Ogród Jane Austen

Strona poświecona Jane Austen

Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

#1 2010-01-15 08:42:36

villemo
Użytkownik

"Zmierzch" - Stephenie Meyer

Czy kto? z Was czyta??
Ma co? wspólnego z JA smile
Przeczyta?am dopiero pierwsz? cz???... nie mog?am sie oderwa? - co by?o do?? komiczne.
Jestem zauroczona...

Ostatnio edytowany przez villemo (2010-01-22 12:02:40)

"Wszystko mo?na znie?? i wycierpie?, oprócz ma??e?stwa bez mi?o?ci." - Jane Austen

#2 2010-01-15 12:06:41

Akaterine
Administrator

Re: "Zmierzch" - Stephenie Meyer

A? g?upio mi pisa?, co zamierzam napisa?, ale dla mnie to by? najlepszy og?upiacz poprzedniej sesji wink. Fabu?a jak fabu?a, co kto lubi, ale j?zykowo to jest takie, ?e z?by bol?. I te wieczne dialogi: "Kocham ci?, bo jeste? boski", "Jestem niebezpieczny, bosko pachniesz, chc? ci? zje??", "I tak ci? kocham, bo jeste? boski"...
Dobra, postaram si? ju? nie pastwi?, dodam tylko, ?e zabawne jest to, ?e mieszkam z trzema fankami Zmierzchu wink.

"The more I know of the world, the more am I convinced that I shall never see a man whom I can really love."

#3 2010-01-15 17:49:14

czytelniczka
Użytkownik

Czyta?am "Zmierzch" i ogl?da?am, bo by? w ubieg?ym tygodniu w TV. Moim zdaniem film jest lepszy, bo tre?? z konieczno?ci bardziej skoncentrowana. Zreszt? po raz pierwszy spotykamy wampiry, które s? wegetarianami. To jest co? czego chyba do tej pory w literaturze i filmie nie by?o. A w tym wszystkim Edward, który powstrzymuje si? przed "zwampirzeniem" swojej lubej. Dobra bajka.

#4 2010-01-15 23:43:01

Cathie_4
Użytkownik

"Zmierzch" ogl?da?am w tym tygodniu. Szczerze, to nie spodoba? mi si?. Fabu?a do?? przewidywalna. I ta zakazana mi?o??, to ju? kiedy? s?ysza?am.
Ksi??ki nie czyta?am, bo jak us?ysza?am fragmenty tej powie?ci to od razu powiedzia?am "nie". Nie wiedzia?am, ?e taka ksi??ka, napisana prostym j?zykiem, mo?e sta? si? bestsellerem. My?la?am, ?e to b?dzie troch? podobne do Harry'ego Pottera, je?eli chodzi o styl, ale jednak bardzo si? pomyli?am.

#5 2010-01-22 13:48:34

villemo
Użytkownik

A ja i tak dalej b?d? twierdzi?, ?e ju? dawno tak mnie nie wci?gne?a ?adna ksi??ka.
A co ?mieszniejsze dosta?am j? pod choink? i wcale nie by?am zachwycona prezentem a wr?cz przeciwnie mia?am podobne nastawienie. Jednak kiedy zacz??am czyta? to nie mog?am sie oderwa?. No i takim sposobem przeczyta?am ju? wszystkie cztery cz???i... Pozatym przyzwyczajona jestem, ?e jestem wyj?tkiem w tym co mi sie podoba smile i czym sie zachwycam.
Film te? oglada?am od razu po przeczytaniu ksi??ki i niestety wra?enie moje by?o takie, ?e to straszne streszczenie ksi??ki i wielu bardzo wielu w?tków nie by?o jak i niektóre by?y poprzekrecane, nie by?o wielu wa?nych dialogów, scen itd. Ale pewnie gdyby go nakrecili tak jakbym chcia?a to by?by to serial a nie film smile i pewnie spodoba?by sie jeszcze mniejszej publiczno?ci.

"Wszystko mo?na znie?? i wycierpie?, oprócz ma??e?stwa bez mi?o?ci." - Jane Austen

#6 2010-02-09 21:21:23

armalkolit
Użytkownik

Mi si? film podoba?, obejrza?am przed czytaniem. Jak zacz??am ksi??k?, pierwsz? cz???, to uzna?am, ?e wiem co dalej i ?e mnie nudzi. Ogólnie historia mi si? podoba, ale uwa?am ?e nic specjalnego.

Pan Bloch pisze równie? znakomite krótkie opowiadania z pogranicza grozy i fantasy, a zapytany kiedy?, czy gatunek historii, który tworzy, nie wywiera przypadkiem wp?ywu na jego psychik?, odpowiedzia?: "O, nie. Mam serce ma?ego ch?opca (...) Trzymam je w s?oiku na moim biurku".
Alfred Hitchcock
http://armalkolit.blog.pl

#7 2010-02-16 10:30:24

AineNiRigani
Użytkownik

Ja probowalam popelnic rytualne samobojstwo podczas czytania - tematyka moze i bylaby fajna, gdyby nie taka oklepana. Moda na wampiry sprawia, ze powstaja na peczki ksiazki i filmy o tej tematyce, jedna lepsza/gorsza od drugiej. Natomiast stylistycznie i jezykowo - cos okropnego. Ja jednak wymagam czegos wiecej od literatury, nawet jesli jest to lektura maloambitna, to z cala pewnoscia nie moze byc mulista i udupiajaca. Totalna i bezwzgledna kaszana. I naprawde nie wiem ile jest w tym winy autorki (bo nie czytam jeszcze po angielsku), a ile tlumacza. Do tej pory za najwiekszego bestsellerowego pasciarza mialam Dana Browna. Teraz Zmierzch jest bezkonkurencyjny - zmiata tfurczost tegoz pana na zaszczytne trzecie miejsce.
Ksiazka zniechecila mnie do tego stopnia, ze film omijam bardzo bardzo bardzo szerokim lukiem.

Nawet kojot na kamieniu mo?e dosta? wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#8 2010-02-25 11:05:50

villemo
Użytkownik

a mi sie i tak podoba!

#9 2010-03-02 18:20:28

Akaterine
Administrator

AineNiRigani napisał:

Do tej pory za najwiekszego bestsellerowego pasciarza mialam Dana Browna. Teraz Zmierzch jest bezkonkurencyjny - zmiata tfurczost tegoz pana na zaszczytne trzecie miejsce.

A zdradzisz, kto ma zaszczytne drugie? big_smile

"The more I know of the world, the more am I convinced that I shall never see a man whom I can really love."

#10 2010-03-18 21:31:41

Loana
Użytkownik

Filmu nie ogladalam, bo Patisony lubie tylko na talerzu, ale siostra czytala mi fragmenty ksiazki O_O szok, szok i jeszcze raz szok, czyzby az tak nam sie spoleczenstwo "stancowalozgwiazdami", ze takie proste ksiazki sa bestsellerami? Harry Potter (ksiazka dla dzieci, przypominam) to przy tym literatura wysoka wink
A na serio to naprawde mnie zastanawia fenomen tej ksiazki, chyba jak Akaterine napisala mozna wnioskowac, ze jako oglupiacz to czytaja smile

Jakie? pytanko do mnie? loana@go2.pl
http://joanna-loana.deviantart.com/

#11 2010-03-19 19:32:01

Akaterine
Administrator

Loana napisał:

A na serio to naprawde mnie zastanawia fenomen tej ksiazki, chyba jak Akaterine napisala mozna wnioskowac, ze jako oglupiacz to czytaja smile

Przera?aj?ce jest to, ?e niekoniecznie wink. Moje wspó?lokatorki tegoroczne i ubieg?oroczne (w sumie w liczbie 5) zareagowa?y bardzo zimno, gdy zacz??am czyta? im znaleziony na jakim? forum "Zmierzch w 5 minut" - KLIK

#12 2010-03-26 19:26:54

Tamara
Użytkownik

Oj pi?kny jest ten Zmierzch w 5 minut big_smile jedyna to wersja , któr? mog? znie?? , bo na widok czerwono-?ó?tookiego Edwarda Warzywa na zdj?ciach dostaj? g?upawki , a kiedy zajrza?am do ksi??ki w ksi?garni , przerazi?am si? i do tej pory mam ten sam dylemat co Aine - a?tor czy t?umacz zawini? wink?

#13 2010-03-28 14:05:34

AineNiRigani
Użytkownik

Tamaro - powinno byc a?tor i tumacz. smile Nie moglam sie powstrzymac smile
Akaterine - drugie miejsce ma qltowa powiesc "W poszukiwaniu straconego czasu". Tytul niezwykle adekwatny.

#14 2010-04-28 21:08:26

Tamara
Użytkownik

AineNiRigani napisał:

Tamaro - powinno byc a?tor i tumacz. smile .

No racja big_smile
Przeczyta?am streszczenie w Wikipedii i jak pad?am na gleb? , nie mog?am si? podnie?? dobrych par? chwil . Czego? TAKIEGO jeszcze nie widzia?am , i nie s?dzi?am , ?e mo?na wymy?li? lol

#15 2010-05-16 19:37:26

ptasia
Użytkownik

A?tor i Tumacz, patisony na talerzu, Edward Warzywo... Dzi?ki dziewczyny, ubawi?am si? smile
A w temacie: przeczyta?am wszystko, a jak?e. W trakcie plu?am si? dalej ni? widzia?am, i na styl, i na Bell?, i na ca?o?? (no, poza Jacobem - polubi?am ch?opaka). Ale musia?am przeczyta? do ko?ca, bo to wci?ga. Jak chipsy - wiecie, ?e to niezdrowe, ale tak przyjemnie si? wci?ga... Imho trylogia Millennium Larssona to ta sama bajka, tylko - teoretycznie - przeznaczona dla starszych widzów. J?zykowo koszmarne, zwroty fabu?y takie, ?e z?by bol?, ale cz?owiek czyta, bo musi wiedzie?, jak to si? sko?czy.

I meant something less mournful, dearest...
Co? nieco?

#16 2010-05-18 15:24:35

villemo
Użytkownik

smile

#17 2010-11-22 10:08:11

kamill
Użytkownik

Mnie i film i ksi??ka si? spodoba?a.

#18 2010-11-26 03:45:33

AineNiRigani
Użytkownik

W najnowszej serii Supernatural bylo nawiazanie do Zmierzchu smile He he - piekne bylo tongue

#19 2011-05-16 03:18:45

AineNiRigani
Użytkownik

Nie ma czegos takiego jak zbieg okolicznosci smile

Stopka forum