Ogród Jane Austen

Strona po¶wiecona Jane Austen

Nie jeste¶ zalogowany.

Og³oszenie

#76 2008-04-22 07:02:10

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Suknie, torebki, buciki i inne części garderoby z epoki Jane Austen

Ja sie nie zmieszcze w biuscie, ale moze dla Was?


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#77 2008-04-22 13:38:31

Dione
U¿ytkownik

Re: Suknie, torebki, buciki i inne części garderoby z epoki Jane Austen

Ja się też nie zmieszczę... roll


Mój chłopak się właśnie ożenił....

Offline

 

#78 2008-04-22 16:10:33

karotka
U¿ytkownik

Re: Suknie, torebki, buciki i inne części garderoby z epoki Jane Austen

I ja też...swoją drogą gdzie byście w takiej sukni chadzały?smile
ps nie podoba mi się-jakas taka biała, i wygląda jak koszula nocna a nie suknia, może byłaby dobra do chodzenia boso po rosie rano wink

Offline

 

#79 2008-04-22 17:14:46

Tamara
U¿ytkownik

Re: Suknie, torebki, buciki i inne części garderoby z epoki Jane Austen

Ale takie właśnie suknie noszono - o wyglądzie koszul nocnych , a czasem bez koszuli pod spodem... Szyte były głównie z bawełnianego muślinu lub batystu - tkanin cieniutkich i prześwitujących , i często były haftowane , czasem były całe z koronki . Dla ochrony przed zimnem okrywano się szalami - najmodniejsze (i najdroższe) były szale tyftykowe - z wełny kóz kaszmirskich , z szali tych również szyto suknie . Wielbicielką tych szali była m.in.cesarzowa Józefina .

Ostatnio edytowany przez Tamara (2008-04-22 17:27:08)

Offline

 

#80 2008-04-22 19:56:15

karotka
U¿ytkownik

Re: Suknie, torebki, buciki i inne części garderoby z epoki Jane Austen

Tamara napisa³:

Ale takie właśnie suknie noszono - o wyglądzie koszul nocnych , a czasem bez koszuli pod spodem... Szyte były głównie z bawełnianego muślinu lub batystu - tkanin cieniutkich i prześwitujących

Ale czy to nie było nieprzyzwoite? Tak chadzać z prześwitami wink

Offline

 

#81 2008-04-22 20:12:59

Tamara
U¿ytkownik

Re: Suknie, torebki, buciki i inne części garderoby z epoki Jane Austen

"Frania była aż do zbytku modnie ubrana . Postrzegłem , że nóżki miała bose , a na wszystkich palcach pierścienie ozdobione drogimi kamieniami[...]zamiast trzewików były trepki jakby kapucyńskie , przytwierdzone białymi wstążeczkami obmotującymi nogę aż po kolana .[...]Nie miała na sobie koszuli , tylko sukienkę z bardzo lekkiej jakiejś materyi , podniesioną girlandą u prawej nogi powyżej kolana , piersi całkowicie odkryte i najmniej nieosłonione . [...]podała mi szal tyftykowy , który na siebie narzuciła i [...]poczęliśmy się rozglądać[...].Panie[...]wszystkie bez koszul, w sukniach cieniutkich z długimi ogonami, które dozwalały widzieć i podziwiać wszystkie piękności , jakimi uposażyła je natura ."
Pamiętniki Jana Duklana Ochockiego , fragment poświęcony balowi redutowemu w Grodnie w 1795 roku.

Offline

 

#82 2008-04-22 20:24:48

ptasia
U¿ytkownik

Re: Suknie, torebki, buciki i inne części garderoby z epoki Jane Austen

Tamara dobrze mówi, taka była moda. Ten powiew liberte z Francji - powłóczyście, antyk, naturalna sylwetka, gorset za okno smile Chociaż i tak te bardziej radykalne fasony, z tego, co czytałam, szybko złagodzono, i dekolty i krótkie rękawy przeszły do strojów wieczorowych, na dzień się nieco mocniej zakrywano. W tym temacie ciekawie było opisane w "Pannach z kamienicy Pod Fortuną" H. Muszyńskiej-Hoffmanowej (książkę polecam, btw) jak Klementyna z Tańskich Hoffmanowa i siostra, Olesia Tarczewska, ubierały matkę (swego czasu wielką piękność) do trumny. Zażyczyła sobie pochówku w różowej sukni w stylu empire, w której triumfowała na balu bodajże w Puławach jako młoda mężatka. Córki wydobyły suknię i nieco były skonsternowane jej nieprzyzwoitością (matka zmarła w okolicach roku 1830, jeśli dobrze pamiętam). W końcu ubrały nieboszczkę zgodnie z życzeniem, ale mecenasowa Tarczewska zakryła występny dekolt szalem smile
Co do prześwitów - pamiętajmy, że przecież one miały pod spodem 5 x tyle bielizny, co my obecnie.
Ja ostatnio oglądałam album "Od zmierzchu do świtu", gdzie też omawiana była moda w stylu dyrektoriatu. Najbardziej podoba mi się "styl trubadurów" ("średniowieczny" - kryzy, berety, aksamity) - i nazwa, i styl wink I czym to się różni od naszych "w stylu hippie" czy "carskiej Rosji"?


I meant something less mournful, dearest...
CoÅ› niecoÅ›

Offline

 

#83 2008-04-22 20:24:58

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Suknie, torebki, buciki i inne części garderoby z epoki Jane Austen

ale pamietajmy, ze u nas to jednak w wiekszym stopniu francuszczyzna panowala. W Anglii materialy nie byly takie przezroczyste (a juz na pewno kobiety tak ubrane budzily olbrzymie zgorszenie - cos o tym Pamela pisala w pamietnikach Darsika big_smile), krój i forma bardziej stonowane i zasloniete. Stroje w P&P 95 dosc wiernie oddaja autentyzm historyczny. Do wszystkiego mozna sie czepnac, ale ogolnie - jest naprawde niezle.

a gdzie bysmy w takich kieckach chodzily? toz przeciez takie sa w produkcji na lipcowe spotkanie. Pisalam przeciez, ze spotkanie bedzie w kieckach z epoki, nie? big_smile Dione mam nadzieje, ze Ty nadal planujesz obecnosc? Bo z gory zapowiadam, ze ani Tobie nie daruje, ani potem temu splywowi (wyrownanie podatkowe poswiece - akurat przyjdzie w sam raz big_smile)


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#84 2008-04-22 20:36:25

Tamara
U¿ytkownik

Re: Suknie, torebki, buciki i inne części garderoby z epoki Jane Austen

Ale toż to nie angielska suknia , tylko u nas uszyta na sprzedaż...

Offline

 

#85 2008-04-22 20:56:47

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Suknie, torebki, buciki i inne części garderoby z epoki Jane Austen

chodzi ogolnie o styl big_smile


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#86 2008-04-23 16:53:18

karotka
U¿ytkownik

Re: Suknie, torebki, buciki i inne części garderoby z epoki Jane Austen

Tamara napisa³:

"... piersi całkowicie odkryte i najmniej nieosłonione ...Panie[...]wszystkie bez koszul, w sukniach cieniutkich z długimi ogonami, które dozwalały widzieć i podziwiać wszystkie piękności , jakimi uposażyła je natura ."

Świetny cały opis, a te ww nieprzyzwoitości wolę po stokroć od obecnych niesmacznie gołych pępków, pup oraz osuniętych ubrań do sfery intymnej roll

Offline

 

#87 2008-04-23 17:58:34

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Suknie, torebki, buciki i inne części garderoby z epoki Jane Austen

w tamtych stroja wszystkie sfery intymne byly nieodsloniete, wiec nie trzeba bylo niczego osuwac i odslaniac big_smile


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#88 2008-04-23 19:04:01

Dione
U¿ytkownik

Re: Suknie, torebki, buciki i inne części garderoby z epoki Jane Austen

Nie, no na lipcowym to jestem - wciąż tylko nie wiem, jak ja tę suknię spreparuję, ale ... najwyzej satynowa nocną koszulę założe i też będzie git big_smile Na spływ to ja bym poprosiła o liczbę osób, tak do końca czerwca najpóżniej, i termin jakiś ustalić by trzeba było. I nad jaką rzeką big_smile I się zorganizuje...
A Ty Aine, nie masz ochoty się wybrać do mnie na kortowiadę (15-18ty maja)?


Mój chłopak się właśnie ożenił....

Offline

 

#89 2008-04-23 19:05:33

Dione
U¿ytkownik

Re: Suknie, torebki, buciki i inne części garderoby z epoki Jane Austen

A przezroczystość stroju było odrobinkę (tak bardzo delikatnie) widać w DU95, gdy Lizzy spaceruje z Darcym po Pemberley... Słońce było wtedy za nimi, a suknia biała wink


Mój chłopak się właśnie ożenił....

Offline

 

#90 2008-04-23 20:38:29

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Suknie, torebki, buciki i inne części garderoby z epoki Jane Austen

SÅ‚once - ochote mam zawsze, wiesz o tym, ale pod koniec miesiaca to ja finansowo leze. w tym miesiacu potrojnie. Takiego dola finansowego nie mialam nigdy - za szkole 7 stowek musze zaplacic. 4 juz skombinowalam, reszte uzebram bo nie widze innego sposobu, ale w maju musze to zwrocic - a marnie to widze...
Na splyw bede miec kase ze zwrotu podatkowego, wiec bede big_smile Juz w pracy zapowiedzialam big_smile
Kiecke szyje bardzo pasywnie (tzn na razie mysle o szyciu... )

Ostatnio edytowany przez AineNiRigani (2008-04-23 20:39:41)


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#91 2008-04-23 20:48:03

Dione
U¿ytkownik

Re: Suknie, torebki, buciki i inne części garderoby z epoki Jane Austen

A ja myślę o poszukaniu materiału big_smile


Mój chłopak się właśnie ożenił....

Offline

 

#92 2008-04-23 21:03:31

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Suknie, torebki, buciki i inne części garderoby z epoki Jane Austen

Ja mam satyne koloru pieknego wina - Loana mi wybierala big_smile Jest piekna po perostu.
Rzucila mi tez krojem, mialam wyslac Dorfi, ale wysle po wyplacie.
W ogole Loana to moj idol jest, a biedna Izunia krazy miedzy nami big_smile


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#93 2008-04-23 21:07:00

Dione
U¿ytkownik

Re: Suknie, torebki, buciki i inne części garderoby z epoki Jane Austen

Szczęściara.... Ale wiesz, w kolorze wina, będziesz wprost śliczna wink


Mój chłopak się właśnie ożenił....

Offline

 

#94 2008-04-23 21:14:55

Tamara
U¿ytkownik

Re: Suknie, torebki, buciki i inne części garderoby z epoki Jane Austen

A jakieś ozdoby będą?

Offline

 

#95 2008-04-23 22:58:17

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Suknie, torebki, buciki i inne części garderoby z epoki Jane Austen

Dione napisa³:

Szczęściara.... Ale wiesz, w kolorze wina, będziesz wprost śliczna wink

Naprawde? Obok ciemnej trawiastej zieleni to moj ukochany kolor, ale nigdy nie wiedzialam , czy mi w nim do twarzy, czy sobie cos roje.
Ozodby beda, tutaj jestem wyposazona w pelni w lamowki, rozyczki, koraliki i cekinki - cos wybiore, bo oczywiscie wszystkiego nie wrzuce big_smile
No i czepek - przy moich wlosach dlugosci zapalki musze - Skrzacik podrzucil pomysl z pozyczeniem i chyba tutaj skorzystam z rady fachowca...


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#96 2008-04-23 23:08:37

Dione
U¿ytkownik

Re: Suknie, torebki, buciki i inne części garderoby z epoki Jane Austen

Przy jasnej cerze wino zawsze świetnie wygląda. A kapelutek to radzę Ci dobrać ze stylu, w jaim miała czepeczki Emma z ekranizacji z Kate Backingsale (mam nadzieję, że dobrze napisałam). Szczególnie ten, w którym była na wycieczce na ukszpanowe wzgórze, by Ci pasował.


Mój chłopak się właśnie ożenił....

Offline

 

#97 2008-04-30 22:08:19

Tamara
U¿ytkownik

Re: Suknie, torebki, buciki i inne części garderoby z epoki Jane Austen

Aine , dlaczego martwisz się krótkimi włosami?! Przecież elegantki nosiły fryzury a'la Tytus czy a'la Caracalla czyli włosy krótkie , możesz ewentualnie spróbować na tyle je podhodować do lipca , żeby z nich króciutkie przylegające do głowy loczki ułożyć , na to jakąś opaskę w stylu antycznym i masz problem kapelusza z głowy , będąc absolutnie na topie lat tysiąc osiemsetnych smile

Offline

 

#98 2008-05-01 13:28:21

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Suknie, torebki, buciki i inne części garderoby z epoki Jane Austen

Tamaro - wiem o tych krociotkich fryzurkach - nawet ryciny widzialam. Ale zadna nie ma AZ TAK krotkich big_smile Trudno jest cos wyhodowac z 1,5 cm. (no teraz to moze 2)


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#99 2008-05-01 13:32:28

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Suknie, torebki, buciki i inne części garderoby z epoki Jane Austen

no i przyznaje - jestem jak Hanka Bielicka - uwielbiam kapelusze big_smile


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#100 2008-05-01 14:33:18

Tamara
U¿ytkownik

Re: Suknie, torebki, buciki i inne części garderoby z epoki Jane Austen

To wszystko wyjaśnia smile

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB