Ogród Jane Austen

Strona po¶wiecona Jane Austen

Nie jeste¶ zalogowany.

Og³oszenie

#1 2009-11-07 16:47:40

delile
U¿ytkownik

BrzydUla

Czy są wśród nas fani BrzydUli? Osobiście zaczęłam oglądać ją dopiero w wakacje kiedy powtórki się zaczęły i... wpadłam smile Jak najpierw z lekką nutką sarkazmu patrzyłam na ten serial tak teraz oglądam z "zapartym tchem"tongue

Offline

 

#2 2009-11-08 19:26:22

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: BrzydUla

Ja!! Ja!! Ja!!
Od pierwszego odcinka ogladam, powtoreczki potem rowniez. Jedynie taraz dupa blada - bo nie mam u siebie TVNu sad


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#3 2009-11-09 21:26:42

delile
U¿ytkownik

Re: BrzydUla

tez nie mam TV...i ....darkwarez.pl ,ale ciiiiiiiiiii;)

Offline

 

#4 2009-11-16 12:37:15

villemo
U¿ytkownik

Re: BrzydUla

no ja też! ogladam i lece do domu jak na skrzydłach na kolejne odcinki! smile ech... no i tez oglądałam powtórki... już nie dużo nam zostało... ponoć ma sie skończyć do świąt! sad smutno bedzie bez niej i bez Mareczka oczywiście.


"Wszystko można znieść i wycierpieć, oprócz małżeństwa bez miłości." - Jane Austen

Offline

 

#5 2009-11-16 15:53:39

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: BrzydUla

No juz doktorek leci w odtawke, chociaz w sumie to fajna postac smile

P.S. Z mrocznych stron internetu poki co nie moge korzystac . I tej wersji bede sie trzymac tongue


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#6 2009-11-17 09:22:22

villemo
U¿ytkownik

Re: BrzydUla

oj fajna ale taki troche ciapciuch z niego... taki nie zdecydowany... niby jedzie do tych stanów a teraz niby co jak ona nie bedzie chciała to nie pojedzie... i to jest facet?""?
no i wogóle tak jakoś mi nie pasuje... taki za dobry chyba jest.


"Wszystko można znieść i wycierpieć, oprócz małżeństwa bez miłości." - Jane Austen

Offline

 

#7 2009-11-17 11:01:00

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: BrzydUla

No wlasnie to jest ten "facet idealny", ktory potrafi zrezygnowac ze swojej najwiekszej zyciowej szansy dla kobiety.


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#8 2009-11-17 11:48:37

villemo
U¿ytkownik

Re: BrzydUla

niby tak, ale nie w ten sposób w jaki on to powiedział.


"Wszystko można znieść i wycierpieć, oprócz małżeństwa bez miłości." - Jane Austen

Offline

 

#9 2009-11-17 12:53:41

delile
U¿ytkownik

Re: BrzydUla

Wolę Marka. Bardziej pasuje do świata Uli, Piotrowi trudno byłoby się w nim odnaleźć. Może jakby Ula nie trafiła do pracy w FD wyszlo by im...

Offline

 

#10 2009-11-17 13:18:19

villemo
U¿ytkownik

Re: BrzydUla

Marek ma "ten błysk w oku" - no niewiem... jak sie na nich patrzy razem to aż czuc emocje smile a z Piotrem tego nie ma. I tu chyba nie tylko chodzi o świat Uli, bo przeciez udane pary nie zawsze pracuja w tym samym miejscu czy branży.


"Wszystko można znieść i wycierpieć, oprócz małżeństwa bez miłości." - Jane Austen

Offline

 

#11 2009-11-17 14:35:19

delile
U¿ytkownik

Re: BrzydUla

Masz rację "przeciez udane pary nie zawsze pracuja w tym samym miejscu czy branży." Ale podobny tryb pracy ułatwia. Jeśli mąż jest pilotem/policjantem i ciągle go nie ma, żonie będzie łatwiej jak tez będzie tak zmianowo pracować np. jako lekarz. A jeśli ona jest nauczycielką, a on gwiazdą filmową bedzie ciężej...Ula jako prezes wielkiej odzieżowej firmy obraca się w zupełnie innych kręgach niż Piotr- trudno by było mu za nią nadążyć. Z kolei on jako lekarz po pracy będzie tak zmęczony, że wspólne bankiety, imprezy firmowe Uli odpadają.

Offline

 

#12 2009-11-18 11:38:05

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: BrzydUla

W zasadzie Piotr bardziej do Uli pasuje - osobowoscia, ale Marek to Marek. Obso-kurna-lutnie fenomenalny jest i tyle.
Mnie po prostu Ula nie pasuje do tego calego swiata - on ja albo zniszczy albo zdeformuje i akurat jedyna osoba, ktora tak naprawde zdaje sobie z tego sprawe, jest wlasnie Marek, bo on sam przeciez doswiadczyl takiej deformacji. W tej sytuacji Ula albo powinna sie z tego chorego swiatka wyrwac i byc z Piotrem, albo tkwic, ale z Markiem - na zasadzie obopolnego kompasu: on wyznacza cele, a ona ze swoimi wartosciami - droge do tych celow. a ida juz tam razem smile


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#13 2009-11-18 15:29:58

villemo
U¿ytkownik

Re: BrzydUla

hmmm a jakiej deformacji doświadczył Marek??
a Ula zdecydowanie powinna być z Markiem, przecież go kocha smile
z Piotrem było by jej za nudno.


"Wszystko można znieść i wycierpieć, oprócz małżeństwa bez miłości." - Jane Austen

Offline

 

#14 2009-11-18 17:42:25

delile
U¿ytkownik

Re: BrzydUla

AineNiRigani napisa³:

on wyznacza cele, a ona ze swoimi wartosciami - droge do tych celow. a ida juz tam razem smile

,Świetnie to ujęłaś, lepiej nie można było.

Offline

 

#15 2009-11-19 12:08:12

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: BrzydUla

Przeciez Marek sam do Seby mowil, ze sie zmienil. Ze sie gdzies zagubil w tym swiecie pelnym pieknych kobiet pchajacych mu sie do lozka. Wartosci staly sie frazesem, bo nikt ich nie mial. Zatracil sie w tym swiecie do tego stopnia, ze bez wyrzutow sumienia zdradzal narzeczona, ktora w zasadzie nie miala mu tego za zle, zdradzil przyjaciela i przyjaciolke. Oszukiwal, klamal i w zasadzie do momentu pojawienia sie Uli jakos nie odczuwal z tego powodu wyrzutow sumienia.
Ulka pokazala mu, ze jednak mozna miec wartosci i sprawila, ze obudzil sie w nim etos i moralnosc. Wyklepala mu karoserie smile


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#16 2009-11-19 14:27:10

villemo
U¿ytkownik

Re: BrzydUla

no tak... ja zrozumiałam chyba na opak...
to jak Twoim zdaniem teraz on jÄ… zdeformuje do swojej postaci sprzed poznania jej??
bardziej jedna k podoba mi sie wizja "on wyznacza cele, a ona ze swoimi wartosciami - droge do tych celow. a ida juz tam razem "
i żeby raczej jej nie deformował... bo jeszcze znów zdeformuje siebie


"Wszystko można znieść i wycierpieć, oprócz małżeństwa bez miłości." - Jane Austen

Offline

 

#17 2009-11-22 23:06:57

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: BrzydUla

My wiemy jak to sie skonczy - happy endem. Jednak jesli mozemy sobie pozwolic na przypuszczenia, to gdyby Ula nie wybaczyla Markowi i do konca trwala w swoim postanowieniu trzymania sie od niego z daleka, mialaby tylko 2 wyjscia - ten swiat by ja wchlonal i zdeformowal jak Marka, stalaby sie cyniczna, rowniez zaczelaby skoki z lozka do lozka i to nie bylaby nasza Ula Cieplak tylko Pania Prezes FB. Drugim wyjsciem byloby to, ze jednak zdrowy rozsadek i bliscy naookolo pomogliby jej dostrzec te zmiany i po prostu zrezygnowalaby z tego zycia. Ona sama nie bylaby w stanie tak zyc, a w tym swiecie nie znalazlaby nikogo wartosciowego, komu moglaby zaufac, na kim moglaby sie wesprzec - tak jak Marek przez te lata. Paradosalnie warunkiem zycia w tym swiecie bez przewartosciowania sie jest obcenosc Marka, tak jak warunkiem jego przewartosciowania byla obecnosc Uli. Takie koło zamachowe smile

Ostatnio edytowany przez AineNiRigani (2009-11-22 23:26:35)


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#18 2009-11-26 09:39:17

villemo
U¿ytkownik

Re: BrzydUla

jakos nie wyobrażam sobie, naszej Uli w takiej roli skakania z łóżka do łóżka, az tak ona chyba by nie mogła sie zmienić.
ale miło pomysleć, że skończy sie to heppy endem... bo narazie to nie wygląda za różowo...


"Wszystko można znieść i wycierpieć, oprócz małżeństwa bez miłości." - Jane Austen

Offline

 

#19 2009-11-26 11:02:00

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: BrzydUla

Biorac pod uwage realne przypadki, a nie postaci fikcyjne, taka zmiana jest naprawde bardzo prawdopodobna. Czasem czlowiek sie zagubi, zatraci - szczegolnie taki nawiny idealista jak Ula, ktora wchodzi do swiata drapieznikow i albo musi byc rownie agresywna, albo zginie.
A poniewaz ona jednak ma wpojone wartosci i idee, to one w pewnym momencie zwycieza i rzucilaby ta robote w pizdu.
Niedawno poznalam kolejne dwie takie "Ule 20 lat pozniej". Na szczescie obie nie byly zgorzknialymi babami, bo mialy w sobie na tyle samokrytycyzmu, zeby odciac sie z dnia na dzien od swojego "swiata". Jedna rzucila prace z dnia na dzien niemal, a druga po prostu uciekla (taka specyfika zawodu smile )


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#20 2009-11-27 11:26:02

villemo
U¿ytkownik

Re: BrzydUla

sama niewiem...
ludzie sie zmieniają... i to częsciej na złe niż na dobre.
za to Marek to ewenement smile taka przemiana!
wiesz tak sobie myśle... ,jednak Ula kierowała sie też swoimi emocjami... wiedząc, że Marek jest przed ślóbem i nie czekając na zerwanie zaręczyn dała sie ponieśc chwili i uwierzyła w jego kłamstwa. Pewnie tu wychodzi jej naiwnośc, ale niby z doświadczenia z Bartkiem powinna była wiedziec, że faceci nie sa zawsze uczciwi...
no i może jestem skłonna uwierzyc w to co piszesz smile


"Wszystko można znieść i wycierpieć, oprócz małżeństwa bez miłości." - Jane Austen

Offline

 

#21 2009-11-30 19:30:11

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: BrzydUla

Wiesz, ze zmiana na gorsze jest duzo latwiejsza, dlatego wystepuje czesciej i na pewno nie w formie cudu (ze zlego na dobre - to tylko u Sandemo tongue ). Jednak jesli ktos nie jest w gruncie rzeczy zly, czasem pod wplywem czegos/kogos przypomina sobie to, co kiedys bylo dla niego wazne, co stanowilo jego etos.
Mnie sie wydaje, ze ta czesc Uli, ktora wierzyla Markowi tak bezgranicznie jest po prostu niedopracowana przez scenarzystow. Teraz wreszcie zachowuje sie jak czlowiek smile


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#22 2009-12-09 14:29:13

villemo
U¿ytkownik

Re: BrzydUla

oj teraz już sie nie zachowuje jak człowiek... to też chyba nie jest dopracowane.
ale Marek dobrze jej powiedział i pewnie bedzie sie teraz nad tym zastanawiała smile


"Wszystko można znieść i wycierpieć, oprócz małżeństwa bez miłości." - Jane Austen

Offline

 

#23 2009-12-10 01:36:26

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: BrzydUla

Mnie sie wydaje, ze scenarzysci nie maja dobrego pomyslu na postac Uli i dlatego tak to nie wychodzi. Niby maja wytyczne, ale brakuje polotu psychologicznego i konsekwencji. Z glupiej naiwnej zrobili glupia nieufna, ktora nie wierzy nikomu. I nagle przejrzy na oczy, ze tylko Marek i nikt inny - paranoja.


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#24 2009-12-21 09:45:55

villemo
U¿ytkownik

Re: BrzydUla

no własnie.. troche z tym przesadzili. Jakby patrzeć na dawną Ule to już dawno była by z Markiem... a tak to scenarzyści tylko przedłurzaja... jakby Ula i Marek nie mogli już pracowac razem nad nowa kolekcja i już jako para wystąpic na pokazie... to wszystko jakos tak bez sensu wydłużaja. Jutro już ostatni odcinek a w dzisiejszym też nic sie nie wyjaśni... masakra!! Ale ponoć to dlatego, że mają nakrecić nastepną serię... ech...


"Wszystko można znieść i wycierpieć, oprócz małżeństwa bez miłości." - Jane Austen

Offline

 

#25 2009-12-22 01:13:01

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: BrzydUla

W sumie teraz serial bije rekordy popularnosci, wiec kolejny sezon bylby czysto komercyjny. Tez slyszalam pogloski o kolejnym sezonie. Sama nie wiem - z jednej strony to juz teraz jest kicz, boje sie co bedzie dalej, a zdrugiej - tak lubie Ulke i Marka, ze specjalnie bym sie nie pogniewala smile


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB