Ogród Jane Austen

Strona po¶wiecona Jane Austen

Nie jeste¶ zalogowany.

Og³oszenie

#1 2004-12-27 05:07:53

Marianna
U¿ytkownik

Sanditon

Co myślicie o powieści "Sanditon"? Tylko 11 rozdziałów (z 30) napisała Jane.Pracowała nad nią tuż przed śmiercią, na początku 1817 r. Jej pracę kontynuowała Mary Dobbs, pisarka i dziennikarka i w 1975r. wydano ukończoną powieść, która moim zdaniem wpasowuje się w klimat powieści Austen i ja osobiście nie zauważyłam momentu, w którym kończy się pióro Jane a zaczyna Mary.Bardzo lubię tę powieść i traktuję ją na równi z innymi dziełami Austen.Co wy o niej sądzicie i jak wyobrażacie sobie obsadę ekranizacji?? :?:

Offline

 

#2 2004-12-27 13:42:55

dorotka
U¿ytkownik

Re: Sanditon

Tak w ogóle to witaj na forum! Jeszcze nie czytałam Sanditon, książki Jane Austen są rozchwytywane w naszej bibliotece i nie zawsze można dostać. Ale może korzystając z ferii świątecznych wreszcie sobie przeczytam i nadrobię wszystkie zaległości - trzeba wierzyć w cuda pomimo wszystko wink


Normalnie zaczęłam wirtualny ekshibicjonizm big_smile
Mam bloga tongue Kto nie wierzy, niech sprawdzi big_smile

Offline

 

#3 2004-12-30 00:56:38

fringilla
U¿ytkownik

Re: Sanditon

Ja uważam, że kontynuacja wypadła całkiem nieźle. Autorka naprawdę starała się wyjść w styl Jane Austen i poznać realia i klimat epoki, czego nie można powiezieć o paniach piszących dalsze ciągi. Niestety już minęło kilka lat, o kiedy ostatni raz czytałam saniton, i nie mam go "na świerzo", więc o ewentyalnej obsadzie sie nie wypowiadam. Szkoa że ta pani nie pojęła się okończenia Watsonów, zapowiadało się ciekawie. Może za mało zostało napisane prze Jane?


Pozdr. Agata
gg 5739618

Offline

 

#4 2004-12-31 12:51:03

demi
U¿ytkownik

Re: Sanditon

czesc
ja pamietam ta powiesc dokonale i tez musze przyznac ze nie zauwazylam kiedy zaczal ja pisac ktos inny.ale niestety nie podoba mi sie ona tak do konca bo w pewnym momencie nastepuje zbyt wielkie kopiowanie watkow z innych powiesci i rozbudowywanie postaci, ktorych poczatkowo prawie nie bylo.

Offline

 

#5 2005-02-02 15:23:49

Loana
U¿ytkownik

Re: Sanditon

Wspaniała powieść!!! smile Właśnie wczoraj przeczytałam (Agatek, dziękuję za pożyczenie smile ). Jest bardzo pozytywna. I, czym byłam po prostu zachwycona, nareszcie komuś udało się napisać dobrą kontynuację!!! W ogóle nie zauważyłam, kiedy kończą się słowa J.A.! Dopiero później można było uchwycić zmianę, w zmianie zachowania bohaterów, ale to stopniowo.


JakieÅ› pytanko do mnie? loana@go2.pl
http://joanna-loana.deviantart.com/

Offline

 

#6 2005-02-08 15:00:17

ula
U¿ytkownik

Re: Sanditon

Dziewczyny pożyczcie mi tą książkę pleaseeee

Offline

 

#7 2005-02-09 09:42:17

sister
U¿ytkownik

Re: Sanditon

Cześć Dzięwczęta, witam po ciężkiej sesji zakończonej absolutoruim smilesmilesmile

Ja mam wersję Sanditon z 12oma rozdziałami... gdziem można dostać tą z 30oma rozdziałami???

I czy dywagacje o obsadzie to tylko tak prowadzicie, czy faktycznie szykuje siÄ™ jakaÅ› ekranizacja?

Offline

 

#8 2005-02-09 10:38:24

Loana
U¿ytkownik

Re: Sanditon

Pożyczyłabym, ale książka którą czytałam koleżanka pożyczyła z biblioteki sad. Ale jeśli kiedyś uda mi się załatwić oryginał to Ci podeślę, bo naprawdę fajna jest ta książka. Może bohaterowie troszkę odbiegają w późniejszych rozdziałach do typowych z powieści JA, ale naprawdę podobali mi się smile. Niespodzianką była postać męska, prawie w całości stworzona przez autorkę współczesną smile. Warto przeczytać! Dlatego poszukuję książki na Allegro - proszę mnie nie przelicytowywać ;P.
BTW, widziałam w księgarni z tańszymi książkami kilka egzamplarzy kontynuacji Emmy Tennant "Zakochana Emma", za 4,5 zł sztuka (jak kupowałam, to były jeszcze 3). Jeśli ktoś jest zainteresowany mogę mu kupić jeśli zdążę smile. Pozdrawiam!!!


JakieÅ› pytanko do mnie? loana@go2.pl
http://joanna-loana.deviantart.com/

Offline

 

#9 2005-02-09 11:15:32

ula
U¿ytkownik

Re: Sanditon

Dziewczyny, mam prośbę, podajmy swoje nicki na allegro, wtedy będziemy wiedziały komu w razie czego nie podbijać ceny wink

Offline

 

#10 2005-02-09 11:20:17

ula
U¿ytkownik

Re: Sanditon

Jeszcze raz ja. Otóż wczoraj znalazłam Sanditon w księgarni internetowej na stronie www.szuflandia.pl Nie wiem czy to nie jakiś kant, i czy faktycznie to mają, ale zamówienie przyjęli. Zobaczymy co z tego bedzie. Płaci się przy odbiorze, więc nie ma kosztów w razie coś. Jest tam też "Księga potraw według Jane Austen".

Offline

 

#11 2005-02-09 15:48:52

sister
U¿ytkownik

Re: Sanditon

Loanko, mogłabyś kupić jeden egzemplarz dla mnie?

Wysłałabym Ci pieniążki przelewem, jeśli podeślesz mi numer konta na mój mail jbujnowska@wp.pl

mój nick na allegro to sister000 smilesmilesmile

Offline

 

#12 2005-02-10 18:32:26

dorotka
U¿ytkownik

Re: Sanditon

Ula, ja też mam nadzieję, że to nie żaden kant, bo właśnie sama zamówiłam big_smile Już się cieszę na tę książkę, bo nie ma nigdzie w naszych bibliotekach, tylko to z 12 rozdziałami


Normalnie zaczęłam wirtualny ekshibicjonizm big_smile
Mam bloga tongue Kto nie wierzy, niech sprawdzi big_smile

Offline

 

#13 2005-02-11 09:54:22

sister
U¿ytkownik

Re: Sanditon

Wiecie co???

teraz to się wkurzyłam.......

w tej całej szuflandii zabrakło już Sanditon.......

uhhhh :evil:

Offline

 

#14 2005-02-11 12:47:50

ula
U¿ytkownik

Re: Sanditon

Sister nie martw się, bo pewnie dawno nikt tego nie zamawiał i dopiero jak chcieli dla nas zrealizować przesyłkę to dopiero się zreflektowali że wcale tego nie mają ... więc pewnie ani ja ani dorotka tego nie dostaniemy sad(
no to szukamy dalej smile

Offline

 

#15 2005-02-11 17:41:11

dorotka
U¿ytkownik

Re: Sanditon

Jak to zabrakło?
Niech oni mnie nie denerwują, przecież dostałam właśnie potwierdzenie mailem, że wysyłają. Wrrrr! Będę gryźć!


Normalnie zaczęłam wirtualny ekshibicjonizm big_smile
Mam bloga tongue Kto nie wierzy, niech sprawdzi big_smile

Offline

 

#16 2005-02-11 21:14:03

sister
U¿ytkownik

Re: Sanditon

Może po prostu wykupiłyście już wszystkie ich dostępne egzemplarze???

no cóż, tak czy inaczej już jej nie ma...

szkoda... sad

Offline

 

#17 2005-02-12 09:12:53

dorotka
U¿ytkownik

Re: Sanditon

Spokojnie sister, coś wykombinujemy. Nie zostawimy cię na głodzie, pod warunkiem, że będziemy miały tę książkę wink


Normalnie zaczęłam wirtualny ekshibicjonizm big_smile
Mam bloga tongue Kto nie wierzy, niech sprawdzi big_smile

Offline

 

#18 2005-02-12 15:04:01

sister
U¿ytkownik

Re: Sanditon

Dorotko, jesteś przemiła smilesmilesmile

pewnie w końcu uda mi się kupić gdzieś te wszystkie książki tak czy inaczej smile

szkoda tylko, że nie mają ich więcej w tej szuflandii...

ale może jeszcze będą smile

Offline

 

#19 2005-02-14 10:45:48

Loana
U¿ytkownik

Re: Sanditon

Sister, kupilam Ci "Emme". napisze potem maila. A Szuflandia mnie olala, tez zamowilam, ale nie dostalam zadnej wiadomosci, ani ze maja, ani ze nie maja sad. Normalnie czuje sie ignorowana, bo to nie pierwszy taki incydent jak cos chce netem zamowic ;_;.


JakieÅ› pytanko do mnie? loana@go2.pl
http://joanna-loana.deviantart.com/

Offline

 

#20 2005-02-15 10:47:56

sister
U¿ytkownik

Re: Sanditon

Loanko, jesteÅ› ZÅ‚ota Dziewczyna!!!

czekam na info, gdzie przesłać pieniążki i w jakiej kwocie smilesmilesmile

dziękuję, dziękuję, dziękuję smilesmilesmilesmilesmilesmile

Offline

 

#21 2005-02-15 11:47:18

Loana
U¿ytkownik

Re: Sanditon

Obrazilam sie na Szuflandie. Zamowilam dwie ksiazki przed Dorotka (bo Ty chyba zamiawialas 10, a ja 9 lutego przed poludniem) i dopiero wczoraj raczyli do mnie zadzwonic! Po moim mailu i po moim telefonie! I oczywiscie powiadomili mnie, ze nie ma juz Sandition i czy chce druga ksiazke. No coz, jak oni mnie olali, to ja nie bede korzystala z takiej firmy.
No, wylalam swoje zale tongue. Szkoda, ze nie udalo mi sie trafic na ksiazke, bede musiala na nia polowac na Allegro. Gdyby ktoras z Was zamawiala jeszcze cos z tej ksiegarni, moze moglaby zamowic dla mnie "Ksiazke Kucharska JA"? Bo nie oplaca mi sie dla tej jednej pozycji ponosic takich kosztow wysylki. Pozdrawiam!
sister, juz pisze maila. sorki za opieszalosc...


JakieÅ› pytanko do mnie? loana@go2.pl
http://joanna-loana.deviantart.com/

Offline

 

#22 2005-02-15 12:13:28

ula
U¿ytkownik

Re: Sanditon

no to czekajcie jeszcze jest nadzieja we mnie z tÄ… szuflandiÄ….
Ja zamówiłam 8 i jeszcze do mnie nie dzwonili z tą rewelacją. Pewnie nic z tego nie będzie jak jużpisałam, ale jeszcze poczekam i dam Wam znać.

Offline

 

#23 2005-02-15 12:39:14

sister
U¿ytkownik

Re: Sanditon

To jakaś fajna księgarnia w ogóle.......

Jakby któraś z Was jednak coś tam zamawiała, to ja również pisałabym się na Książkę KUcharską smilesmilesmile

Loanko, przelew dla Ciebie poszedł w eter smile

Offline

 

#24 2005-02-22 09:01:46

sister
U¿ytkownik

Re: Sanditon

Oficjalne, Wielkie Dzięki Dla LOANKI za pomoc w zdobyciu "Zakochanej Emmy" (a raczej za bezpośrednie zdobycie jej dla mnie...) smilesmilesmilesmilesmilesmilesmilesmilesmilesmilesmilesmilesmilesmilesmilesmilesmilesmile

Gdyby któraś z Was trafiła gdzieś na inne książeczki-dajcie znać :!:

Offline

 

#25 2005-02-22 09:07:18

ula
U¿ytkownik

Re: Sanditon

A propos tych oszustów z szuflandii, to chyba jednak nie polecam. Do tej pory nie odezwali się do mnie i chyba ju ztego nie zrobią a ja nie mam ochoty jeszcze do nich dopłacać i dzwonić.... tak więc moje Sanditon poszło się bujać niestety :cry: cóż szukamy dalej

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB