Ogród Jane Austen

Strona po¶wiecona Jane Austen

Nie jeste¶ zalogowany.

Og³oszenie

#76 2007-11-25 17:03:33

delile
U¿ytkownik

Re: Czy istnieje jeszcze miłosc prawdziwa?

Loana napisa³:

a co to jest tautologia???

np masło maślane jest tautologia:)

Ika74 rozumiem doskonale:) mężczyźni tez czasem zapominają jakie dobre żony mająsmile nawet sie zrymowało hehehe:)

Offline

 

#77 2007-11-25 20:44:46

karotka
U¿ytkownik

Re: Czy istnieje jeszcze miłosc prawdziwa?

Odpowiadając na postawione pytanie w wątku dowodem na to jesteście wy wszyscy, którzy tu piszecie o swoich szczęśliwych związkach, przeżywających czasami większe lub mniejsze problemy. Owa prawdziwa miłość jeszcze przede mną, i mam nadzieję, że wtedy przestanę wam zazdrościć ; ).

Offline

 

#78 2007-11-26 14:29:30

Mike Moriarty
U¿ytkownik

Re: Czy istnieje jeszcze miłosc prawdziwa?

Oho, widze kilka watkow. ;-) Pytanie w temacie jest moim zdaniem zle zadane - jesli milosc kiedykolwiek istniala, to istnieje nadal. A moze nawet jest jej troche wiecej, niz kiedys - i chyba dlatego troche spowszedniala i sie znudzila...

A po zawodzie wiadomo, trzeba czyms nakarmic mysli, by odwrocic ich uwage. ;-) Strzyzenie sie na zapalke to jedna z ciekawszych metod odreagowania, ale sa i inne. ;-) Tradycyjny sposob dla facetow to wstapic do Legii Cudzoziemskiej na trzy lata, podobno nie ma bata, zawsze pomaga. Ja nie wstapilem (choc juz bylem w Strasbourgu xP) ale przy innej okazji zrobilem prawo jazdy na motory. ;-) Zawsze cos mozna wyciagnac z tego wszystkiego.

Offline

 

#79 2007-11-26 22:31:51

karotka
U¿ytkownik

Re: Czy istnieje jeszcze miłosc prawdziwa?

Jakie to mało romantyczne...

Offline

 

#80 2007-11-26 23:48:22

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Czy istnieje jeszcze miłosc prawdziwa?

grunt to zajac sie czyms przyjemnym lub pozytecznym big_smile

karotko, a co jest romantyczne? Postawa Miśkiewiczowska, gdzie teskniac za Maryla klecil ta swoja poezyje, na powstanie listopadowe nie zdazyl, bo zbyt intensywnie leczyl sie z milosci w ramionach innej, czy moze to, ze kochajac Maryle do konca zycia, zniszczyl zone doprowadzajac ja do obledu, a syn zbankrutowal niemal, wykupujac po smierci ojca wszystkie pamietniki emigrantow, ktore moglyby zawierac informacje o mniej lub bardziej zalosnych zalotach i romansach Wieszcza (ktore stosowal w ramach terapii romantycznej... )


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#81 2007-11-27 11:27:10

Mike Moriarty
U¿ytkownik

Re: Czy istnieje jeszcze miłosc prawdziwa?

Oulala, prosze o argumenty, Karotko! :-) Czemu malo romantyczne?

Offline

 

#82 2007-11-27 14:43:07

Loana
U¿ytkownik

Re: Czy istnieje jeszcze miłosc prawdziwa?

Jak to nie romantyczne? A jak faceta zabija w tej legi cudzoziemskiej na jakiejs misji? To dopiero jest romantyczne!!! ;P


JakieÅ› pytanko do mnie? loana@go2.pl
http://joanna-loana.deviantart.com/

Offline

 

#83 2007-11-27 15:33:19

Ika74
U¿ytkownik

Re: Czy istnieje jeszcze miłosc prawdziwa?

to ja już zostanę przy wyjatkowo romantycznych płatkach z mlekiem na śniadanie
zamiast tej legii lub też elegii wink widać preferuję miłość prawdziwą w wersji udomowionej, czasem wręcz przyziemnej wink

Offline

 

#84 2007-11-27 18:15:14

karotka
U¿ytkownik

Re: Czy istnieje jeszcze miłosc prawdziwa?

Ale wszyscy oburzeni; ) Mke argument jest taki, że prawo jazdy to czyn mało romantyczny w walce z uczuciem, ale pozostanie jemu wiernym to rzecz nawjiększa z możliwych o zabarwieniu romantycznym; ) Wyznaję pewnego rodzaju idealistyczną miłość i dlatego ze szczególnym ubolewaniem patrzę kiedy wystepują na tym polu wielkie braki; ) Bo chciałoby się, żeby wszystko było od początku do końca jak z bajki; )

Offline

 

#85 2007-11-27 19:11:52

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Czy istnieje jeszcze miłosc prawdziwa?

to czym bylaby bajka, gdyby wszystko od poczatku odpowiadalo naszym wyobrazeniom? Że nie wspomne o tym, ze kazdy ma inna bajke (jak dla mnie, taki wykreowany swiat to raczej gehenna, nie bajka...)


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#86 2007-11-27 20:56:47

Dione
U¿ytkownik

Re: Czy istnieje jeszcze miłosc prawdziwa?

Tak przy jakimś romantycznym (w jego mniemaniu) to się nawet potknąc nie możesz, bo cię od razu potrzymuje. A ponieważ z reguły taki porywa się na wysiłek ponad jego siły, zaliczcie glebę razem. Tylko ty zamiast samej sobie tylko potłuc mało medialną część ciała, jesteś dodatkowo przygnieciona tym "pomocnikiem" i jego łokieć tworzy bolesne since na twoim brzuchu. Nie wspominając o tym, że zrywa ci wisiorek, łańcuszek czy korale przy tej "pomocy" (i wtedy zawsze nie dają się już naprawić).


Mój chłopak się właśnie ożenił....

Offline

 

#87 2007-11-28 01:04:33

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Czy istnieje jeszcze miłosc prawdziwa?

widze, ze znasz to z autopsji... big_smile
Ja tam nie lubie romantycznych. Zwykle sa nudni i malo zabawni. Najbardziej bawi mnie konkretyzm i logika - glownie dlatego, ze sa sprzeczne z moja natura big_smile


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#88 2007-11-29 21:12:09

karotka
U¿ytkownik

Re: Czy istnieje jeszcze miłosc prawdziwa?

Dione w samym opisie mozna się zakochać...Jestem pewna, że romantyzm do gruntu nikomu nie mógłby się podobać, musi być poślubiony niemiłosiernej rzeczywistości

Offline

 

#89 2007-12-02 19:46:23

Dione
U¿ytkownik

Re: Czy istnieje jeszcze miłosc prawdziwa?

Karotko taz, czy dwa to taki numer przejdzie, ale na dłuższą metę bywa bardzo męczący. Szczególnie w zderzeniu z rzeczywistością jaką są choćby worki ze śmieciami (które w końcu ktoś musi wyrzucać), błotem po ulewnym deszczu, które papra buciki, więc jakieś kalosze są wskazane (romantyczni kaloszy nie lubią). A moja znajoma była z tak romantycznym facetem, że gdy mu kiedyś napomknęła, że czegoś nie może jeść bo ma po tym gazy, to był urażony. W jego mniemaniu kobieta jest tak ulotną istotą, że nie wszelkie procesy natury fizjologicznej są jej obce (nie miewa zaparć, biegunek, wymiotów), wyjątek robił tylko dla bólu głowy i spazmów (bo o tym wspominają nawet w romantycznych książkach).

A wiesz Aine, można tak powiedzieć, że znam z autopsji wink


Mój chłopak się właśnie ożenił....

Offline

 

#90 2007-12-02 19:56:00

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Czy istnieje jeszcze miłosc prawdziwa?

moj tata tez mial znajomego romantyka. Zona w koncu sie przez to z nim rozwiodla, bo wysylajac go na zakupy z ostatnimi pieniedzmi dostawala wiadro kwiatow, bo taaakie piekne sa.
Ja chyba nie nagrzeszylam jeszcze tak w zyciu, aby Bog mnie pokaral romantykiem. Kruca bulka, co ja bym z takim zrobila? przyznaje szczerze - romantyk jawi mi sie niczym najwiekszy koszmar...


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#91 2007-12-06 12:21:49

Mike Moriarty
U¿ytkownik

Re: Czy istnieje jeszcze miłosc prawdziwa?

Taaa, kazda tak mowi, a po cichu to wzdycha do tego wiadra kwiatow. ;-) Bo jak facet w domu tylko kontakty naprawia, je obiad i przynosi wyplate, to staje sie w sumie robotem i bankomatem.

;-) Czyli tesknimy czesto za tym, czego akurat nie mamy.

Anyway, ja romantyczny nie jestem w ogole, choc kaloszy nigdy nie nosze. ;-P Hehe... Kalosze sa dla dzieci... ;-)

Offline

 

#92 2007-12-06 12:45:33

Loana
U¿ytkownik

Re: Czy istnieje jeszcze miłosc prawdziwa?

Ale jak nie jestes romantyczny, to jeszcze gorzej niz tradycyjny facet, bo tylko bankomat jestes, nawet nie robot tongue. Moze zacznij gotowac, zeby byc dobry w czyms wiecej niz zarabianiu kasy ;P.

A na serio, to oczywiscie, ze kazdy teskni za tym, czego nie ma, ale wtedy zwykle przydaje sie "rachunek zyskow i strat" zrobic i zastanowic, co bardziej chcemy - kwiaty czy jedzenie na obiad tongue.
Kwiaty w koncu zawsze mozna sobie kupic samemu, co zwykle stosuje jak sie nie moge doczekac ;P.


JakieÅ› pytanko do mnie? loana@go2.pl
http://joanna-loana.deviantart.com/

Offline

 

#93 2007-12-06 14:34:57

Mike Moriarty
U¿ytkownik

Re: Czy istnieje jeszcze miłosc prawdziwa?

Czy to znaczy, ze "tradycyjny facet" jest romantyczny? ;-)

Offline

 

#94 2007-12-06 16:41:07

karotka
U¿ytkownik

Re: Czy istnieje jeszcze miłosc prawdziwa?

Moim zdaniem zawsze najbardziej wskazany jest we wszystkim umiar, w romantyźmie, w szarej rzeczywistości...wiadro kwiatów owszem, ale nie wtedy gdy chcę obiadu, ewentualnie dwie rzeczy naraz; ) A marzenie o księciu na białym koniu czy o panu darcym z jego pemberley zostaje do końca życia; )

Offline

 

#95 2007-12-11 20:46:18

Dione
U¿ytkownik

Re: Czy istnieje jeszcze miłosc prawdziwa?

karotka napisa³:

A marzenie o księciu na białym koniu czy o panu darcym z jego pemberley zostaje do końca życia; )

O księciu owszem, ale koń powinien być czarny. Biały to taki brudzący i niepraktyczny kolor, i pogrubia, i .... (jak mi się przypomni to dopiszę wink )


Mój chłopak się właśnie ożenił....

Offline

 

#96 2007-12-12 22:00:27

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Czy istnieje jeszcze miłosc prawdziwa?

ja tam konia zamienilabym na motor big_smile


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#97 2007-12-13 12:21:06

Mike Moriarty
U¿ytkownik

Re: Czy istnieje jeszcze miłosc prawdziwa?

Pojezdzilabys na motorze po polskich drogach, to docenilabys samochod. ;-P Na motorze Twoje posladki czuja bardzo dokladnie kazda dziure i koleine, a tych niestety nie brak.

To jak, moze byc samochod? ;-)

Offline

 

#98 2007-12-13 13:08:39

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Czy istnieje jeszcze miłosc prawdziwa?

Nie big_smile


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#99 2007-12-13 13:46:25

Mike Moriarty
U¿ytkownik

Re: Czy istnieje jeszcze miłosc prawdziwa?

No jaka wybredna... xD

A czemu nie? ;-P Samochody tez potrafia byc romantyczne!
http://www.mgcpuzzles.com/mgcpuzzles/images/all_new_core_images/Wedding_puzzle_art/1_marriage_proposals/toy_car_wedding_proposal_A.jpg

Offline

 

#100 2007-12-13 19:52:09

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Czy istnieje jeszcze miłosc prawdziwa?

hmm, no przy takim egzemplarzu, moglabym sie zastanowic... wink
Ale to i tak nie to, co Tygrysy lubia najbardziej big_smile


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB