Ogród Jane Austen

Strona po¶wiecona Jane Austen

Nie jeste¶ zalogowany.

Og³oszenie

#26 2005-10-19 15:54:27

agnes_13
U¿ytkownik

Re: Suknie, torebki, buciki i inne części garderoby z epoki Jane Austen

A mnie strasznie ciekawi czy te nie wiem jak to nazwać, może żakieciki wink były nakładane na suknie czy stanowiły z suknią całość???

Wiele by to wyjaśniało dlaczego Lizzy nie miała ubłoconej całkowicie sukni po "spacerze" do Netherfield.


Agnes

Offline

 

#27 2005-11-14 23:18:22

Diana
U¿ytkownik

Re: Suknie, torebki, buciki i inne części garderoby z epoki Jane Austen

Ja troszeczkę z innej beczki...W ostatnie lato(2005)modne były takie nazywane przez niektórych "tunikami"bluzeczki, które nieco przypominają mi stroje z adaptacji filmowych powieści JA. Mają ściśle wyeksponowany stan plus jakieś falbanki, cekiny, tudzież inne przybrania. Jakby wymyślono całe sukienki w tym stylu, to możnaby już mówić o naprawdę powracającej sprzed lat modzie!Życzę wszystkim udanych zakupów!


Czym jest życie- snem jedynie...
GG: 9031506

Offline

 

#28 2005-11-15 18:27:25

Maryann
U¿ytkownik

Re: Suknie, torebki, buciki i inne części garderoby z epoki Jane Austen

A mnie strasznie ciekawi czy te nie wiem jak to nazwać, może żakieciki były nakładane na suknie czy stanowiły z suknią całość???

Nazywało się to "spencer", było szyte z wełny, czy innego grubszego materiału, często w kontrastowym do sukni kolorze i miało stanowić ciepłe okrycie. Suknie szyto głównie z muślinu. czy innego równie cienkiego materiału, więc nie bardzo się sprawdzały w angielskim klimacie.

Offline

 

#29 2005-11-18 17:29:50

agnes_13
U¿ytkownik

Re: Suknie, torebki, buciki i inne części garderoby z epoki Jane Austen

Dzięki big_smile To sie nazywa wiedza.


Agnes

Offline

 

#30 2005-11-25 14:00:22

Marianna
U¿ytkownik

Re: Suknie, torebki, buciki i inne części garderoby z epoki Jane Austen

Jeśli ktoś chce poszerzyć wiadomości na temat regencyjnej mody, to polecam kilka książek (oprócz tych, kóre podałam na moim blogu). Są po angielsku i pewnie w niewielu bibliotekach można je znaleźć (ja mam to szczęści, że w mojej je znalazłam), więc pewnie łatwiej skorzystać ze stron internetowych poświęconych modzie,ale nie zaszkodzi podać fachową literaturę (chociaż może nie najnowszą):
-Fletcher M, Famale costume in the ninteenth century, Melburne 1966.
-Clarke J, English costume trough the ages, London 1966.
-Brooke I, A history of English costume, London 1972.

Offline

 

#31 2006-02-14 18:01:04

GeorgianaDarcy
U¿ytkownik

Re: Suknie, torebki, buciki i inne części garderoby z epoki Jane Austen

Z szyciem sukienek nie ma az tak duzego problemu. Szylam juz dwie suknie z epoki sredniowiecza bo naleze do bractwa rycerskiego. Wtedy calosc wysniosla mnie 500 zl, ale teraz troche sie wycwanilam i robie to w sposob bardzij ekonomiczny ograniczajac sie do gora 100zl. Wiem ze niektore sklepy z materialamy czesto maja obnizki cen na wiosne (mamy luty wiec w marcu zaczynaja sie promocje), gdzie len mozna dostac od 15zl/m i cienka welne okolo 20-30zl/m. Warto tez pospacerowac po miescie- a nuz beda likwidowac jakis slep z materialami.
Problem zaczyna sie przy temacie krawcowej - zaplacilam 150 zl za szycie, a to troche duzo, zwlaszcza ze krawcowa nie uszyla mi tych sukienek w sposob zadawalajacy. Troche narzekalam wsrod kolezanek z bractwa i dowiedzialam sie ze w malych wioskach starsze panie biora za szycie nie wiecej niz 30-50 zl bo nie maja pracy innej niz gospodarstwo a zalezy im zeby zarobic dodatkowÄ… praca (ktora wykonuja bardzo dobrze).

Czy jeszcze kiedys zlot bedzie mial miejsce?Jesli tak, to gdzie?


You have bewitched me body and soul.

Offline

 

#32 2006-02-14 18:38:42

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Suknie, torebki, buciki i inne części garderoby z epoki Jane Austen

Problem zaczyna sie przy temacie krawcowej - zaplacilam 150 zl za szycie, a to troche duzo, zwlaszcza ze krawcowa nie uszyla mi tych sukienek w sposob zadawalajacy. Troche narzekalam wsrod kolezanek z bractwa i dowiedzialam sie ze w malych wioskach starsze panie biora za szycie nie wiecej niz 30-50 zl bo nie maja pracy innej niz gospodarstwo a zalezy im zeby zarobic dodatkowÄ… praca (ktora wykonuja bardzo dobrze).

Skandal!!! Åšredniowieczna suknia szyta przez krawcowÄ…!!! big_smile
A tak poważnie, to w znajomym bractwie właśnie taką mają zasadę - materiały naturalne, istniejące w średniowieczu, będące rękodziełami wytworzonymi zgodnie z tamtejszymi technologiami. Ale oni mają lekkiego bzika big_smile


Czy jeszcze kiedys zlot bedzie mial miejsce?Jesli tak, to gdzie?

big_smile

Tego to i najstarsi górale nie pamiętaja. Na razie proponuję minizlociki big_smile


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#33 2006-02-14 22:23:13

GeorgianaDarcy
U¿ytkownik

Re: Suknie, torebki, buciki i inne części garderoby z epoki Jane Austen

Zdecydowałam się na szycie przez krawcowa, choc nie jest to w pelni historyczne, dlatego bo balam sie ze
a) szew wykonany recznie bedzie mniej wytrzymaly
b) koszta nie starcza na buty (kolejne 150)
A qłasciwie to nigdy nie bede miec stroju w pelni historycznego, ani nikt inny, nawet jesli zostalby uszyty recznie. Zeby byc full of historical musialabym miec material wytworzony w wieku XIII (moja sukienka ma kroj charakterystyczny dla XIIIw.), a to jest raczej nie mozliwe big_smile


You have bewitched me body and soul.

Offline

 

#34 2006-02-14 23:10:25

niya
U¿ytkownik

Re: Suknie, torebki, buciki i inne części garderoby z epoki Jane Austen

a gdzie macie ten swoj zlot Kobietki?
czy to pierwszy czy juz jakies sie odbyly i mozecie sie pochwalic np. zdjeciami? smile


A co siÄ™ staje to siÄ™ staje tylko raz w tym czasie
I tylko raz w tym miejscu...

Offline

 

#35 2006-02-14 23:11:04

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Suknie, torebki, buciki i inne części garderoby z epoki Jane Austen

A qłasciwie to nigdy nie bede miec stroju w pelni historycznego, ani nikt inny, nawet jesli zostalby uszyty recznie. Zeby byc full of historical musialabym miec material wytworzony w wieku XIII (moja sukienka ma kroj charakterystyczny dla XIIIw.), a to jest raczej nie mozliwe big_smile

Nie chodziło mi o w pełni średniowieczną suknie, ale o wykonaną ówczesnymi technikami big_smile
To jest tak jak z szablą. Można zrobić przy pomocy maszyn, XX-wiecznej techniki, ale prawdziwy czar ma taka wykonana np. lwowskich płatnerzy z XVII w. Taką broń aż zupełnie inaczej się w ręce trzyma big_smile
Co nie zmienia faktu, że z tą sukienką - zartowałam big_smile


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#36 2006-02-14 23:14:05

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Suknie, torebki, buciki i inne części garderoby z epoki Jane Austen

a gdzie macie ten swoj zlot Kobietki?
czy to pierwszy czy juz jakies sie odbyly i mozecie sie pochwalic np. zdjeciami? smile

Na razie wszystko zostaje w kwestii planów. Ale może Gaelforce Dance nas połączy?


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#37 2006-02-14 23:23:31

GeorgianaDarcy
U¿ytkownik

Re: Suknie, torebki, buciki i inne części garderoby z epoki Jane Austen

GD BEDA W POLSCE??? ubostwiam ich przedstawienie... ten taniec... kolejna magiczna rzecz w moim zyciu. Gdyby nie zlamanie nogi, wakacje spedzilabym na kursie tanca irlandzkiego. Niestety - ciamajda spadla z lozka i sie polamala hehe big_smile


You have bewitched me body and soul.

Offline

 

#38 2006-02-14 23:25:53

niya
U¿ytkownik

Re: Suknie, torebki, buciki i inne części garderoby z epoki Jane Austen

to niesamowite, to Wy tez sie tym fascynujecie?
myslalam, ze tylko ja na tym forum chce do szkocji, ze tylko ja lubie celtyckie tance (szczegolnie irish), muzyke, a tu jakies takie niespodzianki... chyba, ze zle sie zrozumialysmy smile

tak czy siak kocham utwor "je jacobites"

ps: wstyd sie przyznac na takim szacownym forum... ale prosty The Scotsman Juliany Garnnet zachwycil mnie na dlugo


A co siÄ™ staje to siÄ™ staje tylko raz w tym czasie
I tylko raz w tym miejscu...

Offline

 

#39 2006-02-14 23:27:51

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Suknie, torebki, buciki i inne części garderoby z epoki Jane Austen

Kochane, Georgiana i niya jak na razie wyłapałam tutaj 3 lub 4 fanki muzyki celtyckiej (nielicząc własnej skromnej osoby). Kurcze, nie kojarze w ktorym to jest wątku, ale chyba gdzieś w pogaduchowni. Chyba stworzę nowy wątek, żeby wszyscy widzieli big_smile


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#40 2006-02-14 23:39:04

GeorgianaDarcy
U¿ytkownik

Re: Suknie, torebki, buciki i inne części garderoby z epoki Jane Austen

Ojej! Strasznie sie ciesze, ze mamy podobne zainteresowania. Jeszcze nigdy nie rozmawialam z nikim (procz kolezanek z bractwa) kto interesowalby sie tancem irlandzkim i muzyka celtycka big_smile Cwiczylyscie moze?


You have bewitched me body and soul.

Offline

 

#41 2006-02-14 23:42:22

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Suknie, torebki, buciki i inne części garderoby z epoki Jane Austen

Cwiczylyscie moze?

Ćwiczę bez przerwy. Bez wytchnienia. Gadanie o tym że będę ćwiczyc :evil:


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#42 2006-02-14 23:46:30

niya
U¿ytkownik

Re: Suknie, torebki, buciki i inne części garderoby z epoki Jane Austen

Ja nie mam zadnych kolezanek, ktore cos takiego interesuje. Jestem samotnym strzelcem wink Nie jestem do konca pewna czy chcialabym nalezec do takiego np. bractwa... bo jakze przeszlosc przeniesc w terazniejszosc bez uszczerbku? Chociaz...

Wiecie, mam takie dziwne uczucia kiedy jestem w temacie Szkocji, zamkow, muzyki celtyckiej itd - jest mi jakos teskno, smutno wrecz i az boje sie zaglebiac w to mocniej, bo mam wrazenie, ze pozniej nie odnajde sie w dzisiejszym swiecie. Ciekawa jestem skad w czlowieku biora sie tego typu fascynacje, bo ja swojej zadnych wydarzeniem nie potrafie udokumentowac. Moze inne wcielenie? wink


A co siÄ™ staje to siÄ™ staje tylko raz w tym czasie
I tylko raz w tym miejscu...

Offline

 

#43 2006-02-14 23:46:35

GeorgianaDarcy
U¿ytkownik

Re: Suknie, torebki, buciki i inne części garderoby z epoki Jane Austen

Skoro lubisz (byc moze kochasz tongue) taniec, to pewnie nie masz czasu. Kiedy ja mam czas wolny to jestem zwykle zmeczona i ukladam sie wygodnie z ksiazka w moim krolestwie pod zoltym baldachimem big_smile


You have bewitched me body and soul.

Offline

 

#44 2006-02-14 23:47:44

GeorgianaDarcy
U¿ytkownik

Re: Suknie, torebki, buciki i inne części garderoby z epoki Jane Austen

A tak powaznie, to zaluje ze zniedbalam taniec sad . W roku szkolnym naprawde nie mam czasu, a do wakacji sporo czasu zostalo.


You have bewitched me body and soul.

Offline

 

#45 2006-02-14 23:49:27

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Suknie, torebki, buciki i inne części garderoby z epoki Jane Austen

Skoro lubisz (byc moze kochasz tongue) taniec, to pewnie nie masz czasu. Kiedy ja mam czas wolny to jestem zwykle zmeczona i ukladam sie wygodnie z ksiazka w moim krolestwie pod zoltym baldachimem big_smile

Jeśli chodzi o mnie - czas by się znalazł, ale lubię pasje dzielić z przykaciółmi lub znajomymi. A jeśli chodzi o moje najbliższe otoczenie - również jestem outsiderem. Zadowalam się więc patrzeniem jak to robią inni.
A teraz to już chyba ciut stara jestem na takie podskoki. I kondycja juz nie ta :?


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#46 2006-02-14 23:55:06

GeorgianaDarcy
U¿ytkownik

Re: Suknie, torebki, buciki i inne części garderoby z epoki Jane Austen

Zapytalabym o wiel, ale nie chce byc niegrzeczna. Sprobuje w ten sposob :
W listopadzie skonzylam 17 lat. Czy jestes ode mnie duzo starsza?


You have bewitched me body and soul.

Offline

 

#47 2006-02-14 23:56:40

niya
U¿ytkownik

Re: Suknie, torebki, buciki i inne części garderoby z epoki Jane Austen

Aine moze faktycznie nie zaczynajmy skakac, bo nam jeszcze żylka w glowie pęknie wink
Chcialabym tanczyc, ale jednoczesnie wiem, ze nie byloby to takie, jakie sobie wymarzylam, ze bedzie... Moze jednak warto pozostac w sferze marzen. Sama juz nie wiem co myslec, moze zmeczona jestem po calym dniu.

Pojde odpoczac, dobranoc Kobietki. Ide marzyc o Szkocji i jakims przystojnym Szkocie, co ma na sobie jedynie kilt... wink


A co siÄ™ staje to siÄ™ staje tylko raz w tym czasie
I tylko raz w tym miejscu...

Offline

 

#48 2006-02-15 00:00:09

GeorgianaDarcy
U¿ytkownik

Re: Suknie, torebki, buciki i inne części garderoby z epoki Jane Austen

Dobranoc smile

Btw. Moja mama twierdzi ze szkoci sa nieprzyzwoici i ze noszac same kilty wietrza sobie intymne zakamarki lol


You have bewitched me body and soul.

Offline

 

#49 2006-02-15 00:07:23

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Suknie, torebki, buciki i inne części garderoby z epoki Jane Austen

Zapytalabym o wiel, ale nie chce byc niegrzeczna. Sprobuje w ten sposob :
W listopadzie skonzylam 17 lat. Czy jestes ode mnie duzo starsza?

A to zależy. Koledzy i kolezanki ze szkoły stwierdzili, że ze mnie stara d..., a moje wewnętrzne dziecko ma 16 lat.
Nie nie jestem tak dużo starsza. Niezleżnie jakby na to nie spojrzeć big_smile


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#50 2006-02-15 00:17:15

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Suknie, torebki, buciki i inne części garderoby z epoki Jane Austen

Btw. Moja mama twierdzi ze szkoci sa nieprzyzwoici i ze noszac same kilty wietrza sobie intymne zakamarki lol

A nie? :twisted:


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB