Ogród Jane Austen

Strona po¶wiecona Jane Austen

Nie jeste¶ zalogowany.

Og³oszenie

#701 2008-04-26 21:59:13

idgie_t
U¿ytkownik

Re: Wszystko o Colinie Firthie

Vasco napisa³:

Bridget napisa³:

W najnowszej "Gali" jest "To właśnie miłosć" (Love actually). Zachęcam:)

Sa dodatki na płycie czy tylko film?

Na mojej nie ma... A poza tym brakuje kilku scen - w tym tej , w której Rowan Atkinson pakuje Alanowi Rickmanowi prezent dla Heike Makatsch sad
Albo tak trafiłam , albo okroili . Na szczęście mój niezastąpiony mąż znalazł oryginalną płytę , o której myslałam, że mi ktoś nie oddał. big_smile


"Zresztą normalny człowiek nie pisze powieści. To są zboczeńcy, maniacy, nierzadko pederaści..."
Prezes Samełko
Dyrektor Instytutu Literackiego "Opoka"

Offline

 

#702 2008-04-27 13:26:24

Tamara
U¿ytkownik

Re: Wszystko o Colinie Firthie

Ja kupiłam "To właśnie..." kilka miesięcy temu z jakąś gazetą i jeszcze nie miałam czasu obejrzeć sad

Offline

 

#703 2008-04-27 15:44:38

sibia
U¿ytkownik

Re: Wszystko o Colinie Firthie

A ja obejrzałam niedawno, pierwszy raz w życiu "Gdzie leży prawda".
I chyba będę jedyną osobą, której się podobało...

Film wciąga, a Colin podoba mi się w roli bardzo, gra na tyle dobrze, że widziałam bohatera, a nie Colina.

A w "To właśnie..." wątek z nim jest, moim zdaniem, uroczy, acz najmniej realistyczny wink. No może poza Claudią Schiffer wink.

Offline

 

#704 2008-04-28 17:37:01

Bridget
U¿ytkownik

Re: Wszystko o Colinie Firthie

"To właśnie miłość" w Gali jest, wydaje mi się, całe, ale bez żadnych dodatków itp. Mmm... naprawdę lubię ten film. Poprawia mi humor. Może nieco zbyt czułostkowy, ale kto by się tym przejmował? smile


"Księżyc coś kracze, wrona blaskiem lśni
Zawsze znajdę milionera, co przerzuci węgiel mi..."

Offline

 

#705 2008-05-04 21:04:39

karotka
U¿ytkownik

Re: Wszystko o Colinie Firthie

Stwierdziłam, że chyba tutaj mogę zapytać się o napisy do filmu: "W kregu przyjaciół" z 1995 roku z Colinem Firthem, Minnie Driver i Chrisem O'Donnelem? big_smile Napi mi nic nie znalazł sad

Offline

 

#706 2008-05-05 17:21:42

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Wszystko o Colinie Firthie

ja nie znalazlam i nie eiem czy takowe w ogole powstaly...


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#707 2008-05-05 21:55:54

karotka
U¿ytkownik

Re: Wszystko o Colinie Firthie

Aine jak ty nie znalazłaś to oznacza, że moge już porzucić nadzieję....roll

Offline

 

#708 2008-06-10 14:29:39

armalkolit
U¿ytkownik

Re: Wszystko o Colinie Firthie

W najnowszym Teletygodniu jest króciuteńka wzmianka o Colinie. Piszą tam, że naraził on się wielu paniom, które szukają idealnego partnera w stylu pana Darcy mówiąc:"Amant, którego często grywam, w rzeczywistości nie istnieje. Myślę, że na świecie jest bardzo niewielu "panów Darcych". To raczej legenda, wytwór naszej wyobraźni."


Pan Bloch pisze również znakomite krótkie opowiadania z pogranicza grozy i fantasy, a zapytany kiedyś, czy gatunek historii, który tworzy, nie wywiera przypadkiem wpływu na jego psychikę, odpowiedział: "O, nie. Mam serce małego chłopca (...) Trzymam je w słoiku na moim biurku".
Alfred Hitchcock
http://armalkolit.blog.pl

Offline

 

#709 2008-06-10 16:38:31

karotka
U¿ytkownik

Re: Wszystko o Colinie Firthie

Pomarzyć zawsze można...a nuż się spełni...

Offline

 

#710 2008-06-10 16:52:34

elxxa
U¿ytkownik

Re: Wszystko o Colinie Firthie

A ja znalazłam coś takiego notabane musicalu Mamma Mia!

http://www.kulturaonline.pl/Mamma,Mia!, … ,3767.html

Offline

 

#711 2008-07-23 11:08:38

Ika74
U¿ytkownik

Re: Wszystko o Colinie Firthie

Minęło kilka dni, a ja wciąż jestem pod wrażeniem Colina w ostatnio emitowanej "Dziewczynie z perłą"... Obejrzałam ten film po raz drugi i tym razem wręcz mnie poraził : warstwa wizualna, aktorstwo, choć chyba mocniejsze wrażenie zrobiła na mnie Scarlet, ale i Colin był genialny .... ale te barwy, sposób filmowania wnętrz, sceny przy stole ... no i łamiąc standardy panujące w mojej firmie zmieniłam sobie tapetę w komputerze ... na "Dziewczynę z perłą" wink myślę, że dla wielbicielek Colina jest to pozycja obowiązkowa smile

Offline

 

#712 2008-07-23 15:49:19

Akaterine
Administrator

Re: Wszystko o Colinie Firthie

Film jest świetny i mnie za każdym razem czaruje już od pierwszych sekund. Mam film na płycie i oglądałam już kilka razy, ale gdy włączyłam telewizor, nie mogłam się oderwać wink.

Poza tym obejrzałam inny film z Colinem, St. Trinian's. Sam Colin nie wypadł jakoś wybitnie (choć jak zawsze był fajny wink), ale film ogólnie świetny big_smile. Nie mogłam przestać się śmiać. Fajna jest tam rola Ruperta Evereta, który gra przełożoną pensji dla dziewcząt, pannę Fritton, będącą dawną miłością Colina. No i są tam aluzje do filmów Colina - pojawia się Dziewczyna z perłą (obraz), Colin w białej mokrej koszuli czy pies o imieniu Mr Darcy big_smile


"The more I know of the world, the more am I convinced that I shall never see a man whom I can really love."

Offline

 

#713 2008-07-23 20:50:56

Hawi
U¿ytkownik

Re: Wszystko o Colinie Firthie

Ika74 napisa³:

Minęło kilka dni, a ja wciąż jestem pod wrażeniem Colina w ostatnio emitowanej "Dziewczynie z perłą"... Obejrzałam ten film po raz drugi i tym razem wręcz mnie poraził : warstwa wizualna, aktorstwo, choć chyba mocniejsze wrażenie zrobiła na mnie Scarlet, ale i Colin był genialny .... ale te barwy, sposób filmowania wnętrz, sceny przy stole ... no i łamiąc standardy panujące w mojej firmie zmieniłam sobie tapetę w komputerze ... na "Dziewczynę z perłą" wink myślę, że dla wielbicielek Colina jest to pozycja obowiązkowa smile

Mam zupełnie podobne wrażenia. Film mnie wręcz sparaliżował. Wspaniała gra aktorów. niesamowity klimat, no i piękny obraz na koniec. Chętnie zobaczę oryginał, który będzie mi się odtąd kojarzył z filmem.

Offline

 

#714 2008-07-23 22:22:10

ja
U¿ytkownik

Re: Wszystko o Colinie Firthie

Po waszych opiniach, muszę obejrzeć ten film. Czekam też na "Mamma Mia" ale jeśli chodzi o zwiastu, to Colin nie wygląda tak świetnie jak w DiU.
Ale i tak najbardziej lubię go w "To właśnie miłość".


"Gdybym był tak bogaty, jak pan Darcy, nie przywiązywałbym żadnej wagi do tego, czy jestem dumny, czy nie. Hodowałbym sforę ogarów i piłbym butelkę wina dziennie"

Offline

 

#715 2008-07-24 16:30:07

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Wszystko o Colinie Firthie

Colin świetnie wygląda jedynie w Valmoncie big_smile
Cala reszta ... big_smile


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#716 2008-07-25 10:35:51

Copycat
U¿ytkownik

Re: Wszystko o Colinie Firthie

Ja ostatnio miałam przesyt Colina. Niedługo będę chyba nawet wiedziała na jakie krzaki sika jego pies (ech ta magisterka..). Pierwszy opad podekscytowania zaliczony więc zrobiłam sobie przerwę. Zero Jane Austen, zero Darcych, Colinów. Nic. Przerzuciłam się na North&South, Daniel Deronda i Tippping the Velvet, lol. Wczoraj w ramach pokonania chandry włączyłam Bridget Jones. Nosz matko. Aż na fali entuzjazmu znowu zasiadłam do magisterki. Chyba tylko uśmiech Colina sprawia, że jeszcze nie rzuciłam tych studiów w cholerę : D

Offline

 

#717 2008-09-08 22:45:26

armalkolit
U¿ytkownik

Re: Wszystko o Colinie Firthie

I jak wam się podobał Colin w "Mamma mia"?


Pan Bloch pisze również znakomite krótkie opowiadania z pogranicza grozy i fantasy, a zapytany kiedyś, czy gatunek historii, który tworzy, nie wywiera przypadkiem wpływu na jego psychikę, odpowiedział: "O, nie. Mam serce małego chłopca (...) Trzymam je w słoiku na moim biurku".
Alfred Hitchcock
http://armalkolit.blog.pl

Offline

 

#718 2008-09-09 09:33:57

Vasco
Administrator

Re: Wszystko o Colinie Firthie

Głosik miał nieco cienki, ale Brosman chyba nielepszy... No i szkoda, że się tak z nim na końcu nieładnie obeszli... Nie zasłużył sobie smile

A cała trójka panów wyglądała czadowo w wersji sprzed 20 lat smile

Offline

 

#719 2008-09-15 13:07:12

in_ka
U¿ytkownik

Re: Wszystko o Colinie Firthie

Colin Firth jest niepodobny do siebie sprzed trzynastu lat, w każdym razie mam wrażenie, że bardzo się zmienił. Dobrze dla niego, bo może grać inne role, nie tylko amantów. Czytałam, że "ciążyła" mu rola Pana Darcy'ego, więc na pewno by się ucieszył z mojej opinii:)
A Mamma mia! polecam.

Offline

 

#720 2008-09-18 20:13:57

armalkolit
U¿ytkownik

Re: Wszystko o Colinie Firthie

Mi się podobało śpiewanie Colina-doszłam do wniosku oglądając film po raz drugi. Brosmana też. Również byłam zawiedzona tym jak na koniec potraktowali postać Colina, ale trudno smile A Harry Wzmacniacz był bardzo spontaniczny big_smile


Pan Bloch pisze również znakomite krótkie opowiadania z pogranicza grozy i fantasy, a zapytany kiedyś, czy gatunek historii, który tworzy, nie wywiera przypadkiem wpływu na jego psychikę, odpowiedział: "O, nie. Mam serce małego chłopca (...) Trzymam je w słoiku na moim biurku".
Alfred Hitchcock
http://armalkolit.blog.pl

Offline

 

#721 2008-09-19 00:30:15

Vasco
Administrator

Re: Wszystko o Colinie Firthie

Cofam moje stwierdzenie, że panowie w filmie słabo śpiewają. Przesłuchałem wersję sceniczną i poważnie zmienił mi się punkt odniesienia!

Offline

 

#722 2008-09-19 09:46:04

in_ka
U¿ytkownik

Re: Wszystko o Colinie Firthie

Podejrzewam, że ich śpiewanie było "obrabiane" przez specjalistów od dźwięku. Ale to nie piosenkarze tylko aktorzy. Ja słuchu absolutnego nie mam, więc mi się podobałosmile I sądzę, że dobrze potraktowano Colina Firtha na koniec. Trzeba go w końcu odbrązowić! Oglądając Mamma mia wcale nie widziałam Pana Darcy'ego. No może przyszło mi to raz do głowy:)

Offline

 

#723 2008-09-19 21:41:57

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Wszystko o Colinie Firthie

A dla mnien Colin nigdy nie byl podobny do Darcy'ego. Jakos zawsze oddzielalam postac od aktora. Moze dlatego, ze Darcy momentami mi sie podobal, a Colin nigdy?


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#724 2008-09-19 22:37:54

in_ka
U¿ytkownik

Re: Wszystko o Colinie Firthie

Dla mnie Pan Darcy ma twarz Colina Firtha, sam Colin Firth nie jest dla mnie Panem Darcy'm, więc chyba też w jakimś stopniu rozdzielam postać i aktora smile W Dumie i uprzedzeniu Firth mi się podobał, w innych filmach już wizualnie mniej, ale jest dobrym aktorem.

Offline

 

#725 2008-09-20 12:21:41

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Wszystko o Colinie Firthie

Czyli ponownie przybijamy piatke in_ka big_smile


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB