Ogród Jane Austen

Strona po¶wiecona Jane Austen

Nie jeste¶ zalogowany.

Og³oszenie

#451 2008-08-16 14:46:08

Tamara
U¿ytkownik

Re: Powitalnia :)

Witaj Beti i trzymaj tak dalej big_smile

Offline

 

#452 2008-08-18 23:06:09

Arlene
U¿ytkownik

Re: Powitalnia :)

Witam wszystkich serdecznie. Na imię mam Aleksandra i wiem dobrze, że pewnie powinnam napisać po prostu "Ola", lecz lubię zanadto swoje pełne imię, aby posługiwać się zbyt często zdrobnieniem big_smile Moja "przygoda" z twórczością Jane Austen dopiero się rozpoczyna. A wszystko zaczęło się od... ekranizacji "Dumy i uprzedzenia" z 1995 roku, którą obejrzałam w prawdziwą przyjemnością i szybko uznałam za moją ulubioną produkcję telewizyjną. Piękno opowieści o Lizzy Bennet i panu Darcy chyba nikogo nie może pozostawić obojętnym. Tak więc zdałam sobie sprawę, że nie spocznę, póki nie poznam innych jeszcze powieści pani Austen i oczywiście samej "Dumy..." w formie książkowej. Owo forum znalazłam w sieci już dość dawno temu, jednak z rejestracją wstrzymywałam się aż do tej chwili. Mam nadzieję, a raczej jestem pewna, że będę tu nierzadko zaglądać smile Pozdrawiam ciepło!


"Iść za marzeniem i znowu iść za marzeniem, i tak zawsze aż do końca." (Joseph Conrad)

Offline

 

#453 2008-08-19 12:30:21

Ulka
U¿ytkownik

Re: Powitalnia :)

Witam wszystkie panie big_smile


"cierpliwość - spokój że przecież się stanie"
(Ks. J. Twardowski)

Offline

 

#454 2008-08-19 18:45:12

Tamara
U¿ytkownik

Re: Powitalnia :)

Czytaj czytaj Arlene big_smile

Offline

 

#455 2008-08-19 20:13:54

Hawi
U¿ytkownik

Re: Powitalnia :)

Witaj Arlene. Twoje spotkanie z dziełami JA przebiegło w taki sam sposób jak moje. Zaczęłam w marcu od DiU'95 a obecnie większość utworów już zaliczyłam (nie jeden raz) i to zarówno w formie książkowej, jak i filmowej. Cierpi na tym mąż i obowiązki, ale pocieszam się, że niewiele mi już zostało do pełnego szczęścia.
No chyba, że zacznę od nowa.

Offline

 

#456 2008-09-03 23:15:40

in_ka
U¿ytkownik

Re: Powitalnia :)

Mogłabym właściwie skopiować przywitania wielu z was, bo moja przygoda z Jane Austen zaczęła się oczywiście od... ekranizacji "Dumy i uprzedzenia" z 1995 roku. Na każdy odcinek czekałam z niecierpliwością i każdy wzbudzał we mnie naprawdę duże emocje! Od razu chwyciłam za książkę i przeczytałam w jeden dzień (aby zdążyć przed ostatnim odcinkiem serialu). Stopniowo poznaję kolejne powieści. Zaczęłam szukać informacji w internecie na temat książek i autorki. Tak też trafiłam na to forum. Ponieważ zaglądam codziennie postanowiłam się zalogować. Pozdrawiam więc gorąco!

Offline

 

#457 2008-09-04 20:22:10

Tamara
U¿ytkownik

Re: Powitalnia :)

Witaj In_ko smile!

Offline

 

#458 2008-09-09 15:49:09

Loana
U¿ytkownik

Re: Powitalnia :)

Witam nowe fanki!!! smile
Piszcie jeszcze skad jestescie... albo niech Wroclawianki pisza, skad sa, zebym wiedziala, kogo nowego mozna w moim pieknym miescie poznac osobiscie tongue.


JakieÅ› pytanko do mnie? loana@go2.pl
http://joanna-loana.deviantart.com/

Offline

 

#459 2008-09-14 10:52:15

Farscapefan
U¿ytkownik

Re: Powitalnia :)

Witam wszystkich smile

Mam na imię Katarzyna, a moje pierwsze "spotkanie" z telewizyjną ekranizacją "Dumy i uprzedzenia" miało miejsce jeszcze na początku 80-tych (nie pamiętam dokładnie roku emisji), kiedy TVP 1 emitowała serial BBC i miłosne perypetie Elizabeth i Darcy'ego rzuciły mnie na kolana... z chęcią bym obejrzała tę ekranizację jeszcze raz. Nie muszę mówić, że wkrótce potem sięgnęłam po książkę, a ostatnio również po wersję audio w interpretacji Joanny Szczepkowskiej. Polecam!

Ostatnio edytowany przez Farscapefan (2008-09-14 11:03:40)

Offline

 

#460 2008-09-16 13:22:28

Re: Powitalnia :)

Witam :-)

Od kliku dni obserwuje sobie to ciekawe forum. Pewnie co jakiś czas tutaj zajrzę, bo lubię książki JA. Być może sam poprowadzę fajny projekt w realiach książek JA, ale to na razie tajemnica.

Bez krytycznego kazania siÄ™ nie obejdzie, wszak jestem pastorem.

"Znalezienie konkretnych interesujących informacji na forum jest nie lada sztuką. Trzeba przebijać się przez tony tekstu zanim znajdzie się to czego się szuka. Offtopy są nagminne, administrator powinien czasem użyć rózgi. Zastanówcie się drogie panie zanim wyślecie posta, który w żaden sposób nie dotyczy tematu. Te krótkie jednolinijkowe posty są naprawdę uciążliwe. Wiele z tych komentarzy i rozmów można prowadzić w dziale Pogaduchownia oraz na głównej stronie i do tego właśnie służy ChatBox. Weźcie to pod uwagę dla dobra własnego i innych czytelników. Amen."

Pozdrawiam serdecznie i życzę udanych dyskusji - pastor Adrian RogueMoon


Shall we join the ladies?

Offline

 

#461 2008-09-16 14:11:29

Akaterine
Administrator

Re: Powitalnia :)

Witamy!
Od kilku dni właśnie widziałam wśród osób online nieznaną mi osobę płci przeciwnej i byłam ciekawa, czy się odezwie smile.


"The more I know of the world, the more am I convinced that I shall never see a man whom I can really love."

Offline

 

#462 2008-09-16 20:43:57

Tamara
U¿ytkownik

Re: Powitalnia :)

Drogi pastorze , czy nie znasz kobiet wink? Nie wiesz , że nie da się omówić żadnego tematu bez komentarzy i uwag , pogłębiających zrozumienie meritum sprawy wink , to nasza kobieca słabość , nieodmiennie do naszej natury przypisana big_smile i tu chyba żadne kazania i rózgi nie pomogą...
Witaj w Ogrodzie smile

Offline

 

#463 2008-09-16 21:10:05

Re: Powitalnia :)

Gdzieżbym śmiał ingerować w naturę kobiecą. Jestem tylko pilnym obserwatorem i studentem owej natury.

Drogie panie o Ogród trzeba dbać i przycinać niepotrzebne listki, aby meritum sprawy nie zarosło. Albo należy wystarać się o dobrego i sumiennego ogrodnika.

Pozdrawiam - pastor Adrian RogueMoon


Shall we join the ladies?

Offline

 

#464 2008-09-16 21:32:37

Akaterine
Administrator

Re: Powitalnia :)

Tamara napisa³:

nie da się omówić żadnego tematu bez komentarzy i uwag , pogłębiających zrozumienie meritum sprawy wink

Jako kobieta nie mogę się z Tobą nie zgodzić, Tamaro, ale gdy przeglądałam dziś posty, jakie napisałam i trafiłam na rozmowę o kotach w temacie "Ekranizacja z Colinem Firthem i Jennifer Ehle" to musiałam uznać, że pastor ma trochę racji big_smile


"The more I know of the world, the more am I convinced that I shall never see a man whom I can really love."

Offline

 

#465 2008-09-16 21:43:36

Tamara
U¿ytkownik

Re: Powitalnia :)

Akaterine , ale czyż dyskusja stricte na temat nie jest dyskusją nudną i akademicką? Nawet najpoważniejsi wykładowcy zbaczają z tematu , coby słuchacze się nie zanudzili i żeby ich "odśmiać" jak pisał Wańkowicz . A tu wszak nie sala wykładowa , a Ogród w stylu angielskim czyli natura 100% big_smile I czyż ta rozmowa o kotach nie była miła? A jestem pewna , że gdzieś w DiU na pewno jakieś koty były , tylko ich przez pomyłkę nie sfilmowano wink , wiec uzupełniłyśmy braki big_smile

Offline

 

#466 2008-09-18 12:41:15

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Powitalnia :)

I tak i nie big_smile Z jednej strony rzeczywiscie tony wartosciowego materialu przekladamy kilkoma tonami postow o niskiej wartosci intelektualnej (tiaa - do plodzenia ktorych aktywnie sie przyczyniam bez dwoch zdan - aczkolwiek ostatnimi czasy staram sie nie pisac jak nie mam nic sensownego do powiedzenia poza "a juści" big_smile), z drugiej strony to forum zawsze rzadzilo sie takimi prawami (a proby ukrocenia ich zakonczyly sie dosc niesmacznie i lepiej spuscic na nie zaslony milczenia big_smile) i przypuszczalnie nadal bedzie rzadzic. Nawet konkretyzm panow nam nie pomoze.


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#467 2008-09-18 17:21:09

Re: Powitalnia :)

Czytając niektóre partie forum nie raz się uśmiechnąłem. Muszę przyznać że przerywniki są naprawdę interesujące i zabawne. Co nie zmienia faktu że trudno znaleźć pożądane informacje.


Shall we join the ladies?

Offline

 

#468 2008-09-18 21:07:25

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Powitalnia :)

kurcze przydaloby sie je jakos zaznaczy - kolorowa czcionka cy cus...?


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#469 2008-09-18 22:17:47

Tamara
U¿ytkownik

Re: Powitalnia :)

Może wydzielić osobne wątki big_smile big_smile big_smile wink?

Offline

 

#470 2008-09-19 23:18:21

mysza13
U¿ytkownik

Re: Powitalnia :)

Witam Wszystkich!

Ja też od kilku dni oglądam Ogród. Spodobało mi się.
Na razie rozglądam się po zakątkach i proszę o wybaczenie, jeżeli wdepnę nie tam, gdzie trzeba (tak, jak z prośbą o napisy do Lost in Austen... Vasco - dziękuję, jak nie wiem, co!).
A czy Powitalnia, to dobre miejsce na prezentację? Mieszkam i pracuję w Lubinie (tym dolnośląskim), czytam dużo, słucham dużo i niemało też oglądam. Przyznaję się do słabości do ekranizacji powieści JA, a za sprawą DiU z lat osiemdziesiątych - także do Colina Firtha. Jeśli znajdę coś nowego i ciekawego to spróbuję się tym z Wami podzielić - ale najpierw muszę jeszcze długo po Ogrodzie pochodzić i się porozglądać. Póki co - miłego weekendu!

Offline

 

#471 2008-09-20 09:35:45

kajani
U¿ytkownik

Re: Powitalnia :)

Witam!
Mam na imię Katarzyna, lat 30, zamieszkanie - Warszawa i okolice :-) Seriale kostiumowe uwielbiam od zawsze ( jakby nie było moją największą miłością była, jest i będzie historia mody :-), ale jak obejrzałam ( dawno, dawno temu ) DiU z Colinem Firthem... Wsiąkłam w Jane Austen :-)
A już widzę, że na tym forum dowiem się o niej i jej twórczości mnóstwa ciekawych rzeczy!

Offline

 

#472 2008-09-20 17:34:09

Tamara
U¿ytkownik

Re: Powitalnia :)

Witajcie w Ogrodzie smile! Kajani , czy to Ty jesteÅ› autorkÄ… tej fantastycznej strony o historii mody? To jedna z moich ulubionych stron big_smile

Offline

 

#473 2008-09-23 17:04:04

ladysherlockian
U¿ytkownik

Re: Powitalnia :)

Zarejestrowałam się już dawno, ale dopiero teraz zdecydowałam się napisać pierwszy post. Pierwszy raz zetknęłam się z utworami Jane Austen podczas przygotowywań do egzaminu FCE, "Duma i Uprzedzenie" była chyba wtedy na liście lektur - set books. Wtedy przypomniałam sobie, że gdzieś, kiedyś słyszałam o tej pisarce i właściwie od dawna chciałam przeczytać jej książkę. Pomyślałam, że egzamin to dobry pretekst, aby nareszcie to zrobić. Potem przeczytałam "Rozważną i Romantyczną", obie książki mam w domu. Na razie znam tylko tyle, choć od pewnego czasu "zabieram się" za "Emmę". Choć moją najważniejszą literacką pasją jest Tolkienowskie Śródziemie, chętnie przenoszę się też w świat Jane Austen.

Offline

 

#474 2008-09-24 12:47:38

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Powitalnia :)

Lady - to swietnie sie w naszym ogrodzie wpasujesz big_smile Tutaj tyle samo tolkienomaniakow, co austenomaniakow big_smile
cead mile failte big_smile


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#475 2008-09-28 23:23:22

kajani
U¿ytkownik

Re: Powitalnia :)

Tamara - jeśli masz na myśli www.kajani.pl to tak, jestem autorką tej strony. Cieszę się, że Ci się podoba :-) Jeśli masz na myśli inną - dawaj linka :-)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB