Ogród Jane Austen

Strona po¶wiecona Jane Austen

Nie jeste¶ zalogowany.

Og³oszenie

#26 2008-11-17 19:48:41

Ignis
U¿ytkownik

Re: III edycja krakowskiego spotkania w lipcu 2009 r.

Hej, jestem tu nowa, ale epoka Regencji i książkami Austen pasjonuje się nie od dziś. Chętnie wybiorę się na taki zlot, tym bardziej, że będzie on w Krakowie.


Dałem mu moją zgodę. To tego rodzaju człowiek, że nie ośmieliłbym się odmówić mu czegoś, o co łaskawie zechciał poprosić.

Offline

 

#27 2009-03-15 22:29:27

Dione
U¿ytkownik

Re: III edycja krakowskiego spotkania w lipcu 2009 r.

Jak na razie widzę, że przygotowania do zlotu trochę zamarły. Mam nadzieję, że wciąż plan istnieje.


Mój chłopak się właśnie ożenił....

Offline

 

#28 2009-03-16 20:19:17

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: III edycja krakowskiego spotkania w lipcu 2009 r.

Ja chcialam powiedziec, ze w piatek biore sie za szycie kiecki big_smile


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#29 2009-03-16 20:55:13

Dione
U¿ytkownik

Re: III edycja krakowskiego spotkania w lipcu 2009 r.

o.o Kurka wodna! Faktycznie trzeba by powoli zacząć myśleć, bo w tym roku to już mosowo trzeba mieć big_smile


Mój chłopak się właśnie ożenił....

Offline

 

#30 2009-03-19 12:42:42

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: III edycja krakowskiego spotkania w lipcu 2009 r.

Ja sobie zamowilam wykroj (ten ktory Dorfi zamieszczala), ale juz do zszycia przelece sie do krawcowej (te bordowa. Zloto-czekoladowa uszyje sama big_smile)


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#31 2009-03-19 20:59:59

Dione
U¿ytkownik

Re: III edycja krakowskiego spotkania w lipcu 2009 r.

To ja może zacznę od poszukiwania krawca/krawcowej, który/która podejmie się takiej roboty. Wszystkie mi znane to tylko skracają, zwężają albo obszywają...


Mój chłopak się właśnie ożenił....

Offline

 

#32 2009-03-20 22:28:59

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: III edycja krakowskiego spotkania w lipcu 2009 r.

a moze sprobowalabys najpierw od tego wykroju z Burdy? On jest naprawde niedrogi (11 zl+przesylka). Jesli samodzielnie zrobisz wzor i skroisz odpowiednio dodajac na bokach, to krawcowa za samo szycie wezmie napewno mniej...


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#33 2009-03-20 23:26:49

Dione
U¿ytkownik

Re: III edycja krakowskiego spotkania w lipcu 2009 r.

.......
.......
.......
Jak na razie skrołam jedną rzecz - poszewkę na poduszkę. roll Tak więc nie wiem, czy na pewno chciałabyś zobaczyć sukienkę, którą miałabym samodzielnie skroić wink


Mój chłopak się właśnie ożenił....

Offline

 

#34 2009-03-24 12:21:51

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: III edycja krakowskiego spotkania w lipcu 2009 r.

ja skroiłam kamizelke. W zasadzie leżałaby idealnie gdybym miała garba - ale i tak sie nie zniechecam...


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#35 2009-05-17 09:38:57

Loana
U¿ytkownik

Re: III edycja krakowskiego spotkania w lipcu 2009 r.

Racja, wykroj Dorfi! Juz sie moge na niego skusic. Mam co prawda dwie sukienki "z epoki", ale ta moja czarna sie rozlazi (za stary material), a zielona jest za mala w biuscie i mi zjezdza na ramionach, wiec niewygodnie sie ja nosi. Musze miec cos nowego. Aine, pokaz prosze fotke tego materialu na zaslonke, prosze? smile


JakieÅ› pytanko do mnie? loana@go2.pl
http://joanna-loana.deviantart.com/

Offline

 

#36 2009-05-28 19:54:10

Dione
U¿ytkownik

Re: III edycja krakowskiego spotkania w lipcu 2009 r.

.....
To się załamałam. Keszcze ani materiału, ani pomysłu na kiecę nie mam, a na dodatek już na 100% sama nawet wykroju nie zrobię. A do jakiejś krawcowej to nie będę mogła się udać wcześniej niż pod koniec czerwca.
CoÅ› w czarnych barwach widzÄ™ tÄ™ swojÄ… sukienkÄ™....


Mój chłopak się właśnie ożenił....

Offline

 

#37 2009-05-29 15:08:09

Loana
U¿ytkownik

Re: III edycja krakowskiego spotkania w lipcu 2009 r.

Dione, ja wlasnie zakupilam sobie wykroj, ten sam, ktory ma Dorfi. Napisz mi prosze swoje wymiary, to jak tylko go dostane to przerysuje Ci i wysle. Skoczysz do jakiegos sklepu po material i tylko do krawcowej oddasz, to prosta sukienka, nie powinna byc droga.
Tak swoja droga, mam nadzieje, ze ten zlot 12-13 lipca bedzie, co? Bo ja juz sobie planuje, maz juz powiadomiony, na dniach bede dzwonic do kolegi, u ktorego chce sie zatrzymac tongue. Czyli na 90% (zatrzymac nas moze choroba - oby nie sad ) bedziemy smile. Ale tez nie chce jechac do Kraka tylko po to, zeby sobie samej polazic po miescie -_-'. To ktos sie jeszcze wybiera?

BTW, a w jakich strojach kiedys dzieci chodzily? Bo Ize tez wypadaloby przebrac, ale totalnie nie wiem w co O_O


JakieÅ› pytanko do mnie? loana@go2.pl
http://joanna-loana.deviantart.com/

Offline

 

#38 2009-05-29 20:47:52

Dorfi
U¿ytkownik

Re: III edycja krakowskiego spotkania w lipcu 2009 r.

Loanko ja się wybieram. Mam nadzieję, że mąż zostanie z dziećmi, tylko nie wiem na jak długo. A Izę ubierz normalnie. Nie będziesz jej chyba męczyć sukienką z epoki? Zresztą jeszcze epokowy wózek musiałabyś mieć wink

Offline

 

#39 2009-05-29 22:24:36

Dione
U¿ytkownik

Re: III edycja krakowskiego spotkania w lipcu 2009 r.

Loanko wystarczy, że Izie dopniesz jakąś koronkę i będzie jak znalazł. Śliczny dziecięcy ciuszek to widać w Emmie z Kate B.
A co do wymiarów.... a które trzeba zmierzyć? Dam się studentom na zaliczeniu praktycznym pomierzyć wink Bo mi ciągle kilka szmundzi poprawki nie zaliczyło hmm I znowu trzeba wszystko przygotowywać....

Ostatnio edytowany przez Dione (2009-05-29 22:26:56)


Mój chłopak się właśnie ożenił....

Offline

 

#40 2009-05-29 22:33:54

Dorfi
U¿ytkownik

Re: III edycja krakowskiego spotkania w lipcu 2009 r.

Dione najważniejszy obwód biustu i pod biustem, bo niżej to ona luźna jest smile
No i długość sukienki ma się rozumieć

Offline

 

#41 2009-06-07 14:39:40

princessita
U¿ytkownik

Re: III edycja krakowskiego spotkania w lipcu 2009 r.

Chetnie bym wziela udzial w takim zlocie ale niestety w Krakowie bede dopiero w sierpniu na Festiwalu i warsztatach. Zazdroszcze wam troche.

Offline

 

#42 2009-06-19 21:27:57

Dione
U¿ytkownik

Re: III edycja krakowskiego spotkania w lipcu 2009 r.

....
To na kiedy plan zjazdu w Krakowie? 11-12 lipca?? Jeszcze nie jestem pewna czy dojadę. Wszystko będzie zależało od mojej ręki. Na razie jeszcze jest nie do końca sprawna i trochę boję się podróżować z bagażem. Poza tym wciąż nie wiem, czy mi się zjazd nie zbiegnie z terminami rehabilitacji (i tak mam szczęście, że do końca lipca powinnam skończyć wszystkie zabiegi). Ale sukienkę niestety chyba sobie muszę darować. I to nie tylko dlatego, że nie zdążę, ale głównie dlatego, że mam problem z ubieraniem pewnych ciuchów.
A tak poza tym, czy jakbym jednak dojachała, to można się uśmiechnąć do Krakowianek o nocleg?


Mój chłopak się właśnie ożenił....

Offline

 

#43 2009-06-21 09:21:25

Loana
U¿ytkownik

Re: III edycja krakowskiego spotkania w lipcu 2009 r.

No, nareszcie jakis glos smile.
Dziewczyny i panowie, dajcie znac, czy jedziecie, bo bez sensu robic zjazd bez ludzi. Data zostala ustalona na 11-12 lipca. Na razie z wiadomych osob, ktore chca jechac mamy:
Loana, Elbereth, moze Dione, i z racji bliskosci Dorfi i Aine. Ktos sie jeszcze pisze? moze powiadomic osoby z rozowego forum?
Chce namowic brata, zeby ze mna jechal, bo bedzie wtedy wiecej miejsca w aucie i mozna bedzie kogos jeszcze zabrac smile.


JakieÅ› pytanko do mnie? loana@go2.pl
http://joanna-loana.deviantart.com/

Offline

 

#44 2009-07-01 21:06:18

Loana
U¿ytkownik

Re: III edycja krakowskiego spotkania w lipcu 2009 r.

I jak, ktos jeszcze jedzie? Bo jesli nie, to przyznam, ze chyba zrezygnuje z wyjazdu -_-' nie bede sie pchac tyle km z malym dzieckiem, zeby spotkac osoby mieszkajace w Krakowie i okolicach tylko.
Moze jakis inny termin pasuje wiekszej ilosci osob?
Inne miejsce? Dziewczyny na Halsztuku proponuja okolice Poznania.


JakieÅ› pytanko do mnie? loana@go2.pl
http://joanna-loana.deviantart.com/

Offline

 

#45 2009-07-04 09:46:35

Vasco
Administrator

Offline

 

#46 2009-07-07 18:51:30

Dione
U¿ytkownik

Re: III edycja krakowskiego spotkania w lipcu 2009 r.

Ja już też wiem, że na 100% nie dotrę. Do poniedziałku muszę być na miejscu bo mam pilnego ucznia i głową odpowiadam za "ogród" szefostwa wink łapa też mnie jeszcze boli i rehabilitacja wciaż trwa. Pozdrawiam więc wszystkich, którym uda się dotrzeć i mam nadzieję, ze zobaczymy się następnym razem.


Mój chłopak się właśnie ożenił....

Offline

 

#47 2009-07-07 19:55:33

elbereth
U¿ytkownik

Re: III edycja krakowskiego spotkania w lipcu 2009 r.

W takim razie, z wielkim żalem, jesteśmy zmuszone przełożyć spotkanie na inny termin i, być może, w inne miejsce. Jakieś propozycje?

Jako że najaktywniejsze w tematyce spotkaniowej były wrocławianki, to cóż... może znów stolica Dolnego Śląska? Wrocław zawsze wita wszystkich z otwartymi ramionami, oferując darmowe miejsce do spania i szeroki wybór rozrywek wszelakich. smile Albo może ten halsztukowy Poznań? Dajcie proszę znać, jaki termin i miejsce byłyby dogodniejsze.

Ostatnio edytowany przez elbereth (2009-07-07 19:56:44)


Żona: Dlaczego zostawiłeś mnie samą? Widać kochasz swojego przyjaciela bardziej ode mnie...
Mąż: Ależ skąd! Gdybyście oboje tonęli w rzece, ratowałbym Ciebie!
Żona: Naprawdę?
Mąż: Oczywiście! Jesteś dwa razy lżejsza! big_smile

Offline

 

#48 2009-07-07 20:58:46

in_ka
U¿ytkownik

Re: III edycja krakowskiego spotkania w lipcu 2009 r.

Dla szukających inspiracji w tworzeniu dodatków do kreacji:)


www.muzeum.krakow.pl/NewsItem.107.0.html?&tx_ttnews[tt_news]=1991&tx_ttnews[backPid]=147&cHash=6e2e0ed5ab

Nie chce się ładnie wpisać link, ale po skopiowaniu i wklejeniu do wyszukiwarki działa!

Ostatnio edytowany przez in_ka (2009-07-07 21:02:12)

Offline

 

#49 2009-07-09 08:19:51

Loana
U¿ytkownik

Re: III edycja krakowskiego spotkania w lipcu 2009 r.

Tak jak napisala El, przekladamy spotkanie. To co, moze jakis nowy termin i nowa lolalizacja?

In-ka - super wystawa, szkoda, ze nie moglam jej zwiedzic sad


JakieÅ› pytanko do mnie? loana@go2.pl
http://joanna-loana.deviantart.com/

Offline

 

#50 2009-07-09 10:53:50

in_ka
U¿ytkownik

Re: III edycja krakowskiego spotkania w lipcu 2009 r.

Też jeszcze nie byłam, ale wystawa jest do 8 listopada, więc jeszcze zdążęsmile

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB