Ogród Jane Austen

Strona po¶wiecona Jane Austen

Nie jeste¶ zalogowany.

Og³oszenie

#51 2006-03-05 22:48:36

Alison
U¿ytkownik

Re: Nominacje do Oskara :-(

No właśnie co Wy chcecie od Myszki Miki. Ma uszka jak Colin, oczka jak Colin. nosek jak Colin, wąsiki czasmi jak Colin i nóżki gołe, które też czasami ma Colin. Skóra zdjęta z Colinka.

O masz, następna do bicia. A tej to nawet nie mam czym poszantażowywać sad


Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyną, swoja, własna, niczyja, nie znana nikomu...

Offline

 

#52 2006-03-05 23:15:53

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Nominacje do Oskara :-(

O masz, następna do bicia. A tej to nawet nie mam czym poszantażowywać sad

Hmm. Podejrzewam że to była ironia. Skierowana do mnie big_smile


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#53 2006-03-06 08:07:39

Georginia
U¿ytkownik

Re: Nominacje do Oskara :-(

nie no załamana jestem?oscar za muzyke dla Tajemnica Brokeback Mountain???
Nie dość ,że film beznadziejny to muzyka?totalne zaskoczenie i rozczarowanie:-(((

Offline

 

#54 2006-03-06 08:45:52

Nastazja
U¿ytkownik

Re: Nominacje do Oskara :-(

Moim zdaniem "TBM" nie jest beznadziejny.

Krótkie podsumowanie gali:
Witherspoon jest aktorką przereklamowaną.W filmie o Cashu zagrała w najlepszym razie przeciętnie.

Inni laureaci nie budzą w moich oczach kontrowersji. Bardzo się cieszę,że wygrał film "Miasto gniewu",podejmujący temat tragicznych skutków dyskryminacji rasowej. Ponadto Oscara dostał George Clooney (hurra!!).

Keira wyglądała ślicznie.Miała klasową sukienkę i piękną fryzurę.
Jeśli będzie czyniła postępy,Oscar wydaje się być nieunikniony.


John: "Was Miss Hale the woman that told you to come to me"?
Nick Higgins:"You'd be a bit more civil?"

Offline

 

#55 2006-03-06 10:52:43

Kaziuta
U¿ytkownik

Re: Nominacje do Oskara :-(

Niestety zbyt późna pora transmiji i poranne wstawanie do pracy nie pozwoliły mi na obejrzenie"na żywo".
Bardzo się cieszę, że Oscara dostał nasz ulubieniec GC.
Kiedyś słyszałam, wypowiedź naszego polskiego reżysera usiłującego zrobić karierę w Hollywood. Stwierdził, że rządzą tam 3 "mafie": murzyńska, żydowska i przepraszam za wyrażenie pedalska. Ktos spoza tych "grup" nie ma sznas na "sławę"i Oscara.
I choć nie wiemy ile jest w tym prawdy, a ile rozgoryczenia owego reżysera to coś w tym chyba jest jeżeli bliżej się temu przyjrzeć (patrz nagrodzony film, nagrodzony reżyser)

Offline

 

#56 2006-03-06 10:56:08

Alison
U¿ytkownik

Re: Nominacje do Oskara :-(

Wszystko tam furda, jeśli Dżordżyk się załapał! big_smile
"A wszystko te czarne oczy, żebym ja je miaaał...a
Za te czarne, cudne oczęta...." [nutki, uśmiechy, tralala...]
Sorry, wracam do pracy roll


Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyną, swoja, własna, niczyja, nie znana nikomu...

Offline

 

#57 2006-03-06 12:55:18

milosz
U¿ytkownik

Re: Nominacje do Oskara :-(

http://img113.imageshack.us/img113/5183/dord3uv.jpg

Voila - Dzordż lol roll roll roll


[img]http://img113.imageshack.us/img113/9518/windelwinnie21df3bg.gif[/img]

Offline

 

#58 2006-03-06 13:01:49

Alison
U¿ytkownik

Re: Nominacje do Oskara :-(

Oh my godness, I love him so much.... :oops:


Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyną, swoja, własna, niczyja, nie znana nikomu...

Offline

 

#59 2006-03-06 13:17:28

milosz
U¿ytkownik

Re: Nominacje do Oskara :-(

Oh my godness, I love him so much.... :oops:

no zabójczy facet i od razu widac, ze znakomicie sie czuje na scenie w światłach fleszy wink (ojciec kongresmen i jego kampanie wyborcze sprawiły, że Gorge to poprostu zwierzę salonowe)

I ma to co posiada tez Sean C. - czyli jak wino - im strsze tym doskonalsze. Amen.


[img]http://img113.imageshack.us/img113/9518/windelwinnie21df3bg.gif[/img]

Offline

 

#60 2006-03-06 13:21:40

milosz
U¿ytkownik

Re: Nominacje do Oskara :-(

I mimo wszystko sie dziwię, że .........
http://img82.imageshack.us/img82/399/lizzy9qa.jpg

chudzinie naszej (z mrocznemi oczętami) nie dal statuetki......


[img]http://img113.imageshack.us/img113/9518/windelwinnie21df3bg.gif[/img]

Offline

 

#61 2006-03-06 14:18:16

Alison
U¿ytkownik

Re: Nominacje do Oskara :-(

Po co jej statuetka, jak biżut ma taki ni w 5 ni w 10 do tej sukienusi...;-)


Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyną, swoja, własna, niczyja, nie znana nikomu...

Offline

 

#62 2006-03-06 15:04:03

Caitriona
U¿ytkownik

Re: Nominacje do Oskara :-(

No cóz... Myślałam, że "P&P" otrzyma statuetkę za muzykę, która jest piękna. Tej z "TBM" nie słyszałam, więc nie krytykuję wink A na Keirę nie stawiałam, nie ma więc zawodu wink
Fajnie że Clooney dostał Oskara w swoje łapki smile


The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

Offline

 

#63 2006-03-06 16:39:32

Kaziuta
U¿ytkownik

Re: Nominacje do Oskara :-(

Po co jej statuetka, jak biżut ma taki ni w 5 ni w 10 do tej sukienusi...;-)

Ale drogi był i ze znanego salonu jubilerskiego.

Offline

 

#64 2006-03-06 16:45:46

GosiaJ
U¿ytkownik

Re: Nominacje do Oskara :-(


Kiedyś słyszałam, wypowiedź naszego polskiego reżysera usiłującego zrobić karierę w Hollywood. Stwierdził, że rządzą tam 3 "mafie": murzyńska, żydowska i przepraszam za wyrażenie pedalska. Ktos spoza tych "grup" nie ma sznas na "sławę"i Oscara.

A ja myślę, że to tylko takie stwierdzenie polskiego reżysera, który ma żal, że nic w tym świecie nie znaczy... I przy okazji prezentuje swój rasizm, antysemityzm i homofobię. Miałam jednak nadzieję, że na _tym_ forum się z takimi stwierdzeniami nie spotkam.


Thorntonmania... nieustające apogeum uzależnienia.

Offline

 

#65 2006-03-06 16:53:54

Kaziuta
U¿ytkownik

Re: Nominacje do Oskara :-(

Też mam taką nadzieje, że to rozgoryczenie.
Poza tym to tylko cytat a nie moje poglądy, a spiskowa teoria dziejów podobno istnieje, więc dlaczego by nie w Holywood?

Offline

 

#66 2006-03-06 16:56:25

GosiaJ
U¿ytkownik

Re: Nominacje do Oskara :-(

Moim zdaniem "TBM" nie jest beznadziejny.
Krótkie podsumowanie gali:

Moim zdaniem "TBM" jest jednym z najmądrzejszych i najbardziej przejmujących filmów amerykańskich ostatnio.

Co do gali - ogólnie jakoś tak marnie było. Głównie oglądam, żeby na kreacje gwiazd popatrzeć, ale z tym też w tym roku nie było rewelacyjnie. Jakoś tak ubogo ;-)
Oscary dawno przestały mieć dla mnie jakiekolwiek znaczenie. Nagrody dostają często bardzo przypadkowe osoby (jak w tym roku Reese Witherspoon, kiedyś Gwyneth Paltrow, którą lubię, ale jej rola w "Zakochanym Szekspirze" nie była wielkim dokonaniem). Wybitne kreacje są pomijane (np. Cate Blanchett w "Elizabeth"), wspaniałe filmy są pomijane (genialna brytyjska komedia "Goło i wesoło" przegrała z "Titanicem") itd. A w tym roku na dodatek muzyka z "TBM" wygrała - muzyka sama w sobie piękna, ale tak naprawdę oryginalnych kawałków jest kilka, reszta na ścieżce dźwiękowej to jakieś koszmarne country. Przepadła natomiast przecudna muzyka z "P&P".
Ech, nie mogliby transmitować jakichś brytyjskich nagród BAFTA czy coś? Byłby fajniejszy zestaw aktorów :-)


Thorntonmania... nieustające apogeum uzależnienia.

Offline

 

#67 2006-03-06 16:57:39

GosiaJ
U¿ytkownik

Re: Nominacje do Oskara :-(

Też mam taką nadzieje, że to rozgoryczenie.
Poza tym to tylko cytat a nie moje poglądy, a spiskowa teoria dziejów podobno istnieje, więc dlaczego by nie w Holywood?

Ech, jakoś nigdy chętnie na spiskową teorię dziejów nie patrzyłam :-)


Thorntonmania... nieustające apogeum uzależnienia.

Offline

 

#68 2006-03-06 17:10:21

Gosia
U¿ytkownik

Re: Nominacje do Oskara :-(

Ciesze sie za Gordżyka big_smile , choc nie sadzilam ze Oskara za Syriane dostanie. to film ktory obnaza prawdziwe intencje USA i jest tam krytykowany.
Chyba ze Akademia zrobila to na przekor Bushowi.


Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

Offline

 

#69 2006-03-06 19:04:43

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Nominacje do Oskara :-(

http://delit.net/music/title_list_world.phtml?id=31085

Tak dla posłuchania. Soundract P&P jednak ma dużo więcej uroku i klasy. Nawet pomimo braku Nelsona.


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#70 2006-03-06 19:29:32

izek
U¿ytkownik

Re: Nominacje do Oskara :-(


Kiedyś słyszałam, wypowiedź naszego polskiego reżysera usiłującego zrobić karierę w Hollywood. Stwierdził, że rządzą tam 3 "mafie": murzyńska, żydowska i przepraszam za wyrażenie pedalska. Ktos spoza tych "grup" nie ma sznas na "sławę"i Oscara.

A ja myślę, że to tylko takie stwierdzenie polskiego reżysera, który ma żal, że nic w tym świecie nie znaczy... I przy okazji prezentuje swój rasizm, antysemityzm i homofobię. Miałam jednak nadzieję, że na _tym_ forum się z takimi stwierdzeniami nie spotkam.

ach dodam swoje 3 grosze
z rozgoryczeniem reżysera się zgadzam,
myślę natomiast że oprócz tego jest coś jeszcze, tylko ani mafie ani żadne fobie czy -izmy, to się nazywa "poprawność polityczna" i obawiam się że jest może czasem nieco absurdalna (ale moim zdaniem wokół nas jest wiele absurdów wink )


gg 5425654

Offline

 

#71 2006-03-06 21:16:34

caroline
U¿ytkownik

Re: Nominacje do Oskara :-(


Kiedyś słyszałam, wypowiedź naszego polskiego reżysera usiłującego zrobić karierę w Hollywood. Stwierdził, że rządzą tam 3 "mafie": murzyńska, żydowska i przepraszam za wyrażenie pedalska. Ktos spoza tych "grup" nie ma sznas na "sławę"i Oscara.

Tyle jadu jest w tych słowach i zwykłej podłości. Już wolę na siłę uładzoną polityczną poprawność niż takie występy. Co to za osiągnięcie użyć w jednej wypowiedzi trzech najbardziej chyba w Polsce obraźliwych słów (poza wulgaryzmami)? Żałosne.
Kaziuta, rozumiem, że to cytat a nie Twoje słowa, więc nic do Ciebie nie mam.

Offline

 

#72 2006-03-06 21:20:00

caroline
U¿ytkownik

Re: Nominacje do Oskara :-(

Ang Lee, reżyser "Rozważnej i romantycznej" dostał Oscara za reżyserię. Super!!!
Szkoda, że muzyka przepadła sad

Offline

 

#73 2006-03-06 21:47:14

Nastazja
U¿ytkownik

Re: Nominacje do Oskara :-(

Bardzo współczuję temu reżyserowi. Najwyraźniej musi odreagować swoje kompleksy. Szkoda,że w ten sposób krzywdzi inne osoby.

Stykam się z tym często.
Mój narzeczony jest ciemnoskóry (mama jest Polką,tata Nigeryjczykiem).
Chcemy się pobrać za jakiś czas.
Powiedziałam o tym mojej koleżance. Pierwsze pytanie,które zadała brzmiało: "Chcesz urodzić czarne dzieci"? :x
Ja zaniemówiłam,a potem odpowiedziałam,że mogą być nawet niebieskie w zielone kropki, byleby wyrosły na dobrych,uczciwych ludzi.

Na sytuacja uświadomiła mi pobitnie jak wiele trzeba zrobić w Polsce na rzecz szeroko pojętej tolerancji. Pytania nie zadał rolnik z Pcimia (z całym szacunkiem dla rolników z Pcimia) tylko studentka dwóch kierunków na najlepszym (?)uniwersytecie w Polsce. Teoretycznie powinna być świadomą,otwartą osobą... sad Mówią,że można urodzić się w dużym mieście,a w głowie "mieć" wioskę..


John: "Was Miss Hale the woman that told you to come to me"?
Nick Higgins:"You'd be a bit more civil?"

Offline

 

#74 2006-03-06 22:05:15

Jeanne
U¿ytkownik

Re: Nominacje do Oskara :-(

Nastazjo tak się składa, że w Polsce istnieje jeden wielki pozór tolerancji. Ludzie wzdragają się pójść do ciemnoskórego lekarza....dlaczego? Bo mają w psychice jakieś chore uprzedzenia!!! Ludziom wydaje się, że są tolerancyjni, a jak przyjdzie co do czego to uważają np. homoseksualistów za ludzi chorych. Nie dopuszczają myśli, że oni też są normalni, bo wybiegają poza zakorzenione w nich pojęcie normalności...
P.S. Sorry za offtop.... wink Faktycznie szkoda muzyki z DiU. Ale Keira ładnie wyglądała w tej sukni.... big_smile


"Lasy były dokoła. I pożółkłe liście
Jak blade meteory przez półmrok spadały."

[img]http://img232.imageshack.us/img232/821/kjykpa8.jpg[/img]

Offline

 

#75 2006-03-06 22:08:57

Nastazja
U¿ytkownik

Re: Nominacje do Oskara :-(

Nastazjo tak się składa, że w Polsce istnieje jeden wielki pozór tolerancji.

Masz rację. Kamyczek do ogródka dołożyły władze komunistyczne,które pozorowały tolerancję rasową,a nie zrobiły nic,aby przełamać bariery.


John: "Was Miss Hale the woman that told you to come to me"?
Nick Higgins:"You'd be a bit more civil?"

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB