Ogród Jane Austen

Strona po¶wiecona Jane Austen

Nie jeste¶ zalogowany.

Og³oszenie

#476 2008-09-29 11:24:07

Dorfi
U¿ytkownik

Re: Powitalnia :)

Ooo, Kajani jak się cieszę, że Cię widzę smile

Offline

 

#477 2008-10-01 20:14:25

Tamara
U¿ytkownik

Re: Powitalnia :)

Kajani , właśnie ta strona to mój konik smile a zwłaszcza niecierpliwie zawsze czekam na nowe wzory robótek , ostatnio pisałaś o niemieckim żurnalu z 1852 , gdzie było 11 arkuszy z wzorami haftów!!! Tak przynajmniej zrozumiałam smile , normalnie ślinię się na samą myśl o takim bogactwie *tęsknie wzdycha*... Pięknie szyjesz smile

Offline

 

#478 2008-10-01 22:13:13

Akaterine
Administrator

Re: Powitalnia :)

A ja dzięki temu, że Tamara napisała o stronie, przypomniałam sobie, że mam ją w linkach do przejrzenia smile. I mnie najbardziej się podobały karty wizytowe, zupełnie inaczej patrzy się na zdjęcia, gdzie ma się świadomość, że to prawdziwi ludzie z XIX wieku smile.


"The more I know of the world, the more am I convinced that I shall never see a man whom I can really love."

Offline

 

#479 2008-10-12 19:19:35

MartuSSka
U¿ytkownik

Re: Powitalnia :)

Jako nowa forumowiczka pragnę wszystkich powitać smile)
Nazywam się Marta i mam tylko 15 lat, jednak liczę, że to nie będzie żadną przeszkodą wink Mieszkam w Hajnówce, małym mieście znajdującym się na skraju Puszczy Białowieskiej.
Hm.. Co by tu jeszcze napisać... Moją przygodę z XIX wiecznymi romansidłami, jak to zwykłam mówić, zaczęłam w grudniu 2007 od... Wojny i Pokoju. Wpadłam po uszy- szalenie spodobały mi się realia tamtego stulecia, rozrywki ludzi.
Założę się, że moja przygoda ze światem Jane Austen rozpoczęła się zupełnie inaczej niż innych piszących tu osób. W TVP1 miała lecieć "Rozważna i Romantyczna", a ja wtedy oglądałam wszystkie filmy z Alanem Rickmanem, jakie tylko mogłam znaleźć. Muszę przyznać, że nie do końca mi się spodobało. Nie dość, że wydawało się przydługawe(wtedy jeszcze nie interesowałam się tak bardzo takimi opowieściami), to jeszcze było późno. Muszę przyznać, że do tej pory ani razu nie odważyłam się powrócić do tej ekranizacji... Innym razem "wspaniałej" anglistce w szkole nie chciało się prowadzić lekcji, więc włączyła nam "Emmę"... Później przypadkowo obejrzałam Dumę i Uprzedzenie z 2005... No i wzięło mnie smile
Kurczę, trochę się rozpisałam. Na koniec tylko wspomnę, że kocham Dumę i Uprzedzenie oraz Emmę. A moim austenowskim ideałem jest mieszanina Pana Knightley z Panem Darcy. Z przewagą tego pierwszego wink

Pozdrawiam serdecznie smile

Offline

 

#480 2008-10-12 23:06:22

Aune
U¿ytkownik

Re: Powitalnia :)

Witam wszystkich.
Mam na imę Agnieszka, a na forach "skrywam się" pod nickiem Aune, który jest notabene fińską wersją mojego prawdziwego imienia smile Co do mojego wieku, to kobiecie nie wypada mówić o takich sprawach... tongue Ale Wam mogę zdradzić. Mam 23 lata. Studiuję politologię (jestem na V roku) chociaż mało to ma wspólnego z romantyzmem.
Cieszę się bardzo, że znalazłam te forum i mam nadzieję, że będę tu często zaglądać i zaprzyjaźnię się z Wami.


Ubodzy łudzą się, że wszystkie ich problemy dałoby się rozwiązać za pomocą pieniędzy, a bogaci martwią się, bo zobaczyli już, że to nieprawda.

Offline

 

#481 2008-10-13 08:38:39

pak4
U¿ytkownik

Re: Powitalnia :)

Witajcie!!


Oddaj wierzbie
Całą nienawiść, całe pożądanie
Twego serca.

Basho (1644-1695)

Offline

 

#483 2008-10-13 11:27:23

Dorfi
U¿ytkownik

Re: Powitalnia :)

Witam na forum smile

Offline

 

#484 2008-10-13 19:43:44

Tamara
U¿ytkownik

Re: Powitalnia :)

Witajcie big_smile

Offline

 

#485 2008-11-04 19:40:09

elakulka
U¿ytkownik

Re: Powitalnia :)

Witam wszystkich!Mam na imię Ela,mieszkam w okolicach Kalisza.Mam 33lata .Bardzo się ucieszyłam ,gdy znalazłam Wasz Ogród, bo teraz jestem na bieżąco.Mój pierwszy kontakt z Jane Austen to film Duma i Uprzedzenie z 2005. No i od tego filmu wzięło mnie.Więc teraz będę waszym częstym gościem i mam nadzieję ,że zaprzyjażnimy się.Pozdrawiam serdecznie!

Offline

 

#486 2008-11-04 21:45:46

czytelniczka
U¿ytkownik

Re: Powitalnia :)

Witam CiÄ™ serdecznie

Offline

 

#487 2008-11-21 14:12:29

Kasiania1
U¿ytkownik

Re: Powitalnia :)

Witam Wszystkich. Mam na imię Jola, mieszkam w Krakowie. Miłość do JA załęła się u mnie po oglądnięciu serialu "DiU", potem było polowanie na na ten film, długo, długo nic, książka i "DiU" 2005 i ... ruszyło. Teraz mam za sobą całą serię z BBC, książki i kilka filmów z Hollywood. Jednak ulubiona pozycja to "DiU" 1995 i Preswazje. Wasza strona pomogła mi przetrwać ciężkie czasy, podnosiła mnie na duchu i zawsze zostawiała mnie z uśmiechem na twarzy. Teraz wiem że moja obsesja (mam 2 wersje "DiU" na DVD na wszelki wypadek) na tym punkcie nie jest pojedyńczym przypadkiem klinicznym. Pozdrawiam gorąco!

Offline

 

#488 2008-11-21 15:22:05

Vasco
Administrator

Offline

 

#489 2009-05-21 22:18:58

Evita
U¿ytkownik

Re: Powitalnia :)

Witam wszystkich serdecznie. Mam na imię Ewa. Jestem fanką Austen z 13 letnim stażem. Tak, tak, zaczęło się od emisji DiU w tvp. Na Boże Narodzenie po emisji dostałam od mamy DiU, RiR, NA w oryginale ... i tak to się potoczyło


I dwell in Possibility--
A fairer House than Prose--

Offline

 

#490 2009-07-06 13:10:42

Lady
U¿ytkownik

Re: Powitalnia :)

Witam! Jestem nowa na stronie. Kocham, wielbię i uwielbiam powieści Jane Austen. Jestem młodsza od Lydii. Jeżeli chodzi o zainteresowania to przeważnie czytam, czytam i czytam, potem myślę o tym co przeczytałam i znów czytam!

Ostatnio edytowany przez Lady (2009-07-06 13:11:00)

Offline

 

#491 2009-07-08 21:47:05

Loana
U¿ytkownik

Re: Powitalnia :)

Witamy serdecznie!!! smile
A jakie miasta reprezentujecie, jesli wolno spytac?


JakieÅ› pytanko do mnie? loana@go2.pl
http://joanna-loana.deviantart.com/

Offline

 

#492 2009-07-09 12:49:12

Lady
U¿ytkownik

Re: Powitalnia :)

Ja reprezentujÄ™ WarszawÄ™ smile

Offline

 

#493 2009-08-15 23:34:38

Lukrecja
U¿ytkownik

Re: Powitalnia :)

Witam. smile Mam na imię Ania, pochodzę z Żar i mam niespełna 18 lat. Jane Austen interesuję się od kilku miesięcy, nie zdołałam jeszcze przeczytać wszystkich powieści - na razie zaliczyłam Dumę i uprzedzenie oraz Rozważną i romantyczną. Ta pierwsza spodobała mi się w takim stopniu, że szybko "połknęłam" film, serial oraz "W świecie Jane Austen". Planuję, oczywiście, przeczytać wszystkie powieści, teraz przymierzam się do Perswazji (ale najpierw Lalka do szkoły... ech...) i myślę, że niedługo będę mogła dyskutować na tematy dotyczące wszystkich dzieł Austen a nie tylko tych dwóch wymienionych. wink

No dobra, bez sensu jest się tu tak rozpisywać. Mam nadzieję, że pozwolicie mi dołączyć do swojego grona wink


"You must know. Surely you must know. It was all for you."

Niewielu jest ludzi, których prawdziwie kocham, a jeszcze mniej takich, o których mam dobre mniemanie. Im więcej poznaję świat, tym mniej mi się podoba, a każdy dzień utwierdza mnie w przekonaniu o ludzkiej niestałości i o tym, jak mało można ufać pozorom cnoty czy rozumu.

Offline

 

#494 2009-08-16 00:53:44

Maikka
U¿ytkownik

Re: Powitalnia :)

Witam serdecznie! Jest po północy a ja jak zwykle zakręcona w swoim świecie zapomniałam, że czas już zatopić się w krainie baśni i snów. Super by było jakby w tej krainie pojawili się moi ukochani bohaterowie... No ale jak nie oni to chociaż miejsca, które mnie zaczarowały... Z drugiej jednak strony myślę, że może za dużo oczekuje od swojej wyobraźni. W końcu mamy XXI wiek!
Cieszę się ,że nie jestem sama w swoich marzeniach i są inni, których zaczarowała Jane Austin bez względu na wiek, pozycję zawodową i inne nieistotne różnice.
Dla Lukrecji : jak widzisz, nie tylko Ty zaczynasz kroczyć ścieżką Jane. Ja też stawiam pierwsze kroki mimo, ze mam dużo więcej lat od Ciebie! Miłych wrażeń przy lekturze.
A teraz to już naprawdę czas spać!
Dobranoc wszystkim!

Offline

 

#495 2011-03-31 14:11:13

Loana
U¿ytkownik

Re: Powitalnia :)

O_O te ostatnie osoby to nie spam? bo jakies dziwne nicki maja...


JakieÅ› pytanko do mnie? loana@go2.pl
http://joanna-loana.deviantart.com/

Offline

 

#496 2011-04-02 00:04:05

Vasco
Administrator

Re: Powitalnia :)

Cóż, jak widać można się rejestrować tylko po to, aby zostawić swoje linki w stopce sad

Offline

 

#497 2011-05-16 03:15:16

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Powitalnia :)

kazdy ma jakis etap w zyciu i zmieniaja mu sie priorytety. Tym wiecej jest pola do popisu dla nowych, mlodych i zapalonych forumowiczek smile
Witaj Olu smile


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#498 2011-05-18 12:32:32

Vasco
Administrator

Re: Powitalnia :)

Chęć u mnie jest, tylko praktycznie zerowy oddźwięk demotywuje...

Offline

 

#499 2011-05-22 11:49:37

Akaterine
Administrator

Re: Powitalnia :)

No cóż, podpisuję się pod słowami Vasco.


"The more I know of the world, the more am I convinced that I shall never see a man whom I can really love."

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB