Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#701 2008-04-26 21:59:13

idgie_t
U┐ytkownik

Re: Wszystko o Colinie Firthie

Vasco napisa│:

Bridget napisa│:

W najnowszej "Gali" jest "To w┼éa┼Ťnie mi┼éos─ç" (Love actually). Zach─Öcam:)

Sa dodatki na płycie czy tylko film?

Na mojej nie ma... A poza tym brakuje kilku scen - w tym tej , w kt├│rej Rowan Atkinson pakuje Alanowi Rickmanowi prezent dla Heike Makatsch sad
Albo tak trafi┼éam , albo okroili . Na szcz─Ö┼Ťcie m├│j niezast─ůpiony m─ů┼╝ znalaz┼é oryginaln─ů p┼éyt─Ö , o kt├│rej mysla┼éam, ┼╝e mi kto┼Ť nie odda┼é. big_smile

"Zreszt─ů normalny cz┼éowiek nie pisze powie┼Ťci. To s─ů zbocze┼äcy, maniacy, nierzadko pedera┼Ťci..."
Prezes Samełko
Dyrektor Instytutu Literackiego "Opoka"

#702 2008-04-27 13:26:24

Tamara
U┐ytkownik

Ja kupi┼éam "To w┼éa┼Ťnie..." kilka miesi─Öcy temu z jak─ů┼Ť gazet─ů i jeszcze nie mia┼éam czasu obejrze─ç sad

#703 2008-04-27 15:44:38

sibia
U┐ytkownik

A ja obejrzałam niedawno, pierwszy raz w życiu "Gdzie leży prawda".
I chyba b─Öd─Ö jedyn─ů osob─ů, kt├│rej si─Ö podoba┼éo...

Film wci─ůga, a Colin podoba mi si─Ö w roli bardzo, gra na tyle dobrze, ┼╝e widzia┼éam bohatera, a nie Colina.

A w "To w┼éa┼Ťnie..." w─ůtek z nim jest, moim zdaniem, uroczy, acz najmniej realistyczny wink. No mo┼╝e poza Claudi─ů Schiffer wink.

#704 2008-04-28 17:37:01

Bridget
U┐ytkownik

"To w┼éa┼Ťnie mi┼éo┼Ť─ç" w Gali jest, wydaje mi si─Ö, ca┼ée, ale bez ┼╝adnych dodatk├│w itp. Mmm... naprawd─Ö lubi─Ö ten film. Poprawia mi humor. Mo┼╝e nieco zbyt czu┼éostkowy, ale kto by si─Ö tym przejmowa┼é? smile

"Ksi─Ö┼╝yc co┼Ť kracze, wrona blaskiem l┼Ťni
Zawsze znajd─Ö milionera, co przerzuci w─Ögiel mi..."

#705 2008-05-04 21:04:39

karotka
U┐ytkownik

Stwierdziłam, że chyba tutaj mogę zapytać się o napisy do filmu: "W kregu przyjaciół" z 1995 roku z Colinem Firthem, Minnie Driver i Chrisem O'Donnelem? big_smile Napi mi nic nie znalazł sad

#706 2008-05-05 17:21:42

AineNiRigani
U┐ytkownik

ja nie znalazlam i nie eiem czy takowe w ogole powstaly...

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#707 2008-05-05 21:55:54

karotka
U┐ytkownik

Aine jak ty nie znalaz┼éa┼Ť to oznacza, ┼╝e moge ju┼╝ porzuci─ç nadziej─Ö....roll

#708 2008-06-10 14:29:39

armalkolit
U┐ytkownik

W najnowszym Teletygodniu jest kr├│ciute┼äka wzmianka o Colinie. Pisz─ů tam, ┼╝e narazi┼é on si─Ö wielu paniom, kt├│re szukaj─ů idealnego partnera w stylu pana Darcy m├│wi─ůc:"Amant, kt├│rego cz─Östo grywam, w rzeczywisto┼Ťci nie istnieje. My┼Ťl─Ö, ┼╝e na ┼Ťwiecie jest bardzo niewielu "pan├│w Darcych". To raczej legenda, wytw├│r naszej wyobra┼║ni."

Pan Bloch pisze r├│wnie┼╝ znakomite kr├│tkie opowiadania z pogranicza grozy i fantasy, a zapytany kiedy┼Ť, czy gatunek historii, kt├│ry tworzy, nie wywiera przypadkiem wp┼éywu na jego psychik─Ö, odpowiedzia┼é: "O, nie. Mam serce ma┼éego ch┼éopca (...) Trzymam je w s┼éoiku na moim biurku".
Alfred Hitchcock
http://armalkolit.blog.pl

#709 2008-06-10 16:38:31

karotka
U┐ytkownik

Pomarzyć zawsze można...a nuż się spełni...

#710 2008-06-10 16:52:34

elxxa
U┐ytkownik

A ja znalaz┼éam co┼Ť takiego notabane musicalu Mamma Mia!

http://www.kulturaonline.pl/Mamma,Mia!, … ,3767.html

#711 2008-07-23 11:08:38

Ika74
U┐ytkownik

Min─Ö┼éo kilka dni, a ja wci─ů┼╝ jestem pod wra┼╝eniem Colina w ostatnio emitowanej "Dziewczynie z per┼é─ů"... Obejrza┼éam ten film po raz drugi i tym razem wr─Öcz mnie porazi┼é : warstwa wizualna, aktorstwo, cho─ç chyba mocniejsze wra┼╝enie zrobi┼éa na mnie Scarlet, ale i Colin by┼é genialny .... ale te barwy, spos├│b filmowania wn─Ötrz, sceny przy stole ... no i ┼éami─ůc standardy panuj─ůce w mojej firmie zmieni┼éam sobie tapet─Ö w komputerze ... na "Dziewczyn─Ö z per┼é─ů" wink my┼Ťl─Ö, ┼╝e dla wielbicielek Colina jest to pozycja obowi─ůzkowa smile

#712 2008-07-23 15:49:19

Akaterine
Administrator

Film jest ┼Ťwietny i mnie za ka┼╝dym razem czaruje ju┼╝ od pierwszych sekund. Mam film na p┼éycie i ogl─ůda┼éam ju┼╝ kilka razy, ale gdy w┼é─ůczy┼éam telewizor, nie mog┼éam si─Ö oderwa─ç wink.

Poza tym obejrza┼éam inny film z Colinem, St. Trinian's. Sam Colin nie wypad┼é jako┼Ť wybitnie (cho─ç jak zawsze by┼é fajny wink), ale film og├│lnie ┼Ťwietny big_smile. Nie mog┼éam przesta─ç si─Ö ┼Ťmia─ç. Fajna jest tam rola Ruperta Evereta, kt├│ry gra prze┼éo┼╝on─ů pensji dla dziewcz─ůt, pann─Ö Fritton, b─Öd─ůc─ů dawn─ů mi┼éo┼Ťci─ů Colina. No i s─ů tam aluzje do film├│w Colina - pojawia si─Ö Dziewczyna z per┼é─ů (obraz), Colin w bia┼éej mokrej koszuli czy pies o imieniu Mr Darcy big_smile

"The more I know of the world, the more am I convinced that I shall never see a man whom I can really love."

#713 2008-07-23 20:50:56

Hawi
U┐ytkownik

Ika74 napisa│:

Min─Ö┼éo kilka dni, a ja wci─ů┼╝ jestem pod wra┼╝eniem Colina w ostatnio emitowanej "Dziewczynie z per┼é─ů"... Obejrza┼éam ten film po raz drugi i tym razem wr─Öcz mnie porazi┼é : warstwa wizualna, aktorstwo, cho─ç chyba mocniejsze wra┼╝enie zrobi┼éa na mnie Scarlet, ale i Colin by┼é genialny .... ale te barwy, spos├│b filmowania wn─Ötrz, sceny przy stole ... no i ┼éami─ůc standardy panuj─ůce w mojej firmie zmieni┼éam sobie tapet─Ö w komputerze ... na "Dziewczyn─Ö z per┼é─ů" wink my┼Ťl─Ö, ┼╝e dla wielbicielek Colina jest to pozycja obowi─ůzkowa smile

Mam zupe┼énie podobne wra┼╝enia. Film mnie wr─Öcz sparali┼╝owa┼é. Wspania┼éa gra aktor├│w. niesamowity klimat, no i pi─Ökny obraz na koniec. Ch─Ötnie zobacz─Ö orygina┼é, kt├│ry b─Ödzie mi si─Ö odt─ůd kojarzy┼é z filmem.

#714 2008-07-23 22:22:10

ja
U┐ytkownik

Po waszych opiniach, musz─Ö obejrze─ç ten film. Czekam te┼╝ na "Mamma Mia" ale je┼Ťli chodzi o zwiastu, to Colin nie wygl─ůda tak ┼Ťwietnie jak w DiU.
Ale i tak najbardziej lubi─Ö go w "To w┼éa┼Ťnie mi┼éo┼Ť─ç".

"Gdybym by┼é tak bogaty, jak pan Darcy, nie przywi─ůzywa┼ébym ┼╝adnej wagi do tego, czy jestem dumny, czy nie. Hodowa┼ébym sfor─Ö ogar├│w i pi┼ébym butelk─Ö wina dziennie"

#715 2008-07-24 16:30:07

AineNiRigani
U┐ytkownik

Colin ┼Ťwietnie wygl─ůda jedynie w Valmoncie big_smile
Cala reszta ... big_smile

#716 2008-07-25 10:35:51

Copycat
U┐ytkownik

Ja ostatnio mia┼éam przesyt Colina. Nied┼éugo b─Öd─Ö chyba nawet wiedzia┼éa na jakie krzaki sika jego pies (ech ta magisterka..). Pierwszy opad podekscytowania zaliczony wi─Öc zrobi┼éam sobie przerw─Ö. Zero Jane Austen, zero Darcych, Colin├│w. Nic. Przerzuci┼éam si─Ö na North&South, Daniel Deronda i Tippping the Velvet, lol. Wczoraj w ramach pokonania chandry w┼é─ůczy┼éam Bridget Jones. Nosz matko. A┼╝ na fali entuzjazmu znowu zasiad┼éam do magisterki. Chyba tylko u┼Ťmiech Colina sprawia, ┼╝e jeszcze nie rzuci┼éam tych studi├│w w choler─Ö : D

#717 2008-09-08 22:45:26

armalkolit
U┐ytkownik

I jak wam się podobał Colin w "Mamma mia"?

Pan Bloch pisze r├│wnie┼╝ znakomite kr├│tkie opowiadania z pogranicza grozy i fantasy, a zapytany kiedy┼Ť, czy gatunek historii, kt├│ry tworzy, nie wywiera przypadkiem wp┼éywu na jego psychik─Ö, odpowiedzia┼é: "O, nie. Mam serce ma┼éego ch┼éopca (...) Trzymam je w s┼éoiku na moim biurku".
Alfred Hitchcock

#718 2008-09-09 09:33:57

Vasco
Administrator

Głosik miał nieco cienki, ale Brosman chyba nielepszy... No i szkoda, że się tak z nim na końcu nieładnie obeszli... Nie zasłużył sobie smile

A ca┼éa tr├│jka pan├│w wygl─ůda┼éa czadowo w wersji sprzed 20 lat smile

#719 2008-09-15 13:07:12

in_ka
U┐ytkownik

Colin Firth jest niepodobny do siebie sprzed trzynastu lat, w ka┼╝dym razie mam wra┼╝enie, ┼╝e bardzo si─Ö zmieni┼é. Dobrze dla niego, bo mo┼╝e gra─ç inne role, nie tylko amant├│w. Czyta┼éam, ┼╝e "ci─ů┼╝y┼éa" mu rola Pana Darcy'ego, wi─Öc na pewno by si─Ö ucieszy┼é z mojej opinii:)
A Mamma mia! polecam.

#720 2008-09-18 20:13:57

armalkolit
U┐ytkownik

Mi si─Ö podoba┼éo ┼Ťpiewanie Colina-dosz┼éam do wniosku ogl─ůdaj─ůc film po raz drugi. Brosmana te┼╝. R├│wnie┼╝ by┼éam zawiedzona tym jak na koniec potraktowali posta─ç Colina, ale trudno smile A Harry Wzmacniacz by┼é bardzo spontaniczny big_smile

Alfred Hitchcock

#721 2008-09-19 00:30:15

Vasco
Administrator

Cofam moje stwierdzenie, ┼╝e panowie w filmie s┼éabo ┼Ťpiewaj─ů. Przes┼éucha┼éem wersj─Ö sceniczn─ů i powa┼╝nie zmieni┼é mi si─Ö punkt odniesienia!

#722 2008-09-19 09:46:04

in_ka
U┐ytkownik

Podejrzewam, ┼╝e ich ┼Ťpiewanie by┼éo "obrabiane" przez specjalist├│w od d┼║wi─Öku. Ale to nie piosenkarze tylko aktorzy. Ja s┼éuchu absolutnego nie mam, wi─Öc mi si─Ö podoba┼éosmile I s─ůdz─Ö, ┼╝e dobrze potraktowano Colina Firtha na koniec. Trzeba go w ko┼äcu odbr─ůzowi─ç! Ogl─ůdaj─ůc Mamma mia wcale nie widzia┼éam Pana Darcy'ego. No mo┼╝e przysz┼éo mi to raz do g┼éowy:)

#723 2008-09-19 21:41:57

AineNiRigani
U┐ytkownik

A dla mnien Colin nigdy nie byl podobny do Darcy'ego. Jakos zawsze oddzielalam postac od aktora. Moze dlatego, ze Darcy momentami mi sie podobal, a Colin nigdy?

#724 2008-09-19 22:37:54

in_ka
U┐ytkownik

Dla mnie Pan Darcy ma twarz Colina Firtha, sam Colin Firth nie jest dla mnie Panem Darcy'm, wi─Öc chyba te┼╝ w jakim┼Ť stopniu rozdzielam posta─ç i aktora smile W Dumie i uprzedzeniu Firth mi si─Ö podoba┼é, w innych filmach ju┼╝ wizualnie mniej, ale jest dobrym aktorem.

#725 2008-09-20 12:21:41

AineNiRigani
U┐ytkownik

Czyli ponownie przybijamy piatke in_ka big_smile

Stopka forum