Ogród Jane Austen

Strona po¶wiecona Jane Austen

Nie jeste¶ zalogowany.

Og³oszenie

#2 2008-02-20 18:05:50

karotka
U¿ytkownik

Re: Miss Austen Regrets

Ale czy to będzie do dostania w Polsce? nie chce mi sie zamawiać przez sklep brytyjski ; )

Offline

 

#3 2008-02-26 12:29:40

Vasco
Administrator

Re: Miss Austen Regrets

Myślę, że będzie. Ciekawe tylko kiedy smile

A, widziałem wczoraj reklamę nowego sklepu Saturna w Poznaniu. Becoming Jane w promocji za 19,90. Tłok i stanie od świtu gratis wink

Offline

 

#4 2008-03-01 15:15:14

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Miss Austen Regrets

ja tam bym sobie chetnie postala dla takiej ceny big_smile


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#5 2008-03-01 19:21:41

karotka
U¿ytkownik

Re: Miss Austen Regrets

Serio piszecie? Nie chce mi się wierzyć, dochodzę do wniosku, że ze mnie taka sobie jest fanka(bo na pewno nie fanatyczka) JA; )
W życiu, nawet jakby była za 9,99 zł ; P

Offline

 

#6 2008-03-01 19:37:15

Akaterine
Administrator

Re: Miss Austen Regrets

Ja też bym nie stała, ale właśnie dlatego, że jestem ogromną fanką, a może nawet fanatyczką Austen wink.


"The more I know of the world, the more am I convinced that I shall never see a man whom I can really love."

Offline

 

#7 2008-03-03 08:32:29

maenka
U¿ytkownik

Re: Miss Austen Regrets

A ja mam i uwielbiam. Niezależnie od tego,że odbiega od oficjalnego zyciorysu. Fajny film. Charakter Jane jako młodej dziewczyny jaki sobie wyobrażam czytajac np. DiU. Czego chcieć więcej. A no i jeszcze obsada Ann a przede wszystkim boski James.

Dosyć szybko wydali w Polsce nojnowszą RiR może zależnie od sukcesu rynkowego tego wydania i Becoming Jane zdecydują się lub nie na wydanie Miss Austen regrets. Tak więc kochane panie i panowie jeśli chcecie być dumnymi oglądaczami/posiadaczami Miss Austen regrets zapewnijcie sukces kasowy jej poprzedniczkom. Domyślam się, że pewnie tej pozycji nie będzie mozna obejrzeć w kinach.

Offline

 

#8 2008-03-11 09:42:04

Akaterine
Administrator

Re: Miss Austen Regrets

Właśnie przeczytałam, że Miss Austen Regrets będzie w niedzielę o 21.30 na TVN Style. Trochę mnie to zdziwiło, bo film nie miał nawet premiery w Wielkiej Brytanii... Była tylko w USA.


"The more I know of the world, the more am I convinced that I shall never see a man whom I can really love."

Offline

 

#9 2008-03-11 12:38:31

ptasia
U¿ytkownik

Re: Miss Austen Regrets

Też to widziałam - w programie na Gazeta.pl. Ciekawostka.


I meant something less mournful, dearest...
CoÅ› niecoÅ›

Offline

 

#10 2008-03-11 16:26:19

delile
U¿ytkownik

Re: Miss Austen Regrets

dziwne...na tv.wp.pl o 21.30 w niedzielę jest "Kate narzeczona księcia" ale na wszelki wypadek można by siedzieć wtedy przed TV by potem nie żałowaćwink

Offline

 

#11 2008-03-11 16:48:07

Akaterine
Administrator

Re: Miss Austen Regrets

A na stronie tvn style "40 najsłynniejszych romansów na planie" wink.


"The more I know of the world, the more am I convinced that I shall never see a man whom I can really love."

Offline

 

#12 2008-03-11 17:47:52

ptasia
U¿ytkownik

Re: Miss Austen Regrets

Ja te romanse widziałam w dzisiejszym. Tu:
http://tv.onet.pl/76,program.html
też pokazuje, że w niedzielę ma być. No, zobaczymy.


I meant something less mournful, dearest...
CoÅ› niecoÅ›

Offline

 

#13 2008-03-17 09:52:32

fringilla
U¿ytkownik

Re: Miss Austen Regrets

Był, oglądałam. Jane Austen żałuje - taki tytuł dali. Ciekawa jestem waszych opinii.
Podobało mi się przedstawienie postaci - były takie... normalne. Może trochę zbyt współczesne, a może właśnie takie były naprawdę.
JA przesympatyczna. Tu ma 40 lat, ale jest wesoła, zgryźliwa, z cała pewnością niezgorzkniała.
Film zaczął się od zaręczyn i wycofania się z nich - przyznam, że trochę się pogubiłam, z kim były te zaręczyny. Chyba nie był to pan Bridges, pastor z Ramsgate, który się później pojaiwa, jako "echo z przeszłości", bo tamtem, prosił Jane, by została panią na ... - gdzieś tam, czyli chyba miał jakieś włości, nie musiał pracować, nie był pastorem, tylko gentelmanem wink Lefroy, z tego co Jane sama opowiadała, nigdy sie nie oświadczył. Filmowcy tak swobodnie traktują jej biografię, że się gubię. Chyba muszę sobie przypomnieć.


Pozdr. Agata
gg 5739618

Offline

 

#14 2008-03-17 10:47:03

Vasco
Administrator

Re: Miss Austen Regrets

Ja z powodu wyjazdu nie oglądałem (widziałem wcześniej wersję oryginalną - niewiele zrozumiałem...), ale żona podobno mi nagrała. Zobaczę i na pewno napiszę!

Offline

 

#15 2008-03-17 15:07:56

Akaterine
Administrator

Re: Miss Austen Regrets

Ja nie miałam jak obejrzeć, ale też mam nagrane na wideo wink. Znam tylko opinię mojej mamy, której bardzo się podobał big_smile.


"The more I know of the world, the more am I convinced that I shall never see a man whom I can really love."

Offline

 

#16 2008-03-17 19:51:06

Tamara
U¿ytkownik

Re: Miss Austen Regrets

Oglądałam od momentu "12 lat później" , te niedoszłe zaręczyny były z jakimś ziemianinem , parę lat młodszym od JA , ponoć dlatego się wycofała .
Podobało mi się , choć mam to samo zastrzeżenie , co Fringilla - zachowywali się zupełnie jak współcześni nam , więc wyglądało to trochę dziwnie - jakby współczesny JA świat z jego sztywną etykietą i manierami był wytworem jej wyobraźni .
Olivia Williams jest rzeczywiście bardzo dobra , choć dla mnie na JA za ładna , raczej w całości kojarzy mi się z Jane Fairfax mającą 40 lat , i trochę zbyt impulsywna , nie pasuje mi do obrazu JA z jej listów . Ale w całości przyjemne , a jedna scena - jadący dyliżans i po lewej stronie kadru samotne drzewo - żywcem wyjęta z RiR Anga Lee .

Offline

 

#17 2008-03-18 22:14:49

ptasia
U¿ytkownik

Re: Miss Austen Regrets

Oświadczał się Harris Bigg-Wither.
Niestety nie wytrzymałam do końca: zirytowało mnie to, o czym wspominałyście, zbytnie uwspółcześnienie bohaterów. Jane Austen chichocząca z bratanicą z alkoholem w krzakach, i Fanny mówiąca o potencjalnym konkurencie, że ma "piękne ciało":!!!. A scena siusiania w krzakach podczas postoju rozumiem, że miała nam pokazać, że potrzeby fizjologiczne w tych czasach też istniały?
Podobały mi się całkiem zdjęcia, i jak zawsze, krajobrazy. Olivia Williams zaś rzeczywiście coś ma z Jane Fairfax, choć nawet mogłaby być jako JA - ale może nie w takim fasonie.

Ostatnio edytowany przez ptasia (2008-03-19 07:28:00)


I meant something less mournful, dearest...
CoÅ› niecoÅ›

Offline

 

#18 2008-03-18 23:06:05

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Miss Austen Regrets

Akurat dla mnie Oliwia jest ulubionÄ… jane Fairfax big_smile
Dodam, ze cieszy mnie iz wreszcie ktos zauwazyl i wykorzystal jej podobienstwo do Grety Scacchi big_smile

Ostatnio edytowany przez AineNiRigani (2008-03-18 23:07:52)


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#19 2008-03-19 19:47:49

Akaterine
Administrator

Re: Miss Austen Regrets

AineNiRigani napisa³:

Akurat dla mnie Oliwia jest ulubionÄ… jane Fairfax big_smile

Ja też bardzo lubię jej Jane Fairfax. Wzbudzała prawdziwą sympatię i współczucie, bo w wersji z GP Jane była dla mnie taka jak dla Emmy - denerwująca wink.

AineNiRigani napisa³:

Dodam, ze cieszy mnie iz wreszcie ktos zauwazyl i wykorzystal jej podobienstwo do Grety Scacchi big_smile

Ja, gdy się dowiedziałam, że w "Miss Austen..." ma grać Greta, wiedziałam że zagra Cassandrę. Innej możliwości nie było wink.
A film sam obejrzÄ™ jutro, jestem bardzo ciekawa, jak mi siÄ™ spodoba.


"The more I know of the world, the more am I convinced that I shall never see a man whom I can really love."

Offline

 

#20 2008-03-20 14:16:12

Akaterine
Administrator

Re: Miss Austen Regrets

Obejrzałam i bardzo mi się podoba big_smile. Olivia Williams to Jane, która mi całkowicie odpowiada, jest bardzo prawdziwa, jak cały film z resztą, nie jest to kolorowa bajeczka jak "Becoming Jane". BBC trzyma poziom (choć paru rzeczy w nowej RiR nie mogę im wybaczyć wink).


"The more I know of the world, the more am I convinced that I shall never see a man whom I can really love."

Offline

 

#21 2008-04-16 20:29:35

Akaterine
Administrator

Re: Miss Austen Regrets

Tak jak bo "Becoming Jane" ukazało się wiele artykułów co do jej związku z Lefroy'em, to po "Miss Austen Regrets" pojawił się o jej związku Brookem Edwardem Bridgesem:
http://www.jasna.org/film/miss-austen-regrets.html
Może niedługo zaszaleję i przetłumaczę, jeżeli ktoś byłby zainteresowany wink


"The more I know of the world, the more am I convinced that I shall never see a man whom I can really love."

Offline

 

#22 2008-04-16 20:36:37

Dione
U¿ytkownik

Re: Miss Austen Regrets

Tłumacz dobra kobieto, tłumacz i nam na stronie głównej zamieść big_smile


Mój chłopak się właśnie ożenił....

Offline

 

#24 2010-02-20 15:03:51

anchema
U¿ytkownik

Re: Miss Austen Regrets

Offline

 

#25 2010-02-20 15:35:04

ptasia
U¿ytkownik

Re: Miss Austen Regrets

anchema napisa³:

http://www.plotek.pl/plotek/1,78649,7579918,Byla_Sikorskiego_jest_gwiazda_nowego_filmu_Polanskiego_.html

a o tym wiedzieliście?

Wczoraj przeczytałam i ręce mi opadły. Nie chodzi mi o fakt, tylko nie wiem, na miejscu O. Williams nie byłabym zadowolona ze statusu "byłej Sikorskiego".
Btw, wczoraj widziałam film wink


I meant something less mournful, dearest...
CoÅ› niecoÅ›

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB