Ogród Jane Austen

Strona po¶wiecona Jane Austen

Nie jeste¶ zalogowany.

Og³oszenie

#1 2006-02-12 21:45:09

Georginia
U¿ytkownik

Muzyka,pianoforte i kto jak na tym grał

Wybaczcie karkołomnie sformułowany temat.
Zauważyłyście może,że w P&P z 2005 Elizabeth gra faktycznie kiepsko i jeszcze uroczo falszuje jak się Darcy zbliża:-)
Natomiast w serialu Lizzy gra dwieście razy lepiej niż Georgiana....coś mi tu nie gra!
Tak w ogóle wyobrażacie sobie Keire śpiewającą niemalże falsetem przy Mateuszku...chyba bym padła tam ze śmiechu;-)

Offline

 

#2 2006-02-13 17:40:27

GeorgianaDarcy
U¿ytkownik

Re: Muzyka,pianoforte i kto jak na tym grał

Wg Ksiazki Georgiana powinna grac lepiej niz Lizzie. To dobrze ze uwzglednili to w nowej adaptacji. Wem, ze Elizabeth moze stanowic pewnego rodzaju autorytet, ale nie byla kobieta bez skazy smile Jej gra zapewne reprezentowalaby wysoki poziom, gdyby tylko panna Bennet miala chec cwiczyc big_smile

Falsetem? Nie tongue , raczej nie wyobrazam sobie big_smile


You have bewitched me body and soul.

Offline

 

#3 2006-02-13 17:46:40

Ammit
U¿ytkownik

Re: Muzyka,pianoforte i kto jak na tym grał

No to akurat była jedna z rzeczy (ze względu na wierność oryginałowi) która bardziej mi się podobała smile
Ale ta jej gra była urocza big_smile


~Ammit~
---------------
GG:5777025
Tlen: ammit

Nasz świat jest w sercach tych, którzy nas kochają...

Offline

 

#4 2006-02-13 17:57:12

GeorgianaDarcy
U¿ytkownik

Re: Muzyka,pianoforte i kto jak na tym grał

Cenie sobie wiernosc adaptacji, aczkolwiek niektore zmiany tworcow filmu wydaja mi sie szalenie atrakcyjne - np. charakter Georgiany ktory z przesadnej niesmialosci zmienia sie w przyjemna otwartosc smile


You have bewitched me body and soul.

Offline

 

#5 2006-02-15 20:41:51

arydno
U¿ytkownik

Re: Muzyka,pianoforte i kto jak na tym grał

A propos gry na klawikordzie, czy pianoforte:

Proponuje ocene umiejetnosci za pomoca skali:

1. Jane Fairfax
2. pani Hurst (siostra Bingleya)
3. Marianna Dashwood
4. Emma Woodhouse
5. Georgiana Darcy
6. Lizzy Bennet
7. Mary Bennet

to tak mniej wiecej, ale sama nie wiem...macie jakies propozycje?

Co do Georgiany Darcy: skoro wg ksiazki byla o 10 lat mlodsza od Darcyego, to w nowej wersji ona wyglada na 11 lat a on... na wiecej niz 21; wg mnie on ma conajmniej 27!
Cos mi sie tu nie zgadza...

Offline

 

#6 2006-02-15 20:50:58

Diana
U¿ytkownik

Re: Muzyka,pianoforte i kto jak na tym grał

Pani Hurst pewnie nieźle grała, ale moim zdaniem (wnosząc z treści książki co do jej charakteru) nie wkładała w to dość uczucia. Ale chyba Marianna pięknie oddawała ducha muzyki, skoro w filmie A. Lee pułkownik zakochał się w niej właśnie słysząc jej grę i śpiew. To oczywiście względna kwestia ocenianie umiejętności muzycznych postaci książkowych, dlatego miło się wówczas posłużyć filmem. wink


Czym jest życie- snem jedynie...
GG: 9031506

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB