishers Weekly - notkę o autorze, który właśnie zawarł kontrakt na dziejącą się współcześnie powieść o Jane Austen jako wampirzycy. Szybki rekonesans pozwolił znaleźć tę informację w blogu New Yorker's Book Bench.

Ponieważ ostatnio tylko jedna rzecz zdaje się sprzedawać lepiej niż książki o wampirach - książki o Jane Austen, "Publishers Weekly" informuje, że pisarz Michael Thomas Ford sprzedał swoją książkę o "nieumarłej Jane Austen, sfrustrowanej dwustuletnią niemocą twórczą i 116 odmowami opublikowania powieści, jakie skończyła przed przemianą w wampirzycę". No naprawdę trudno mi cokolwiek dołożyć do tego błyskotliwego pomysłu. - Andrea Walker


Czytaj więcej...    Zamieszczono: 26-06-2008 o godz. 13:15:46

 Colin Firth i klątwa pana Darcy'ego     (Nadesłane przez: Ana)

Różne

Colin FirthO nastoletnim buncie, narkotykach i próbach uśmiercenia pana Darcy'ego opowiada Colin Firth.

To rzadki przypadek, aby słynny aktor szczerze opowiadał o narkotykach, problemach w szkole i wielu innych swoich wadach. Jeszcze rzadziej zdarza się, aby wyglądał on lepiej w rzeczywistości niż na ekranie. Spotykam tego mężczyznę o surowej męskiej urodzie, opalonej twarzy i łagodnym głosie w Grecji, gdzie właśnie skończyły się zdjęcia do filmowej wersji musicalu z piosenkami grupy Abba Mamma Mia!.

47-letni aktor przyznaje, że nigdy nie lubił Abby. – Nie interesowałem się tym zespołem, podobnie jak większość chłopców w moim wieku – wyjaśnia. – W 1974 roku miałem 14 lat i jedynym, co mnie pociągało, były dziewczyny.

Jakim nastolatkiem był Firth? – W odróżnieniu od mojego skromnego, nieśmiałego ojca, byłem opryskliwym, pretensjonalnym chłopakiem, podobnie jak Blake – opowiada aktor, odnosząc się do postaci znanego angielskiego poety Blake'a Morrisona. Firth wciela się w jego postać w filmie And When Did You Last See Your Father, który wszedł we wrześniu na ekrany brytyjskich kin.


Czytaj więcej...    Zamieszczono: 27-03-2008 o godz. 18:15:12

 ''Dwie historie Anglii: Jane Austen i Charlesa Dickensa''     (Nadesłane przez: Vasco)

Różne

Two Histories of England: By Jane Austen and Charles DickensKto by pomyślał, że Jane Austen i Charles Dickens będą jeszcze mieć wydane książki? Dwie Historie Anglii: Jane Austen i Charlesa Dickensa pokazują, że tak.

Tych dwoje autorów napisało, nieznane dzisiejszym czytelnikom, satyryczną wersję Anglii, mającą opowiedzieć ich historię.

Historia Anglii od koronacji Henryka Czwartego po śmierć Charlesa, napisana pierwotnie w 1791, kiedy miała 16 lat, jest rozmyślną parodią jałowych intelektualnie historyjek, jakie dziewczęta jej klasy musiały czytywać - zauważa Publishers Weekly.


Czytaj więcej...    Zamieszczono: 27-02-2008 o godz. 13:40:06

Duma i uprzedzenie :: Emma :: Mansfield Park :: Rozważna i romantyczna :: Perswazje :: Opactwo Northanger
Pride and Prejudice :: Emma :: Mansfield Park :: Sense and Sensibility :: Persuasion :: Northanger Abbey
Becoming Jane :: Lost in Austen
Web site engine code is Copyright © 2003 by PHP-Nuke. All Rights Reserved. PHP-Nuke is Free Software released under the GNU/GPL license.
Czas generowania strony: 0.065 sekund