Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#26 2006-02-04 23:32:01

Alison
U┐ytkownik

Re: Wyciskacze łez

Lubi─Ö filmy o takich "mocnych" bezkompromisowych kobietach. Mo┼╝e troch─Ö feminizuj─Ö, ale lubi─Ö te┼╝ jak one znajduj─ů sobie godnych siebie "wybra┼äc├│w losu" ;-)

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn─ů, swoja, w┼éasna, niczyja, nie znana nikomu...

#27 2006-02-04 23:40:13

Diana
U┐ytkownik

Te┼╝ lubi─Ö takie postaci, czy to filmowe czy ksi─ů┼╝kowe. Nie wiem, czy czyta┼éa┼Ť, Alison, jak─ů┼Ť powie┼Ť─ç Mary Higgins Clarck. On pisze tzw. suspensy, w stylu Hitchcocka. U niej bohaterkami s─ů takie pewne siebie, odwa┼╝ne i ambitne kobitki, ale wszystkie one raczej maj─ů ma┼éo wiarygodno┼Ťci w sobie, i w dodatku s─ů nieco przes┼éodzone. Dlatego te┼╝ ceni─Ö sobie postaci dobrze skre┼Ťlone przez pisarza czy scenografa, a Erin B. do nich si─Ö zalicza.

Czym jest ┼╝ycie- snem jedynie...
GG: 9031506

#28 2006-02-04 23:56:10

Alison
U┐ytkownik

Nie, znam tylko ze s┼éyszenia, nigdy sie nie skusi┼éam. W┼Ťr├│d takich bohaterek jest np. Karen Blixen z Po┼╝egnania z Afryk─ů (te┼╝ zaliczona do wyciskaczy ┼éez, wi─Öc si─Ö mie┼Ťcimy w temacie ;-) ) podziwia┼éam j─ů za to samozaparcie i wiar─Ö we w┼éasne si┼éy wbrew wszystkim, nie uda┼éo jej si─Ö, ale by┼éa wspania┼éa!

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn─ů, swoja, w┼éasna, niczyja, nie znana nikomu...

#29 2006-02-05 00:00:20

Alison
U┐ytkownik

No i miała swojego nietuzinkowego Dennisa ;-)

#30 2006-02-05 00:33:15

Caitriona
U┐ytkownik

W┼éa┼Ťciwie nie p┼éacz─Ö na filmach, ale w┼éa┼Ťnie ogl─ůda┼éam film "Billy Elliot" i by┼éa tam jedna scena, na kt├│rej ┼éezki pokaza┼éy mi si─Ö w mych ocz─Ötach... "B.E." jest bardzo dobrym filmem, polecam.

The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

#31 2006-02-05 09:05:01

Alison
U┐ytkownik

A masz natur─Ö depresyjn─ů? M├│j Profesor mawia┼é, ┼╝e kobiety ┼╝yj─ů d┼éu┼╝ej od m─Ö┼╝czyzn, bo cz─Ö┼Ťciej p┼éacz─ů, jak ju┼╝ nie maj─ů powodu w ┼╝yciu codziennym to sobie p┼éacz─ů na filmach i tak roz┼éadowuj─ů nagromadzone stresy, a m─Ö┼╝czy┼║ni pod tym wzgl─Ödem zostali poszkodowani przez natur─Ö, bo jednak tylko nieliczni pop┼éakuj─ů na filmach ;-)

#32 2006-02-05 13:23:11

Caitriona
U┐ytkownik

A masz natur─Ö depresyjn─ů?

W ┼╝adnym wypadku! Jestem realistk─ů z lekk─ů nuta optymizmu wink

The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

#33 2006-02-05 15:33:31

Alison
U┐ytkownik

Aaa to wszystko jasne :-)
Ja jestem optymistyczn─ů realistk─ů ze sk┼éonno┼Ťciami do depresji ;-)
Jestem spod znaku Wagi, wi─Öc Wiesz... w g├│r─Ö, w d├│┼é, czasami po┼Ťrodku...

#34 2006-02-05 15:35:55

Caitriona
U┐ytkownik

Jestem spod znaku Wagi, wi─Öc Wiesz... w g├│r─Ö, w d├│┼é, czasami po┼Ťrodku...

I wszystko jasne wink

#35 2006-02-07 14:17:34

Nastazja
U┐ytkownik

Film,o którym chcę opowiedzieć nie jest typowym wyciskaczem łez.
W Polsce nosi┼é tytu┼é "Mi┼éo┼Ť─ç na ┼╝─ůdanie" (org. "Jeux d'enfants").

Obraz trafi┼é do kin w lutym 2005. Target marketingowy by┼é oczywisty --> czyt. tabuny zakochanych par. Przeprowadzono zatem kampani─Ö reklamow─ů przekonuj─ůc─ů,┼╝e wybior─Ö si─Ö na s┼éodk─ů komedi─Ö romantyczn─ů w stylu "Amelii",a zobaczy┼éam zupe┼énie co┼Ť innego.

Bohaterami filmu s─ů Sophie i Julien - przyjaciele z dzieci┼ästwa. Wymy┼Ťlili pewn─ů gr─Ö,kt├│rej symbolem jest puszka,a zabawa polega na wykonywaniu szalonych,irracjonalnych zada┼ä. Mamy tu sikanie na dywanik dyrektora szko┼éy,ok┼éadanie po twarzy najlepszego szkolnego sportowca itd.
Z up┼éywem czasu gra staje si─Ö coraz bardziej wci─ůgaj─ůca, niebezpieczna i perwersyjna.Przys┼éania uczucie Sophie i Juliena.Nasi bohaterowie ┼╝yj─ů u boku innych partner├│w, jednak nie mog─ů o sobie zapomnie─ç.

W pewnym momencie nawet przesta┼éam z nimi sympatyzowa─ç. S─ů bowiem niezr├│wnowa┼╝onymi egoistami,kt├│rzy potrzebuj─ů nowych wra┼╝e┼ä.
Aby osi─ůgn─ů─ç cel, krzywdz─ů siebie nawzajem i swoje rodziny. A symbolem tego ca┼éego z┼éa jest niewinnie wygl─ůdaj─ůca puszka.

Koniec ko┼äc├│w porzucaj─ů nie tylko niebezpieczn─ů gr─Ö (informuje o tym pierwsza scena filmu),ale te┼╝ swoich ma┼é┼╝onk├│w i s─ů razem ju┼╝ do ko┼äca.

(Oklaski,łzy wzruszenia). wink

Pocz─ůtkowo "Mi┼éo┼Ť─ç na ┼╝adanie" strasznie mnie zirytowa┼éa. Re┼╝yser wydawa┼é si─Ö niezdecydowany. Pokazuje bajkowy ┼Ťwiat "Amelii",by za chwile bazowa─ç na tw├│rczo┼Ťci von Triera.

Niedawno przysz┼éo mi do g┼éowy,┼╝e ten film to opowie┼Ť─ç o mi┼éo┼Ťci quasi-biblijnej,kt├│ra przynosi cierpienie. Musi pokona─ç egoizm,z┼éo,wyrachowanie,aby mog┼éa si─Ö spe┼éni─ç i trwa─ç .

Dzięki temu kluczowi spojrzałam na "Jeux d'enfants" bardzo przyjaznym okiem,polubiłam obraz i polecam Wam. big_smile

John: "Was Miss Hale the woman that told you to come to me"?
Nick Higgins:"You'd be a bit more civil?"

#36 2006-02-07 15:01:57

Diana
U┐ytkownik

Te┼╝ o nim s┼éysza┼éam i zainteresowa┼éa mnie fabu┼éa. Na pewno kiedy┼Ť zobacz─Ö ten flm. Ale czy pop┼éacz─Ö si─Ö na nim? roll Na "Amelii" nie p┼éaka┼éam ani troch─Ö; to ju┼╝ pr─Ödzej si─Ö ┼Ťmia┼éam.

#37 2006-02-07 19:39:46

AineNiRigani
U┐ytkownik

wch dziewczyny, ja ostatnio ryczałam na Rudolfie czerwononosym reniferze.

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#38 2006-02-07 22:43:00

Diana
U┐ytkownik

Och, Rudolf! To mo┼╝e teraz "Bambi 2"?- to ca┼ékiem podobne zwierz─ůtka, parzystokopytne czy jako┼Ť tak? big_smile

#39 2006-02-07 22:50:56

AineNiRigani
U┐ytkownik

Na Bambi jeden niemal sie odwodniłam, życzysz mi takiego losu po raz drugi? :evil: :evil:

#40 2006-02-07 22:56:46

AineNiRigani
U┐ytkownik

Ech migotko, dla mnie MU zawsze by┼é smutn─ů bajk─ů. I nie wiem dlaczego.
A przy Anii, bez chusteczek nie zasaidam
Ech. ja wlasciwie przy wszystkim rycze, wiec chyba przy wszystkim musze sobie sprawic smarkatke. :cry:

#41 2006-02-07 22:59:14

Alison
U┐ytkownik

Ale powiedzcie dziewczyny, jakie to pi─Ökne, ┼╝e mamy serca i oczy na w┼éa┼Ťciwym miejscu.... Pierwsze na d┼éoni, a drugie w "najmokrzejszym" miejscu na ciele wink

#42 2006-02-07 23:02:07

Alison
U┐ytkownik

no nie wiem czy akurat na tym co ja......bo ja ryczę nawet jak usłyszę hymn nasz narodowy i w ogole...taki patriotyzm mam w sobie

Ja Ci─Ö rozumiem kochana, bo jak nasi stoja na pud┼éach na olimpiadzie i graj─ů nasz hymn, a flaga idzie w g├│r─Ö... to co ja Ci m├│wi─ç b─Öd─Ö... ja ju┼╝ wtedy szukam w szufladzie chusteczki ;-)

#43 2006-02-07 23:08:38

Alison
U┐ytkownik

mi już wystarczy jak siedze przed telewizorem ogladam mecz reprezentacji a cały stadion biało czerwony i ryczy "Jeszcze Polska...."

Tu to ju┼╝ sobie niestety p┼éacz sama. T┼éumy i mecze mnie nie wzruszaj─ů..
Sorry...

#44 2006-02-07 23:09:46

AineNiRigani
U┐ytkownik

Ja Ci─Ö rozumiem kochana, bo jak nasi stoja na pud┼éach na olimpiadzie i graj─ů nasz hymn, a flaga idzie w g├│r─Ö... to co ja Ci m├│wi─ç b─Öd─Ö... ja ju┼╝ wtedy szukam w szufladzie chusteczki ;-)

Nawet jak nie stoi. Chociaż przy Nastuli ryczałam jak na Bambim big_smile

A tak aprospos - na Valmoncie - tez big_smile

#45 2006-02-07 23:25:03

Diana
U┐ytkownik

Aine, a w jakim momencie "Valmonta" p┼éaka┼éa┼Ť, bo ja za nic nie mog─Ö sobie przypomnie─ç, by tam by┼éo co┼Ť wzruszaj─ůcego? 8O W og├│le te filmy(2) wydawa┼éy mi si─Ö zawsze takie jakby cyniczne i ironiczne w swej fabule.

#46 2006-02-07 23:49:21

AineNiRigani
U┐ytkownik

Jak go zabili. Rycza┼éam, ┼╝e taki przystojniak zgin─ů┼é.
Strasznie nie lubię jak ładni umieraja i nie ma potem na co patrzec.

#47 2006-02-08 14:57:50

Alison
U┐ytkownik

Jak go zabili. Rycza┼éam, ┼╝e taki przystojniak zgin─ů┼é.
Strasznie nie lubię jak ładni umieraja i nie ma potem na co patrzec.

No tak ale zgin─ů┼é poniek─ůd na w┼éasne ┼╝yczenie, to ja si─Ö jako┼Ť nie wzruszy┼éam, a wzruszliwa jestem do granic przyzwoito┼Ťci. Generalnie mia┼é do┼Ť─ç paskudny charakter, to ja go, nie ┼╝a┼éowa┼éam mimo, ┼╝e ┼éadny i w dodatku Colin ;-)

#48 2006-02-08 19:56:48

Diana
U┐ytkownik

W "Niebezpiecznych zwi─ůzkach" Johna M. troch─Ö bardziej mi by┼éo ┼╝al, ale te┼╝ nie p┼éaka┼éam. A musz─Ö te┼╝ przyzna─ç, ┼╝e np. wzruszam si─Ö przy ogl─ůdaniu "Parku jurajskiego"(cz─Ö┼Ťci pierwszej), jak widz─Ö te wszystkie wymar┼ée gady jak ┼╝ywe, jedz─ůce sobie li┼Ťcie (albo ludzi- tutaj nie p┼éacz─Ö), spaceruj─ůce i nawet kichaj─ůce- pami─Ötacie t─Ö scen─Ö? lol I w og├│le, na samym ko┼äcu filmu, kiedy okazuje si─Ö, ┼╝e ten ca┼éy pomys┼é parku by┼é poroniony i niebezpieczny, i ten milioner z takim ┼╝alem patrzy na bursztyn w swojej lasce... I do tego jeszcze przepi─Ökna muzyka!

#49 2006-02-09 20:00:03

Alison
U┐ytkownik

A ja przed chwil─ů obejrza┼éam "Jane Eyre" z Johnem Hurtem i znowu pop┼éaka┼éam (dla zdrowia psychicznego ;-)) On jest tak niewypowiedzianie smutny w tym filmie i zn─Ökany zyciem, jest absolutnie doskona┼éym panem Rochesterem. Jane mog┼éaby by─ç ociupinke ┼éadniejsza, ale te┼╝ mi si─Ö podoba┼éa :-)

#50 2006-02-09 20:06:03

Gosia
U┐ytkownik

A ja mam wlasnie troche zastrzezen do Hurta, choc wedlug Bronte pan Rochester nie mial byc przystojnym mezczyzna, tylko cos w sobie miec.
Ale akurat dla mnie (zastrzegam!) temu opisowi Hurt nie odpowiada sad

Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

Stopka forum