Ogród Jane Austen

Strona po¶wiecona Jane Austen

Nie jeste¶ zalogowany.

Og³oszenie

#1 2006-01-29 15:09:32

Alison
U¿ytkownik

DziÅ› Mansfield Park!!

DziÅ› z powodu zmian w programie o 20.10 w TVP2 – Mansfield Park!!!
Przynajmniej tyle na pociechÄ™....
:cry:


Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyną, swoja, własna, niczyja, nie znana nikomu...

Offline

 

#2 2006-01-29 15:26:22

Georginia
U¿ytkownik

Re: DziÅ› Mansfield Park!!

To przerażająca zależność.....kiedy dzieje się coś tragicznego nawet telewizja stara się być poważna.Dziś również Imie róży....szkoda tylko ,że pretekstem muszą być takie wydarzenia.

Offline

 

#3 2006-01-29 15:34:10

Bonduelle
U¿ytkownik

Re: DziÅ› Mansfield Park!!

Jesteście tego pewne? Mansfield Park niby też ma elementy komediowe neutral

Offline

 

#4 2006-01-29 15:40:44

Alison
U¿ytkownik

Re: DziÅ› Mansfield Park!!

Tak. Podali to w pasku z tekstem na dole ekranu. Wszystkie zmienione w programie pozycje.


Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyną, swoja, własna, niczyja, nie znana nikomu...

Offline

 

#5 2006-01-29 15:51:44

Georginia
U¿ytkownik

Re: DziÅ› Mansfield Park!!

Jesteście tego pewne? Mansfield Park niby też ma elementy komediowe neutral

To pewne...może chodzi o to,żeby pokazać hmmm....ambitne kino,w końcu Imię róży zaraz po Mansfield Park. Niestety nie rozumiem polityki programowej TVP.Widocznie ktoś uznał,że to powinno pojawić się w dzisiejszej ramówce.

Offline

 

#6 2006-01-29 15:55:31

Bonduelle
U¿ytkownik

Re: DziÅ› Mansfield Park!!

roll No, cóż. Średnio dobrany wybór, ale film od dawna chciałam obejrzeć (mimo że niczego dobrego się nie spodziewam)

Offline

 

#7 2006-01-29 16:10:03

Georginia
U¿ytkownik

Re: DziÅ› Mansfield Park!!

Nie znam tego filmu i trudno powiedzieć czy to dobry czy zły wybór....W sumie w takiej sytuacji to w ogóle ciężko wybrać coś co by 'pasowało'

Offline

 

#8 2006-01-29 16:28:31

Alison
U¿ytkownik

Re: DziÅ› Mansfield Park!!

Zwróćcie uwagÄ™, że Funny ma tam niemal identycznÄ… sukienkÄ™ jak Keira-Lizzy. Taki jakby fartuch (Funny czarny, Lizzy brÄ…zowy w scenie wizyty Darcyego i Bingleya w sprawie oÅ›wiadczyn) i do tego biaÅ‚a bluzka z koÅ‚nierzem a’la SÅ‚owacki. Już przy Mansfield Park myÅ›laÅ‚am czy to rzeczywiÅ›cie suknia z epoki, bo na żadnej rycinie nigdy takiej nie widziaÅ‚am. Wszystkie to byÅ‚y takie „nocne koszulki” z podniesionym stanem o różnym kroju dekoltu, a nie coÅ› nakÅ‚adanego na bluzkÄ™. Czy ta sama osoba robiÅ‚a do obu filmów kostiumy? Wiecie coÅ› o tym?


Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyną, swoja, własna, niczyja, nie znana nikomu...

Offline

 

#9 2006-01-29 17:37:40

Maeve
U¿ytkownik

Re: DziÅ› Mansfield Park!!

Kostiumy są dziełem różnych osób. W Mansfield Parku zajmowała się tym Andrea Galer, a w D&U 2005 Jacqueline Durran.

Offline

 

#10 2006-01-29 20:17:06

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: DziÅ› Mansfield Park!!

Kostiumy są dziełem różnych osób. W Mansfield Parku zajmowała się tym Andrea Galer, a w D&U 2005 Jacqueline Durran.

O Bogini!!!


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#11 2006-01-29 20:40:05

Maeve
U¿ytkownik

Re: DziÅ› Mansfield Park!!

Och, no bez przesady :oops: Wszystkich witacie takimi uroczymi określeniami? big_smile

Offline

 

#12 2006-01-29 20:43:53

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: DziÅ› Mansfield Park!!

Nie wiem czy wszystkich, ale miło jest spotkać kogoś zainteresowanego lub w jakiś sposób utożsamiającego się z pewna rozpustną ksieżniczką big_smile


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#13 2006-01-29 22:25:28

Diana
U¿ytkownik

Re: DziÅ› Mansfield Park!!

Jaką księżniczką, bo coś nie kojarzę?


Czym jest życie- snem jedynie...
GG: 9031506

Offline

 

#14 2006-01-29 22:25:47

Nastazja
U¿ytkownik

Re: DziÅ› Mansfield Park!!

O, kolejna nowatorska adaptacja. Podobała mi się, poza sugestiami homoseksualnymi (nie przemawia przeze mnie homofobia tylko troska o klimat powieści).

Alessandro Nivola jako Henry - nogi mi drżą. :oops:,James Purefoy i Jonny Lee Miller w jednym filmie to za dużo dla mojego słabego serca. :oops:
Frances O'Connor i Harold Pinter - co klasa to klasa.


John: "Was Miss Hale the woman that told you to come to me"?
Nick Higgins:"You'd be a bit more civil?"

Offline

 

#15 2006-01-29 22:26:00

Alison
U¿ytkownik

Re: DziÅ› Mansfield Park!!

I jak wrażenia po kolejnym seansie? Starzy znajomi – Natasha z Bridget Jones, puÅ‚kownikowa Forsterowa z D&U’95.
Lubię Funny, jest w niej tyle ciepła, za to ten Edmund...cielęcina peklowana...
„Fakt, że wybraÅ‚ ciebie Å›wiadczy o szlachetnoÅ›ci jego charakteru...” – zabiÅ‚abym gada...
Jak zawsze podobała mi się czołówka tego filmu, jest niezwykle urokliwa. I te wszystkie zwolnione zdjęcia, na balu i po powrocie Funny do Mansfield, kiedy odwraca się do Crowforda. I scena przyjęcia jego oświadczyn. Tak ładnie się cieszył, że prawie się nabrałam
roll


Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyną, swoja, własna, niczyja, nie znana nikomu...

Offline

 

#16 2006-01-29 23:45:36

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: DziÅ› Mansfield Park!!

Jaką księżniczką, bo coś nie kojarzę?

Maeve była celtycką królową. Znana pod imieniem Medb panowała w Connaughcie big_smile. Dość rozpustna i okrytna. Była żoną kilkunastu bogów. Dość czesto wychodziła za mąż. Co jeszcze dodać? Acha wywołała wojnę z Ulsterem o byka big_smile
He he. Mamy wybitną osobistość na forum big_smile


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#17 2006-01-30 00:12:34

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: DziÅ› Mansfield Park!!

W Parku podoba mi sie zakończenie - pod kątem techniczym. To zamieranie postaci i potem powrot do zycia big_smile


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#18 2006-01-30 09:39:38

Maeve
U¿ytkownik

Re: DziÅ› Mansfield Park!!

Jaką księżniczką, bo coś nie kojarzę?

Maeve była celtycką królową. Znana pod imieniem Medb panowała w Connaughcie big_smile. Dość rozpustna i okrytna. Była żoną kilkunastu bogów. Dość czesto wychodziła za mąż. Co jeszcze dodać? Acha wywołała wojnę z Ulsterem o byka big_smile
He he. Mamy wybitną osobistość na forum big_smile

Zdemaskowano mnie! wink

'Mansfield Park' bardzo bardzo mi się podoba, zwłaszcza samo Mansfield - zero firan, kotar, dywanów - czyste mury i cegły. Miodzio big_smile Spowolnione ujęcia to mistrzostwo świata moim zdaniem. Świetna jest końcówka z tym zastyganiem postaci. Super. Jeden z moich ulubionych filmów.

Offline

 

#19 2006-01-30 13:47:05

Diana
U¿ytkownik

Re: DziÅ› Mansfield Park!!

Też oglądałam, ale w książce zdaje się nie była wspomniana kwestia okrutnego traktowania niewolników w koloniach ang. Ale szok- te rysunki i reakcja pana domu! Nie pamiętałam tej sceny, a już kiedyś widziałam film.


Czym jest życie- snem jedynie...
GG: 9031506

Offline

 

#20 2006-01-30 16:16:45

Bonduelle
U¿ytkownik

Re: DziÅ› Mansfield Park!!

Film nie jest wierną ekranizacją - te paskudne rysunki (nie przypominam sobie, by coś wspominano o skłonności sir Bertrama do "zabaw" z niewolnikami neutral ) - ale aż się zdziwiłam, podobał mi się! Zabawny, dobrze zagrany.

Podobała mi się miłość Fanny do Edmunda - tak jak w książce była mu wierna w sumie nie wiadomo czemu, bo facet wybitnie pozbawiony charakteru wink

Jednakże wątki lesbijskie (Mary miała jakieś ciągoty do Fanny) i scenę łóżkową mogliby sobie darować - mało subtelne.

Aha. Fanny, nie Funny tongue Skrót od Frances roll

Offline

 

#21 2006-01-30 19:40:43

Alison
U¿ytkownik

Re: DziÅ› Mansfield Park!!


Aha. Fanny, nie Funny tongue Skrót od Frances roll

Yes of course. Thank you wink


Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyną, swoja, własna, niczyja, nie znana nikomu...

Offline

 

#22 2006-01-30 19:49:03

Nastazja
U¿ytkownik

Re: DziÅ› Mansfield Park!!

Mnie fascynował od zawsze (sic!) Mr. Crawford.
Rzadko zdarza się,żeby postać filmowa dorównała (subiektywnie patrząc),książkowej. Nivoli się udało. Gdy wszedł do salonu byłam wstrząśnięta,niezmieszana. wink
Wydobył z Henry'ego tyle namiętności,niepokoju i energii.

Podziwiam Fanny za silną wolę. Podejrzewam,że gdybym żyła w tamtych czasach,skończyłabym jak Maria Bertram. :? wink


John: "Was Miss Hale the woman that told you to come to me"?
Nick Higgins:"You'd be a bit more civil?"

Offline

 

#23 2006-01-30 22:24:42

Diana
U¿ytkownik

Re: DziÅ› Mansfield Park!!

Na mnie też zrobił piorunujące wrażenie! :oops: :oops: :oops: A do tego, jak szedł z Fanny po nabrzeżu i ona go przyjęła, to wyglądał pięknie, taki uśmiechnięty, ale nie cynicznie, jak niekiedy w towarzystwie Marii. A do tego ja uwielbiam loki! :oops:


Czym jest życie- snem jedynie...
GG: 9031506

Offline

 

#24 2006-01-30 22:54:26

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: DziÅ› Mansfield Park!!

Na mnie też zrobił piorunujące wrażenie! :oops: :oops: :oops: A do tego, jak szedł z Fanny po nabrzeżu i ona go przyjęła, to wyglądał pięknie, taki uśmiechnięty, ale nie cynicznie, jak niekiedy w towarzystwie Marii. A do tego ja uwielbiam loki! :oops:

Hmmm. Powiem wiecej: hmmm, hmmm, hmmm
:twisted: :twisted: :twisted:


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#25 2006-01-30 22:58:04

Admete
U¿ytkownik

Re: DziÅ› Mansfield Park!!

A ja powiem tylko, że szczerze nie znoszę tego filmu. Austen w tym tyle co kot napłakał, za to pani Rozema nadyma się i rozdyma od swoich feministycznych koncepcji. Robi z Fanny zupełnie współczesną dziewczynę, wplata nieistniejące wątki, zniekształca wymowę utworu. Bleee...Tym bardziej bleee, że aktorsko film jest niezły, ma dobra scenografię, ciekawe nieszablonowe kostiumy. Punkt wyjścia był niezły, ale wyszła z tego kaszana. Próbowałam się przekonać, ze to nie jest adaptacja prozy Austen, tylko po prostu film - zadziałało do połowy filmu, potem przestało mnie znieczulać i pozostał tylko niesmak.


“What makes us human is that we care--and because we care, we never stop trying,"

Commander Jeffrey Sinclair / Babylon 5

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB