Ogród Jane Austen

Strona po¶wiecona Jane Austen

Nie jeste¶ zalogowany.

Og³oszenie

#1 2008-06-04 18:44:02

Nancy18
U¿ytkownik

Wyciskacze Å‚ez

Jakie znacie najlepsze wyciskacze łez godne polecenia?Chodzi mi głownie o takie ktora zawieraja jakas historie milosna i niekoniecznie koncza sie szczesliwe dla zakochanych. Ale takie z happy endem tez moga byc, ale w mniejszosci,chodzi mi o mniej smiana a wiecej łkania mowiac subtelnie:P Planuje z kolezanka taki maratonik. Jest to tez ogolnie fajny temacik, wiemy jak lubimy ksiazki i filmy JA ale o innych romantycznych tez uwielbiam dyskutowac


To piękne, gdy człowiek może być dumny ze swojego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne.

Offline

 

#2 2008-06-04 19:48:13

Akaterine
Administrator

Re: Wyciskacze Å‚ez

Love Story! big_smile
Hmmm, na czym ja płakałam... "Bardzo długie zaręczyny" z Audrey Tautou, "Carrington" z Emmą Thompson, "Co się wydarzyło w Madison County", wzruszyłam się też na "Cienistej Dolinie". Ale ostrzegam - filmy wymienione wyżej są specyficzne, nie są to typowe romansidła (no, może nie licząć "Bardzo długich zaręczyn"), ale taki to mój specyficzny gust big_smile


"The more I know of the world, the more am I convinced that I shall never see a man whom I can really love."

Offline

 

#3 2008-06-04 20:18:56

elbereth
U¿ytkownik

Re: Wyciskacze Å‚ez

Najwspanialszy melodramat jaki widziałam to koreański "A moment to remember" (więcej: Filmweb - ale lepiej tego nie czytać i nie robić sobie spoilerów). Przecudowny! Muzyka, zdjęcia, aktorzy, fabuła - wszystko! Tylko że to jest NAPRAWDĘ wyciskacz łez - mniej więcej w połowie zaczynacie płakać, a zaraz potem ryczeć i wyć... O.o

Ostatnio edytowany przez elbereth (2008-06-04 20:21:01)


Żona: Dlaczego zostawiłeś mnie samą? Widać kochasz swojego przyjaciela bardziej ode mnie...
Mąż: Ależ skąd! Gdybyście oboje tonęli w rzece, ratowałbym Ciebie!
Żona: Naprawdę?
Mąż: Oczywiście! Jesteś dwa razy lżejsza! big_smile

Offline

 

#4 2008-06-04 21:22:54

Dione
U¿ytkownik

Re: Wyciskacze Å‚ez

Ja ostani raz płakałam na "Uśpionych", ale to nie jest film o miłości. Raczej wręcz przeciwnie...


Mój chłopak się właśnie ożenił....

Offline

 

#5 2008-06-04 21:23:01

karotka
U¿ytkownik

Re: Wyciskacze Å‚ez

Ostatnio wzruszyłam się mocniej na Malowanym welonie.

Offline

 

#6 2008-06-04 21:26:32

Nancy18
U¿ytkownik

Re: Wyciskacze Å‚ez

Czekam na dalsze propozycje:)

Ostatnio edytowany przez Nancy18 (2008-06-04 21:29:45)


To piękne, gdy człowiek może być dumny ze swojego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne.

Offline

 

#7 2008-06-04 23:28:23

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Wyciskacze Å‚ez

Wielka włóczęga, Rycerz z Szanghaju, Calcium Kid i Mayday.


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#8 2008-06-04 23:36:58

Dione
U¿ytkownik

Re: Wyciskacze Å‚ez

AineNiRigani napisa³:

Wielka włóczęga, Rycerz z Szanghaju, Calcium Kid i Mayday.

Na tym to ja się wzruszam zawsze i niezmiennie. Dodam do tego "Zbroję Boga", "Szpiega z przypadku" i "Hitcha". Choć myślę, że Nancy chodziło o coś innego lol


Mój chłopak się właśnie ożenił....

Offline

 

#9 2008-06-05 20:42:19

ederos
U¿ytkownik

Re: Wyciskacze Å‚ez

Uwaga, teraz facet przyzna się, że beczy na filmach wink - Skryta namiętność (Untamed Heart) i Pamiętnik (The Notebook)


Nieprawdą jest, że istotne w życiu jest oddychanie, wręcz przeciwnie - najważniejsze są chwile zapierające dech w piersi.

Offline

 

#10 2008-06-06 09:40:51

Mike Moriarty
U¿ytkownik

Re: Wyciskacze Å‚ez

Ederos przyznaje sie do placzu na filmach? ;-) Chlopaki nie placza! Nawet jak placza, to nie placza!

Polecam "Windstruck" - pierwsza polowa filmu to komedia romantyczna, druga to wyciskacz lez o sile prasy hydraulicznej. Nie spotkalem sie wczesniej z takim polaczeniem klimatow...

Offline

 

#11 2008-06-06 11:08:08

armalkolit
U¿ytkownik

Re: Wyciskacze Å‚ez

Ja bardzo wzruszyłam się na "Armagedonie" big_smile Właściwie jest tam wątek miłosny. Oprócz tego jeszcze "Zaklinacz koni" i "Mamuśka"-dramat z Julią Roberts. I fajne jest jeszcze "Mój chłopak się żeni". Pierwsza komedia romantyczna jaką oglądałam, która właściwie skończyła się nieszczęśliwie dla głównej bohaterki.


Pan Bloch pisze również znakomite krótkie opowiadania z pogranicza grozy i fantasy, a zapytany kiedyś, czy gatunek historii, który tworzy, nie wywiera przypadkiem wpływu na jego psychikę, odpowiedział: "O, nie. Mam serce małego chłopca (...) Trzymam je w słoiku na moim biurku".
Alfred Hitchcock
http://armalkolit.blog.pl

Offline

 

#12 2008-06-06 11:51:35

Mike Moriarty
U¿ytkownik

Re: Wyciskacze Å‚ez

Armageddon jest bardzo dobrym filmem. Gra tam Bruce Willis, a kazdy film z Brucem to z automatu dobry film. :-)

Ostatnio edytowany przez Mike Moriarty (2008-06-06 11:52:40)

Offline

 

#13 2008-06-06 15:03:08

ederos
U¿ytkownik

Re: Wyciskacze Å‚ez

Mike Moriarty napisa³:

kazdy film z Brucem to z automatu dobry film. :-)

szczególnie jak strzela z automatu wink


Nieprawdą jest, że istotne w życiu jest oddychanie, wręcz przeciwnie - najważniejsze są chwile zapierające dech w piersi.

Offline

 

#14 2008-06-06 15:22:58

Mike Moriarty
U¿ytkownik

Re: Wyciskacze Å‚ez

Nie w kazdym strzela. Np. "Szosty zmysl", gdzie gra lekarza psychologa... :-) Tez wzruszajacy film, swoja droga...

Ostatnio edytowany przez Mike Moriarty (2008-06-06 15:23:09)

Offline

 

#15 2008-06-06 17:08:23

Dione
U¿ytkownik

Re: Wyciskacze Å‚ez

Ja od czasu, gdy leciało w TV "Na wariackich papierach", jestem jego wierną fanką. Swoją drogą powtarzają tak różnbe badziewia, mogliby kiedyś i to powtórzyć...


Mój chłopak się właśnie ożenił....

Offline

 

#16 2008-06-06 17:53:08

Mike Moriarty
U¿ytkownik

Re: Wyciskacze Å‚ez

Zdecydowanie! :-) I zabawne, i poruszajace. :-)

Offline

 

#17 2008-06-06 18:59:21

karotka
U¿ytkownik

Re: Wyciskacze Å‚ez

Przypomniałam sobie przed chwilką i jestem by dopisać: "Dear Frankie" - trzeba zobaczyć, bo w języku nie da się opowiedzieć ni opisać co to za wspaniały film.

Offline

 

#18 2008-06-06 19:21:06

Akaterine
Administrator

Re: Wyciskacze Å‚ez

O, Dear Frankie też. Piękny film.


"The more I know of the world, the more am I convinced that I shall never see a man whom I can really love."

Offline

 

#19 2008-06-06 19:57:38

Tamara
U¿ytkownik

Re: Wyciskacze Å‚ez

"Gdyby jutra nie było" film bolly z Shah Rukh Khanem . Początek komediowy za to potem kilka pudełek chusteczek pójdzie jak nic smile
I jeszcze "Veer-Zara" - też Bollywood .

Ostatnio edytowany przez Tamara (2008-06-06 20:11:13)

Offline

 

#20 2008-06-06 21:20:13

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Wyciskacze Å‚ez

Dione napisa³:

AineNiRigani napisa³:

Wielka włóczęga, Rycerz z Szanghaju, Calcium Kid i Mayday.

Na tym to ja się wzruszam zawsze i niezmiennie. Dodam do tego "Zbroję Boga", "Szpiega z przypadku" i "Hitcha". Choć myślę, że Nancy chodziło o coś innego lol

A co ja poradze, ze rycze na Myszce Miki? Tutaj to przynajmniej rycze ze smiechu. W przerwach miedzy wyciem.


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#21 2008-06-09 17:44:46

Bridget
U¿ytkownik

Re: Wyciskacze Å‚ez

Zdecydowanym wyciskaczem łez (ale również cudownym) jest film "Pamiętnik" z Rachel McAdams i Ryanem Gosslingiem. Płakałam jak bóbr:)


"Księżyc coś kracze, wrona blaskiem lśni
Zawsze znajdę milionera, co przerzuci węgiel mi..."

Offline

 

#22 2008-06-10 12:21:05

Loana
U¿ytkownik

Re: Wyciskacze Å‚ez

Popieram, Pamietnik (The Notebook) jest bardzo fajnym filmem do poplakania. Ja jeszcze plakalam na "K-Pax", "Labirynt Fauna" i na "Porozmawiaj z nia", ale nie polecam tych filmow, bo nie sa romantyczne.


JakieÅ› pytanko do mnie? loana@go2.pl
http://joanna-loana.deviantart.com/

Offline

 

#23 2008-06-10 13:45:05

Mike Moriarty
U¿ytkownik

Re: Wyciskacze Å‚ez

Teza, ze tylko filmy romantyczne sa godne polecenia, graniczy z fanatyzmem. >.> Nie przesadzajmy...

Offline

 

#24 2008-06-10 14:07:16

Loana
U¿ytkownik

Re: Wyciskacze Å‚ez

A gdzie ja napisalam, ze nie polecam ich "W OGOLE"? Dziewczyna pyta sie o wyciskacze lez na babski wieczorek, z romansem w roli glownej - i te filmy na taki wieczorek nie polecam, bo nie ma w nich drugiej wymaganej czesci = romansu.


JakieÅ› pytanko do mnie? loana@go2.pl
http://joanna-loana.deviantart.com/

Offline

 

#25 2008-06-10 17:52:09

Nancy18
U¿ytkownik

Re: Wyciskacze Å‚ez

Nie twierdze ze inne filmy nie wsruszja, ale Loana zrozumila o co mi chodzi. Czasami nam dziewczyna,potrzeba no cos takiego babskiego do lodow i chusteczek


To piękne, gdy człowiek może być dumny ze swojego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB