Ogród Jane Austen

Strona po¶wiecona Jane Austen

Nie jeste¶ zalogowany.

Og³oszenie

#26 2004-12-27 21:10:10

Marianna
U¿ytkownik

Re: Ad. Okey! Holiday

Porozglądam się najpierw po księgarniach językowych.Często mają duży wybór powieści , chociaż niestety gł. po angielsku. A tak a propos, złości mnie, że wiele dzieł literatury brytyjskiej nie ma polskich przekładów.Kiedy chodze po księgarniach i widzę całe stosy fajnych książek wydanych w serii Pinguin, które nie doczekały się polskich tłumaczeń, to mnie szlag trafia. sad :x :cry:

Offline

 

#27 2004-12-28 18:36:27

moniczek
U¿ytkownik

Re: Ad. Okey! Holiday

He, he... Wiesz Dorotka, że ja też dostałam "Dumę..." na Gwiazdkę... Prószyński i s-ka. A Ty?? smile big_smile lol

Offline

 

#28 2004-12-29 12:27:10

dorotka
U¿ytkownik

Re: Ad. Okey! Holiday

Ja też!!! lol


Normalnie zaczęłam wirtualny ekshibicjonizm big_smile
Mam bloga tongue Kto nie wierzy, niech sprawdzi big_smile

Offline

 

#29 2004-12-29 22:11:34

moniczek
U¿ytkownik

Re: Ad. Okey! Holiday

Capital! Capital! wink

Offline

 

#30 2004-12-30 01:25:41

fringilla
U¿ytkownik

Re: Ad. Okey! Holiday

A ja "Perswazje" i "Mansfiel Park" big_smile


Pozdr. Agata
gg 5739618

Offline

 

#31 2004-12-30 11:13:38

dorotka
U¿ytkownik

Re: Ad. Okey! Holiday

No to fantastycznie, nasze rodziny już uważają, że mamy totalnego bzika wink Ale chyba nieszkodliwego, skoro sami nam kupują...


Normalnie zaczęłam wirtualny ekshibicjonizm big_smile
Mam bloga tongue Kto nie wierzy, niech sprawdzi big_smile

Offline

 

#32 2004-12-30 12:39:47

Marianna
U¿ytkownik

Re: Ad. Okey! Holiday

A ja już wszystko dawno nabyłam i nic nie dostaję sad
Kto oglądał wczoraj na BBC program o JA??

Offline

 

#33 2004-12-30 12:41:30

Loana
U¿ytkownik

Re: Ad. Okey! Holiday

Ha, ale Wam dobrze, u mnie rodzina nie zwraca uwagi na moje zainteresowania, zresztą jestem znana z tego, że jak coś chcę, to sobie to sama załatwiam (można liczyć tylko na siebie tongue). Do pełnej kolekcji książek JA brakuje mi Watsonów i Sanditiona, bo zbieram tylko wydania z Prószyńskiego (te najładniejsze tongue). Natomiast jak złapie osobę, która mnie na Allegro przelicytowuje...to muszę od niej pożyczyć co zlicytowała tongue. Bo kontynuacje są naprawdę słabe, tzn. te co znam. Właśnie przeczytałam jedną i jestem załamana...(szczegóły podam w artykule, jak napiszę recenzję tongue).


JakieÅ› pytanko do mnie? loana@go2.pl
http://joanna-loana.deviantart.com/

Offline

 

#34 2004-12-30 12:45:54

Loana
U¿ytkownik

Re: Ad. Okey! Holiday

Co do OkeyHoliday, to to nie zasługuje nawet na miano szmatławiec ;P. O ile film dali ciekawy, to sama gazetka roi się od błędów, a merytorycznie powala na kolana swoim poziomem (trzeba się dostosować do tak niskiego ;P). Natomiast szczególnie NIE PODOBA MI SIĘ streszczenie P&P!!! Przecież to coś okropnego! Omija tyle ważnych spraw, nie jest nawet w minimalnym stopniu dobrym oddaniem książki...mogliby sobie to odpuścić. Ale pomysł z filmem jest fajny smile. Mogliby nawet inne, trudne do zdobycia ekranizacje dawać tongue.


JakieÅ› pytanko do mnie? loana@go2.pl
http://joanna-loana.deviantart.com/

Offline

 

#35 2004-12-30 15:30:41

dorotka
U¿ytkownik

Re: Ad. Okey! Holiday

A ja w końcu sobie nie obejrzałam tego programu. Czekałam na niego do późna, aż wreszcie mama powiedziała z politowaniem: "Przecież kablówka już nie puszcza BBC Prime!" Wrrrr!
Ale tak się zastanawiam - czy to była ta biografia, w której wypowiada się m.in. Helen Fielding i Norah Ephron??? Bo by mi ulżyło, gdybym już to oglądała big_smile


Normalnie zaczęłam wirtualny ekshibicjonizm big_smile
Mam bloga tongue Kto nie wierzy, niech sprawdzi big_smile

Offline

 

#36 2004-12-31 00:28:13

Marianna
U¿ytkownik

Re: Ad. Okey! Holiday

Nie, w tym programie wypowiadały się min. Emma Tennant i Valerie Grosvenor Myer (ta, która napisała "Niezłomne serce"),(w każdym razie na pewno nie było Helen Fielding). Były też fragmenty kilku ekranizacji, których nie widziałam (Opactwa Northanger z '86,DiU z 79, Rozważnej i Romantycznej z 85).Ogólnie program dość ciekawy, ale nie powalający.

Offline

 

#37 2004-12-31 12:25:33

dorotka
U¿ytkownik

Re: Ad. Okey! Holiday

Czyli ja oglądałam inny. Kiedyś leciał taki program, natrafiłam na niego przez przypadek jak przeskakiwałam z kanału na kanał. Tam była cała biografia JA, mnóstwo fragmentów ekranizacji, ale też filmy powiązane z tematyką Jane Austen (np. "Masz wiadomość"). Szkoda, że nie widziałam tego ostatniego programu...


Normalnie zaczęłam wirtualny ekshibicjonizm big_smile
Mam bloga tongue Kto nie wierzy, niech sprawdzi big_smile

Offline

 

#38 2005-01-07 10:23:31

sister
U¿ytkownik

Re: Ad. Okey! Holiday

Co za zbieg okoliczności smile
ja też dostałam na gwiazdkę książkę "Duma i uprzedzenie" wydawnictwa Prószyński i spółka big_smile chyba mieli niezłe obroty w tym roku dzięki nam lol

Offline

 

#39 2005-01-07 16:23:26

dorotka
U¿ytkownik

Re: Ad. Okey! Holiday

Obstawiamy co dostanÄ™ na urodziny??? Mam za jakieÅ› 2 tygodnie lol


Normalnie zaczęłam wirtualny ekshibicjonizm big_smile
Mam bloga tongue Kto nie wierzy, niech sprawdzi big_smile

Offline

 

#40 2005-01-08 11:18:06

sister
U¿ytkownik

Re: Ad. Okey! Holiday

A masz już wszystkie książki JA? bo ja bym stawiała na jakąś jej powieść, alboo coś o niej smile
ostatnio widziałam w necie książkę pt: Mądrość i dowcip Jane Austen. Takie coś to i ja bym chciała smile

Offline

 

#41 2005-01-08 20:22:46

Maryann
U¿ytkownik

Re: Ad. Okey! Holiday

Czyli ja oglądałam inny. Kiedyś leciał taki program, natrafiłam na niego przez przypadek jak przeskakiwałam z kanału na kanał. Tam była cała biografia JA, mnóstwo fragmentów ekranizacji, ale też filmy powiązane z tematyką Jane Austen (np. "Masz wiadomość"). Szkoda, że nie widziałam tego ostatniego programu...

Czy masz na myśli film o "Dumie i uprzedzeniu", jaki kiedyś nadawano na Discovery w cyklu "wielkie powieści"? Było tam sporo informacji na temat JA, wiele migawek z "Dumy", chociaż nie z ostatniej adaptacji, wypowiedzi m.in. Helen Fielding i wielu fanów Jane.

Offline

 

#42 2005-01-09 12:36:03

dorotka
U¿ytkownik

Re: Ad. Okey! Holiday

A wiesz, że to chyba było to? Tak się zastanawiałam ,gdzie ja to widziałam. Problem w tym, że mam chyba z 6 różnych Discovery - po co tyle tego, to nie wiem. Ale się cieszyłam, że trafiłam na ten program :!: big_smile
Co do prezentu - nie mam wszystkich książek JA, więc kto wie... chociaż ze strony mamy spodziewam się jak zwykle czegoś praktyczniejszego. Ach, te gospodynie domowe... wink


Normalnie zaczęłam wirtualny ekshibicjonizm big_smile
Mam bloga tongue Kto nie wierzy, niech sprawdzi big_smile

Offline

 

#43 2005-01-09 13:44:33

sister
U¿ytkownik

Re: Ad. Okey! Holiday

Dorotko!
Koniecznie pochwal siÄ™ po urodzinach, czy to coÅ› z JA!!!
i z góry urodzinowe życzenia spełnienia marzeń!!!
big_smile

Offline

 

#44 2005-01-09 14:58:03

dorotka
U¿ytkownik

Re: Ad. Okey! Holiday

Dziękuję pięknie big_smile
Mam przeczucie, że rodzinka będzie kontynuowała pomysł z JA i zapełnieniem wszelkich półek w moim pokoju książkami... ale cicho, nie chcę zapeszać wink


Normalnie zaczęłam wirtualny ekshibicjonizm big_smile
Mam bloga tongue Kto nie wierzy, niech sprawdzi big_smile

Offline

 

#45 2005-03-29 13:30:51

aga
U¿ytkownik

Re: Ad. Okey! Holiday

Po ukazaniu się "O'key Holiday" z "Emmą" wysłałam emaila do redaktorki z zapytaniem, czy wydadzą kolejne filmy DVD z ekranizacjami wg Jane Austen. Odpowiedziano mi tylko tyle, że zależy to od licencji, i nie podano mi żadnych konkretów. Jak dotąd wydano jakies błahe filmy, a obiecywano filmy wg wybitnych powieści. No, zobaczymy. Ale zaczynam być rozczarowana. Poziom tego czasopisma faktycznie nie najlepszy.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB