Ogród Jane Austen

Strona po¶wiecona Jane Austen

Nie jeste¶ zalogowany.

Og³oszenie

#1 2005-01-13 10:06:30

Loana
U¿ytkownik

Suknie, torebki, buciki i inne części garderoby z epoki Jane Austen

Hej! Zaczynam wątek z sukienkami oraz dodatkami dla nas na zlot. W końcu trzeba ustalić, jak powinnyśmy się ubrać. Bo niby każda widziała film, ale np. ja dalej nie wiem, jakie buty mogłyby pasować do takiej sukienki. Na blogu Marianny widziałam sporo rysunków sukienek (oraz fryzur!), ale dalej nie wiem, jak ta suknia jest uszyta. Czy macie gdzieś jakieś wykroje. Co prawda szyć nie umiem, ale może mając wykrój się nauczę tongue.
A jakie buty, jaką torebkę, jaki szal...to wszystko trzeba będzie ustalić, więc jeśli macie jakieś dokładne zdjęcia lub wzory, byłabym wdzięczna.


JakieÅ› pytanko do mnie? loana@go2.pl
http://joanna-loana.deviantart.com/

Offline

 

#2 2005-01-13 10:57:09

ula
U¿ytkownik

Re: Suknie, torebki, buciki i inne części garderoby z epoki Jane Austen

Loana a co z dodatkiem z rodzaju męskiego :?: wink Apeluję, żeby wynaleźć również wykroje stroju męskiego lol i dodatki he he...
Hmm chociaż i tak nie jestem pewna czy jeśli uda nam się kogokolwiek namówić na spotkanie to czy jeszcze da się wcisnąć w obcisłe gatki.... :?

Offline

 

#3 2005-01-13 13:49:18

Marianna
U¿ytkownik

Re: Suknie, torebki, buciki i inne części garderoby z epoki Jane Austen

Jeśli chodzi o własnoręczne uszycie stroju, to zamieściłam właśnie kilka wzorów i linków na moim blogu: http://marianna77.blog.onet.pl/ ,znalezienie wykrojów w internecie jest trudne, bo takie wzorniki z wykrojami trzeba po prostu kupić sad

Offline

 

#4 2005-01-13 14:03:48

Loana
U¿ytkownik

Re: Suknie, torebki, buciki i inne części garderoby z epoki Jane Austen

Marianno, mam WIELKĄ PROŚBĘ, abyś umieściła te linki również tutaj, w tym wątku. Po pierwsze, żeby wszystko było w jednym miejscu, po drugie, ponieważ mam bardzo słaby transfer, otwarcie Twojego bloga w całości to często kilkadziesiąt minut (dlatego w całości widziałam go tylko raz, obrazki nie chcą mi się po takim czasie ściągać), oprócz tego znajduję układ Twojego bloga dość nieczytelnym (wiadomości są szalenie szerokie, muszę się nieźle naprzewijać, żeby całą przeczytać, a komentarze są tak oddalone, że ledwo je znajduję). Bardzo polecam Twój blog jako skarbnicę różnych wzorów, ale linki mogłabyś podawać również tutaj smile.

A ja podaję linka na stronkę, gdzie jest sporo wiadomości o strojach.
http://www.songsmyth.com/costumerscompanion.html
Niestety ze względu na brak czasu oraz ograniczony angielski nie sprawdziłam jej dogłębnie. Gdyby któraś z Was mogłaby sprawdzić i wyłuszczyć, czy jest tam coś pomocnego dla nas? Byłabym wdzięczna.


JakieÅ› pytanko do mnie? loana@go2.pl
http://joanna-loana.deviantart.com/

Offline

 

#5 2005-01-13 14:11:41

Loana
U¿ytkownik

Re: Suknie, torebki, buciki i inne części garderoby z epoki Jane Austen

Hmm, tak sobie weszłam na chwilę i widzę, że tam naprawdę ciekawe rzeczy, jednak...prawie nic nie rozumiem :cry: . Czy mogłybyście przetłumaczyć odpowiednie fragmenty???


JakieÅ› pytanko do mnie? loana@go2.pl
http://joanna-loana.deviantart.com/

Offline

 

#6 2005-01-13 14:17:56

granatowa
U¿ytkownik

Re: Suknie, torebki, buciki i inne części garderoby z epoki Jane Austen

Moje kochanie na spotkanie pewnie by się dało namówić, ale na pewno nie na te gatki big_smile

Offline

 

#7 2005-01-13 15:27:53

Kazik
(Admin)

Re: Suknie, torebki, buciki i inne części garderoby z epoki Jane Austen

Ponawiam prośbę - wrzucajcie linki do działu z linkami, wtedy wspólnymi siłamu wzrośnie nasza skarbnica ) A link podany na forum trudno jest potem odszukać. Jeśli brakuje jakichś kategorii w dziale linki to podajcie jakich, stworzę je. Chciałbym żebyście traktowały stronę jako całość i współuczestniczyły w jej tworzeniu.


"Barbarzyńcami nazywamy tych, których zwyczaje różnią się od naszych" (Benjamin Franklin)

Offline

 

#8 2005-01-14 10:06:24

sister
U¿ytkownik

Re: Suknie, torebki, buciki i inne części garderoby z epoki Jane Austen

SÅ‚uchajcie...
co do butów, to teraz modne są takie niby baletki na laskim obcasie, myślę, że takie buty byłyby najbardziej podobne do tych z tamtych czasów. Co do torebki, to pozostaje nam uszyć sobie takie eleganckie niby sakiewki na jedwabnym sznureczku, takie sie wtedy nosiło. Chyba, że komuś uda się taką kupić, bo to jest częsty (choć chyba już teraz niemodny) dodatek do sukien ślubnych.

ja tylko nie wiem, co z fryzurą zrobię, bo mam krótkie włosy :?

ni i jeszcze pozostaje czepek...

Offline

 

#9 2005-01-14 10:11:01

granatowa
U¿ytkownik

Re: Suknie, torebki, buciki i inne części garderoby z epoki Jane Austen

to może peruczki sobie zafundujemy big_smile
bo i umnie krótkośćsad

Offline

 

#10 2005-01-14 10:16:48

sister
U¿ytkownik

Re: Suknie, torebki, buciki i inne części garderoby z epoki Jane Austen

Witaj Granatowa smile
tak myślałam sobie o peruczkach, ale to lato będzie :? i chyba sie ugotujemy w czymś takim na głowie... mże do lata trochę urosną...

Offline

 

#11 2005-01-14 11:00:08

granatowa
U¿ytkownik

Re: Suknie, torebki, buciki i inne części garderoby z epoki Jane Austen

lato... hmmmm, Masz rację może byc za ciepło... to może .... treski!!smile
bo moje raczej nie urosną za wiele (będę się cieszyć jeśli nie wypadnąmi całkiem) :twisted:
witam big_smile

Offline

 

#12 2005-01-14 14:22:12

fringilla
U¿ytkownik

Re: Suknie, torebki, buciki i inne części garderoby z epoki Jane Austen

No to ja tak z innej beczki: nie ma takiej mozliwości, żebym dała radę uszyć sobie sukienkę, kupic buty i dodatki. Od strony finansowej jest to dla mnie niewykonalne. Materiał, krawcowa, buty, robi się z tego niezła sumka, a kiedy idą wakacje liczy się każdy grosz, taka rozrzutnoc jest nie do pomyslenia. Tym bardziej, że chodzi o kieckę, ktorą włoże raz, buty też, bo ja na płaskim obcasie butów nie noszę. I jeszcze bede w tym wyglądać jak kaczka. Mam kilka sukienek letnich z podwyższonym stanem, bo rzeczywiście lubie takie. Chjoć ostanio tyłek mi tak urósł, że strach przymierzyć...


Pozdr. Agata
gg 5739618

Offline

 

#13 2005-01-14 16:29:58

dorotka
U¿ytkownik

Re: Suknie, torebki, buciki i inne części garderoby z epoki Jane Austen

Ja też raczej sobie nie skombinuje takiego wdzianka, ale za to jeśli chcecie pozwolę wypróbować wasze zdolności fryzjerskie na moich włosach, bo chyba jako jedna z nielicznych "forumek" mam długie włosy. Co prawda trochę je muszę podciąć, ale gdzieś do połowy pleców będą big_smile To co, wystarczy moja anielska cierpliwość do zapuszczania włosów, czy upieracie sie przy kieckach?


Normalnie zaczęłam wirtualny ekshibicjonizm big_smile
Mam bloga tongue Kto nie wierzy, niech sprawdzi big_smile

Offline

 

#14 2005-01-14 22:00:20

moniczek
U¿ytkownik

Re: Suknie, torebki, buciki i inne części garderoby z epoki Jane Austen

Pomysł z kieckami jest fajny, ale to fakt, że trudno będzie to zorganizować - zwłaszcza od strony finansowej... sad

Offline

 

#15 2005-01-14 23:22:23

fringilla
U¿ytkownik

Re: Suknie, torebki, buciki i inne części garderoby z epoki Jane Austen

Zgłaszam sie, też mam długie włosy! Zgodze się nawet na grzywke i loczki wink


Pozdr. Agata
gg 5739618

Offline

 

#16 2005-01-15 12:25:43

dorotka
U¿ytkownik

Re: Suknie, torebki, buciki i inne części garderoby z epoki Jane Austen

Oj nie, ja na grzywke sie nie zgadzam, tyle lat miałam i teraz mam dosyc serdecznie big_smile
Ale loczki czemu nie. Tylko, że ja mam takie proste druty, że mi się zaraz wyprostują lol


Normalnie zaczęłam wirtualny ekshibicjonizm big_smile
Mam bloga tongue Kto nie wierzy, niech sprawdzi big_smile

Offline

 

#17 2005-01-15 12:31:32

sister
U¿ytkownik

Re: Suknie, torebki, buciki i inne części garderoby z epoki Jane Austen

Cóż, treska to byłoby jakieś wyjście...

Co do sukni, to ja spróbuję, bo jeżeli materiał nie będzie za drogi, to nie będzie problemu. Tylko nie wiem, czy szyć suknie i halkę czy tylko suknię. Jak myslicie?

Offline

 

#18 2005-01-15 17:33:52

dorotka
U¿ytkownik

Re: Suknie, torebki, buciki i inne części garderoby z epoki Jane Austen

Szyj obie jak masz czas i zdolności - podziwaim osobiście, bo ja nie mam ani tego, ani tego. Niestety, urodziłam się już taka, materiał na przykładną żonę raczej żaden lol Słuchajcie, ja sobie po prostu kupie kieckę z wysokim stanem, będę pewnie wyglądać jak grzybek (to określenie chyba wejdzie do kanonu wink ) bo wysokim wzrostem nie grzeszę, ale to nic, czego się nie robi dla sprawy:D


Normalnie zaczęłam wirtualny ekshibicjonizm big_smile
Mam bloga tongue Kto nie wierzy, niech sprawdzi big_smile

Offline

 

#19 2005-01-16 11:52:50

sister
U¿ytkownik

Re: Suknie, torebki, buciki i inne części garderoby z epoki Jane Austen

Dorotko, przeceniasz mnie....
ja tego sama szyć nie będę, to mogę Ci obiecać lol
ale krawcową wynajmę, tylko nie wiem,czy ona będzie potrafiła coś takiego zrobić, ale chyba tak...

Offline

 

#20 2005-03-04 22:19:58

karolcia
U¿ytkownik

Re: Suknie, torebki, buciki i inne części garderoby z epoki Jane Austen

czy mowa o jakims spotkaniu latem? wszyscy fani laczcie sie? poprosze o jakies info bo mnie to bardzo zaciekawilo.


Żyj rozsądnie, a życie będzie piękniejsze.

Offline

 

#21 2005-03-05 12:05:15

dorotka
U¿ytkownik

Re: Suknie, torebki, buciki i inne części garderoby z epoki Jane Austen

na którymś z forum jest temat zjazd fanek JA, tam zobaczysz jak przebiegaja przygotowania do spotkania - oby się wszystko powiodło!


Normalnie zaczęłam wirtualny ekshibicjonizm big_smile
Mam bloga tongue Kto nie wierzy, niech sprawdzi big_smile

Offline

 

#22 2005-06-15 22:10:02

Ismena
U¿ytkownik

Re: Suknie, torebki, buciki i inne części garderoby z epoki Jane Austen

Kupiłam sobie jakiś czas temu modne czrnrne baletki,a dziś przypomniałam sobie ujęcie z balu w netherfield i z przejęciem muszę oznajmić, że mam ja i pan darcy nosimy bardzo podobne obuwie wink ,ale mam nadzieję inny rozmiar big_smile

Offline

 

#23 2005-10-18 13:53:18

caroline
U¿ytkownik

Re: Suknie, torebki, buciki i inne części garderoby z epoki Jane Austen

Marianna zamieściła na swoim blogu zdjęcia z pierwszej próby krawieckiej.
http://marianna77.blog.onet.pl/2,ID4119 … index.html
Może ona sama powinna o tym napisać, ale moje dwie lewe ręce są pod takim wrażeniem, że ją wyprzedzę.
Pozdrawiam

Offline

 

#24 2005-10-19 09:18:39

Gitka
U¿ytkownik

Re: Suknie, torebki, buciki i inne części garderoby z epoki Jane Austen

Też już wczoraj widziałam, i byłam pod W I E L K I M WRAŻENIEM.
Jak z filmu ,, Rozważna i romantyczna,, -ja stawiam na romantyczną.

Offline

 

#25 2005-10-19 12:13:47

caroline
U¿ytkownik

Re: Suknie, torebki, buciki i inne części garderoby z epoki Jane Austen

Nawet imiÄ™ siÄ™ zgadza big_smile

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB