Ogród Jane Austen

Strona po¶wiecona Jane Austen

Nie jeste¶ zalogowany.

Og³oszenie

#26 2006-03-05 11:58:52

Nastazja
U¿ytkownik

Re: Napisy do "North and south"


Pamiętam jak ściągałam ostatni odcinek, szedł jak burza, więc nie miałam serca wyłączać komputera, a później do 4 nad ranem oglądałam go lol Czyste szaleństwo, ale co tam, dobrze mi z tym wink

Nastazjo, a pamiętasz tą scenę w której Nicholas zaprasza Johna na lunch do tawerny pracowników? JT z podwiniętymi rękawami koszuli wyglądał bardzo męsko :oops:

:oops:

Odebrałam przesyłkę z Londynu o 19,do domu wróciłam o 21.Zjadłam coś, po czym rozpoczęłam oglądać (każdy odcinek po 2 razy). W rezultacie położyłam się o 6,ale nie mogłam zasnąć. :oops:


John: "Was Miss Hale the woman that told you to come to me"?
Nick Higgins:"You'd be a bit more civil?"

Offline

 

#27 2006-03-05 12:12:24

Monika24
U¿ytkownik

Re: Napisy do "North and south"

Jak sięgnę pamięcią nigdy mi jeszcze tak nie odbiło na punkcie filmu lol
Słyszałam, że na dvd oprócz filmu jest również wywiad z Richardem, to prawda?
A tu inny filmik, połączenie Dumy i N&S, śliczne :oops:
http://www.savefile.com/files/7713312


'Ilekroć oparłem się pokusie, było to piękne. Ilekroć pokusie uległem, było to stokroć piękniejsze' Heine

Offline

 

#28 2006-03-05 14:01:20

Alison
U¿ytkownik

Re: Napisy do "North and south"

Filmik bardzo fajny. Podobał mi się ten montaż z dotykającymi się dłońmi, ale panna z tego S&N to taki księżyc w pełni, on rzeczywiście męski, ale nos trochę spiczasty, rzecz gustu zresztą.
Nie sądziłam tylko, że dozyję czasów, że teraz to zakochane kobiety będą mężczyzn po rękach całować. Za moich czasów było odwrotnie. Cóż, chyba pora się powoli zbierać....


Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyną, swoja, własna, niczyja, nie znana nikomu...

Offline

 

#29 2006-03-05 15:10:23

Gosia
U¿ytkownik

Re: Napisy do "North and south"

Filmik bardzo fajny. Podobał mi się ten montaż z dotykającymi się dłońmi, ale panna z tego S&N to taki księżyc w pełni, on rzeczywiście męski, ale nos trochę spiczasty, rzecz gustu zresztą.

Tez obejrzalam. Montaz ciekawy, filmy wydaja sie podobne wink
Mam podobne uwagi co Alison. Z tych bohaterek wole Keire, bo ta druga jakos malo romantyczna z wygladu wink
No i ku swojemu zdumieniu stwierdzilam, ze lepiej w moich oczach wypada Matthew, choc chwilami jest zabawny, a nie o to chodzilo przeciez ...
Ten z NS fryzure ma taka malo twarzowa, przylizana i ten nos ... ale wierze ze film moze byc ciekawy a i glowny bohater zyskiwac na wygladzie w samym filmie w miare rozwoju akcji. wink

Co do calowania meskiej reki, to tez mi sie to nie podoba.
Co te kobiety, takie desperatki? wink


Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

Offline

 

#30 2006-03-05 16:21:40

Nastazja
U¿ytkownik

Re: Napisy do "North and south"


Słyszałam, że na dvd oprócz filmu jest również wywiad z Richardem, to prawda?

Tak.Sprawia wrażenie uczuciowego intelektualisty,jednocześnie odpowiedzialnego i zdecydowanego.Uwielbiam takich mężczyzn. :oops:


John: "Was Miss Hale the woman that told you to come to me"?
Nick Higgins:"You'd be a bit more civil?"

Offline

 

#31 2006-03-05 16:24:06

Monika24
U¿ytkownik

Re: Napisy do "North and south"

Przyznam, że w Dumie całowanie dłoni nie przekonało mnie wcale, patrzyłam się na tą scenę i nic mnie nie ruszyło, nie wzruszyło, pomyślałam sobie, po jakie licho ona całuje jego dłoń. Ale już w N&S to było to coś, jedno z najpiękniejszych wyznań miłości, no i ten pełen zachwytu wzrok Thorntona :oops:
Mi osobiście Thorton nie spodobał się od samego początku, musiałam wsłuchać się w jego głos, poznać go bliżej i scena po scenie coraz bardziej robił się fascynujący, męski, prawdziwy ideał.
Aktorka grająca Margaret wygląda trochę jak pyza, ale nie mogę sobie wyobrazić na jej miejscu takiej chudzinki jak Keira.
A propo Danieli Denby Ashe (Margaret) to jej rodzice pochodzą z Polski, a ona sama mówi płynnie po polsku wink


'Ilekroć oparłem się pokusie, było to piękne. Ilekroć pokusie uległem, było to stokroć piękniejsze' Heine

Offline

 

#32 2006-03-05 16:30:11

Monika24
U¿ytkownik

Re: Napisy do "North and south"


Słyszałam, że na dvd oprócz filmu jest również wywiad z Richardem, to prawda?

Tak.Sprawia wrażenie uczuciowego intelektualisty,jednocześnie odpowiedzialnego i zdecydowanego.Uwielbiam takich mężczyzn. :oops:

Co tu dużo mówić. Prawdziwy ideał :oops: W dodatku czytałam że jest wolny lol


'Ilekroć oparłem się pokusie, było to piękne. Ilekroć pokusie uległem, było to stokroć piękniejsze' Heine

Offline

 

#33 2006-03-05 16:31:48

Nastazja
U¿ytkownik

Re: Napisy do "North and south"

Przykazałam moim krewnym,aby zrobili sobie zdjęcie z Richardem i poprosili go o autograf z dedykacją dla mnie,jeśli tylko zobaczą go na ulicy,w metrze,teatrze,kinie. big_smile

Daniela robi bardzo sympatyczne wrażenie,zdecydowanie pasuje do roli Margaret.


John: "Was Miss Hale the woman that told you to come to me"?
Nick Higgins:"You'd be a bit more civil?"

Offline

 

#34 2006-03-05 16:48:45

Monika24
U¿ytkownik

Re: Napisy do "North and south"

Nastazjo, no to masz na co czekać lol Zazdroszczę Ci, dla mnie jedynym rozwiązaniem byłaby przeprowadzka do Londynu wink Pewnie zemdlałabym z wrażenia widząc Armitage'a na ulicy :oops:
Margaret ślicznie wygląda w kapeluszach, muszę przyznac że pomimo okrągłej twarzyczki ma w sobie coś ciepłego, uroczego, poza tym ma bardzo ładnie wykrojone usta wink

A to Margaret i John współcześnie big_smile
http://img105.imageshack.us/img105/7549/fanart019pm.jpg


'Ilekroć oparłem się pokusie, było to piękne. Ilekroć pokusie uległem, było to stokroć piękniejsze' Heine

Offline

 

#35 2006-03-05 17:10:47

Nastazja
U¿ytkownik

Re: Napisy do "North and south"

O rety,to zdjęcie jest świetne!! Kiedy było robione? lol


John: "Was Miss Hale the woman that told you to come to me"?
Nick Higgins:"You'd be a bit more civil?"

Offline

 

#36 2006-03-05 17:25:11

Monika24
U¿ytkownik

Re: Napisy do "North and south"

To tylko fotomontaż, w maju zeszłego roku jakaś fanka "zrobiła" to zdjęcie, świetnie jej to wyszło, bo przyznam że gdybym nie przeczytała że to spreparowane zdjęcie, nigdy bym na to nie wpadła 8O


'Ilekroć oparłem się pokusie, było to piękne. Ilekroć pokusie uległem, było to stokroć piękniejsze' Heine

Offline

 

#37 2006-03-05 18:05:48

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Napisy do "North and south"

A mnie sie nic nie otwiera


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#38 2006-03-05 18:40:04

GosiaJ
U¿ytkownik

Re: Napisy do "North and south"

Szczerze mówiąc, zupełnie nie jestem w temacie, o jakim serialu dyskutujecie. Co więcej, na początku, sądząc po tytule, myślałam, że fascynujecie się starym serialem o wojnie secesyjnej z P. Swayze ;-) No tak, chyba tylko ja jestem tak stara, żeby to pamiętać ;-)
Czy ktoś może mi przybliżyć, co to za serial, o którym rozmawiacie i dlaczego tyle "ochów" wzbudza? :-)


Thorntonmania... nieustające apogeum uzależnienia.

Offline

 

#39 2006-03-05 18:51:32

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Napisy do "North and south"

Gosieńko ja też myślałam że to o tamten serial chodziło. Ale coś mi się nie zgadzało, więc sie nie odzywałam - lol lol


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#40 2006-03-05 19:00:51

GosiaJ
U¿ytkownik

Re: Napisy do "North and south"

Gosieńko ja też myślałam że to o tamten serial chodziło. Ale coś mi się nie zgadzało, więc sie nie odzywałam - lol lol

Hehe, tamten serial też wzbudzał moje ochy ;-) W czasach podstawówki mniej więcej - szczególnie losy tej jednej, co to była żoną takiego okrutnika, a kochała się w Patricku S. A to były czasy, kiedy S. święcił triumfy w "Dirty Dancing", więc miał mnogo wielbicielek :-)


Thorntonmania... nieustające apogeum uzależnienia.

Offline

 

#41 2006-03-05 19:08:59

Gosia
U¿ytkownik

Re: Napisy do "North and south"

W pierwszym momencie myslalam, ze to nowa adaptacja tamtego starego filmu z P. Swayzem (lata 80-te chyba), ktory zreszta mi sie nie podobal (to znaczy i Swayze i sam film), ale obejrzalam teledysk z tym nowym filmem NS (2004) i strone tego filmu i wyglada na to, ze to zupelnie co innego, bo tam nic o wojnie nie ma.


Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

Offline

 

#42 2006-03-05 19:14:34

Nastazja
U¿ytkownik

Re: Napisy do "North and south"

Miałam dwa lub trzy lata,kiedy serial z Patrickiem S. był po raz pierwszy nadawany w Polsce. smile Siedziałam na kolanach mojej śp. babci i oglądałam z zapartym tchem.

Małgosiu,serial o którym mówimy powstał na podstawie powieści angielskiej pisarki Elizabeth Gaskell.
Głownymi tematami są miłość i stosunki ekomoniczno - społeczne w XIX w. Anglii.
Pierwszoplanową bohaterką jest Margaret Hale,córka byłego pastora z południa kraju (dokładnie Helstone),który rezygnuje z nauczania i przybywa z rodziną do "industrialnego" Milton na północy.Tu młoda kobieta poznaje elektryzującego,charyzmatycznego,pozornie bezwzględnego fabrykanta Johna Thorntona. Mężczyzna od razu obdarza ją gorącym uczuciem.Ona z początku nie odwzajemnia miłości. Upływ czasu i wiele innych okoliczności sprawiają,że Margaret patrzy na Johna coraz przychylniej aż wreszcie...

lol


John: "Was Miss Hale the woman that told you to come to me"?
Nick Higgins:"You'd be a bit more civil?"

Offline

 

#43 2006-03-05 19:16:55

Gosia
U¿ytkownik

Re: Napisy do "North and south"

No, moze to i dobre jest wink
Sadzac po tematyce, jak dla mnie, moze byc ciekawszy niz ten stary film ze Swayzem.


Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

Offline

 

#44 2006-03-05 20:26:43

GosiaJ
U¿ytkownik

Re: Napisy do "North and south"


Małgosiu,serial o którym mówimy powstał na podstawie powieści angielskiej pisarki Elizabeth Gaskell.
Głownymi tematami są miłość i stosunki ekomoniczno - społeczne w XIX w. Anglii.
Pierwszoplanową bohaterką jest Margaret Hale,córka byłego pastora z południa kraju (dokładnie Helstone),który rezygnuje z nauczania i przybywa z rodziną do "industrialnego" Milton na północy.Tu młoda kobieta poznaje elektryzującego,charyzmatycznego,pozornie bezwzględnego fabrykanta Johna Thorntona. Mężczyzna od razu obdarza ją gorącym uczuciem.Ona z początku nie odwzajemnia miłości. Upływ czasu i wiele innych okoliczności sprawiają,że Margaret patrzy na Johna coraz przychylniej aż wreszcie...
lol

Ooo, to tak czuję, że mogłabym oglądać z zapartym tchem... Mówisz, że na osiołku dostępne, tak? A ile odcinków powstało, żebym wiedziała, czego konkretnie szukać?


Thorntonmania... nieustające apogeum uzależnienia.

Offline

 

#45 2006-03-05 20:29:17

Nastazja
U¿ytkownik

Re: Napisy do "North and south"

Powstały 4 odcinki,serial wyprodukowano w 2004. big_smile


John: "Was Miss Hale the woman that told you to come to me"?
Nick Higgins:"You'd be a bit more civil?"

Offline

 

#46 2006-03-05 20:39:46

GosiaJ
U¿ytkownik

Re: Napisy do "North and south"

Powstały 4 odcinki,serial wyprodukowano w 2004. big_smile

Dziekuję, idę szukać :-) A przy okazji - są jakieś polskie napisy czy będę musiała ambitnie próbować zrozumiec po angielsku?


Thorntonmania... nieustające apogeum uzależnienia.

Offline

 

#47 2006-03-05 20:53:08

Monika24
U¿ytkownik

Re: Napisy do "North and south"

Gosiu, niestety nie ma napisów, ale dialogi nie są trudne do zrozumienia. W całym serialu miałam może dwa takie teksty które sprawiły mi trudność, a nie znam perfect języka angielskiego wink


'Ilekroć oparłem się pokusie, było to piękne. Ilekroć pokusie uległem, było to stokroć piękniejsze' Heine

Offline

 

#48 2006-03-05 22:09:38

Nastazja
U¿ytkownik

Re: Napisy do "North and south"

W "N&S" 2004 podoba mi się,że scenarzysta/reżyser znalazł świetny sposób,aby pokazać zarówno intelektualną jak i fizyczną stronę miłości. Johna pociąga przede wszystkim umysł Margaret.Jednocześnie, kilka (sic!) razy jego oczy miały taki wyraz,jakby za chwilę miał się rzucić na nią (nie to po,żeby bić). :twisted:


John: "Was Miss Hale the woman that told you to come to me"?
Nick Higgins:"You'd be a bit more civil?"

Offline

 

#49 2006-03-05 22:23:46

Kaziuta
U¿ytkownik

Re: Napisy do "North and south"

To tylko fotomontaż, w maju zeszłego roku jakaś fanka "zrobiła" to zdjęcie, świetnie jej to wyszło, bo przyznam że gdybym nie przeczytała że to spreparowane zdjęcie, nigdy bym na to nie wpadła 8O

Filmik obejrzałam. Fajny.
Ale na tym zdjęciu to sa jakies dwa szparagi w niczym nie przypominające tych kluseczek z filmu.

Offline

 

#50 2006-03-05 22:37:39

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Napisy do "North and south"

a ja zadnego filmiku nie moge otworzyc sad


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB